Manžel pije každý deň pivo

ejlan
26. jún 2013

Ahojte .. Založila som si nový nick..lebo tu mám pár známych a nechcela by som aby niekto riešil do čoho ho nič.. Hňeď potom tento nick zmažem. Preto sa chcem takto anonymne poradiť ohľadom môjho manžela. Sme spolu 5 rokov. A máme jedno dieťa 4 roky. Ide mi o to že mi vadí jeho pitie piva. A neviem či fakt je to normálne alebo ja preháňam.. Nechcela bysom aby sa to jedného dňa zvrtlo na nejakú závislosť. Každý deň musí piť pivo. Keď som mu povedala že mi to vadí, tak sa rozčúlil..že nebudem mu to zakazovať.. že on sa neopíja, ani nič..a že chodí do práce tak to pivo si navečer po robote chce dať tak na relax... DO bre to by som chápala... ale vadí mi že každý deň..a už to je tak..že denne si dá aj 3 tie pivá... to sa mi zdá že už to začína preháňať.. Ako nikdy sa neopije... ale predsa len sa mi zdá že to môže prerásť k závislosti na alkohole a to nechcem. Nieje agresívny o drobca sa stará-no teda starám sa ja..oni sa spolu hrajú. A teraz mi povedzte..som ja tá čo preháňa..alebo to naozjaj nieje moc dobre takto sa nalievať tým pivom. Občas si dáme aj spolu nejaké vínko...pri telke večer.. to mi nevadí...ale proste nie každý deň mať alkohol...lebo pivo je alkohol podľa mňa... Keď mu to poviem..aby sa s tým miernil..nech si urobí pár dní v týždni proste prestávku tak sa rozčuľuje že to mu nemám čo zakazovať... Čo robiť? Alebo ako mu to vysvetliť inač aby sa nad tým zamyslel. Myslím že ani pre dieťa to nieje moc dobré keď vidí ako sa oco každý deň napája pivom. Ďakujem za každú radu a názor.. No prosím slušne tak sa mi prosím aj slušne vyjadrite.. nemám záujem aby ma tu niekto ponižoval a posmieval sa...

katfan
29. júl 2014

@celasapremenim ok, nemusis suhlasit

citronade
29. júl 2014

alkoholizmus nie je len o tom trmacat sa mestom denne na mol, je viac typov... tusim styri.

reakcia tvojho muza hovori za vsetko.

nedokaze byt bez piva po praci kazdy den. bodka.

vaneka
5. aug 2016

@mery73 a co ak mal niekedy sklon k tomu dat si kedykolkek a ked sa nam narodila dcerka tak som to utla ale vidim ze len pochoduje a doslova bazi potom otvorit chladnicku a dat si pivo pokojne aj o siestej rano.vtedy to uz je nieco zle?

rusalkablack
5. aug 2016

ja si myslím, že 3 pivá , to nie je nič hrozné... Pokiaľ to nekombinuje s tvrdým alkoholom alebo s vínom, tak to nie je nič hrozné, naviac, ak sa ešte venuje rodine, chodí do práce a stará sa. Nerieš to..

vivienka2010
22. aug 2019

@matkamirko my sme tak bez sexu aj mesiac a pije rovnako

matkamirko
22. aug 2019

@vivienka2010 to bolo myslene ako zart 😉

erjan
18. jún 2020

Ahoj 2-3piva je este akurat moj pije denne 9 piv no to je vela a neviem stym co robit...

nelca0510
11. jún 2022

No čo dievčatá,ktoré ste písali,že Vaši muzi pijú pivka po práci lebo si narodení,zostalo to len pri pivku? Lebo má vážne prekvapilo, ako sa v tejto diskusii zastávajú chlapi,čo denne pijú pivo. Keďže je to klasifikované ako alkoholizmus.