Manžel a jeho koníčky. Čo by ste robili na mojom mieste?

anita777
6. apr 2013

Ahojte, chcem sa s vami podelit o vase skusenosti s pomocou manzela pri starostlvosti o dieta. Moj manzel sa sice dokaze o malu postarat, vydrzi ju chvilu postrazit bezo mna, ale som sklamana z nasho spolocneho rodinneho zivota. Vzdy som si predstavovala, ze ked budeme mat dieta, tak budeme (minimalne) vikendy travit v trojici, urobime si spolocny vylet, prechadzku, alebo budeme len tak spolu. Realita je vsak taka, ze manzel sa cez vikendy radsej venuje svojim konickom (motorky, kamarati, chata a pod.), ako by mal byt s nami. To znamena, ze akoby nestacilo, ze som s malou sama cez tyzden od rana do cca siestej (aj po tej siestej sa jej manzel zas az tak extremne nevenuje), ale sme same aj cez vikendy. Uz som z toho fakt na nervy, ja dokazem pochopit, ze sa chce venovat aj svojim zalubam, ale snad na trochu volneho casu mam narok aj ja. A ked uz nie volny cas, tak aspon nech sme spolu ako rodina. Ja uz fakt neviem ako ho k tomu prinutit, ale hlavne mam pocit, ze nema vyznam nutit ho. Ak by som ho aj prinutila byt s nami, viem ze myslou bude niekde inde a to je este horsie, ako ked sme same. Mate niektora taku skusenost? Co by ste robili na mojom mieste?

zuzana1291
8. apr 2013

Ak nepomaha normalny rozhovor, tak potom jedine prejst na extremnejsiu variantu riesenia problemu 🙂 Tak ako radia aj ine maminy, zober zbalenu tasku a na jednu noc ku kamoske 🙂 Lebo ludia casto pochopia inych az ked si vyskusaju chvilku v ich kozi. A dcera nie je len tvoja ale spolocna, cize ako mate obaja narok na svoje konicky, tak mate aj obaja povinnosti. Toto treba muzovi vysvetlit alebo nazorne predviest :-P

bambulcek
9. apr 2013

Ja som mala podobny problem. manzel od rana do tretej v praci a potom ani domov neprisiel a rovno ku mojej babke za svojim konickom o vikendoch to bolo zase konicky ale este plus fotbal. mame syna 15rocneho a po dvanastich rokoch sa nam narodila dcerka ktora ma 3. Myslela som si ze nou sa to zmeni lebo tuzil po dcerke. Zmenilo sa na mesiac. Po dvoch rokoch som sa vratila do prace a nasla som si tam muza o rok mladsieho sktorym sa to zacalo len zalovanim bol moja butlava vrba. Mal na mna cas vedel ma objat pochopit ukazal mi iny sposob zivota. Od mojho muza som nikdy nezazila pochopenie lebo to vsetko tak skratka malo byt nikdy som nezazila objatie to kratke a tak krasne slovko lubim ta. Ked som mu nieco povedala len odpovedal vyjdi uz ztoho romantickeho sveta takto to skratka ma byt. Ked som spoznala toho muza po 4 mesiacoch som sa rozviedla. Stale som snim. Ideme aj na vylet s malou mala si ho oblubila syn ho neprijal a asi ani nikdy neprijme. Tak ako aj moja rodina. Presla som si peklom na zemi ked sa to dozvedela rodina. Tym ti nechcem povedat aby si si niekoho nasla a sa rozviedla. Moj muz po mesiaci rozvodu byval uz u rpiatelky, o ktorej neviem ci ju uz mal alebo si ju rychlo nasiel aby nebol sam ako tvrdi on. Je pravda ze ale casto plakavam od rozvodu uplynul pol rok a strasne som tuzila po tom aby moj muz bol taky povahovo ako je tento priatel. Je pravda ze laska prva je najsilnejsia a uz nikdy nebudem milovat tak ako som milovala svojho muza vsetok svoj cas som venovala detom praci a obetovala som kamaratky zabavy po ktorych som ani netuzila a kavicky s kamaratkami. Nemam nikoho len deti a priatela a az dve kamaratky. Je mi luto deticiek a casto si vravim ze som radsej mala ostat s muzom a nechat detom istotu a obetovat tak svoje stastie. No uz je neskoro treba zit odznova a naucit sa znovu lubit.

kikaba44
12. apr 2013

ja byť tebou by som si našla tiež, ale nie koníčka, priam riadneho koňa 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweetchick
24. apr 2013

ja som na tom podobne.moj priatel ma jasne urceny denny rezim-cez tyzden strieda robotu,pocitac a spanok.cez vikend len pocitac a spanok.je uplne iny ako bol pred 3 rokmi. ja som tiez bezradna ☹