Manzel mlčí, chcem rozvod.

katalanka
1. dec 2019

Ahojte, chcem počuť názory co urobit ked muz doma mlčí..sme manželia 2 mesiace, predtým sme boli spolu 5 rokov(vztah raz hore raz dole ale chceli sme byt spolu..) mame spolu vymodleneho 1 ročného syna. Pred mesiacom sme boli u svokry a mužovho otcima. Prisla hádka, otcim mi vykričal ze mojho muza iba využívam svokra mi vulgárne vynadala ze ľutuje ze si ma jej syn zobral za zenu...velmi pre mna nepríjemná situacia. Dodnes sa neviem z toho spamätať no o to viac nevidim svetlo na konci tunela.. muz sa o tom so mnou nerozpráva..jednoducho mlčí...citim ze nas vztah je na konci..ako sa mam na to pozriet z ineho uhla?

poisonblu
1. dec 2019

Bozr, za takuto somarinu sa rozvadzat? to ja by som uz bola rozvedena davno...🤦‍♀️

saskia_98
1. dec 2019

@katalanka mne moja svokra povedala ze som najhorsia nevesta na svete (och aka pocta od nej) moj manzel sa so mnou tiez o tom nerozpraval a jedine co mi povedal je, ze nemam si to brat k srdcu a vobec to riesit. Tak to ani neriesim a isto by som nenechala manzela s ktorym nam to funguje len kvoli jeho podarenej matke.. A kedze poznam svoju svokru, ani by som to neriesila. My sa mame najradsej ked sa nevidime. Jednoducho ja neznasam ju, ona mna a nebudem hučať do manžela pre prkotiny ked je jak medzi dvoma kameňmi..

natycaga
1. dec 2019

@asia83 zeny vam uz fakt sibe! Aky mamickin cecok?? Ze sa na mamu nehneva kvoli spicu? Predstav si seba ako svokru o par rokov... Sa ti to bude pacit?? Sa nad sebou zamyslite. Ziadna ucta voci svokrovcom, ale chcete, aby vas mali radi.

halienka
1. dec 2019

zas to tu niektoré zľahčujete, ona sa nechce rozvádzať kvôli špicu, ale kvôli tomu aký postoj k celej hádke jej muž, myslím, že to s ajej dotklo zo všetkého najviac, je to jasné hádam už s prvého príspevku nie? že sa s ňou o tom ani neporozpráva, môže svedčiť o viacerých veciach. Buď je zbabelec a bojí sa povedať jej svoj názor, alebo súhlasí s názorom svojej matky a jej otčima, čo je tiež pre ňu sklamaním, lebo asi verila, že jej muž predsa vie, že ona platí byt sama, tak nie je príživníčka, hlavne ak je na MD, je logické, že ju živí v tomto období hlavne muž. nezastal si ju, nerozpráva sa o tom a v sms sa priklonil k mamičke. No osobne ju chápem, že je z tohto postoja muža dosť sklamaná, každá žena predsa dúfa, že jej partner si ju v nepríjemnej situácii zastane, poprípade ak aj ona nemá pravdu, tak sa aspoň posnaží neskôr jej vysvetliť svoj postoj - to je predsa normálne ak chcem mať s niekým dobrý vzťah, že s a sním o tom porozprávam. Toto ale z jeho strany nesvedčí vôbec o ničom dobrom a ja úplne chápem, že to je pre jeho ženu veľkým sklamaním, ak sa doteraz nič také neodohralo a on zrovna v takejto krízovej situácii ju ako partner takto sklame. Netvrdím, že sa rovno majú rozviesť, ale to že to nemieni s ňou komunikovať je obrovský problém a teda mne by tiež blikala kontrolka, že ako budem s týmto mužom v budúcnosti riešiť vážnejšie problémy ak on nie je schopný ani len komunikovať? Aspoň vysvetliť, prečo sa jej nezastal? Že by sa bál mamičky? No vyzerá to tak...radšej raní partnerku ako by mal raniť mamičku, napriek tomu že vie, že jeho partnerka nie je príživníčka.
@katalanka ja na tvojom mieste mu poviem, že ak toto riadne nevykomunikujete, tak to ostane vo vašom vzťahu ako balvan a nebude to dobré. Skús ho proste dokopať k tomu aby ti to vysvetlil.

karolinakr
1. dec 2019

@malinovka333 rozvod kvoli likerovemu spicu

natycaga
1. dec 2019

@halienka mozno ma tej svojej papulnatej partnerky tiez plne zuby. Ked sa takto chova k svokre, asi ako sa chova k muzovi.

