Manžel má polovicu bytu a druhá polka patrí jeho bývalej manželke

bebememe
16. máj 2023

Ahojte 🌹
Manžel má byt polovica je jeho a druha polka patrí jeho bývalej manželke.
Ona povedala že sa dohodli ze keď sa byt splatí cca o 10 rokov tak ona svoj podiel bytu jemu daruje . ( bola ústna dohoda nie je to na papieri )
Moja otázka znie môže ona prepísať svoj podiel bytu teraz na mňa? Alebo až po splateni bytu
Aké možnosti ma môj manžel aby jej nepatrila už polka tohto bytu.
Sme manželia 4 rok.
Manzel sa chce spýtať právnika na to .
No kým sa k tomu dopracuje možno mi niektorá poradíte co je a nie možné.

h2
16. máj 2023

@dilino A? My tu neriešime problém, že exka niečo sľúbila a teraz to odmieta dodržať. Podľa všetkého to práveže vyzerá, že to dodržať chce a autorka sa pýta, AKO sa to dá urobiť.

tiezjedna
16. máj 2023

@h2 autorka niekde napísala, že ex odmieta dodržať tú ústnu dohodu???

h2
16. máj 2023

@tiezjedna Nie, nenapísala. Veď to práve píšem.

dilino
16. máj 2023

@dilino TY by s darovala cudzej žene nežištne polku bytu.Príklad dala by si polku bytu len tak hoci komu. Nezištne to asi nie.

tiezjedna
16. máj 2023

@h2 už som myslela, že mi niečo uniklo práve...

tiezjedna
16. máj 2023

@dilino je fajn, že si pokecáš sama so sebou 😅

h2
16. máj 2023

@tiezjedna No lebo tu sme na Modrom koníku, kde sa autorka niečo opýta a hneď má tisíc odpovedí na niečo úplne iné, plus ju ešte všetci hneď odsúdia. 😒

h2
16. máj 2023

@dilino Neviem síce, koho sa to pýtaš, ale odkiaľ vieš, že nezištne? Ako som už predtým písala, nepoznáme pozadie toho celého, nevieme, aká bola medzi nimi dohoda...

draik
16. máj 2023

@bebememe
Ústna dohoda je irelevantná.
Prevod je možný aj teraz, so súhlasom banky.
Ak sú obaja exmanželia spoludlžníci na hypo, ktorú platí len jeden z nich, tak to treba akútne riešiť.

dilino
16. máj 2023

@h2 ok máš pravdu

dilino
16. máj 2023

ja viem všimla som si omylom som to napísala.

bebememe
autor
16. máj 2023

@maminkasisa dostatočne som prispela pri prerábke bytu len som vtedy bohužiaľ netušila že polka bytu patrí jeho ex

tiezjedna
16. máj 2023

@bebememe čo bráni v prevode jej podielu? Už o tom s ňou hovoril?

dilino
16. máj 2023

@bebememe a čo ti to muž zatajil.

sasa1310
16. máj 2023

@bebememe ten tvoj manžel ťa dobre oklamal.

katkine_terapie
16. máj 2023

@bebememe ak by si pred investovanim pozrela na katasterportal, dozvedela by si sa komu byt patri. Ex ma narok na to co do bytu investovala (ak napríklad nebrali 100% hypo, prerabky a pod.) a polovicu splatok platenych v manzelstve (mozno aj po rozvode, zavisi, kto platil hypo, poradi pravnik). K tovjej otazke: "Moja otázka znie môže ona prepísať svoj podiel bytu teraz na mňa?" Ak s tym bude banka a exmanzelka suhlasit, tak ano.

som_realistka
16. máj 2023

@bebememe ešte otázka, hypotéku spláca manžel aj bývalá? alebo iba mažel? nezdá sa mi, že by niekto ešte 10 rokov splácal a potom daroval.

h2
16. máj 2023

@som_realistka Zbytočná otázka. Celkom určite exmanželka nespláca hypotéku na byt, v ktorom žije jej exmanžel s novou manželkou a ktorý im chce po splatení darovať.

draik
16. máj 2023

@h2
Otázka nanajvýš k veci, aj keď z iného dôvodu. A to pre prípad, že je stále spoludlžníčkou.

som_realistka
16. máj 2023

No, ak spláca iba manžel, tak to sa mal už dávno vysporiadať s bývalou. Nemusí sa BSM doriešiť do nejakej lehoty? Alebo to kupovali pol na pol ešte pred manželstvom?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
16. máj 2023

@draik To, či je spoludlžníčkou a či platí, sú dve úplne rôzne veci.

draik
16. máj 2023

@h2
To je práveže veľmi podstatné a navzájom veľmi súvisí.

matkahelka
16. máj 2023

@bebememe vcera si riesila, ako dlho vydrzia vztahy s vekovym rozdielom 20 + rokov a dnes uz chces ex-kin podiel na byte. verim, ze tieto 2 temy navzajom nijako nesuvisia....

h2
16. máj 2023

@draik Ja netvrdím, že to nie je podstatné. Ale že sú to dve rôzne veci.

miadi
17. máj 2023

@matkahelka o cca 10rokov ked sa byt splati moze exmanzelka darovat tu polku novej manzelke č3 ( ktora je momentalne na strednej skole) slubila to muzovi nechapem kde berie autorka ten pocit ze to s radostou daruje jej, Nedala by som ruku do ohna ze to ozaj len tak daruje exmanzelovi, A kto vie ci to ozaj slubila ked vedel 4r manzelstva tento fakt tajit, Mozno si to vymyslel,