Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

duska1122
16. júl 2009

ahoj darinka. Mrzi ma ze to mas take tazke. Ale nemozes nieco riesit ak on nechce. aspom mi to tak vyplynulo s toho co pises. ak sa mylim prepac. pytala si sa ho ako si predstavuje riesenie toho co sa deje ako vidi vas dalsi zivot? a este si myslim ze je neobvykle ak odmieta vsetky prejavy fyzickej lasky, ci uz su to len dotyky alebo objatia ved ak ta ma rad tak by mu to vadit nemalo. aj keby nechcel sex. neviem si si ista ze nema druhu? Na tu dovolenku by som isla dala si cas na rozmyslanie. doma kde je on si nemozes vycistit hlavu. vsetko ta tam ovplyvnuje. a suhlasim s tebou ze nemozes predstierat a pretvarovat sa. taky zivot ubíja. a nieje to zivot iba prezivanie. a ak ma druhu tak je iba zbabelec ak ti nechce povedat pravdu.

frisbee
16. júl 2009

duska...darinka je na dovolenke...až sa vráti,budeme vedieť viac,si dobrá,že si reagovala 😉

duska1122
16. júl 2009

aha nevsimla som si snad to dobre dopadne

frisbee
16. júl 2009

no to my tiež,tento týždeň len tak prežívame v inej téme a šetríme si sily,až sa darinka vráti,pretože fakt nevieme,ako sa vyvinula situácia...takže sleduj nás a píš,každá podpora je pre darinku dobrá 🙂

bambi09
16. júl 2009

ahojte 🙂
zabacek,tak sme fakt radi,že sa to aspoň pohlo vo vašej komunikácii s manželom,nedivím sa,že mu neveríš,ale uvidíte,ako to pôjde ďalej,veľmi držím palce,šancu by som mu dala,ale buď opatrná,nech Ti nenamotáva motúzy pod nos,povie Ti,čo chceš počuť,nech je pokoj,takže na to pozor 🙂 🙂 😉

frisbee
16. júl 2009

motúzy sú provazy 😀 😀 😀

janetina
16. júl 2009

ahojte my sme sa vratili z dovci a tak precitkavam co ste popisali babizne...no mam co robit asi to docitam zajtra...dnes vybalujem a periem o 106 😀
Darinka sa este slni to je dobre ze si oddychne...ktovie ako sa to vyvinie 🙄

vladkaz1
16. júl 2009

Fris dakujeme ano je vsetko tak ako ma byt moj MM sa prekonava .. 😀
No nemam moc casu mala nocnikuje tak len davam pozor a lietam a sme vela krat cely den mimo .. kedze je take teplo----
no ja vas postivo citam len vecer ked sem zasadnem ja teda v noci nik tu nieje,,, aspon som nepostrehla 😕

frisbee
16. júl 2009

ahojte,ženy,ja zanedbávam barák,ale dneska po tej búrke musí dať všetko do poriadku a posekať dvor 😀 ,fuj,v tom dusne,to zas bude horor...budem tu večer,miláčikovia,cmuk,cmuk

bambi09
16. júl 2009

fris,cmuk,cmuk,cmuk,cmuk 😀 😀 😀 zas si zajazdíš na kosačke???vietor vo vlasoch... 😀 😀 😀 😀 😀
ale tak lepšie na kosačke jak na metle 😀 😀 😀 😀
darinka sa nám pekne regeneruje,nám už posteľ stojí,aj rošty sú už ok 😀 😀 😅 😝 tak dnes luxusne spím po x rokoch 😀 😀 😀 tešííííím 😅 😅

frisbee
16. júl 2009

bambi 🙂 ...budem jazdiť rýchlejšie ako tá kosačka 😀 😀 😀 😀 .Blahoželám k posteli 🙂

vanja
16. júl 2009

ahojte,
frisbee - veď len nedávno si kosačkovala, už zasa? 😕
a bambi my sme 8 rokov spali na rozťahovacom gauči 😝 😝 a keď sme sa presťahovali do nového dopmčeku, tak sme asi 4 mesiace spali na epedoch zo starého maminho gauča, ale keďže sa rozchádzali / bolo to asi 9 kúskov / tak sme dcérku s posteľou presťahovali k nám, aby nám epedy držala z jednej strany stena a z druhuj strany dcérkina posteľ. A to sme len spali, nehovorím keď sme niečo riešili................ 😀 😀 😀 😀
Ale už dva a pol roka spíme konenčne na manželskej posteli. 😉 😉 😉 😉

frisbee
16. júl 2009

vanja...furt prší,už kosím pomaly každých 6 dní a je to horšie a horšie.baby...my sme 6 rokov spali na hrboľatej rozťahovacej sedačke,zničila som si celý chrbát,pretože aj keď sme už bývali v dome,svokra musela mať sama dve izby a my sme boli jak magori nacpaní v jednej,Našťastie keď sme urobili nové kúrenie,tak sme si to prehodili...ale bolo to náročné ☹
vanja...riešili 😀 😀 😀

vanja
16. júl 2009

no svokra musela mať dve izby, keď v jednej spala ona a v druhej svokor, čo mala spať s vami? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
16. júl 2009

svokor spí v hrobe 😎

kveta
17. júl 2009

Darinka, daj tajne pripraviť právnikovi dohodu o zrušení BSM aj s popísaním čo kto dostane, teda Ty dom a on byt a auto a polož to pred manžela, nech Ti to podpíše, tak ako sľúbil. Čo najskôr, kým ho jeho štedrosť neprejde.

