Manžel, ktorý sa nevie postarať o rodinu

mimka124
19. sep 2018

ahojte, sme manzelia roka pol, mame aj synceka, nebrali sme sa kvoli nemu, on prisiel az po svadbe, ale k pointe, moj manzel: nestara sa o seba, neoholeny,neostrihany, nesprchuje sa, zuby a hygiena je neznamy pojem...obliekanie tak isto onicom, aby ste boli v obraze, do prace ide v teplakoch, 2dni to iste prepotene tricko, ideme na nakup, ja s malym vychystana ako na nakup a panko v teplakoch a spinavych botaskach + neupraveny...to je jeho zovnajsok a co sa tyka staroatlivosti o rodinu, kamen urazu c.2 :/ byvame v podnajme, nedali nam hypo, lebo malo zarabal. ja som bola uz na PN...ok, poriesime zatial podnajom, casom sa poriesi nase vlastne byvanie, ale panko nie je schopny ani podnajom platit, ja z materskej malemu mlieko, plienky, lieky a este aj podnajom...same stupidne vyhovorky ma, nema nasetreny ani cent...mam chut sa od neho odstahovat a uz mi napadol aj rozvod...mali ste niektora takyto problem?? ma vobec riesenie?? ma sice novu pracu, ale zatial aj tak nas nevie uzivit...a som zvedava co spravime, ked prejdem na ubohy rodicak...

dai
20. sep 2018

@maminuska 😀 moja mamina tak ma lebo jej kupujeme vo velkom... aj ja by som chcela - ja viac ako 2kg nemam lebo nemam chladnu spajzu... kolkokrat nieco vo velkom robim a nieco mi dojde... u maminy je to vzdy po ruke😉

maminuska
20. sep 2018

@vroni môj muž má jednoducho pocit , že ak nekúpi aspoň 10 kg ..základná merná jednotka jeho , tak asi pomrieme od hladu . On je schopný nechat v Makre v Brne aj 20 tis CZ , naplniť šaran do prasknutia a priviesť na Slovensko . Potraviny, drogéria, baterky , prachy na pranie ,a aviváže a keď vidím ako to s uspokojením vykladá , už ani nič nevravím .

vroni
20. sep 2018

@maminuska, ved vravim, klon 😂😂😂

dai
20. sep 2018

@maminuska my tak nakupujeme v rakuskom metre 🙂 pod 500 euro sme sa este nedostali... ale ted len tak 1x za 2-3 mesiace

maminuska
20. sep 2018

no ja napíšem len takú jednu z príhod , vravím mu kúp prosím ťa po ceste v agrofarme 20 kg jahod na zaváranie a niečo do úst pre deti . Tak doniesol 20 kg na zaváranie a 20 kg!!!!! do úst pre deti 😀

saslavka73
20. sep 2018

@maminuska Zlatý. 🙂

saslavka73
20. sep 2018

Ja kupujem málo, lebo my sme málo doma, každý je inde tak raz za čas. Veľký nákup som nerobila ani nepamätám. 10 kg múky, neviem čo by som s ňou robila. Milujem drogerku, tam som rada, ale kupujem väčšinou podľa zoznamu. Milujem sa tam prechádzať a dotýkať sa tých vecí. Keby možno raz tak pôjdem pracovať do drogérie. A môj muž ten nekupuje nič, potraviny vôbec, to tam s ním ani nechodím, lebo ma len znervózňuje, ja nakúpim a zavolám a on príde po mňa autom, keď tak. Na oblečenie mám dcéry takže to my áno to ako nákupné maniačky.
Nakupovanie vo veľkom nepoznám.

saslavka73
20. sep 2018

@maminuska Ale minule som rozmýšľala, že keby príde nejaká pohroma, tak sme v riti.

maminuska
20. sep 2018

@saslavka73 tak sa prídi pozrieť ku mne na drogerku do kupelne. Celá rodina používame šampon Reghár , no a ked otvoríš skrinku tak tam mám k dnešnému dňu 100!!!!!ks. Nie 5, 10 ale 100.

saslavka73
20. sep 2018

@maminuska No ale vy máte teda zásoby. Keď príde vojna sa nabalíte. Tvoj muž je top.
Koľko v tom máte prachov......

maminuska
20. sep 2018

@saslavka73 strašne veľa, fakt veľa.

saslavka73
20. sep 2018

@maminuska Nie je Tvoj muž z chudobnej rodiny?

maminuska
20. sep 2018

@saslavka73 môj manžel je veľmi štedrý človek vo vzťahu ku mne aj k deťom .

