Manžel sa fláka

1. apr 2023

Ahojte,som vydatá a ešte nejaký ten rok budem,kým budem mať kam odísť.
Môj manžel sa nonstop flaka,nedáva nám peniaze,nestará sa o deti...však to poznáte asi všetky tu..
Máme spoločnú domácnosť,nikto z nás nemá kam inde ísť..
Ja som zatiaľ len na RD a 2 roky ešte budem.
Môžem žiadať súd aby mu nakázal nám platiť aj keď sme manželia a bývame v spoločnej domácnosti? Všetko stále ťahám ja a už nevládzem. On mi sem tam da cez týždeň 20-50€ že na stravu,ale nevychádza nám to bohužiaľ.
Je posledného a ja nemám zaplatené energie,on odišiel do roboty ,kde som mu následne volala a zistila že do roboty nešiel a od rána sa flaka.
Sem tam nám pomôžu priatelia ale uz nevládzem
Potrebujem od neho aspoň. 300-400€ ,aby som to mohla nejako utiahnuť.
Ja z RD platím všetko čo sa dá,šetrím,oblečenie máme po kamoskach,no nevládzem.
Pôjdu k nám aj zo sociálky ak to podám na súd?
Mimo s ním nejde dohodnúť.
Skúšala som aj cez rodičovskú dohodu v jeho svetlých chvíľach no ani to nejde.

ildiko36
1. apr 2023

@pribinak veď ja to viem, ja som len napisala čo mi kamoška napisala lebo obaja s mužom podali na sud zverejnenie dieťa do opatery, a tak ju kontrolovali..ja s tym nemam nič spoločné.
Ja teraz chcem dať na sud môj ex a som tiež zistovala čo ma asi čaka

katkine_terapie
1. apr 2023

@ildiko36 nie je to strandardny postup a ani sa to nedeje casto tak, ako to opisujes. Tam skor bolo nejake anonymne nahlasenie zanedbavania resp. podozrenie, ze by sa mohlo diat resp. jeden z rodicov je problemovy. Zvycajne si predvolaju na mamu na UPSVaR alebo sa strenu az na sude, niekedy idu aj do domacnosti (ale deti, chadnicku a pod. zvycajne nekontroluju), ale skor na taku rutinnu navstevu.
Autorka: Ano, mozes podat neodkladne opatrenie na zverenie deti do tvojej starostlivosti a jeho zaviazanie platit na ne vyzivne plus aj na teba kedze si este na RD. V tomto pripade vsak zvaz odstahovanie, pretoze mozes (zalezi od povahy manzela) zazivat stres, natlak, psychicke ci nebodaj fyzicke tyranie, kedze tento tvoj krok ho urcite nastve, kedze mu siahnes na "JEHO" peniaze (aj ked v manzelstve su spolocne, ale on to tak zjavne neberie).

ildiko36
1. apr 2023

@katkine_terapie dakujem ti za odpoveď🙂

zorkahorka
1. apr 2023

Skvely vyber partnera 👌 chod na mestský urad a pytaj sa na moznosti pre seba - jednorazovy príspevok, zariadenie pre matky s detmi... Poradia ti aj s dalsimi vecami.
A co tvoja rodina?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
2. apr 2023

@pribinak nechcela by som ju robiť. A nezávidím tým, čo ju robia. A rozumiem tomu čo píšeš a súhlasím. Ale na druhej strane bohužiaľ systém funguje tak, že väčšinou ti “zlí” sa z toho vybranú bez problémov a tí “normálni” ktorí len majú smolu tým sa môže život poriadne otriasť. Pretože nejde len o to, že nemajú čo skrývať. Ale aj o psychiku. Alebo o to že tisíckrát nič umorilo aj slona.

pribinak
2. apr 2023

@cookie29 nemyslím si že “tí” zlí sa z toho vybrabu bez problémov, tí zli majú svoje problemy a sú nimi poznačení či si to priznajú alebo nie

A čo je systém? Systém sme my všetci. Cela spoločnosť a je len na nás ako spoločnosť bude vyzerať a kam smerovať

pribinak
2. apr 2023

@cookie29 ak niekto bezdôvodne robí nejaké udania a týmto si rieši nejaké svoje nevybavené účty, tak taký človek nie je v poriadku

Ľudia naSlovensku sú pomerne ľahostajní k týraniu deti, buď čakajú že to bude rieist niekto iný, však prečo ja, prečo nie druhy sused? Veď aj on to musí počuť
Alebo však čo? Aj mna bili a pár zauch mi neuškodilo a podobne