sapetka
1. dec 2019

@natycaga no osobne si myslim ze chlap by mal byt vychovavany tak aby si ctil svoju buduci zenu a vobec zenu ako taku. Ale ten zaklad ziska len zo svojho vzoru co mal doma. Ale ak si ho matka rozmaznava a robi z neho maleho boha a chce aby jej syn na nej visel tak toto ani z daleka nie je normalne. Ano v takejto situacii je tazke sa zachovat ked aa hadaju svokra s nevestou, ale vzdy sa to da diplomaticky vyriesit. A mal by to prave on chlap.vstupit do tej hadky a ukoncit to a nie pozerat sa ako ju tam “lincuju” .

saskia_98
1. dec 2019

@natycaga ako sorry ale ja svojho muža milujem, dala by som mu prve aj posledne ale svoju svokru by som najradsej poslala na sibír. A ona mna na severny pol. Neznamena ze ked nemam rada svokru (ano neznašam ju), že nemam rada aj manžela.. Toto co si napisala je totalna blbost.

halienka
1. dec 2019

@natycaga načo si ju bral? Šak mamička mu mala dať rozumy pred svadbou, nech si takú neberie...To sú také špekulácie, ktoré nikomu nepomôžu, že možno a možno. Držme sa faktov, nekomunikuje, nevysvetlí svoj postoj - je to normálne od partnera? Podľa mňa nie a k ničomu dobrému to predsa nemôže viesť ak jeden z partnerov sa zatne a nekomunikuje. Len ku koncu, aj keby to ona chcela zachrániť.

natycaga
1. dec 2019

@saskia_98 porodila a vychovala muza, ktoreho ľúbiš. Tak si nejaku uctu a rešpekt zaslúži. Nemusite sa objimat, ale byt slusna mozes.

natycaga
1. dec 2019

@halienka spic je zivotny problém?? Prepaana. Kazdy chlap nad takou somarinou mavne rukou.

saskia_98
1. dec 2019

@natycaga slusna som ale uctu u mna nema ziadnu. Dokazem u nej sediet v obyvacke a nehadat sa len kvoli mojmu muzovi ktoreho milujem. Keby som ho tak velmi nemilovala, kaslem na nu. A je blbost napisat ako sa sprava k svokre, tak sa sprava aj k manzelovi.

jankapepe
1. dec 2019

@katalanka opis tu hádku bližšie prosím.....lebo ono to fakt vyzerá že sa ti rúti svet pre jeden zákusok.
Čo bolo na tom také hrozné že sa s tebou manžel prestal rozprávať? Ako si reagovala? Atď...

halienka
1. dec 2019

@natycaga úcta medzi svokrou a nevestou musí byť vzájomná, obe sú dospelé ženy, a nie že svokra môže povedať hocičo a nevesta musí čušať, to je kus choré medzi dospelými ľuďmi takéto hierarchizovanie nemyslíš? Ak nemá svokra úctu k neveste úplne logicky ju časom nebude mať ani nevesta k svokre.

mogaa
1. dec 2019

@halienka a je ok ak nevesta začne ziapať na svokra/svokru kvôli blbému špicu?

halienka
1. dec 2019

@natycaga prečítaj si ešte raz čo som vyššie písala, nie je to o špici, ale o postoji jej chlapa...

natycaga
1. dec 2019

@saskia_98 raz aj ty budeš svokra. Aby sa ti karma nevrátila...

saskia_98
1. dec 2019

@natycaga urcite nebudem taka harpia ako je ta moja. O to sa ty bát nemusis. 😉

natycaga
1. dec 2019

@halienka ty vies ako sa ta nevesta k nej naozaj sprava? Vies aka je skutočnosť? Jasne nenechat sa urazat, ale treba komunikovat s uctou a slusne.

halienka
1. dec 2019

@mogaa špic ponúkol otčim, nie svokra, ona ako matka má predsa právo povedať, že si nepraje aby jej 15 mesačné dieťa jedlo takéto niečo, no a je kľudne možné, že "staré" garnitúry naučené pchať od 3 mesiacov do dieťaťa guláš sa jej začali za to vysmievať alebo sa snažili to pretlačiť násiláím a tak sa situácia vystupňovala. Ty ako matka by si bola v pohode keby niekto do tvojho dieťaťa chcel natlačiť alkoholocký zákusok v 15 mesiacoch, neozvala by si sa, s úcty k svokre by si to nechala tak ? Ja viem aké vedia byť v tomto svokry naliehavé, ako si vedie robiť posmechy z nevesty, že aká je "precitlivelá" pritom ani jedna z nás by v takej situácii určite nebola v pohode. @natycaga A ty vieš ako že svokra bola v práve a nevesta nie. Ty si tam bola? Mne už tá skutočnosť na čom hádka nastala dosť hovorí že kde bol pes zakopaný. Keby bol otčim normálny dieťaťu takýto zákusok ani nenúka a keby bola svokra kus normálna, tak ho sama v tom zastaví, že takéto veci sa deťom nedávajú jesť a v neposlednom rade všetci by mali rešpektovať matkin názor na to, je to predsa jej dieťa.

