Manipulátor svokor - pokračovanie

11. júl 2022

Dobrý deň, tému s rovnakým názvom som pred pár mesiacmi už zakladala, kto nevie, o čo ide, kľudne si prečítajte…no k veci. So svokrovcami sme prerušili kontakt úplne, nevideli sme sa už viac ako pol roka…avšak, problémy neustúpili, keďže sa do toho “obuli” svokrovi rodičia, mužovi starí rodičia…vraj sa chováme hlupo, mame sa prísť ospravedlniť my, pretože sme mladší, že ich syn-svokor je taká povaha a ja som nevesta, a preto sa mám prispôsobiť a zvyknúť si naňho a jeho správanie. Vraj raz budem za toto všetko plakať a vráti sa mi to. Svokrovcom vraj deti chýbajú, no za ten čas ani raz nevynaložili námahu sa s nimi stretnúť.
Najlepšie je, že mužovi starí rodičia začali vyvracať synovi to, vo sme mu my povedali, že sa s babkou a dedom nestretávame, lebo sa k nám správali škaredo a kričali na mamku a tatika…vraj nás syn nemá počúvať, vraj si vymýšľame…no a dnes syna vzali prastarí rodičia so sebou na hodinku na výlet, a syn sa vrátil domov a vravel, že (pra)babka a (pra)dedko mu vraveli, že dedo s babou nie su zlí, že mu my rodičia klameme…čo by ste mi poradili? Ako to vyriešiť?
Tu nejde o to, že človek chce zabrániť deťom kontakt so starými rodičmi, ale o to, že svokor je psychicky chorý človek, manipulátor a narcista, muža psychicky týral cely život a muž ma dodnes následky, potvrdené psychológom aj psychiatrom (jeho podrobnejší opis v prechádzajúcej diskusii). Moju autoritu pred synom zhadzoval, muža štval proti mne, urážal ma, vymýšľal si a podobne…nechcem brániť dieťaťu stretávať sa s prastarými rodičmi, no toto už je priveľa. Svokrova mama ho neustále obraňuje a dáva za vinu všetko nám, ale po tých rokoch sme už museli zakročiť, lebo sa to nedalo psychicky znášať ďalej. Ďakujem za rady.

elizabet173
11. júl 2022

Tvoj muz co na to? Je to jeho rodina, ale ak boli problemy, ktore opisujes, tak by som ziadne vztahy neobnovovala a muzovym starym rodicom povedala, ze to ostane tak, ako to je a nech to viac neriesia

autor
11. júl 2022

@elizabet173 muž je toho názoru čo aj ja, nechce sa ozývať, s otcom nechce žiaden kontakt

didi2102
11. júl 2022

Pozri u nás bol incident že svokor prišiel ožratý na.mol.na synovu oslavu, do 5min po nás začal vrieskať pred deťmi, potom vrieskal pred.domom, po 15min odišli všetci lebo svokor ... Prešiel rok a on sa neospravedlnil, celá rodina nás označila že.my sme na vine,my ani nevieme prečo po nás vrieskal proste bol ožratý tak že.mu nebolo rozumieť,mal ku nám zákaz vstupu,ja a deti som povedala že nechodíme ku nim , s mužom sme to mali vydiskutovane .... Že.ked budú hlúpe reči z jeho rodiny , má.stale povedať čo bolo a či by sa im to páčilo, u mňa uzavretá vec
V tvoj prípade by mal tiež vždy veci riešiť muž, prastarym rodičom po tomto vyčistiť žalúdok,obmedziť s deťmi kontakt a rovno povedať ze neptaju dieťa, uvidí sa, ak sa to potom zopakuje znovu obmedziť
Ak to všetko trvá roky , pre mňa by nebolo možné nič iné len to obmedzenie , aj prastarych rodičov a na dieťa také reci maju velky vplyv,nemaju sa s ním o Tom čo rozpravat a ani vy by ste nemali hovoriť pred dieťaťom o zlých vzťahoch medzi vami
Proste sa nestretávame a bodka
Ak deti chýbajú svokrovcov nájdu si cestu, ku n chodí raz za čas svokra , ona nič neurobila ale ani sa nás nezastala,osvokrovi nehovorí tak ok a hlúpe reči nema

mila23
11. júl 2022

no, ked Vasho syna huckaju proti Vam a hovoria mu ze rodicia klamu???? to fakt? tym padom by som odstrihla aj prastarych rodicov..akoze nechate si sr..at po hlave?

heni79
11. júl 2022

Tvoj syn má dva roky, ak som dobre prečítala v predošlej diskusii. Prečo ste ho vôbec pustili s tými prastarými rodičmi samého? Keď viete, že sa zastávajú tvojho svokra? Chúďa dieťa teraz bude mať tak maximálne zmätok v hlave. Nič, syna upokojujte, dajte mu verbálne i skutkami najavo, že ho ľúbite, že vám stále môže dôverovať. Na druhej strane sa neuchyľujte k tomu, že oni mu klamali. Skôr by som povedala, že sa asi pomýlili. A obmedziť styk aj s nimi. S dieťaťom môžu byť iba vo vašej prítomnosti. Ak by tí ešte niečo mali proti, blokovať aj tých.

