Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Manžel nás dostáva do dlhov

mamka01
29. apr 2016

ahojte. Asi sa potrebujem len vyžalovať, lebo nemám komu, a možno dostanem aj nejaké dobré rady ako pokračovať ďalej.
Začnem tým, že som už 5 rok na materskej. Doteraz nám to ako tak vychádzalo. Ale tento rok začal katastrofálne a už sme totálne na nule. Pár eur v peňaženke, ktoré mimochodom dostali deti od babky, doteraz boli odložené bokom. 3-mesačný nedoplatok na byte, elektrika, odpojené telefóny, a bodka je manželova exekúcia za nedoplatok na sociálke. Ide o to, že to až takto ďaleko nemuselo zájsť, ale manžel pracuje ako živnostník a pracoval naposledy pred 2 mesiacmi, odvtedy kašle na robotu a každučký deň robí rodičom na dome (prerábajú). Takto sa minuli všetky peniaze, ktoré sme mali, ešte aj tie, ktoré nám poisťovňa vyplatila za rozbité auto a teda mali slúžiť na opravu auta. Je mi z toho do plaču. Keď mu niečo poviem, je z toho len hádka, že ja s ničím niesom spokojná atď, no ale veď s čím mám byť spokojná?
Som rozhodnutá postaviť sa nejakým spôsobom na vlastné nohy, zarobiť si na seba a na deti. Len neviem ako, nemá mi kto pomôcť a nemám sa od čoho odraziť. Proste musím niečo urobiť, lebo takto asi skončíme rozpredávaním nábytku a vecí....
Nikdy by som nepovedala, že sa dostanem do takejto situácie, a teraz keď je to tu neviem čo robiť, cítim sa taká bezmocná.

marcelatje
29. apr 2016

@mamka01 no toto je vskutku divné....... normálne robil a odrazu akoby uťal? Jeho rodičia vedia do akej situácie vás dostal(i)? Tlačia na neho oni? Či sám zatvára oči pred realitou? Celkovo tie reakcie.....ako veď pomáhať rodičom je super ale ak vie že má exekúciu, nemáte peniaze ale deti sú a aj tak sa nesnaží....... až mi rozum stojí 🙄 tu niečo nebude v poriadku 🙄

emily76
29. apr 2016

@mamka01 neviem odkial si, ale ak sa da, deti skolka/jasle, ty do prace a na sud si dat ziadost o vyzivne na deti predbeznym rozhodnutim. Pretoze inak to moze dopadnut tak, ze ty budes makat, behat okolo deti a manzel neda do domacnosti ani cent... a on si to ako predstavuje? Ved ak vam exekutor zacne rozpredavat zariadenie bytu, alebo dojde az na byt, potom co?? Ako super, ze pomaha rodicom, ale nemalo by to ist na ukor vas ako rodiny.

mamka01
autor
29. apr 2016

@marcelatje jeho rodičia sú slepí, zahladení len do seba, nikdy sme my ani deti od nich nič nedostali (ak nerátam zopár lacných plyšákov na narodeniny). Oni sa vôbec o nás nezaujímajú, určite nevedia v akej sme situácii, a keby aj vedeli tak by s tým nič neurobili.
Manžel je snaživý a pracovitý, veď preto im maká na dome sám napriek tomu, že majú 3 synov.
Ale toto prečo uprednostnil ich pred nami naozaj nechápem, keby som mala ako, tak hneď volám svokre a poviem jej všetko čo mám na srdci.

misel0806
29. apr 2016

Je to ladkaj a neschopak...namiesto toho aby sa snazil vyriesit situaciu aby ste sa stoho dostalibon to ma na haku,radsej robi u rodicov??? To co ma v tej hlave nasrane rodina je na prvom mieste ty a deti.... Hrozne volaco......to neni chlap ale povalovac dlhy sa mu kopia a on to ma na salame a este bude sa stebou vadit ked tu najst riesenie ako sa stoho dostat daj mu ultimatum..ak sa nedohodnete a nenajdete riesenie isla bych od neho precc.sak s toho chlapa nemas nic iba problemy nevazi si rodinu deti. Ty si najdes robotu a on co to chces tahat a robit aj zanho vsetko sama? No ja bych mu dala. Bud sa spameta pojde robit lebo dlhy sa budu navysovat alebo dovi dopo....😊

marcelatje
29. apr 2016

@mamka01 veď ten opis pracovitého a snaživého sa mi vôbec na túto situáciu nehodí 😖 Zvyčajne si svoje problémy riešim doma no ak by dohovor nepomáhal a situácia by bola takáto že chlap mňa a moje deti dostáva do nezávidenia hodnej situácie, nemala by som problém hodiť reč so svokrovcami veď ty nechceš od nich nič, ty chceš aby sa tvoj muž staral o svoje deti a to je asi normálne. Zabezpečenie základných životných potrieb detí je prednejšie ako rekonštrukcia ich domu. Dôležitý je však aj postoj tvojho muža aj on musí mať snahu to riešiť. Toto jeho správanie mi nejde do hlavy.......