mogaa
1. dec 2019

Hádka vznikla kvôli blbému špicu, takže ani autorka zrejme nevolila ani tón a ani slová a preto následne kontrovala svokra....čo chudák muž má robiť? urobil to najmúdrejšie čo mohol - ak chytí stranu svokre - žena to nepredýcha, ak žene - mama bude ukrivdená lebo "nevesta"po nej ziapala pre blbý špic a jej syn sa jej ešte zastal....bohužiaľ je to tak že človek v hádke nevolí slová, preto netreba brať len ten povedal to a ten to ale brať to celé v kontexte celej hádky..autorka sama priznala že hádka vznikla pre špic, ak by neziapala ona, neziapala by ani svokra....neverím že tá jej povedala z ničoho nič že je "príživníčka" alebo čo jej to povedala

natycaga
1. dec 2019

@halienka keby im to povedala slušne, iste by jej svokra nevynadala. Ty musíš byt tiez z tých, co len urazaju a potom su vyvalene, ze im niekto nalozi. Keby ste sa správali k svokram slusne, boli by aj ony k vam slusne. Ked su poniektore drze ako opice a este si neuznaju chybu a huckaju muza prpti vlastnej matke, nech sa necuduju...

moonlight1210
1. dec 2019

@halienka pisala, ze predtym si s muzom hadky vysvetlili.
Teraz ale nie.
Je teda niecim ina. Kedze aj on zaujal taky postoj.

Nepozname situaciu a isto su aj situacie, kde ty ako dcera by si si zastala muza pred rodicmi a ine, kde by si si povedala, ze zialbohu, ale toto prehnal. A vyjdes mu v ustrety tym, ze to nebudes rozmazavat. Kdezto on to vezme tak, ze drzis s rodicmi proti nemu a ponizujes ho tym.

Ale situaciu nepozname a hovorit o jej muzovi, ze autorka ma pravdu a mal by sa ospravedlnit, resp drzat s nou proti matke a otcimovi, je predcasne.
Autorka sa moze opravnene citit ublizena, ale moze aj neopravnene ziadat kompenzaciu za svoju chybu.

Povedala o tom celom velmi malo, vlastne nepovedala nic.

sapetka
1. dec 2019

@natycaga asi vychadzas z vlastnej skusenosti. No kazda palica ma dva konce😉

malinovka333
1. dec 2019

Ja som to celd nepochopila co bolo dovodom hadky.ze mu bol ponuknuty spic a co?neponukli aj jej ci jemu prvemu ci co?

katalanka
autor
1. dec 2019

@sapetka o to sa snazim uz mesiac ale on iba mlčí takze sme obaja v zvláštnej hustej atmosfére :( ktora nic nerieši

eliska13
1. dec 2019

@mogaa nikto nepíše, že autorka ziapala, kričala svokra a otcim.Aj mne by vadilo ročné dieťa pchať zakuskami.Viacere píšete 15 m dieta.Tiez neviem ako prišlo k hádke od koláča k využívaniu.Urcite sa s ním nechce rozviesť za kolac, ale za to, že rodičia po nej kričali a vulgárne nadávali a on sedel a nezastal sa jej a aj naďalej nekomunikuje.
To by mi teda veľmi vadilo.

mogaa
1. dec 2019

@halienka povedala by som slušne že také nejedáva a nechcem aby mu také ešte dával....ale autorka zrejme začala hučať a hysterčiť a preto z toho bola hádka....ja si neviem predstaviť že svokra by jej len tak z ničoho nič začala nadávať a urážať ju....takže autorka tu povedala len A , ale nepovedala už B - prečo po nej začala hučať svokra, lebo aj to malo určite svoju príčinu....zrejme ani ona nebude bez viny, tiež musela povedať niečo na čo svokra reagovala tak ako reagovala
.....a k tomu špicu, toho alkoholu v ňom bolo minimálne množstvo, mohla zareagovať normálnejšie, napr.zobrať mu ho a dojesť s tým že jej syn také ešte neje.....ak sú svokrovci z dediny a staršia generácia , tak také blbosti ako čo je v zákusku neriešia....

mogaa
1. dec 2019

@eliska13 a oni začali kričať len tak z ničoho nič....no určite to tak bolo

halienka
1. dec 2019

@mogaa zrejme, možno, keby...a možno začal hučať prvý otčim, potom dcéra a pridala sa svokra. V konečnom dôsledku je to jedno, ako som už písala, najväčší problém je postoj jej muža, ten ju sklamal najviac, nie svokra, nie otčim. Jej muž. Skúsme sa na to sústrediť, ok?