ropucha6
11. júl 2022

Odstrihla by som aj aj prastarych rodicov, ak toto rozpravaju tak malemu dietatu. Zaroven by som nekomentovala pred dietatom, preco sa nestretavate, nema sancu to pochopit v takom veku. Uvidite casom, ako sa to vyrubi, ale radsej ziadne ako takto toxicke vztahy.

matullienka
11. júl 2022

Pri takomto správaní prastarych rodičov by som obmedzila aj takýto kontakt. A buď sa spamataju a keď nie hold smola

negymama
11. júl 2022

no zrejme svokor mal po kom to manipulatorstvo podedit 😒

negymama
11. júl 2022

ste dospeli ludia, o tom s kym sa stretavate vy a vase dieta, rozhodujete vy. Pribuzni nepribuzni. Typicka manipulacne vydieracstvo...ako vam to bude luto a budete plakat...bla bla.

ja mam tiez svokra manipulatora, takisto v detstve tyral deti, skusal to aj na mna a nase deti. Radikalne sme obmedzili styky, prideme obcas parx do roka kvoli svokre, na par hodin a padame domov. Nase deti su uz velke a o nic neprisli. Tito stari rodicia co papierovo maju, bohuzial pre nich nie su prinosom ani by im nepriniesli ziadne pekne spomienky ci zazitky.

a keby si snad niekto myslel ze sme my ako rodina nemali dobru volu, tak nasa snaha o dobre vztahy, prehltanie urazok, utokov na deti, na moju rodinu, sestry, rodicov atd... trvali 10 ! desat rokov, kym sme to zabalili a povedali, ze dost bolo...

oni su "dobri" len kym je clovek mimo dosahu ich "kopancov", bez akejkolvek zavislosti ci moznosti nas niecim vydierat a manipulovat vcitane nejakych akoze "vtzahov" s detmi, ktore mmch neznasali, My aj deti sme sa im vnucovali a to bola len voda na mlyn svokrovej zakernosti a pomstychtivosti. Len jedno lutujem...ze sme tie chore "vztahy" neutrhli skor.

ludka1402
11. júl 2022

Zakladom "ziadneho kontaktu" je aj ziaden kontakt vedomych ci nevedomych pritakavacov svokra, inac ste tam, kde ste boli. A toto je ovela tazsie ako samotny "no contact" so svokrom.

autor
11. júl 2022

@negymama toto presne je aj u nás, svokor dourazal moji rodinu celu, sestru, ale on uráža a ponižuje dokonca aj svoju rodinu, rodičov, brata, syna, mna už tiež…každý je zlý, iba on je dobrý a ma pravdu…a ja som najhoršia matka, lebo voči deťom prechovávam opiciu lásku, atd…
A ďalšia vec, konfliktov s ním/nimi bolo viacej, ale vždy si ustúpili my a prišli sme prví, sklopili usi, no tentoraz už to prekročilo všetky medze, keď ma obvinili z muzovej choroby…

elizabet173
11. júl 2022

odstrihni sa úplne, nepotrebuješ takého človeka k životu a jeho rodičom povedz, že vaše rozhodnutie je konečné a nemienite o ňom s nikým diskutovať. Dieťa by som im nenechávala bez vás

negymama
11. júl 2022

poznam to velmi dobre, svokor ma okolo seba "ludoprazdno" s vynimkou zblbnutej svokry, ktoru nakoniec potrebuje na svoju obsluhu a usi co pocuvaju tie jeho nafukane, ironicke a posmesne dristy.

On nema brata, sestru, suseda, kamarata, kolegu /uz je aj na dochodku/...skratka vsetci su blbi, zli, nevedia nic, len on jediny muderec svetojansky... jedinu radost mal, ked sa mohol posmievat a ironizovat, nulova empatia, ucta k ludom....otravoval a posmieval sa aj vlastnym vnucatam, trestal ich ignoraciou, skratka k*k*t na antu a mna uz nezaujima ci je on narcis, ci manipulator ci tyran ci co... NO CONTACT! to je zaklad.

negymama
11. júl 2022

a tiez sme boli najprv hlupi, ze po case nas hnev a odhodlanie s nimi nic nemat preslo... bezni ludia ako my, po case zabudnu odpustia, prekonaju, ...atd. A ked sme si aj povedali ze uz nikdy, tak po roku sme sa vratili, aj svokra povedala, ze treba hrubu ciaru.... no ale hruba ciara bola len z nasej strany, svokor pokracoval tam, kde prestal.

kazde odpustenie bral ako nasu slabost a moznost opat nieco manipulovat... a hlavne deti, deti su dobry nastroj, tomu sa vyhni. cez maleho vas budu vydierat, Dieta naskoci na ich predstieranu milotu, bude chciet tam ist...a potom si bude svokor klast podmienky, vydierat vas cez dieta.

autor
11. júl 2022

@negymama presne tak, môj svokor tiež nikoho okolo nemá, ostali mu len rodičia a svokra, ostatní už vedia, aký je…iba svokra a jeho matka mu toto všetko žerú

autor
11. júl 2022

@negymama presne tak, toto iste aj ja hovorím…