Manželka sa chce rozviesť, píše si s iným mužom

simon59
25. nov 2023

Ahojte. Som muž a manželstvo sa nám rozpadá.Sme spolu 13 rokov a 11 rokov sme manželia.Máme dve dcéry a majú 9 a 2.O deti a o rodinu sa starám nepijem a nefajčím .Mali sme pekné manželstvo ale zopár krát som som manželke ublížil a to slovne alebo skutkami. Skutkami myslím tak že som sa jej nevenoval tak akoby si to celkom zaslúžila. Nikdy som jej fyzicky neublížil.Povedala mi že jej chýba láska objatia atď čo som jej aj prejavoval ale asi nedostatočne.Pred nedávnom som jej ublížil jedným slovom a povedala že toto bola posledná kvapka že už viacej nevládze. Pred pár dňami som zistil že si píše zamilované správy s iným mužom ale neviem presne od kedy a aj sa stretli len neviem či došlo k niečomu medzi nimi.Chcel by som manželstvo zachrániť lebo ju milujem a nechcem ju stratiť.Chcel by som aby sme znovu boli ako šťastná rodina.Ona stále hovorí že uvidíme čo bude ďalej to chce čas ale viem že pritom si stále píšu. Som zúfalí z toho celého lebo neviem čo mám robiť a

simon59
autor
29. nov 2023

no momentálne je to tak že som jej povedal že viem o všetkom. Všetko sme si povedali ale nevie či mi dať šancu alebo ísť s tým druhým.My sme sa porozprávali a dneska sa porozpráva aj s tým druhým a sa rozhodne. No ja už viem že ten druhý jej teraz nasľubuje všetko a ja mu nemôžem konkurovať lebo on je nový a nič nepokazil a nie ako ja.Myslím že už ďalšiu šancu nedostanem keď sa oni porozprávaju a dohodnú sa čo bude a ako ďalej.

h2
29. nov 2023

@simon59 Ach, zle, zle! ONA nevie, či ti dá šancu??? Ty si jej mal povedať, že ťa podviedla a zradila a TY nevieš, či jej dáš šancu. Takto je tvoja situácia závislá len od toho, či ten dotyčný bude chcieť tvoju ženu "se vším všudy", alebo nie. Ty si momentálne pre ňu druhá voľba, keby prvá nevyšla. ☹️ Vážne toto chceš?! Mal si buchnúť do stola, ako pravý chlap a povedať, nech s ním okamžite skončí, alebo nech sa berie hneď preč. Takto, ak by jej to náhodou s ním nevyšlo, sa ešte bude tváriť, že môžeš byť rád, že je s tebou. Otrasné!

dadis
29. nov 2023

@simon59 cele si to pokazil :( vobec si nepocuval, co ti tu celu dobu radime. si v jej ociach uz len luzer, este jej nezabudni dat tie nausnice 🤦‍♀️..to ju fakt nebies poslat ss tym amantom hned?? ze ona este nevie..jej amant este nevie, ona by uz isla k nemu hned..uff ako som sa rozculila..

simon59
autor
29. nov 2023

Ona povedala že vtedy keď som jej povedal to slovo tak som v nej všetko zničil a vtedy jej ten druhý napísal a už to išlo.A zato môžem ja. Ja to viem. Ale tak teraz Buď ja alebo on.No keď sa rozhodne pre neho ide okamžite preč a sme sa dohodli aj ohľadom deti a o všetkom. To jej je všetko jasné. Ona pôjde ku svojmu otcovi aj s detmi ale ku nemu nie. To sme si vyjasnili.

h2
29. nov 2023

@simon59 A keď ti ona povedala, že si kkt, tak to bolo v pohodičke?! Tým v tebe nič nezničila? Chápeš, že to nie je ona, kto sa teraz rozhoduje, ale ten druhý chlap? Keď jej povie nie, potom sa tvoja žena vráti k tebe a bude to prezentovať, ako jej voľbu. S tým, že ty máš byť vďačný a dávať si dobrý pozor, aby si skákal, ako ona píska, aby si to náhodou nerozmyslela. Akože "Moja drahá žena, veľmi ťa milujem, prosím ťa, buď taká dobrá a naser mi na hlavu a potom ma ešte poriadne kopni do gúľ, ďakujem." "No, neviem, neviem, ešte sa uvidí, ak budeš dobrý." Ako sa môže jeden chlap takto správať?! Ako sa môže akákoľvek ľudská bytosť takto ponižovať?! 🤦🏻‍♀️V očiach tvojej ženy si len obyčajný chudák, ten zlý, ktorý sa k nej hnusne správa, sám si to prizná a tisíckrát sa ospravedlňuje. Kým ona sa k tebe správa, ako k hnoju úplne normálne, na tom nič zlé nevidí a ani jej nenapadne, aby sa ospravedlnila či si čo i len priznala chybu! Ani len do poradne nepôjde, lebo ona je pani dokonalá, ktorá neurobila žiadnu chybu. Vieš, prečo si z nej taký hotový a tak zúfalo si želáš, aby bola s tebou? Lebo sa k tebe správa hnusne! A presne pre to, že ty by si jej teraz zniesol modré z neba, tak ťa má za úplné 💩. Keby ju ten jej amant poslal kade ľahšie, čo vôbec nie je vylúčené a prišla by za tebou, mal by si jej povedať, že si si to rozmyslel a nechceš ju už späť. Jedine potom by sa možno začala snažiť aj ona o teba.

