Manžel sa nechce rozviesť, ale dcéru v mojej neprítomnosti zanedbáva

prskavka11
19. mar 2019

Vcera som opat nasla malu ako je velmi malo oblecena vonku v zime. Manzel bol doma a opat nedohliadol na nu. Takisto nie je uz ochotny ju ucit zakladnym navykom hygieny, stolovania, upratovania atd. dcerka bude mat 5 rokov ked nie som doma este z prace. Manzel rozvod nechce, ale naplnat jeho rodicovnske povinnosti voci dcerke, vlastne je iba ked sa mu chce. Neviem ako riesit tuto situaciu, napadlo ma ci existuje nejake socialne pracovnicky na ktore by som sa mohla obratit, aj ked nie sme rozvedeni?

wieruska1
19. mar 2019

Tak sa rozved ty. Zbal dceru a sa odstahujte. Alebo mu ju nenechavaj. Vies napisala si velmi malo a z toho ti neporadime- predpokladsm zr ti vsetky budu radit ako sa mate porozorava a predpokladam, ze to uz si spravila 300x .
Alebo mas na muza mozno len nezmyselne naroky.

mondolina
19. mar 2019

Zanedbanie je relatívny pojem, jeho názor versus tvoj názor napr.na to obliekanie.

beky1813
19. mar 2019

Ma 5 rokov. Stolovanie, hygienu ma uz vedieť. Aj sa obliecť 😒

saslavka73
19. mar 2019

Si nájdi niečo rozumnejšie na tvvojho muža.

rooskoliv
19. mar 2019

Tiez by som to zanedbavanim nenazval... Iba rozdielnymi nazormi na vychovu. Si si ista, ze ten tvoj je spravny?

pribinak
19. mar 2019

zanedbanie vyzera dost inak, ale ze fakt inak. zanedbane dieta je take, ktore rano rodic vyhodi hrat sa na ulicu, nestara sa kde je a co s nim je, kasle na to ci ma co jest a pit, ci je mokre, spinave a s kym travi cas. dieta sa nevie dostat domov, ak by bolo v nebezpecenstve, alebo dieta nesmie prist domov, aby rodicov nerusilo, ...

toto co ty popisujes je iba rozdielny pohad na vychovu. mimochodom, o akych hygienickych navykoch to hovoris

lujza123
19. mar 2019

@prskavka11 na upsvar majú zdarma psychologické poradenstvo možno by vám to pomohlo keby tam idete celá rodina a nájdete nejakú spoločnú reč. Ono je len dosť možné že len máte rozdielne predstavy o výchove.
Véd dieťa oblečie rovnako ako seba, 5 ročnej netreba žiadne extra vrstvy, obzvlášť ak ide von na ihrisko ci bicykel to sa zahreje pohybom. Ja nechávam už roky dieťa obliekať sa podľa seba a chodí naozaj menej oblečená než ja a bez choroby. Tiež sme sa s ex koli tomu pár krát pochytili ale nakoniec pochopil ze pančuchy jej treba až keď je vonku - 5
Neviem co tým myslíš ze učiť základom hygieny, upratovania, stolovania.... V 5 tích by už mala tie základy vedieť a robiť ako tak sama, tam to už treba len skontrolovat pripadne dohliadnut keď si umýva zuby ci sa sprchuje

lujza123
19. mar 2019

Ináč zrovna včera mi mala pomáhala chvíľu na záhrade a bola aj na preliezkach a mala na sebe tepláky, dlhé tričko a hrubsiu mikinu, ja som bola oblečená podobne, akurát navyše šatku okolo krku. Bolo síce chladnejšie ale bundy, čiapky už nenosím keď nemrzne

jeennyv
19. mar 2019

podla mna, sa autorka asi nespravne vyjadrila, aspon ja napr, z jej prispevku to chapem tak , ze asi manzel nie je dosledny vo vychove ako si to predstavuje ona...lebo v pravom slova zmysle, to zanedbanie nebude...jasne dieta ma mat navyky atd...ale ktore dieta nepovie, ze umyl som zuby atd a nikde nic..proste si to treba este prekontrolovat, pretoze dnes pomaly dospeli ludia nemaju riadne hyg. a ine navyky..samozrejme tu v prispevku je malo informacii, autorka by to mala rozviest

jamimka
19. mar 2019

Odchádzam z domu, uz ma dcera pripravene co obliecť. Od spodného prádla, po vetrovku. Co sa stolovania tyka, tak uz to ma vedieť, nie od muza, ale od vas. Co sa hygieny tyka, to iste. Ine je, ak nema zaujem dohliadnuť na to, ci vsetko robi tak, ako ma. Môj muz tiez radsej da dcére keks ako by jej mal prihriat jest. Keby som nepripravila oblecenie, tak jej da prve co mu pod ruku pride. Ked ju sprchoval tak ani vlasy neumyl, alebo s mydlom pre istotu 🙈 nejdem sa preto rozvádzať. Chlapom treba jak debilom niektorým trepnut po hlave, nech sa preberú. Ak myslis, ze sa potrebuješ rozviesť a bude to lepsie, je to tvoja vec. Ale najprv sa ho spýtaj, ci mu nieco nevadi, nechýba, netrápi

tykat
19. mar 2019

@prskavka11 ...bezny chlap...kvoli tomu vas nerozvedu.

flimelka
19. mar 2019

treba sa s nim normalne o tom vsetkom porozpravat. chlapi su jednoducho taky! a ked je len toto problem kvoli ktoremu by si sa chcela dat rozviest, tak si to poriadne rozmysli!

peter2404
20. mar 2019

autorka by mala navstivit co najskor psychologicku poradnu s podozrenim na zavazne problemy. podla toho co popisuje je vcelku mozne ze bude nasledovat aj hospitalizacia..