Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

pupavenka
5. aug 2009

frisbee, ked ho zapájam do upratovania, tak všetko rýchlo odflákne s tým, že on chodí do práce a ja sa doma nudím... ale rozprávať sa s ním dá, je fakt inteligentný človek, ale čo sa týka toho počítača, tak to je katastrofa... ved už sa aj chystal že s tým skončí, bo som stále nanho naštvana a že si to uvedomuje, že sa nám má venovať, ale o dva dni už zase hral...tak som dnes ráno spravila ráznu vec - zmazala som mu všetky hry - ako malému chlapcovi (inak má 30 rokov). Takže očakávam večer riadnu diskusiu, možno aj krik... uvidíme ako sa k tomu postaví... aj ja si myslím že je to závislost, samozrejme že on si to nechce priznať... čo sa týka vzťahu k synovi, veľmi ho ľubi, je krásne ich spolu sledovať ako sa bavia

simona55
5. aug 2009

ano fris ma pravdu dari vydrz, a uvidis co bude dalej len hlavne ju nepripominaj , bud ako doteaz.a ozaj kam idete na dovolenku? ak smies povedat. 🙂 ak nie tak nemusis . a spolu z manzelom? pupavenka vita j medzi nami no co ti povedat ,mas to taske a ako fris vravy zamestnaj ho , no aj ja som myslela na to ze je moc detsky. 🙂

frisbee
5. aug 2009

pupavenka,je smutné,že kopa mladých chlapov nie je zvyknutá doma pomáhať...na všetko majú byť dvaja,toto býva následok výchovy rodičov...smutné ☹ pokiaľ je ten tvoj inteligentný,skús si s ním v kľude pohovoriť,že byť doma s dieťaťom naozaj nie je dovolenka a že si myslíš,že aj pre neho by bolo dobré,keby sa zapojil do domácich prác...stačí jedna blbá situácia,nedajbože by si musela do nemocnice,alebo nastúpiš do práce a on to bude musieť nejako zvládať sám s dieťaťom.Nekrič,naozaj používaj iba jednoduché vety a konkrétne argumenty,chlapi nevydržia dlho niečo počúvať,tak aby k nemu došla tá podstata problému 😉 .
Ten počítač...to je silný protivník...to by som fakt nepodcenila 😠

frisbee
5. aug 2009

ahoj simonka moja...ty to vždy vidíš dobre a jasne,máš pravdu 🙂

vanja
5. aug 2009

ahojte baby, v noci bola hrozná búrka ,takže som sa už nevrátilak pc. Darinka vydrž a buď milá na tom víkende 😉
pupavenka ahoj a vitaj medzi nami: a tu je ťažko radiť, keďže nepoznáme váš vzťah, ale určite ako fris hovorí, jednoznačne sa s ním treba porozprávať, ale nie s krikom a vyhrožovaním, ale s kľudom a zapojila by som aj tú naj ženskejšiu zbraň a to plač. To zmazanie hier nebol moc dobrý nápad, to ho určite ešte viac podráždi. Ty si len pripravscénár na rozhovor a zahraj to naňho aj s plačom. ☹
Teda aspoň ja by som to tak robila. 😉
ináč moja známa má podobný vzťah, ktorý takto funguje už 12 rokov, majú tri deti, v podstate je na nich sama, ale keď je preč na týždeň, on nemá problém postarať sa o deti, navariť, upratať ako tak.....
Ale je u nich zapnutý pc celý deň. Ale funguje to takto medzi nimi. Ona už nemala síl to zmeniť, tak si na to zvykla a postavila si aj ona nejaké pravidlá, takže si rozumejú celkom dobre aj takto.

bambi09
5. aug 2009

ahojte kočky moje 🙂
tak my sme si dnes s malou dobre prispali,ani nebudem písať,dokedy,ale už sme obriadené,napapané a pijem kávu,malá sa hrá s nábytočkom a bábikami malými 🙂
po dllllhej dobe som sa fakt dobre vyspala,idem upiecť bublaninu a bábovku,chceme navštíviť Paťa na tábore,ak mi to teda nezakáže 😀 😀 😀
darinka,tak na tom spoločnom výlete sa snaž,aby nebolo veľmi dusno,o madam XY sa nebavte,len ak by on začal a nech to teda prinesie to vytúžené ovocie,pokoj,a porozumenie medzi vami,ja myslím,že to bol len taký jeho úlet a pomaly sa vracia do normálu,len ešte občas vystrčí rožky,inak platí to,čo sme si písali,chlapi sú stráááááášne ješitní,tak to treba brať 😅 😅 😅 😉
pupavenka,tak to je sila,Ty máš doma dve deti,no,ja by som mu ukázala,ako na materskej nedovolenke relaxujem,nechala by som mu dieťa na celý deň,že musím niekam ísť,nech vidí,aké je to lehááááro 😀 😝 😠
niektorí chlapi sú fakt veľké deti 😖 😒 aj u nás bolo dusno,keď som začala chodiť na aerobik,bola som preč necelé dve hodiny(hodinu sme po cvičení s kamoškou preklábosili 😀 😀 😀 ) a došla som domov a tragédia,malá rev,no kovbojka 😀 😀 😀 ale inak sa vie postarať,aj u nás boli doby,keď trávil na skype s nevhodnou osobou hodiny,ale to je už preč a viac by som to nedovolila 😠 😠 nič dobré z toho nevzišlo...
tak si s tým svojim pohovor,ako fris píše,bez kriku a vecné argumenty,ak nezaberú,tak ako píše vanja,aj slzy vyskúšaj...držím palce a dúfam,že zavítaš častejšie "k nám" 🙂 🙂 😉

frisbee
5. aug 2009

bambi zase napísala všetko,nemám čo dodať 🙂 🙂 🙂 🙂

bambi09
5. aug 2009

amen 😀 😀 😀

frisbee
5. aug 2009

ty si naša hovorkyňa 😀 😀 😀 😀

darina60
autor
5. aug 2009

Čaute, no máme novú tvár, som rada radte aj jej tak dobre ako mne 😀 😀 Ja som sama s detmi, muž povedal, že príde neskôr , ešte o šiestej má robošov na byte, tak tam musí byť. Už som bola nervozna, či nie s tou pi.. ale okolo pol 11 mi volal na mobil, lebo som nebola v práci a nikdy mi nevolá na mobil s pevnej linky v práci, asi mal tušáka, že ho budem podozrievať či nie je snou tak aby som videla, že je v práci tak volal z práce no a aj dcére na obed volal z práce. Ja neviem, či budem stále takto hysterčiť ked bude meškať. Bola som u psychošky, hovorí, že sa to zlepšuje, že určite neodíde z domu, že potrebuje sem tam vystrčiť rožky a postrašiť, že určite tá baba cúvla, ked zistila, čo on tu všetko má, že s ním nemá žiadnu perspektívu, len on sa musí z toho dostať. Stále je presvedčená, že to zasiahlo aj jeho psychiku vo forme diagnozy ktorá tu už bola spomenutá, ktorá môže prebehnúť postupne aj bez liekov a nikdy sa nevrátit. No radila mi aby som si užila víkend. Dnes tu bola na návšteve, síce krátkej jedna super holka, ktorá ma sleduje, zdravím 😀 😀 Dobre sme si pokecali o chlapoch. Bambi ako kňaz, aj ja súhlasím, hoci nemám ako radiť, lebo moje myšlienky sú ta tam. Ale bola som sa vyjašiť v obchodoch, kedže mi je všetko velké a konečne som s radosťou skúšala veci v kabinke lebo žiadne sádlo nebolo.Konečne, lebo vždy som vyšla s hnusom a nič nekúpila.Ešte som zajtra doobeda v práci, to sa ozvem. Ideme do tatier.

bambi09
5. aug 2009

dari,tak super,presne to si myslím,že chlapec len občas potrebuje dať najavo,aký je dôležitý a ako môžeš byť rada,že ho máš 😀 😀 😀 ach,tá ješitnosť 😅 😅
a aj ja už chodím rada na seba kupovať,aj keď ešte tých 10kg chcem dať dole 😝 😝 😝 ale už je to radosť,keď sadlo menej trčí 😀 😀 😀 muž mi hovorí,že strácam zadok 😀 😀 😀 že ma nebude mať za čo chytiť 😀 😀 😀 ale o to nemám strach 😅 😅 zrkadlo mám 😀 😀 😀
a tie Tatry si darinka užite... 🙂 🙂 🙂 😉