maminuska
20. sep 2018

@saslavka73 práveže vôbec, bohatá podnikateľská rodina , ktorá však skrachovala . Len to už bol on preč z domu .

saslavka73
20. sep 2018

@maminuska Vieš že odkiaľ to má. Asi sa cíti tak bezpečnejšie keď má zásoby a keď nakupuje veľa.

anareei
20. sep 2018

ahoj...to je ako kebz som o svojom muzovi citala,ver ze mi riadne srdce zviera.Pred cca 4rokmi sme riesili obrovske existencne problemy,kvoli manzelovmu hazardu(internetove tipovanie),presne ako tu citam,naraz som sa dozvedela o strasnych dlhoch,preto bol manzel nesustredeny,vsade v teplakoch...peniaze mal vzdy, lebo poza moj chrbat bral dalsie a dalsie pozicky.Dal by nam modre z neba.Az sa pohar naplnil a vsetko prasklo.Mali sme 9mesiacov po svadbe a 1,5rocne dieta.Podobny problem sme riesil pocas mojho tehotenstva,vyhrabkali sme sa v tichosti,nik nic nevedel.Velka chyba.Po porode sme riesili zdravotny stav predcasniatka,cestovanie za dietatom do nemocnice....vobec som si nevsimla,ze sa veci opakuju a nabaluju.Ked vsetko prasklo,zlomilo ma to a chcela som rozvod.Lenze nepomohla by som si,dlhy o ktorych som ani nevedela by boli aj tak aj moje,mohli sme prist o dom,o vsetko.Kerby som ho nechala,nepozbieral by sa..Keby bol moj muz chrapun, asi by to tak dopadlo,ale mile damy aj ked spravil veci hlupe a my ich budeme splacat cely zivot,stalo za to dat mu sancu...poslednu.Cela rodina...hlavne moja paradoxne sa spojila a pomohla.A aj ked sa manzel za to hanbil,nemlcala som o tom.Vela ludi o tom vie,ma zavazok voci mnozstvu ludi,ktory mu veria a dali mu sancu.Vzala som mu vsetky peniaze,a to doslova.Dodnes dostane len na obed,prip.autobus.Donedavna mi nosil blocky ak som mu dala nieco kupit.Popri praci ma este dalsiu pracu aby napravil pokazene.A na zaciastku som ho aj k psychiatrovi vzala a chvilu sme tam chodili.Mal ale snahu veci zmenit a riesit.A kedze je to mimo to ten najlepsi otec a manzel stalo za to bojovat za nasu rodinu aj domov.Dnes je nas vztah silnejsi a vrelejsi,aj ked sram na mojej dusi ostal a budem uz navzdy tak trochu stihacka,co je v strehu🙂Zvladli sme zbavit sa dlhov,dokonca aj domcek sme dokoncili postupne a sami a aj ked nemame na dpvolenky a ine nadstandarne veci,mame jeden druheho a mala ma fungujucu rodinu.Tak radim netutlat problemy,nech sa o nich vie,bude pod drobnohladom,prevziat financie a radit sa s odbornikmi.Len v prvom rade musi priznat kde je problem....ja vam moc drzi palce

saslavka73
20. sep 2018

@maminuska Môj nie teda on strašne nad všetkým dlho rozmýšľa. Niekedy až toľko, že vieš ako vymyslí hovno.🙂

libawet
20. sep 2018

@mimka124 taký musel byť vždy, mala si sa lepšie pozerať a nie s ním zostávať a ešte deti robiť.

mircalla
20. sep 2018

@anareei Nuz najprv musi priznat, ja sa trosku cudujem, ze to zakladatelku nenapadlo, ze to bude najskor tento dovod. Vidim, ze mas financnu kontrolu a nema pristup k peniazom, co je jedna moznost ako zvladnut tuto zavislost - super

romiada
20. sep 2018

@mimka124 pocuj, pises ze mal velky pausal....aby mohol maminuske volat. Nejdu peniaze tam? Ze jej nieco plati, pomaha a hanbi sa to priznat? To mi len tak napadlo co citam posledne Tvoje prispevky. A budes to mat narocne. Kamoska takto musela tiez riesit muza (inak by nemali nic, zarabala viac ako on, on vzdy len "na kavu"), robila viac ako on, on ostal doma...a prepracovali sa do vztahu matka-syn. Proste dala ho do poriadku ale kedze musela potiahnut vsetko ona,tak sa po par rokoch spamatala ze takto uz nevladze a chcela by muza ktory sa postara o nu. Tak stoji pred dilemou ci sa rozviest. Aj ked ja si myslim ze vztah ma fungovat sposobom "každy chvíľku ťahá pílku" niekedy si proste muž a žena tak vymenia ulohy a potom je to ťažke vratiť naspat.