mamka01
autor
29. apr 2016

@misel0806 ako keby si skopirovala to, čo som mu hovorila, a nie raz... Odpoveď na to dostanem, že či má vykradnúť banku, alebo že nech ja niečo vymyslím. (akože nejaký biznis, z ktorého sa posypú prachy...)

mamka01
autor
29. apr 2016

@marcelatje ani mne. Naozaj je pracovitý, veď ako inak by sme zvládli už vyše 5 rokov s jedným príjmov. Len tým, že tento rok tak zle začal, tak ho to asi uplne demotivovalo a vykaslal sa na vsetko. A s tým neviem pohnút. Celé toto jeho správanie beriem ako únik od reality.

marcelatje
29. apr 2016

@mamka01 za také reči kopanec do rici hahaha zasmiali sme sa a teraz hľadať riešenia hodné dospelého človeka 😠
A prečo nemáš ako zavolať tej svokre? Ja by som sa nanominovala na obed že my nemáme z čoho jesť kúpiť a ešte by som začala do tašky baliť že na večeru 😀 😀 😀 😀 😀

marcelatje
29. apr 2016

@mamka01 únik od reality v nevhodnom čase lebo keď precitne možno nebude mať kde bývať 🙄 alebo žeby v prerobenom u svokrovcov? 😀

misel0806
29. apr 2016

@mamka01 nemusi vykradnut banku,no hladam si robotu beriem vsetko co sa da brigadu ,pomocne prace proste hocico.... Zo zalozenimi rukami toho asi vela neurobi... Sak mate male deti co im povie ked budu chcet jest prepac nemam peniaze co mam ist banku vykradnut...to mu tych deti neni ani trochu luto clovek prvom rade pozera na ne...ked si clovek dospeli aj od huby odtrhne ale decko hladne byt nemoze... Ach nechapem jeho jednanie ved tym hlavne ublizuje detom

mamka01
autor
29. apr 2016

@marcelatje lebo máme odpojené telefóny koli nezaplatenym fakturam, a nemam sa s nou ako skontaktovat.
No nie raz som ho poslala byvat k mamičke... je to uplne zbytocne. Ako obvinujem ja jeho, tak on mna a nikam to nevedie

anatalia77
29. apr 2016

@mamka01 Ako velké deti máte?

mamka01
autor
29. apr 2016

@misel0806 no iste, on je na to prilis hrdy. Citi sa ako nieco viac ked nie je obycajny zamestnanec, preto nikto o nas nevie, pred vsetkymi hra formu. Asi sa riadi heslom, za co sa vydavam to sa zo mna stane.

mamka01
autor
29. apr 2016

@anatalia77 5 rocne a druhe nema ani rok

misel0806
29. apr 2016

@mamka01 za co sa vydavam to sa zo mna aj stane???? No nech si moc nefandi aby sa este vobec s tych sraciek dostal kto vysoko skace nizko pada...a teda on uz urobil taku dieru no zeme ze teraz nevie co a ako... Nic treba ho nahnat nech sa jeduje kolko chce lebo za chvilu pride aj o gate

mamka01
autor
29. apr 2016

@misel0806 to si výstižne napísala. Keby som vedela ako ho nahnať.

sense
29. apr 2016

Co tvoji rodicia? Daj mu deti na starosti a hladaj si ty robotu

misel0806
29. apr 2016

@mamka01 no ti musis vedet co nanho plati proste musite sa stoho dostat...a on ruky nohy ma zdrave tak len robit musi ist...viem ze niekedy je to s chlapmi tazke su tvrdohlavi maju svoju hlavu svojho boha odlisni pohlad na dane veci..no ak nieco chceme spolocne dosiahnut musime byt na to dvaja...bud pojdes robit alebo odidem....ked o to nema on zaujem preco by si to mala trpet ty

anatalia77
29. apr 2016

@sense tiež si myslím,že by sa mohli vystriedať. Raz ťahá jeden,raz druhý

henikav
29. apr 2016

@mamka01 na tvojom mieste by som hladala sposob ako ist do prace co najskor 😉

erka21
29. apr 2016

prednedavnom som bola rovnakej situacii, totalne neschopny chlap, robotu sice sem tam mal ale všetko načierno a všade ho klamali, vyplata totalne smiešna, viac prejazdil ako zarobil. O dlhoch ani nehovorim za rok 3 exekucie štvrta hrozila kedy nejdem ja do roboty, v tom čase mal synček 5 mesiacov a ja som ho kojila cely boži den som sa neazastavila rano vychystať staršiho do skolky, odniedt ho, do roboty, domov nakojiť kazde dve hodiny rychlo naspať do robotya potom cela domacnosť už som to nezvladala musela som robotu nechat tak..a vieš čo mi pomohlo? poslala som do riti..odvtedy sa mi dycha ovela lepsie a mam aj noveho priatela 🙂 a ešte perlička nazaver čo mi povedal nato ked som mu vyhodila na oči že ja som musela isťdo robotya a on si doma na k.k.te sedel,že to bola moja povynnosť isťdo roboty, no mna skoro porazilo. Bez neho je nam ovela lepšie.

mamka01
autor
29. apr 2016

@misel0806 prave ze sme na to dvaja, preto by som aj ja rada prispela, len neviem najst sposob ako.

