Manžel - svokra

27. jan 2022

Musím sa vyrozprávať a zistiť, či to preháňam ja alebo manžel. S mojimi rodičmi bývame v jednom dvore, mame za nimi postavený dom. Manžel si určil hranice stretávania s rodičmi, povedal to samozrejme len mne. 1x max 2x do týždňa sa stretnúť. Ja som mala zdravotné problémy, takže som PN už mesiac. Keď zistí pri rozhovore s dcérou, že bola u mňa mama, alebo ja u nich tak začne kričať, nadávať na mojich rodičov, prečo nás nenechajú na pokoji a už je z toho obrovská hádka. Robím niečo zle? Nevolam ich k nám, keď je doma, to sa vždy spolu dohodneme, no ja som sama doma väčšinou, manžel prichádza podvečer. Nikdy nemali medzi sebou problém.. Ako to vysvetliť manželovi?? Cítim sa ako v klietke.. A je mi ľúto tých slov na mojich rodičov, ktorí nám pomáhali a stále pomáhajú keď niečo potrebujeme.

katkati
27. jan 2022

Povedz mu, nech sa ide liečiť, lebo on v poriadku nebude. Ako môžeš dovoliť, aby ti určoval počet stretnutí s tvojimi rodičmi. Povedz mu, že ty rozhodneš, či sa s nimi stretneš každý deň aj dvakrát, keď bude treba, alebo nebudete mať tu potrebu a stretnete sa raz za dva týždne. Ty nie si zatvorená v ústave, kde musíš dodržiavať pravidla stanovené pre nesvojprávnych. Joj, ale ten má vysoké ego, že si neuvedomuje ako sa debilne správa.

gaja78
27. jan 2022

Si slobodny clovek, nema ti co obmedzovat kontakty. Porozpravajte sa o tom. Je to od neho despoticke. Nemala si ani vtedy, ked ste sa dohadovali na toto pristupit. Mozno ma on s nimi nejaky problem, vystat ich, alebo nieco o com nevies, proste si vybudoval averziu voci nim. Urcite to v klude predebatujte a trvaj na svojich pravach. Za mna je toto nepripustne, aby mi manzel urcoval pocet stretnuti do tyzdna..... (rovnako z mojej strany pre neho)

magduska2
27. jan 2022

Akože ja tvojho manžela aj chápem..myslím ci ,že mu ide o zachovanie akéhosi "vášho" aj dobrých vzťahov.
Asi má len strach,že sa překročí určitá hranica a rodičia potom budú u vás vaření pečení.
Ono kto to nezažil dojde mu to divné...ale nakolko som v podobnej situacii tak mám pro něho pochopení.
Vysvetlím...manželova mama bývá na činžiaku..tatiež mám pocit,ze ako náhle sa trochu viac povolí už by tu bola aj 5x do dna. A to veru není hitparáda..vadila by mi tak často ktorá-kolvek návštěva.Sú dni kedy mi nevadí,že príde...ale sú dni ked nemám náladu a nepotrebujem ju vidiet.Taktiež mi vadí,že manžel v tomto nenastavil nějaké hranice kedy a kolko sa budeme vídat..lebo aj ked sme v jednom činžiaku -niesme jedna domácnosť a mali by platit rovnaké pravidlá ako pre zvysok rodiny.
Rovnako tak by som povedala...sú ludia a ludia...ja poznám kopec kamarátov/tok ktoré sa v podstate denně vídajú s rodičmi, pre takých to je v podstatě nepochopitelné..a potom sú ludia ako aj ja ,že zijem s mamkou kazdá v inom městě,vídáme sa málo a som tak zvyklá. A teda nemám potřebu vídat rodinu 2x do týždna.Možno to ma tak aj on

martina1201
27. jan 2022

Ahoj. Manželovi by som jasné povedala, že chápeš jeho pravidlo v čase keď obaja chodíte do roboty a keď prídete z roboty a máte sa venovať sebe a domácnosti že návštevy majú byť max 1-2x do týždňa. Ale keďže si dlhodobo PN a si stále doma, tak ťa poteší návšteva rodičov a rovnako rada privítaš aj jeho časť rodiny. Chodia v čase keď je v práci a nie keď ste ako rodina spolu doma, takže nič neporušujú.... Férové je prediskutovať si toto pravidlo a trošku viac ho definovať.....

klobucik1
27. jan 2022

Stretavat sa za chrbtom je velky problem. V partnerstve je potrebne sa naucit otvorenej nekonfliktnej komunikacii, co je este vacsi problem 🙂 . Myslim si, ze treba vypacit od manzela aky ma konkretny problem, lebo nejaky tam ocividine je. Mozno ho nebude moct ani pomenovat. Mozno sa boji o stratu svojej pozicie a dolezitosti pre svoju manzelku, rodinu, mozno citi, ze Ta rodicia stale ovplyvnuju a nevie to vyslovit a potom nervaci. Treba sa naucit porozpravat. Jednoznacne nic nerobit za chrbtom, zbtoho nevyusti nic dobre, len sa budu hromadit nevyriesene konflikty.