Darinka, teraz sa neuraz, ale Ty si ako tá žaba, čo nevyskočí z hrnca, v ktorom sa voda pomaly začína variť. Keby Ti pred mesiacom z fleku naservíroval celú svoju ponuku: on sa možno vyspí s podriadenou, Ty si kamarát, čo mu uvarí... tak by si ho prešla panvicou po hlave. Ale keďže Ti takéto "správy" servíroval postupne, tak si si pomaly zvykala a zvykala namiesto toho, aby si sa konečne na neho poriadne naštvala a povedala DOSŤ, STAČILO.

Darinka, ten jeho plán, čo Ti predostrel o tom, ako sa prípadne o pár rokov presťahuje do prerobeného bytu, bol v skutočnosti plán ako sa odsťahuje o pár týždňov. On to už mal celé v hlave naplánované.

Ošetri si čo najskôr to zrušenie BSM a potom ho maj tak na háku ako si len zaslúži. Lebo úprimne: nič iného ako ten hák si už od Teba nezaslúži.

Moja kamarátka tiež riešila psychiatrov pre manžela, keď sa tak "veľmi zmenil". Vyplynulo, že za tou zmenou bola mladá pipka. Ženy si často nepriznávajú, že žili s idiotom a radšej siahajú po partnera ospravedlňujúcej verzii, že "jemu začalo šibať".

Ale inak si to celé zvládala s bravúrou a gráciou a k tomu Ti gratuľujem. Len sa s ním po návrate z dovolenky milo zvítaj, aby bol naklonenejší podpísať Ti to majetkové vysporiadanie. 😉

frisbee
17. júl 2009

kveta...vieš,to,čo si napísala,je hlboká pravda a podľa toho,čo píšeš ,usudzujem,že si silná žena,ktorá si so životom poradí 😉
...darinka sem napísala a bola úplne zaskočená,najprv sa bála,že je muž je chorý a tají jej to a až postupne
prichádzali nové poznatky...darinku to zaskočilo,pretože keď spolu žijú 13 rokov a fungujú normálne...bez problémov a hádok a do toho prišla takáto pre ňu nepochopiteľná pecka,úplne ju to položilo.

Preto sme ju chceli podporiť v tom,aby si na tej dovolenke oddýchla,nabrala sily a až sa vráti,tak musí začať jednať.
Jej to je jasné,že musí mať majetkové vysporiadanie,bude bojovať za budúcnosť svojich detí.

Uvidíme,kam sa situácia posunula a potom Ťa prosím,aby si nás od pondelka sledovala a prispela svojou radou,myslím,že to darinka bude veľmi potrebovať .

Ešte raz Ti ďakujem za nás všetky,že si sa pridala,darinka sa vracia v nedeľu,takže potom to začne.Pekný deň prajem. 🙂

darina60
autor
17. júl 2009

Baby ja sem zas kuk jednym ockom, ci ste na mna nezabudli. Je tu uzasne, nechce sa mi ist domov, ale syn mi chyba a vcera na plazi ked som videla tie stastne rodinky a zalubencov, az mi do placu prislo. Zacala som citat posledne prispevky, ale trochu ma to rozladilo, takze sorry nebudem si este kazit dovcu 😉 Pisali sme mu odtialto mail ale neviem v akom je stave ked si precital ten list odo mna, tak som radsej dala pisat dceru a aj za mna. A odpisal len tak sucho. A na margo temy Kveti, Ty si raznejsia, a ja este chcem pre zachranu a jeho spamatanie nieco urobit, alebo mu nechat cas alebo ja neviem, este vyjastnovat a nechcem hned riesit bsm. A propo fris a vladka, vedia co je moj muz, takze v tejto oblasti to budem mat tazsie. Caute, pekny vikend a v pondelok sa ozvem.

frisbee
17. júl 2009

darinka...čo nás nezabije,to nás posilní 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

inkinka
17. júl 2009

tento Nietzscheho výrok ja nemusím...

frisbee
17. júl 2009

inkinka...ja hovorím akurát za seba a svoj život 😉 😉 😉

frisbee
17. júl 2009

myslím to tak,že darinka všetko o mne vie 😉

kveta
17. júl 2009

Darinka, k tomu riešeniu BSM: poznám desiatky príbehov mužov, čo boli k manželkám takýto štedrí: navrhli, že manželke ostane majetok. Je to v prvej fáze zvažovania rozvodu zo strany muža pomerne častý ťah, keď si muž ešte nevybuduje sieť "dôvodov prečo so svojou manželkou nemohol už viac žiť" /= zamiloval sa do inej/. Poznám však len jeden jediný prípad, kedy to muž skutočne aj urobil - ten prípad sa stal tak, že manželka mu druhý deň po takejto ponuke mu dala na podpis dohodu o zrušení BSM. V ostatných prípadoch ženy prišli skrátka. A mimochodom práve toto manželstvo "štedrého" manžela ešte dva roky po zrušení BSM vydržalo, kým ostatné ženy sa tlačili s deťmi u rodičov alebo v malých bytoch.

