Manžel je veľký pedant na poriadok

5. jún 2021

Ahojte, je tu niekto okrem mňa kto má tiež doma pedanta? Ako stíhate sa starať o domácnosť, a deti a samozrejme aj variť, nákupy a všetko, čo k tomu patrí? Nie žeby som chcela žiť v špine a aj ja som celkom dosť náročná na poriadok ale niekedy mám pocit, že na manželovej úrovni by nikto neudržal poriadok. Nikde nemôže byť smietka ani otlačok od pohára, keď sa niečo vyleje o tom radšej ani nehovorím, na stole/linke, všetko vždy musí byť na svojom mieste, žiaden riad v drese... jednoducho celý dom musí byť 24/7 ako nejaká najluxusnejšia hotelová izba, čo s malými deťmi to jednoducho nejde. Už som skúšala sa s ním viackrát porozprávať ale len sme sa na tom pohádali. Až na túto "chybičku" je úžasný chlap ale niekedy mám pocit, že mi treba 72hod. deň a nie len 24 aby som všetko stihla podľa jeho predstáv.

1fifinka1
8. jún 2021

Autorkin manzel by mal ist pozriet do nemocnice na nejake oddelenie, a potom by snad prehodnotil, na com v zivote skutocne zalezi. V zivote si treba urcit priority a on ich ma zjavne ulozene v nespravnom poradi. Mne je z toho tak smutno.

elizabet173
8. jún 2021

@lvula ja som s ňou nechcela bojovať, iba som chcela, aby sa pozrela na manželstvo autorky témy triezvo.

elizabet173
8. jún 2021

@ledgerka prečítaj si celú tému, tu ide o psychicky týranú ženu, ako niekto vyššie správne podotkol, nerobí to preto, lebo je ona puntičkárka. ale preto, lebo to vyžaduje jej manžel, ktorý keď zbadá čo i len najmenšiu smietku, tak ju zhadzuje ironickými poznámkami, napriek tomu, že on sa ničoho nechytí. Ona sa ho bojí

elizabet173
8. jún 2021

@almia
@luccija baby, ona to nerobí preto, lebo chce, ale preto, lebo musí.
@rubinka vieš, ale ty si to písala v zmysle. že by mala ona pridať, dávala si jej rady, ako má upratovať, to chápem, že tie si zmazala, keď sme ťa dookola upozorňovali, že nie je chyba v tom, že by ona kašlala na poriadok. Ale vôbec si nepochopila, že jej muž hu psychicky týra. To, že ju nemláti, nepije, zaujíma sa o dieťa a vezme ju na dovolenku alebo na víkendový pobyt, neznamená, že je ona pri ňom šťastná. Mala by sa pri ňom cítiť uvoľnená, tešiť sa na neho, keď príde z práce a nie tŕpnuť, kde zase čo nájde, aby ju mohol ponižovať ironickými poznámkami. Ty sa stále operovala tým, že jej tu radíme rozvod, nemám z tejto témy pocit, že by jej ho vehementne radili, ja určite nie.

rubinka
8. jún 2021

@elizabet173 - uvediem na pravú mieru prečo som to zmazala lebo som sa rozhodla že nebudem tu písať už viac o sebe ako fungujem ako čo robím. Lebo sa mi dnes ukázalo že nie je dobré písať o sebe čokoľvek lebo to isté osoby vedia zneužiť čo sa mi aj potvrdilo. Viac to rozpytvavat nebudem.

elizabet173
8. jún 2021

@rubinka tak to chápem, mala som tu na MK kamarátku, už tu nie je z rovnakých dôvodov

bmuller
8. jún 2021

Ked to cele citam, zacinam mat pocit, ze o poriadok v podstate veci mozno ani nejde. Kazdy sice ma ine standardy na ne/poriadok a nechcem sudit cudzieho cloveka len preto, ze u nas sa nevyzaduje dokonaly lesk,... ale obvinovanie z "nedostatocneho poriadku" moze byt len nejaky ventil pana manzela, cez ktory vlastne (mozno nevedomky) manipuluje manzelku. Mam pocit, ze keby mali poriadok dokonaly, naslo by sa nieco ine, co by sa dalo vycitat...
Inak by ma zaujimalo - uz 2x som sa autorky pytala a ziadna odpoved, ale bolo by dobre to vediet kvoli komplexnemu pohladu - odkial si jeden clovek moze mysliet, ze v domacnosti so zivymi ludmi a malymi detmi je mozne mat 24h denne vsetko bez omrvinky, smuhy, ci odtlacku? Z akej rodiny manzel pochadza, mali tam vzdy dokonaly poriadok, je na to zvyknuty z vychovy? Ked idete niekam na navstevu, ako sa manzel tvari, ked tam nie je dokonaly poriadok? Su aj jeho surodenci taki uzkostlivi...? Lebo ak je uzkostlivy na poriadok, tak nedokonalost mu musi vadit aj inde. No ak inde na navsteve dokaze odtlacky na stole a papuce nakrivo prezit bez ujmy, a vyzaduje dokonalost len doma od manzelky, ...potom je to len nieco ako nastroj. Nemusi to byt vedome alebo zakerne, mozno nejake nevedoma kompenzacia menejcennosti, frustracie z prace a pod...

kitycat
14. jún 2021

Autorka, tvoj muz je chuj... S tym co tu bolo povedane naloz ako uznas za vhodne, ale dezinfikovat zachod ked on je s detmi prec? On sa nevie trafit do misy? A ked pri splachovani sklopite aj vrchnu dosku tak ti to ospliecha maximalne ten poklop... Nie aj steny a zem... Ale on si ta tak naucil a ty si pristupila na jeho hru..vo vsetkom

Planujete dalsie dieta aby si uz ani cas na to kazdodenne varenie nemala? Taketo patriarchaty vazne stale existuju je mi zle

bubi007
11. apr 2022

Čítala som príspevky ale uz nieje co dodať..baby povedali všetko..je mi ta uprimne luto lebo ked dokazes napisat ze uz teraz sa bojis jeho reakcie ked nebude byt podla jeho predstav??!!!a co akoze urobí ked nebude? Bude kričať? Podaj mu vankúš...Alebo da ti zaracha??Vypali ti po ksichte???manželstvo nieje o poriadku!je to laska respekt a vzájomná úcta..prepac ale tvoj muz si ta neváži ale ze vôbec, Posluchas ho ako psik a este ho obhajujes aky je úžasný.Je to terorista a magor ked nevidi ako a co robis prw rodinu...to ze vezme deti von alebo im cita je vazne najmenej ved su aj jeho ci? Ja vazne nechapem ze kto si dobrovoľne vezme takeho chlapa.To ze vas berie na vylet(normalne) alebo financne zabezpeci je jeho povinnost ked striekal sry za vyraz ale tak nemas ist s malym babom vykladat banany a financne zabezpečiť ty jeho?? Ved to su normalne veci. Neponizuj sa a pozbieraj svoju hrdost a ked deti ulozis spinkat sadni si k nemu a povedz mu rovno do oci ze toto uz robit nebudes!!!a ak mu to vadi nech upratuje bodka. Ja by som takeho chlapa tak do pi...i poslala ze by kukal ako odpadavam fakt..