Manžel odišiel pracovať do zahraničia. Je to koniec manželstva?

4. nov 2023

Vždy som hovorila že si neviem predstaviť ako sa dá fungovať na diaľku a že to nikdy nepripustim. Teraz sa to stalo nám a neviem sa s tým vyrovnať. Máme 9 ročnu dceru ktorá je na otca veľmi naviazaná. Finančná situácia nás však donútila že manžel odišiel do zahraničia. 3 týždne preč a týždeň doma. Ženy čo vám muži robia preč ako to zvládate? Dalo sa manželstvo takto udržať? Ako to zvládajú deti? Ja som z toho na zrutenie. Nič ma nebaví.

minutka
5. nov 2023

@eliska13 preco pohrdavo? Ja by som napr ani 3 chalupy nevymenila za spolocne straveny cas. Ziadny nadstandard zato nestoji… ale chapem ake tazke je to v hladovej doline. Volila by som stahovanie celej rodiny SPOLU do ineho regionu svk alebo byvanie v byte (prip malom dome), alebo si zvysim kvalifikaciu ci si spravim inu dalsiu skolu , aby som sa zamestnala doma. Ale zas chapem aj to, ze sme rozni. Niekto je stastnejsi s vyssim kontom na ucte ako so svojimi blizkymi

aurora33
5. nov 2023

@minutka tak toto je otrasny komentár.

eliska13
5. nov 2023

@minutka asi vieš, že Oravaci žijú družne a rodinne všetci v jednej dedine, alebo blízko.Konkretne moja rodina majú všetkých na 2 uliciach za domom pozemky pre domy pre svojich potomkov, oproti starnúcich rodicov.On elektrotechnik, ona rekvalifikovana kozmeticka bývalá učiteľka.Vedela, že do školstva už nechce ísť tak ma svoj salón a deti, keď má prácu sú po rodine.Kto tam nežil ťažko pochopí väzby sú silné.On pracoval v Žiline, ale dostal dobrú ponuku, ktorá sa neodmieta.Garantujem Ti, že 90% oravakov žije lepšie ako ľudia z veľkých miest.My sa nemáme zle obidvaja robíme v zahraničnej firme, ale dovolenkami ci živ.standartom sa nevyrovname.

danusa63
5. nov 2023

@michaela329 ja netvrdím, že je správny, ale 80% chlapov ti povie, že keby nemuseli na týždňovku nejdu. Tých zvyšných 20% majú nejaký "hendikep" prečo chcú chodiť od rodiny napr. Ľúbia vypiť, alebo chodia za ženami, alebo proste niečo. Ja mam XY chlapov z rodiny na turnusoch, a len čakajú kedy dlhy splatia, lebo, že robota je jedna vec, druhá tá ubytovňa, kde len tých zvyšných 20% ťa láka na kadečo.

sipucka
5. nov 2023

Dobry den vsetkim. Som tu nova. A tiez chcem povedat svoju problemu. Prve nenavidim svokru , lebo pre madzela mamicka na prvom meste , ona vsetko robi aby sme sa rozijsli. Dom napisany ma nu , ona si prijde kedy chce , kutresa vsade vari pecie , moj muz vsetko kupuje . Co som len muzovi ne chovorila aj tak mamicka najlepsia. Odisiel do Rakuska pracovat na tyznovki. Milenku si nasiel. Ja to zistila , zacial vyhovarat ze len mna lubi. Svokra sa len tesila. A ja este do konca jeho sina vihovavam , lebo ho byvala zomrela , chlapca nam dali 11 rocneho. Ja ulochi , ja skola , ja prat , ja zahrada, ja zavaranini, ja do roboty, a ona svokra len ptijde a direguje , ked ja ne daj Boze nieco poviem na nu , ihnet zalujesa sincekovi cely koncert mu robi. A ohladom zahranicia , je to na muzovi , ked vazi svoju rodinu a miluje zvladnite to, ale neni to sto percent. Milenku som mu ne prebacila, ale zatial zijem s nim lebo mam bezvihodovu situaciju. Kazdy vikend prijde z Rakuska . Ale bit prec od seba prec sa je zle.

vilma7
5. nov 2023

Milá autorka, je fajn že to takmer každému klape, v mojom okolí to práveže nie sú tie prípady, vo všetkých došlo k rozvodu. Je to veľmi individuálne.

domiii99
10. nov 2023

Dá sa to zvládnuť, ja takto fungujem necelý rok. Môj je preč 6 týždňov 🙂) síce deti nemáme ale dá sa na to zvyknúť.

aurora33
10. nov 2023

@vilma7 isto je to veľmi individuálne, pretože v mojom okoli sa rozvádzajú páry, kde obaja pracujú doma.

daniela2202
13. nov 2023

Hotovo - koniec