Pozri, ešte vždy mu môžeš tú dohodu predložiť len ako výsledok Vašej dohody o majetku a že čo sa týka manželstva, uvidíte, či spolu ostanete alebo nie. Jednoducho mu to predložiť ako zmenu majetkových pomerov, nie ako žiadosť o rozvod. A radím Ti, aby si to urobila rýchlo a milo, lebo je možné, že si ten čas "jeho štedrosti" už prešvihla. Medzitým sa k Tebe začal chovať chladne...

A pre istotu si začni uchovávať doklady o jeho príjme a Tvojich výdavkoch. Je to drobná zábezpeka, ktorou nič nestratíš, len získaš. Ak ostanete spolu, môžeš ju kedykoľvek vyhodiť. 😉

bambi09
17. júl 2009

frisbee,ten výrok je ale pravdivý 😉
a čo sa darinky týka,kveta,nežiješ jej život,tak prečo jej hovoríš,že je ako žaba,čo nevyskočí z hrnca??? 😕
ako by si reagovala Ty na jej mieste???bum-bác rozvod a ovalila by si muža po hlave váľkom na cesto??? 😅
pochybujem,ak by ešte bolo čo zachrániť,zachraňovala by si 13-ročný vzťah,určite by si nezahodila všetko za hlavu len tak,aj kvôli deťom,ale nie len kvôli nim... 😉
veď darinka nepovedala,že s ním bude žiť ako kamoška a tolerovať mu milenku...chce to riešiť tak,aby to najmenej ublížilo jej samotnej aj ich deťom,to musíme nechať na ňu,môžeme jej maximálne poskytnúť virtuálnu podporu a radiť v rámci vlastných skúseností 😔
nechajme ju oddychovať a užívať si,nemá to ľahké,tak nech naberie nové sily a možno aj nový pohľad na problém
darinka,myslíme na Teba,ale teraz sa venuj oddychu,vážne veci budeš riešiť po návrate 🙂 😉
ale každý názor báb,čo tu prispeli má niečo do seba,potom si z toho vyberieš,čo je pre Teba prijateľné 😉

frisbee
17. júl 2009

je to tak,my fakt ešte nevieme,čo sa deje a som si stopercentne istá,že darinka chce rodinu zachovať,určite chce spraviť všetko pre túto variantu.Druhá otázka je,čo plánuje ten jej chlap....zatiaľ je zbytočné rozvíjať teórie,pretože je darinka preč...až sa vráti,sama napíše,čo je nového. 😉

vladkaz1
17. júl 2009

v podstate sa teraz momentalne nemozeme ani vyjadrit lebo, fakt nevieme ako sa sit. obrati .v podstate nekazne jej dovolenku nech si to uzije nase zlaticko 😀
Myslim na vas a s vyrokom Fris suhlasim plne ..jednoducho sa musi ta skladacka do seba zapadnut .. a uvidi sa
Inak baby pekny vecer zanedbavam vas prepacte 😵 😵 😵 😵 mi to

vanja
17. júl 2009

veru tak darinka, nekaz si dovolenku, ale ešte si ju dosýta vychutnaj. 🙂 🙂

jankajs
17. júl 2009

No neviem, asi ma zbijete 😝 , ale s kvetou súhlasím ohľadom BSM. Nie je to žiadosť o rozvod a kedykoľvek sa dá zrušiť. A myslím, že by tej jeho kolegyni rýchlo zašla chuť na chudobného nadriadeného 😠 a začala by sa obzerať po lepšej partii...

bambi09
18. júl 2009

jankajs,prečo by sme Ťa bili??? 😕 😀 😀
veď tu je každá rada dobrá,len treba počkať na darinkin návrat,potom možno bude riešiť aj tie majetkové veci,podľa toho,ako sa to u nich vyvinie,dajme jej ešte tie 2 dni k dobru,určite by radšej dovolenkovala aj s manželom a celou rodinkou,ako sama,ale tak čo sa dá robiť,život to občas zariadi inak,ako to my chceme,že??? ☹ ☹ ☹

vladkaz1
18. júl 2009

janka zbit ta? kde chodite na tieto frazy? 😕 😝
este ze co len pis svoj nazor ... ,len sa jedna o to ze chceme pockat a na navrat a uvidime co sa poriesi ... 😔 jednoducho Dari sem nakuka a napisala ze jej nespravili dobre posledne prispevky tak asi nakukne az ke bude doma a ja to plne chapem.. ☹