Manžel a jeho rodina. Čo mám robiť?

matkacs
19. okt 2009

Uz dlhsie medzi mnou a manzelom panuju hádky..... mozno by to aj clovek pochopil, keby keby islo stale o nejaku inu vec. Vtedy by som si povedala, ze sme si skratka nesadli a vobec mozno by sme neboli ani spolu....
Len kamen urazu je jeho rodina.... je od nej závisly.. cokolvek sa deje tak vytaca cislo svojej sestry aby sa jej mohol pochvalit alebo postazovat... a uplne normale mu pride ked mu mamka zavola nech si pozve sestru na kavu lebo sa doma nudí, hoci vie ze sme v strese lebo sa niekam chystame alebo mame nejake plany, ktore sme sa uz vdakaBohu naucili planovat aj bez ich dvoch.. samozrejme manzel uz vytaca cislo a vola jej ... a nase plany sa odkladaju....
Aj ked jeho sestra ma vztah a zije v jednej domacnosti s priatelom jemu to akosi nevadi... on ma svoj svet a vyhovuje mu ked svoj volny cas strávi s kamosmi a moja svagrina s mojim manzelom....a samozrejme so mnou.... inak by sa manzel pohneval ze ako sa to k nej spravam, ze ju ignorujem.... ona vsak tvrdi ze mu chodim za zadkom a nedovolim mu dýchat..... o iných urázkach ani nehovorím, lebo rozumnemu cloveku sa rozum pri nich zastaví......
... a samozrejme ak nechcem ist s nimi ohen je na streche a to co sa u nas deje vedia vsetci susedia v panelaku....
deti este namame a aj nase manzelstvo je kratke.... rozumieme si fakt vo vsetkom a nechcem ho stratit.... len neviem ako mu to mam vysvetlit, ze chcem byt prva s kým sa ma delit o radosti a starosti....

marse
23. okt 2009

ja by som najprv si to skusila vyriesit osobne s nou, a ked to nepojde a bude dalej robit problemy a muz sa opat postavi za nu, tak zbalim svestky a postrasim ho, ze to nema vyznam a pod. Ak ta lubi tak sa spamata, ak nie tak je to chlap co si mal vziat za zenu svoju sestru.

Koniec koncov ty budes z toho vychadzat stale ako ta sprosta a nikdy nebudes mat pokoj, a to este nemate deti.. 😖

macka01
23. okt 2009

veď práve,kď prídu deti bude to len horšie,jho setra je manipulátorka,s bratom si robí čo chce,on je tak zaslepený,až sa divím že môže byť taký sprostý.načo sa ženil?no ja by som sa na neho vykašľala,život máš pred sebou,prečo sa zahadzovať s takým deckom,čo nemá ani svoj názor??asi je ťažke sa rozhodnúť ak ho miluješ,ale to prebolí,za rok si nespomenieš,len budeš rada že si sa oslobodila od takej rodiny 🙄

angyalok
24. okt 2009

Chcem len napisat ze manzelovi zomrel otec pred 2 dnami dnes sme ho pochovali ☹

rora
24. okt 2009

matkacs nachvilu prestan mysliet na to vsetko co by si mohla stratit ked by si sa s manzelom rozisla a skus si predstavit co by si tym sama pre seba spravila a ziskala,lebo takto ta len nicia a bud k sebe uprimna - ma tvoj manzel sancu to zmenit?? preco by si sa ty mala trapit ked jeho netrapi ze vam moze manzelstvo ztroskotat?? je dospely chlap a pokial sam nevie ako sa chovat,tak uz ho to nenaucis. daj v prvom rade sancu sebe, na lepsi zivot. zelam ti vela stastia.

lenorka31
24. okt 2009

matkacs ☹
tu pomôže určite len tvrdý zásah ako ti radia ostatné kočky,mala som niečo podobné...a "priložila som mu nôž na krk" .... môj manžel bol na začiatku len mamička sem,mamička tam....dala som jasne najavo či žije s mamičkou,alebo so mnou a dcérou.Pomohlo,sme štastný pár 15 rokov a svokra už nemá odvahu,bojí sa ma ako čerta 🙂 Nikdy,ale fakt nikdy neukáž,že sa ich obávaš,lebo už majú vyhrané...idú na Teba takticky ako ťa "zlikvidovať" lebo im nesedíš...na toto fakt pozor,je to ich psychologická hra...ja mám pokoj,s mojou primitívnou švagrinou nekomunikujem po tom ako som jej dala jasne najavo čo si o ich rodine myslím...treba na to ísť len takticky,ak miluješ svojho manžela poraď sa s kamarátkami a tak....nechod na to zhurta,ale v takých malých dávkach,ukáž sa pred manželom ako ťa táto situácia mrzí,že si myslela,že si našla novú rodinu,pýtaj si rady od neho ako na mamu,lebo ked bude vidieť,že ty sa snažíš a oni aj tak útočia,otvoria sa mu oči neboj a začne si ťa zastávať.... 😉
vytiahni ženské zbrane a choď do toho,držím ti palce,ja to mám za sebou,je to len psychologická hra 🙂

ygreen
24. okt 2009

buď bych se rozvedla, nebo pokud manžela miluješ a nechceš ho ztratit, tak můžeš zkusit intrikovat víc než manželova sestra. Řekla bych manželovi jak tě mrzí, že tě jeho sestra nemá ráda, že tobě byla vždy sympatická, ale že od té doby co víš, že tě nemá ráda, tak na ni taky útočíš, i když bys byla nejraději její kamarádka 😝 . Že ti přece nevadí že se s ní stýká. On by pak mohl být rád že máš "ráda jeho rodinu" a mohl by začít "nadržovat" tobě, být tedy na tvé straně.