11mirka22
20. sep 2018

@anareei obdivuhodné, nech vám to vydrží.

wieruska1
20. sep 2018

@maminuska aj ja to milujem. Fandim tvojmu muzovi

meredith83
20. sep 2018

@mimka124 Ja neviem co sa tyka tej hygieny na to by som tlacila. Muzovi to treba niekedy pripomenut .. Ale co opisujes je dost extremne. Je on psychicky v poriadku? ako opisuje sasesoe moze to byt depresia. Porozpravala by som sa snim

Co sa tyka financii. Mam len k tomu povedat tolko ze to co on zarobi musi ist do spolocneho rozpoctu. nechapem preco maju aj v manzelstve s detmi ludia rozdelene ucty, vydavky. On pracuje a aj ked zaraba malo tak zaraba.. Treba zalozit spolocny ucet a mat urobeny rozpocet,.Mozno aj jeho do toho zapojit... Ziadne take ze jeho peniaze su pre jeho osobnu spoterebu. To bolo aktualne ked nemal dieta a manzelku.. Na to teraz musi zabudnut..

popolusska
20. sep 2018

@mimka124 suhlasim s @ukulela - ludia sa nemenia v priebehu 5 mesiacov, minimalne nie o 180 stupnov...skor si asi zatvarala oci pred negativnymi vecami...to uz nezmenis, rovnako ani to, ze ste pred svadbou nemali vyjasnene, ako clovek bude fungovat po svadbe, napriklad, ako budete narabat s financiami a a kolko tych finacii clovke k dispozicii ma...to si nevedela, kolko manzel zaraba pred svadbou? Nechapem...rovnako, ak planujem dieta, predsa prvou temou je, ako si rozdelime financie a z coho to dieta budeme zivit, kto bude zivitel, ako dlho a podobne...to su zakladne otazky...teraz uz neviem, ako zmenis situaciu, od manzela, ktory nedodrziava osobnu hygienu by som sa ale isto stahovala...

sashabb
20. sep 2018

@mimka124 jeho výplata síce môže ísť priamo k tebe, no to či si nevezme poza tvoj chrbát nejaké pôčižičky, nemáš ako ovplyvniť. Veď to tu aj nejaké baby píšu, ako to bolo u nich.
Asi by to chcelo poznať pravý dôvod. Možno by som išla aj za jeho rodičmi, skúsila by som všetko. Obávala by som sa, aby tam neboli extremne vysoké dlžoby.

mircalla
21. sep 2018

@mimka124 no co ste poriesili? ak sa smiem spytat

sarah2437
21. sep 2018

@mircalla Aj mna by to zaujimalo 🙂

mimka124
autor
21. sep 2018

takze, poriesili sme to, ze ked menil pracu v maji, sef z povodnej prace ho nevyplatil za 2 mesiace a v novej praci este len zacinal, chodil na zaucania, teda o nejakom poriadnom plate sa hovorit neda... tajil mi, ze nedostal vyplatu, pozical si od svojich rodicov a teraz je v riadnom financnom sklze, kedze sa predtym splasil a kupil drahy kocik, monitor dychu, co sa prakticky nazbieralo viac ako zarobil (nevie narabat s peniazmi)...momentalne je dohoda o posielani vyplaty na moj ucet a peniaze budem riadit ja, no este chcem s nim prebrat vsetky financie a pozriet sa na to blizsie, kedze mi cely cas tajil, co sa stalo, pretoze sa hanbil.....a hygiena samozrejme sa upravila, zrejme to bolo podmienene tym, ze sa dostal do financnej krizy.....strasne ma mrzi, ze s tym nesiel za mnou,ale za rodicmi, pretoze sa hanbil, ze nema pre nas peniaze....som strasne sklamana a neviem co dalej... dovera je momentalne strasne narusena z mojej strany.. :(

codal
21. sep 2018

@mimka124 ve finále je to asi nejlepší varianta a je super, že jste to vyřešili.. chlapi jsou někdy ješitní a prostě se stydí za své "selhání"... Držím pěsti,aby to všechno fungovalo!!!

mircalla
21. sep 2018

@mimka124 keď sa zaucal, nedostávsl poriadnu výplatu? Tomu mic neverím