frisbee
5. aug 2009

darinka naša...ja ťa čítam a pýchou sa mi dme hrudníček,aká osobnosť sa z teba vylúpla,dúfam,že aj našou zásluhou 🙂 🙂 🙂 a drž sa a nenechaj sa vyprovokovať ani k poznámkam 😉 😉 😉 .A buď nám v Tatrách krásna,a pozor na hady,medvedíky a nezlom si ani nožičku,ani ručičku 🙂

bambi09
5. aug 2009

a na uhorky,aby nepribudlo ďalšie bábo aj tu 😀 😀 😀 ale nakoniec, prečo nie?? 😅 😅 však?? 😉

darina60
autor
5. aug 2009

Fris, díky, ty vždy dáš rady, ako k moru neutop sa, teraz toto. Však bude uhorkáč so mnou, tak hádam by ma nedal zožrať medvedovi, hoci dakedy to tak vyzerá. Baby ja mám len nervy, že tu nie je načas a stále si myslím, či sa nelúči s tou pi.. No uhorka neviem či bude v Tatrách, lebo on nedele dáva ruky preč odo mna 😒 Fris jasné, že len a len Vám vďačím ako je so mna iná žena. Bambi, ja už som stará na tretie 😉 😉 Hoci minule som kolegyni hovorila, že keby som nemala tu super prácu a bola nezamestnaná, možno by som sa dala nahovorit na tretie, ešte jedna izba je volná 😉

bambi09
5. aug 2009

dari,tak to som "stará" aj ja,v novembri 39 😝 😝 😝 ale ešte sa pohrávam s tou myšlienkou 😅
a neboj,nelúčia sa,veď povedal,že ona ho nechce,tak hádam je fakt v tej robote,môj trčí v zápche,tiež meškááá 😠

frisbee
5. aug 2009

vy stareny,a čo mám hovoriť ja????? 😀 😀 😀 😀 😀 Kľud,dari...aj tlačiť ho bude zachvíľku.Práve som sa rozčúlila v téme tchýně na beremese...tie svokry to tým nevestám robia ako cez kopírak...všetko som zažila a nechápem tú zlobu proti tým mladým dievčatám 😠 😠 😠

bambi09
5. aug 2009

fris,kľud,škodí to kráse 🙂 🙂 😉
Ty starenka 😀 😀 😀 ja som rada,že som svokru nevidela a nepočula roky,mám to ja ale šťastie... 😅 😅 😅

frisbee
5. aug 2009

ja som kľudná,ale keď si to predstavím,čo mi baba robila,otvára sa mi žabkový nožíček vo vrecku 😀

bambi09
5. aug 2009

a svokra to už má za sebou??tak si to určite užíva,sa jej to vracia 😉

frisbee
5. aug 2009

ona je u dcéry 😉 😉 😉 😉

bambi09
5. aug 2009

joj,tak sorry,už som ju pochovala 😀 😀 😀 ako u Tvojej dcéry???alebo u svojej?? 😅 😕

frisbee
5. aug 2009

no u mojej ťažko 😀 😀 😀 😀 u svojej,konečne si ju vzala,16 rokov som sa jej o ňu starala 😠 😠 😠 😠

bambi09
5. aug 2009

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 neboj,vráti sa Ti to,v dobrom na vnúčatkách 🙂 🙂 😉

simona55
5. aug 2009

cawte, idem pridem mozno vecer. 😀 😀 😀

tinika
5. aug 2009

Dari prajem krasny víkend a nech sa uz nejak vyjadri ten tvoj alebo povie čo chce dalej

vanja
5. aug 2009

ahojte baby,
fris ajé básnické črevo, že pýchou sa mi dme hrudníček....... 🙂
mňa bolí chrbát, dnes som zavárala broskyne, 20 kg, mám dosť. 😒

frisbee
5. aug 2009

milá vanja,vsom z básnickej rodiny,o nás sa učíte v slovenskej literatúre 😀 😀 😀 😀 😀

vanja
5. aug 2009

ale čo 😕

frisbee
5. aug 2009

tak tak..keby ste nás nemali 😀 😀 😀 😀

frisbee
5. aug 2009

a chcem zabacka 😠 😠 😠