každopádně, já bych takovýho blbce vyhodila s kuframa hned jak by se mě nezastal před rodinou. Nemyslím, že když je v rodině zdravý vztah, tak že by se mě musel manžel vždy zastávat, zejména když nemám pravdu, ale co je moc..... Myslím si, že mentálně zdravý a vyspělý muž má rád svou rodinu (pokud je tomu hodna), ale manželku miluje. Sestra může být fajn kamarádka, ale manželka je přece nejmilovanější osoba spolu s dětmi. Mezi mužem a ženou je přeci intimní vztah, který nemůže sourozenecká láska nahradit.

Můj manžel má fantastickou rodinu, mám je všechny ráda jako svou vlastní a jsem si jistá že i oni mě. Manželova sestra je moje kamarádka a když k nim přijedeme většinou někam vyrazíme. Ona má svého mladšího bráchu ráda a tak mu přeje lásku a štěstí. A stačí jim, když se vidí a pokecají spolu když k nim jednou měsíčně na víkend přijedeme. A mnohem víc pokecá se mnou protože manžel jako spousta chlapů nedrbe a nevybleje ze sebe vše co se u nás událo 😉 narozdíl ode mně 😀

takže pokud si myslíš, že už manžel překročil všechny únosné meze, tak se rozveď a hlavně s nim neměj děti 😔 a pokud bys chtěla vztah slepit, tak bojuj, opři se do toho a jeho sestru vyštvy z manželovi blízkosti jejíma vlastníma zbraněma. Ideální by bylo, kdyby jsi se mohla více stýkat s manželem sestry. Ona by žárlila a začala se mu více věnovat a manželovi by to taky snad vadilo. Ale tobě to vadit nemusí, vždyť jste přeci jedna rodina 😉 hlavně se netrap tak, že si sáhneš na dno. Jsi nevinná figurka mezi nezdravým vztahem tvého muže a jeho sestry. Můžeš to zkusit spravit a nebo dej ruce pryč, však jaké by byly děti chudáci narodit se do takových vztahů. Byla bys jen špatná matka a manželka a neustále by ti kecaly do výchovy a pokud jim jednou nejsi po chuti a tvůj manžel se nevzmuží, tak abys jednou nebyla na dně a bez dětí ☹

MĚJ SE RÁDA A NEPONIŽUJ SE 🙂

filipal
24. okt 2009

dievcata, je mi luto, ale tito maminy maznacikovia sa nikdy nezmenia!
je to patologicky vztah a zbytocne by ste cely zivot trpeli.
ak vas muz nestoji pri vas a nechrani vas, aj proti svojej rodine, nestoji za nic!
suhlasim s nazorom Pancake.
viem, ze je to tazke rozist sa s muzom, do ktoreho ste zalubene, ale zit v neopatovanom vztahu je strasne!!
musite sa vzchopit a pozriet sa pravde do oci.
navrhnite najprv navstevu v manzelskej poradni, ale pochybujem, ze taketo typy muzov na to pristupia.

ja vam posluzim ako priklad. tiez som mala zle manzelstvo. muz ma ponizoval, psychicky, citovo aj ekonomicky vydieral. este som sa za nim aj pristahovala do ineho mesta. samozrejme, jeho rodina drzala stranu len jemu.
ked mal syn 2 roky, povedala som si, dost! co mi tento vztah dava? aky to bude zivot pre nasho syna?
rozviedla som sa, vratila do mesta z ktoreho som pochadzala... par rokov som bola sama.
najviac mi chybali peniaze, zili sme velmi skromne, ale v klude!
po par rokoch som si nasla noveho muza, dobreho cloveka, ktory je mi do dnes oporou.
aj mojmu synovi! mame vyborne manzelstvo.
ale casto myslim, ako by som dopadla, keby som vtedy nenabrala odvahu...
treba na to guraz, ako tu uz niekto spomina...ano, ale stoji to za to!

jabber
24. okt 2009

Já si teda nemyslím, že to nutně musí být hajzl a manipulátor, může to být prostě jen závisláček na sestře 😅

Souhlasím s ygreen 😉 pokud ti za to ten chlap ještě stojí a nechceš se rozvádět, tak bych mu zkusila ukázat, že mám jeho sestru ráda. Pozvala bych ji tu a tam sama od sebe na kafíčko, pozvala je s jejím přítelem na návštěvu, nevyčítala mu, že jí všechno hlásí a furt volá, nepomlouvala ji před ním atd, prostě bych se s ní snažila vyjít. Ona se buď zklidní a bude třeba všechno ok, anebo ne - a pak by to měl tvůj manžel vidět tak, že to je ona, kdo dělá problémy... že ona křivdí tobě 😅 Otázka ovšem je, jestli takovému chlapovi můžeš ještě věřit, že v budoucnu bude už vždycky stát při tobě - aby při sebemenším problému v rodině nebyl opět na straně sestry 🙄