charity
29. apr 2016

@mamka01 Urob mu rozpis Vasej finančnej situacie. Kde a kolko dlhujete... Kolko dlhujete celkovo a ako bude dlh rast, ak okamzite nezacne niekto z Vas zarabat... Aby videl, že sa rutite do priepasti a ze sa treba okamzite spamatat. Racionalne argumenty. Snad to zaberie.

lubkavargova1
29. apr 2016

Ak ste manzelia a ty nabehnes do prace alebo akykolvek prijem, exekutor ti to zoberie bez akychkolvek otazok. Mate BSM. Takze pokial mas takeho chuja za manzela, ze ta taha do sraciek, zrusit BSM a tak sa mozes postavit na vlastne nohy. Inak ste stratene pripady. A dlhy budu narastat, uvet neda ziadna banka, nebankovky hej ale to si rovno hodte maslu.

yanni
29. apr 2016

@mamka01 ked nepomahaju tvoje argumenty, ze vas vedie do financnej zahuby, tak zacni ekne drsne: velkac skolka, malkac jasle alebo ked muz nerobi, nech je na rodicovskej. Ty si najdi robotu a este mu pohroz, ze das ziadost na sud na vyzivne pre deti aj pre teba. Ano mas nato narok aj ako manzelka a aj ked zijete normalne ako manzelia v jednej domacnosti. manzelia maju navzajom vyzivovaciu povinnost a kazdy ma vyzivovaciu povinnost voci detom. Takze nech sa chlapik rychlo spamäta. Lebo ked budes mat na to "papier", aj ked nebude mat z coho platit, narasta mu dlh (vyzivne nikdy nepremlci), a dokonca sa moze ocitnut v base.
A ako zivnostnik ma tolko moznosti. Co je nesvojpravny? Rodicia nerodicia, moja vlastna rodina, moje deti su mi predsa prednejsie.
Take ho trosku bububu a nech si nemysli, ze je boh, lebo je LEN zivnostnik, a ze pecene holuby len tak padaju do papulky grrrr 😠

mamka01
autor
29. apr 2016

@erka21 chrapun, nechcela by som aby to zaslo az takto daleko, teda zatial si neviem predstavit byt bez neho. Prosim ta a aku si mala pracu, ze si mohla chodit nakojit? Ja tiez este kojim.

erka21
29. apr 2016

Vydavala som stravu v skolke.

erka21
29. apr 2016

@mamka01 a ešte popritom som chodila aj strihať, niekedy sme boli už aj v takej situacii, že aj chleba som si musela doma upiecť.

monicm
29. apr 2016

@mamka01 Len tak mi napadlo, povedala by som mu, miláčik, hľa máme dlhy, sme odpojený, asi si si všimol, ty sa do roboty nemáš, tak fajn, idem ja. Ale máme deti a keďže ja idem robiť, starať sa budeš ty, dobre? A ak sa môj milý nespamätáš, dám zrušiť BSM počas manželstva, nech náhodou ja s deťmi nezostanem na ulici a ty môžeš teda bývať u rodičov. Lebo je super že im pomáhaš a viem, že pomoc potrebujú, ale my doma máme len teba, kto sa môže o nás postarať, oni tú pomoc môžu hľadať aj u tvojich bratov, nie len u teba. Vieš, aj my ťa potrebujeme.

Ach jaj, ale by som bola sviňa. 🙂

womankc
29. apr 2016

@mamka01 možno mu z toho celého preplo a takto si to vyriešil- spláchol, zlostné reakcie na tvoje výčitky - to je jeho vlastný hnev , že sa nedokáže rozbehnúť, taká mužská ješitnosť ..... Každopádne nie je čas na takéto hry, lebo tvoje obavy sú viac než opodstatnené.... Osobne sme s mužom kadečo preskákali, ale vôbec si neviem prestaviť , že by sa takto zachoval. Tak sa vyzretý človek nespráva. Rozhodne bez ohľadu na vzťah k svokrovcom, treba naložiť deti a ísť sa s nimi porozprávať, však oni ani nemusia vedieť v akom on sa stave nachádza, nezatajiť nič narovinu povedať všetky reálne hroziace stavy- exekútor a podobne....... Priprav sa na to, že isto budeš tá najhoršia, lebo však ty si predsa furt na materskej, a čo ja viem, aj na hnev muža sa priprav, to prekúsni , ale musí sa to pohnúť ... Žiaľ asi sa budeš musieť zariadiť a ísť do práce, čo tvoji rodiačia, rodina, máš možnosť pomoci s deťmi???? Alebo skúsiť si požičať od rodičov aspoň na tie sociálky a byt, však to už teraz rovno ženú na exekútor, to fakt nie je sranda.... Ak ani nič z tohoto nenaštartuje muža, treba možno sa chvíľku odísť aj s deťmi , ak už toto neštartne, tak neviem, čo by mohlo ......Ako vlastne fungujete nechápem ..... Ja ho chápem, len teda sám seba norí ešte do väčších s........čiek , ako už ste .... Ak je to šikovný chlap , tak predsa si hocakú prácu nájde to neverím , že nie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli