Manžel odmieta manželskú poradňu

karamelka35
23. júl 2012

Maminky,s manželom máme už dlhšiu dobu rodinné problémy. Chýba komunikácia,intimita je 2x do roka, bozky,pohladenie,dotyky žiadne.Nedokážeme sa poriadne porozprávať, ja neznesiem už ani jeho prítomnosť v jednej miestnosti. Pracuje v zahraničí,domov chodí na víkendy a pre mňa je to utrpenie vydržať s ním 2 dni. Máme2 deti,ktoré sa vtedy úplne inak správajú,nepoznávam ich. Včera som mu navrhla,aby sme navštívili manželskú poradňu,ale odmietol so slovami,že on nemá čo riešiť,lebo mu všetko vyhovuje a je spokojný s tým,ako to je. Viete mi,prosím,poradiť,aké ďalšie stanovisko mám zaujať? Mám ostať s ním vedomím,že sa to nezmení,alebo premýšľať nad rozvodom,ktoré bude spojené s problémami,finančnými ťažkosťami,zazeraním okolia?Prosím!!! Som zúfalá!!!

trish31
23. júl 2012

@karamelka35 ja sice nie som vydata,ale paci sa mi,ze ty si aspon navrhla manzelsku poradnu a mas zaujem o zachranu.A ze sa manzelovi dio toho nechce,ja si myslim,ze mu vyhovuje ze ked pride domov tak ma full servis,naco sa tahat s papierovackami,ze ano.A navyse,kde niet vole tam niet cesty...Zblizenie uz absolutne neprichadza do uvahy?

modry_zvoncek
23. júl 2012

Karamelka, do poradne pokojne môžeš ísť aj sama. Nie je to síce ideálne riešenie, ale je lepšie, ako sedieť na zadku a zalamovať rukami.
V partnerstve jeden reaguje na druhého. Neexistuje také niečo, že je chyba len na jednej strane. Ak sa ty naučíš reagovať inak, ako si to robila doteraz, z manželovej strany tiež časom príde zmena v správaní.

trish31
23. júl 2012

Suhlasim s @modry_zvoncek ,mozno ti psycholog ukaze inu stranu tvojej situacie a mozno ti otvori oci

dejnas
23. júl 2012

v prvom rade je asi dôležité definovať dôvod odcudzenia... kedy došlo k tomu stavu, že už neznesieš ani jeho prítomnosť... ak k tomu dospelo aj postupne, musí existovať moment, ktorý tento neutešivý stav oštartoval... a podľa toho sa pokúsiť riešiť situáciu, samozrejme to predpokladá spoluprácu manžela
a tvoj manžel problémy fakt nevidí alebo sa len tvári, že u neho všetko ok?

digysa
23. júl 2012

@karamelka35 Vysvetli, ako sa spravaju deti, ked pride manzel domov. Daj nejaky konkretny priklad.

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@trish31 ďakujem zanázor,vystihla si to. Zblíženie??? My sme sa už tak odcudzili...,nemáme nič spoločné ☹

trish31
23. júl 2012

@zuzkaremiaska ako casto je manzel vobec doma?

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@modry_zvoncek snažím sa urobiť všetko,ale už to nejde ani po dobrom ani po zlom. Má vždy navarené,upratané,popraté,požehlené,starám sa o deti a keď dojde na víkend domov,tak stále niekam odchádza,ani neobeduje s nami 😠

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@dejnas to práve neviem. Ale skôr sa len tvári.Povedal,že pre neho sú tieto veci úplná banalita,nepodstatné veci ☹

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@trish31 priemerne každý druhý víkend

trish31
23. júl 2012

@zuzkaremiaska nema tvoj manzel nahodou milenku?

simmi80
23. júl 2012

@zuzkaremiaska zuzka ty si karamelka35? inak ta milenka napadla aj mna. .

digysa
23. júl 2012

@zuzkaremiaska To si ty? ta karamelka? Ak ano, tak asi by si mu mala spravit prekvapenie a ked sa vrati domov, tak nemaj upratane, ani navarene a necakaj ho. Chod niekde prec- na celodenny vylet, alebo k rodicom....
Urob to par krat a uvidis, ako zareaguje.

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@trish31 Párkrát som mu navrhla,nech si konečne nájde inú,ale neviem neviem..ktorá by bola s ním spokojná 🙂 Teraz mi dochádza,prečo ho predchádzajúca priateľka podviedla 😉

trish31
23. júl 2012

@zuzkaremiaska podla mna je najhorsie co moze byt posielat muza za inou.Takze ste spolu len koli detom?

Btw ty mas dva nicky?

sorciera24
23. júl 2012

@zuzkaremiaska ako budem uprimna....manazelstvo, v kt. jeden chodi co i len na tyzdnovky (dlhodobo)...nemoze vydrzat.... 😒 mas 2 nicky?

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@trish31 veď aj on ma posiela

dejnas
23. júl 2012

@zuzkaremiaska osobne nepoznám chlapa, pre ktorého by bola absencia intimity banalita 😒 ty sama si vieš pomenovať problém? prekonali ste pred týmto stavom nejaký problém z ktorého sa to takto vyvinulo?
viac menej... už teraz asi žijete "oddelene", ste spolu veľmi málo.... otázne je, či sa ešte dá pracovať na záchrane vášho vzťahu a či je to vôbec možné, keďže už asi ani sama nepripúšťaš veľmi možnosť zblíženia..... som rozhodne za to, aby deti vyrastali s oboma rodičmi, na druhej strane deti aj tak vycitia, že to medzi vami neklape a budú sa tým trápiť....

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@digysa jo jo,moja,ja!!!!!!!

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@dejnas veď hej,nechcem hádzať flintu do žita!!!

trish31
23. júl 2012

@zuzkaremiaska tak v tom pripade neviem co riesis ☹

hradnapani
23. júl 2012

@zuzkaremiaska pisem mimo temy, ale dnes som uz pisala v podobnej teme (uz ju admin zmazal) a sice: je tu zverejnene tvoje meno, fotografia a rozobera sa tu opat citliva manzelska tema. Nevadi? Hlavne z hladiska tvojej ochrany, nikdy nevies, kto z tvojho okolia to tu cita atd a nevies ako sa to moze vyvrbit proti tebe.

a k teme: ano, tiez suhlasim, do poradne chod kludne aj sama, pomoze ti to nastartovat sa a zmierni trapenie.

dejnas
23. júl 2012

@hradnapani autorka tému otvorila pod iným nickom... žiaľ, zrejme nedopatrením, omylom, sa potom prihlásila pod svojim nickom....
inak súhlasím s tým, z hľadiska ochrany údajov, by sa tieto citlivé témy nemali rozoberať takto verejne, ale to nech si zváži každý sám

hradnapani
23. júl 2012

@dejnas ano, tiez myslim, ze to nedopatrenim. Myslim, ze najvhodnejsie by bolo zakladat si neidentifikovatelne nicky a potom sa moze rozoberat cokolvek, lebo ked clovek nema blizku dusu, kde sa vyzaluje, tak forum je dobre...

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@hradnapani podobnú tému som tu nenašla a rieši sa tu veľa citlivých tém,do viacerých pridávam aj ja svoj názor.a ďakujem za súhlas 😉

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@dejnas hľadala som podobnú tému všade,ale nenašlasom ju. Zháňam rady a nápady,každé riešenie sivážim a budem siv hlave ,,robiť poriadok,, ďakujem každej mamine za názor. Veď kaž´daz nás má nejaké problémy,tak prečo sa neporadiť? Nádej umiera posledná.

hradnapani
23. júl 2012

@zuzkaremiaska jasne, ved nejde o samotnu temu, to je v poriadku. Ja len reku, ze meno a fotka a taak, ved rozumies isto 🙂

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@hradnapani rozumiem 😝

dejnas
23. júl 2012

@zuzkaremiaska ja ti tiež rozumiem... pokiaľ s identitou nemáš problém ty, mne to určite neprekáža 😉
k téme... čitala som, vraj, z psychologického hľadiska, je pre deti dokonca prijateľnejší fakt, že rodičia, i keď nasilu, ale ostanú spolu - ako sa vraví - kvôli deťom... samozrejme, pokiaľ nedochádza medzi manželmi k násiliu, týraniu a pod. ... najlepšie to "musíte" vedieť vy dvaja, v akej situácii sa nachádzate. či je možné naďalej zotrvať v takomto zväzku, či ste kvôli deťom ochotní nájsť nejaké spoločné riešenie
ťažko radí, keď presne nepoznáme situáciu... svoje pocity si síce opísala a tie viem pochopiť, ale riešiť problém by bolo predsa len najlepšie s nejakým odborníkom, dôvernejšie a intímnejšie mu priblížiť vaše vzájomné vzťahy

zuzkaremiaska
23. júl 2012

@dejnas ďakujem zanázor a radu,určite s tebou súhlasím