A jak píšou holky - určitě si s ním nepořizuj dítě, dokud se to nějak nevyřeší 😅 největší blbost by byla myslet si, že dítě to vyřeší 😅

Držím pěsti 😉

pancake
24. okt 2009

ale on s nou malnipuluje cely zivot co s nim stravi aj bude.... 😝

jabber
24. okt 2009

pancake - může to tak být, ale taky nemusí 😅

Problém je i v tom, že sestře to zřejmě moc neklape s přítelem, tak se nudí a sere se do manželství bráchy. Možná se cítí přítelem nějak nedoceněná, ten asi dává přednost kamarádům, tak ona chce aby někdo dával zase před někým přednost jí....aby ona byla pro někoho ta důležitá - a brácha, slaboch a závislák, je po ruce 😅

matkacs - možná by sis mohla promluvit i s tím jejím přítelem 😅

vercaberca
24. okt 2009

matkacs,
máš to těžký a vůbec nezávidím. nicméně doporučuji o jeho rodině nemluvit negativně. představ si, že by o tvojí rodině mluvil tvůj muž taky nehezky (ať už právem nebo neprávem). vykecej se tady nebo u kamarádek, ale tím to musí končit. po pár dnech tvůj muž přestane být ve střehu a spravedlivě ti dá i za pravdu.

bohužel je spousta rodin, kde probíhá něco velmi podobného. u nás mám k tchánovcům taky pár výhrad, ale pořád to jsou rodiče mého muže, kterého miluju. takže jsem omezila moje návštěvy u nich a všichni jsme spokojení. je to těžký, ale dá se to zvládnout. jsem si na 90% jistá, že s dalším manželem na tom budeš podobně. do života jejich synů vstupují nové ženy jedničky a to je pro maminky dost těžký.

někdo tady psal, jestli jsi byla před svatbou slepá. takhle se před svatbou chová málokdo. nevěří totiž, že zrovna "tuhle" si jejich děťátko vezme za ženu. aspoň u nás nastala změna až po svatbě... 😒

pancake
24. okt 2009

jabber si optimistka a zavidim ti tvoj zivot.

lenze ja som realistka a hovorim ze ona je sirotka a ta rodina do ktorej sa ,,prividala, tak si z nej spravila ,,chuderu,, na ktorej si oni ,ukajaju, svoje egol
skoda dievcata a jej zivota. 😒 😒

jabber
24. okt 2009

pancake - optimistka jsem, to máš pravdu 🙂 😎 Ale já hlavně vycházím z toho, že matkacs psala, že ho nechce ztratit, takže tak se na to snažím dívat 😉 Píše, že jsou spolu krátce, tak se to možná třeba ještě nějak všechno usadí, já nevím, to musí matkacs vědět sama, jestli stojí za to o něj bojovat 😅 Ale pokud ano, tak bych použila intriky a ne nůž na krk 😅

filipal
25. okt 2009

jabber, ty si citala aj prispevok matkycs z 22.rijna 22.12?
lebo pozor, to je uz patologicke!
to vyzera na pekne psychicke tyranie....

matkacs, urcite chod do manzelskej poradne, alebo k psychologovi ako ti radi Kubaka.
podla mna, treba tvoj problem podrobnejsie rozobrat.
mozes ist aj do ineho mesta. alebo si najdi linku pre tyrane zeny. netvrdim, ze je to az take vazne,
ale oni ti najlepsie poradia rozlisit, co si mas a co nemas nechat.
tiez si myslim, ze ty, ako dievca bez rodiny, si pre nich lahka obet.

drz sa a napis ako sa to vyvija

jabber
25. okt 2009

filipal - ano, četla 😖 každopádně je to těžký 😒 Nechápu ale, co by rodina měla z toho, že psychicky týrá manželku/švagrovou/snachu - to by musela bejt nějaká extra pošahaná rodina a to by si snad matkacs všimla už dřív, ne? Jako že by oženili syna/bráchu, aby pak mohli týrat jeho ženu? Já nevím, připadá mi to nějaký překombinovaný 😅 Ale zajít k psychologovi by určitě neškodilo...

filipal
25. okt 2009

jabber, ve oni sa brali len pred dvoma mesiacmi, preto si to nevsimla skor.
samozrejme, ze sa nejedna o nejaky planovany psychicky teror. z toho ich nepodozrievam...
len jednoducho niektori ludia maju tendenciu utocit na slabsich.
mozno aj podvedome, vacsinou to robia nezrele, nevyspele osobnosti, casto s komplexom menejcennosti.
ved ako vznika sikana na skolach? rodicia tych co sikanuju sa casto cuduju, ze to prave ich deti robia... ved doma s nimi nie su ziadne problemy...ale priciny su casto niekde hlbsie.
samozrejme musia natrafit na vhodnu obet.