Manipulátor v manželstve

veruno
16. aug 2020

Chcela by som sa spytat ci ma niektora z vas skusenosti s manipulatorom v manzelstve a vymenit si skusenosti

tana2308
16. aug 2020

@veruno ja som mala manipulátora, všetko, čo som urobila bolo zlé, všetko, čo som sa ho opýtala bolo otravné, moje návrhy napríklad na výlety alebo aktivity boli taktiež samozrejme zlé, všetko obracal proti mne, bola som pre neho ta hlupáčku... keď sme sa pohádali, obrátil to proti mne a ja som ho musela prosiť nech sa so mnou rozpráva a ospravedlňovať, zbavila som sa ho a je pokoj

halabolka
16. aug 2020

@veruno v manzelstve nie, ale vo vztahu ano. Clovek pri takych ludoch nadobuda pocit, ze je na nom vsetko zle, nech robi alebo povie cokolvek, pripada si ako neschopny chudak. Manipulator zdeptava, prenasa vsetku vinu na svoju obet.
Velakrat som sa pristihla v situacii, ked on povedal alebo urobil nieco nevhodne a cele to otocil proti mne. Po kazdej hadke som plakala, lebo cim viac som sa snazila ustupit a nehadat sa, tym viac do mna on utocil a citovo ma vydieral - plac, smutne oci, ze sa “kvoli mne” hadame, pritom hadku vyvolal on a pricina bola vzdy vymyslena, vacsinou ziarlivost.
Od takeho cloveka pomoze iba utekat co najdalej, nikdy sa nezmeni a NIKDY si neprizna, ze nieco pokazil on. Ja som sa po rozchode dozvedela, ze popri mne tahal vztah s inou a este aj to som si zlizla, lebo “si myslel ze som ina” a bol taky sklamany, ze si to musel kompenzovat inde 😀

mmmonika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamamoni
17. aug 2020

@tana2308
@halabolka kočky neskutočne presne to popisujete...až mi dych zastavilo...presne to som prežívala aj ja...a ešte k tomu som bola vezňom, proste zákaz všetkého. Nikam vonku,žiadne kámošky,stále mi dával za vzory iné ženy,poväčšine manželky jeho kamarátov, koľko pracujú, v práci potom na záhrade,v dome,ešte do rána vyšívaju...a tie bludy čo o mne rozširuje sa čudujem,že ho ľudia počúvaju, veď musia vedieť, že úplne somariny trepe....ja tak veľmi ľutujem,že som ho vôbec stretla....

malabrunetka
19. aug 2020

Áno, mala som vzťah s manipulátorom. Momentálne sme v rozvodovom konaní a mám pocit, že nikdy mi nebolo lepšie ako teraz. Len niektoré črty vo mne ostali ale uvedomujem si to a snažím sa jednoducho "neriešiť". Takýto vzťah nemá význam, je to len strata rokov a zdravia.

barutm
5. okt 2020

ak si chcete prečítať o mojom príbehu podelila som sa s ním so širokou verejnosťou a musím povedať že veľa žien takto žije a nevie sa pohnúť, ja som šťastná hoci to nie je ľahké...

https://ulomkyzeny.sk/rozhovor-2-maria-hredzako...

a postupne tieto témy spracovávam u seba na blogu - www.tribodky.online

mmmonika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lily1983
2. feb 2021

@malabrunetka ahoj, prosím mate spolu aj deti?

malabrunetka
2. feb 2021

@lily1983 áno, máme.