Manžel zmenil názor na dieťatko

vierocka888
7. júl 2015

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či je tu niektorá žienka s podobným problémom, ako mám ja. S manželom sme zosobášení už skoro 4 roky. Koncom minulého roka prišiel muž s tým, že už by chcel aby sme mali dieťatko. Ja som bola prekvapená,pretože predtým sa o tom odmietal baviť, že ešte je dosť času atď. Veľmi som sa tomu potešila. Snažili sme sa asi pol roka, potom som mala zdravotné problémy a snaženie sme načas nechali tak. No a teraz otočka o 180 stupňov. Keď spomeniem dieťatko, tak už cúva, že nech počkáme, že treba ešte pošetriť. predtým tieto veci neriešil.... aby ste boli v obraze, ide o naše prvé dieťa. Obaja pracujeme, krásne si zarobíme. Máme dom, dve autá... Zabezpečení teda sme. Tak neviem čo sa stalo. Dokonca máme teraz jedno z lepších období, žiadne hádky - úplná pohoda.... Neviem čo si mám o tom myslieť. Zažili ste to niektorá?

dugyna
8. júl 2015

@vierocka888 skus sa naozaj zamysliet nady tym co ti tu piseme
@natalym ma pravdu, to nie je o tom co mate nemate ci mate hypo ci auta ci nasetrene...atd...
clovek naozaj nikdy nebude 100% pripraveny a zabezpeceny...a prist o vsetko mozete kedykolvek...
nikdy nevieme kedy je nam konca...moze prist ochorenie ci autonehoda cokolveka a clovek moze skoncit na dlazbe...a ak sa tohoto bojite ze nezabezpceite..a stale nejaka vyhovorka tak fat deti nemajte zite si svoj zivot a setrite a nerieste ..potm zistis ze mas 33 biologicke hoiny tikaju a nkoniec mozno zistis ze deti mat nemozete...alebo cokolvek...

keby rozmyslam ja s manzelom tak ako ty som chudobny clovek..chudobny clovek lebo by som nemala teraz pred porodom 3 tej nasej princeznej...
ak by som to brala takto musela by som si splatit najprv studensku pozicku, manzel svoje..potom spravit stavebne sporenie..setrit potom hypo auta..medzitym by som si vsak uz robila karieru a v mojej praci to trv aspon 5 rokov kym prejdem zakladom..cize minimalne 5 rokov by som ine neriesila a potom by sme uz boli zvyknuty na svoj sposo zivota...zistili by sme ze mam uz po 30tke a patrilo by sa ale uz by asi neslo tak lahko a nakolko mam manzela starsie o niekolko rokov odo mna...mozno by uz on nechcel ist do deti alebo len do jedneho...a mozno by mi povedal laska ano lebo ta milujem ale nerataj s extra velko mojou pomocou lebo mam uz svoj vek...
cize mali by sme fajn vztah zabezpeceny asi aj nasetrene..aj uzite dovolenky exoticke..lebo myslim ze obaja by sme dobre zarabali...ale vies co mali by sme psa macky papagaje..ako mame...
ale boli by sme chudobny ludia- chudbny lebo by sme boli prazdny a nemali stastie s kym zdielat.

cize som rada ze sme sa rozhodli tak ako sme sa pre 7 rokmi rozhhodli..a nemali sme to lahke..ked manzel isiel z roboty do roboty a nevideli sme sa aj niekolko dni...ale stale idem dopredu...a vlahne sme najbohatsi ludia mame 2 zdrave dcerky tretia pride kazdu chvilku a letutujeme nic..

a myslim ze takych je tu vela parov ktory si radsej"pdrthnu od huby" alebo zen musel nastupit skor do prace pre nevyhane okolnosti ale zvladli to

dugyna
8. júl 2015

@vierocka888 jasne ze ho do toho nemozes dotlacit chciet musia obaja..o by sme kde boli keby znasilinim muza a poviem mu budes otec...alebo opacne on by to do mna"pustil" chcel som dieta tak a mame to...to urcite nie...
len sa ti snazime vysvetlit alebo mozno skor tvojmu chlapovi ze na to sa clovek nejako extra nemoze pripravit nejde to 🙂

vierocka888
autor
8. júl 2015

@natalym to ano, ved ked ma obavy, vzdy ho podrzim. Uvidime co bude 🙂

natalym
8. júl 2015

@vierocka888 Ja s i myslím, že ešte máte čas. Tak sa netráp. 😉

vierocka888
autor
8. júl 2015

@dugyna no ja ked sa tak zamyslim, ake by to bolo mne, keby som si fakt nebola iata tym, ze som dost zrela na dieta a on by zas do mna hustil, ze urobme si, tak by mi to nebolo prijemne... ked sa to vezme, tolko ludi v nasom veku este nemusia riesit veci ako splatky, prace okolo domu atd... a urcite sa mu necudujem, ze je aj vycerpany. Nonstop praca a robota na dome... mozno aj toto je nanho privela. Neche tomu trochu cas a uvidime co to da 🙂

nibiru
8. júl 2015

@vierocka888 ak bol zakaždým sklamaný nebol u lekára kde zistili nijaký problém?chlapy maju svoje ego a ked s zistí že je u nich problém reaguju všeliak niektorý sa uzatváraju do seba.skús sa s ním o tom porozprávať ja som cakala dlho dcera sa poradila po 2r. snaženia dnes má 5r. mi ideme na plno stale aj počas ovulacie a nedarí sa 3r. aj dáke mesiace,ja mojho k lekárovi enviem dostat pre jeho ego,vysledok pred známimi ked narazaju na to kde mame druhe a ci chceme to otáca ved to príde,mame cas atd... nie nemáme mame ja 32 on 33 a plodnejší už nebudemevekom ide plodnost rapidne dole a kady 5 par končí v centre asistovanej reprodukcie.

vierocka888
autor
8. júl 2015

@nibiru muz je v poriadu, ja som mala vtedy zdravotne problemy, ktore sa prejavili az neskor. On siel dobrovolne sam na vysetrenia k urologovi. Mne zapal branil otehotniet, telo to odmietlo. Takze unho problem nebude. Nechceme cakat prilis dlho. Ten rok mozno. Ani to neviem ci 🙂

dugyna
8. júl 2015

@vierocka888 pri detoch to ine nebude..bude to praca...dom a deti..cize casu bude este menej ale stoji to za to.

vierocka888
autor
8. júl 2015

@dugyna to verim. Tesim sa na to. Len chcem aby sa tesil rovnako aj moj muz. A ked bude mat co i len malu pochybnost o tom, ci bude doby,nebude sa z toho tesit tak, ako by mal. Takze mu davam zatial cas