konikmodry111
27. jan 2022

Mna by zaujimalo prečo tvoj manžel s takým nápadom vôbec prišiel ? Lebo normálne mi to nepríde 🤷‍♀️

sasa1310
28. jan 2022

manžel nech sa vschopí a nech kúpi nehnuteľnosť, kde nebude musieť riešiť návštevy tvojej mamy. Môže sa hanbiť. A ty tiež si neni v poriadku, keď toto dovolíš.

adkoalauri
28. jan 2022

No ja som si s mamou volala niekedy aj 5* za deň, prišla hocikedy,brala deti hocikedy.Mm nikdy v živote by na to nepovedal.Min.rok zomrela,pre všetkých veľká strata a som vďačná za každý jeden moment strávený s ňou.Tým že si sa vydala, nestávaš sa nikoho majetkom a ja by som sa určite v tomto neprispôsobovala.A koniec koncov on sa nasťahoval k vám - nečítala som diskusiu.

ivetta1234
28. jan 2022

inac chcela by som vidiet tie komenty kebyze je situacia naopak :D podla mna vacsina z vas ktore tu hejtujete na jej manzela by ste mali uplne take iste vyhrady kebyze autorka napise:
Muz je doma na materskej a ja chodim do roboty. Ked dojdem domov z roboty furt je tu moja svorka a moj muz sa s nou stretava aj ked sme sa dohodli ze sa budeme navstevovat len 1-2 do tyzdna....atd atd.
Aspon ruku na srdce ze niektore z vas by hned boli: co sa nevie od matky odlepit a tomu podobne komenty

adkoalauri
28. jan 2022

@ivetta1234 no môj manžel sa deň,čo deň zastaví u svokrovcov, koľkokrát ja bez neho, x- krát zavolám svokre,nech prídu na návštevu.A u mojej mamy môj muž každú nedeľu vysedával na čaji a ja som doma žehlila.A keď sme sa pohádali, povedala,že on k nej môže ísť bývať,ja už nie 🙂 A dodnes ju má v telefóne...

sasa1310
28. jan 2022

@ivetta1234 neboli by iné, pokiaľ by bývali tiež u svokry. Ak by bývali sami a zabezpečili by si sami bývanie, tak vtedy by si mohol manžel určovať podmienky rovnako ako manželka voči svokre. Tu sa nasťahoval k svokre, tak musel rátať, že ju bude vídať častejšie

ivetta1234
28. jan 2022

@adkoalauri bars by kazda rodinka bola taka 🙂

ivetta1234
28. jan 2022

@sasa1310 z toho co napisala autorka: "S mojimi rodičmi bývame v jednom dvore, mame za nimi postavený dom" som vyrozumela ze byvaju kvazi vo svojom, na jednom dvore ok ale postaveny dom je ich, za ich spolocne peniaze. Tak som to pochopila ja.

sasa1310
28. jan 2022

@ivetta1234 súhlasil s tým, že bývajú na jednom dvore. Teda na ich pozemku. Tak musel rátať, že tie návštevy budú pravidelnejšie. Na pomáhanie sú dobrí, ale na návštevu len 2x do týždna. Trošku na hlavu nie

ivetta1234
28. jan 2022

@sasa1310 hej urcite pomahaju a to sa pocita ale tiez to neznamena ze treba robit vzdy ustupky, napr. ked mne rodicia rucia na hypoteke to ale neznamena ze mi mozu hocikedy vojst do domu xD sak treba sa normalne porozpravat so vsetkymi zucastnenymi a dohodnut sa na niecom co vyhovuje vsetkym, nie ze tam manzel bude ticho sycat 10 rokov lebo "sak musi, vedel do coho ide", raz mu prdne v bedni a vsetkych tam povrazdi alebo pri "najlepsom" sa len rozvedu, sak manzel ti ma byt najlepsi priatel a spriaznena dusa a nie niekto voci komu bojujes cely zivot, tak snad priorita by mala byt najst riezenie pre vsetkych a nie niekoho odpisat ako "hovado" alebo ze "neni v poriadku".

sasa1310
28. jan 2022

@ivetta1234 toto písala autorka: Keď zistí pri rozhovore s dcérou, že bola u mňa mama, alebo ja u nich tak začne kričať, nadávať na mojich rodičov, prečo nás nenechajú na pokoji a už je z toho obrovská hádka.

takýto manžel by mi v živote nebol spriaznená duša ani najlepší priateľ. Okrem toho jej mama tam chodí v čase kedy on nie je doma, čo jemu vôbec nemá prečo vadiť.

ivetta1234
28. jan 2022

tam vobec nejde o tie navstevy....to je len fasada

sasa1310
28. jan 2022

@ivetta1234 sám si vybral, kde bude bývať a s kým za chrbtom