dadis
29. nov 2023

@simon59 Prave v tu chvilu, ked si jej povedal hnoj, ten druhy jej napisal 🤣🤣.. iste, ako mozes verit tymto rozpravkam..

dadis
29. nov 2023

@h2 Ach ja toto nechapem. Teraz ma pani manzelka cas a priestor sa rozhodovat, ci jej bude pan manzel dostatocny?? Ved ju poslem kade lahsie a ked ma o mna zaujem, nech sa snazi a nie ze ja budem superit s amantom, ci nahodou neodstupi z hry 🙈.. pani je asi pekna mamipulatorka, ked dokaze z chlspa spravit take nesvojpravne teliatko, co jej zobe z ruk..este si aj sam vycita, ze je vsetko jeho chyba 🤦‍♀️

simon59
autor
29. nov 2023

ako čo všetko čo sa tu píše je pravda. Ona sa nikdy za nič neospravedlňuje.Ona nemá problém nikomu vynadať.Ja som bol v manželstve tak obmedzovaní že nič som nemohol robiť ani nikam ísť. Stále som bral ohľad na ňu a potom na rodinu deti. Žiadny kamaráti ani voľný čas ani čas pre seba.Napriklad keď som mal nejakú robotu okolo auta alebo domu musel som sa zariadiť tak že keď dcéra vstane tak musím robotu prerušiť a prísť dnu a dať jej jesť lebo som potom počúval že mne je všetko dôležitejšie ako rodina a deti.Teraz som začal vstávať garáž a venovať sa doma robote aby som pracoval aj ja aj manželka doma abu sme nemuseli chodiť pracovať inde na smeny a tak. A nakoniec som zase počúval že ty nemáš rodinu ani ženu lebo ty len garáž a vybavovanie okolo toho atď. A som jej hovoril že však to robím pre nás. A ona že ja som sa jej vôbec nepýtal čo chce ona. A tak to je dookola. Ale stále popritom som sa staral o deti a o všetko ako som mohol a aj tak je to cele zle

dadis
29. nov 2023

@simon59 Prepac, ale vlastne ty vyhras, ak sa tej zenskej zbavis..

simon59
autor
29. nov 2023

už si to začínam myslieť aj ja že možno bez nej by mi bolo lepšie. Keď si všetko premyslím spätne tak absolútne som nemohol robiť nič. Aj keď som sa hoci ako snažil stále si niečo našla čo sa jej nepáčilo. Stále vidí vo mne iba to zlé. Keď sa nám narodila druhá dcéra na 90%som chodil vonku kočíkovať ja. Koľko krát sa ma pýtali v dedine že ja nemám žiadnu robotu?? Bol som schopný byť vonku aj 3 hodiny a medzi tým aj jej dať vonku jesť. A medzi tým si ona upratovala alebo robila čo chce.

dadis
29. nov 2023

@simon59 ❤️

makodob
30. nov 2023

@simon59 Ahoj, žiadnu lásku si v nej nezničil. Ženy potrebujú viac prejavov lásky, viac záujmu zo strany muža, aby sa cítili milované. Ja by som ti odporučila, aby si sa začal zaujímať, úprimne sa s ňou porozprávaj, uznaj svoje zlyhania a povedz, že to chceš všetko zmeniť a popros ju, aby ste začali nanovo. Ale vo vzťahu ste dvaja, aj ona isto urobila kopec chýb. Ale, ak začneš s ňou tráviť viac času a teda kvalitného, kde budede naozaj spolu (nielen vedľa seba pozerať napr. pasívne telku), tak uvidíš zmenu rýchlo. Len to chce veľa trpezlivosti ajz tvojej strany. Tvoja žena má možno terazružové okuliare ohľadom toho muža, ale v každom vzťahu príde zlé odbobie a ozaj pochybujem, že pri tom druhom by bola spokojnejšia a šťastnejšia. Kúp jej kvety, pomáhaj viac v domácnosti, zaujímaj sa o jej pocity. Vezmi ju niekam na prechádzku, večeru. Atď. Držím palce.

makodob
30. nov 2023

@simon59 z toho, čo som si podľa tvojich slov prečítala o tvojej manželke, tak je rozmaznaná. Možno by neuškodilo si trochu vyhraniť hranice aj voči nej a nie vo všetkom jej vyhovovať. Najskor si dobrák a ona ťa už zneužíva na všetko a ani si to neváži 😏 Ale poviem ti ja som bola v opačnej situácii, rútilo sa mi manželstvo, ale nie kvoli inej žene a kvoli alkoholu. A začala som hľadať Boha, vedela som, že jedine Boh dokáže zachrániť naše manželstvo. Bola som katolíčka, ale to chodenie do kostola mi nedávalo nič. Chcela som naozaj nájsť a spoznať Boha z celého srdca a Ježiš sa mi dal nájsť. A On aj zachránil naše manželstvo, nebolo to ľahké, ale dnes je aj manžel kresťanom, Boh ho úplne zmenil charakterovo a úplne prestal piť. Dnes je z neho iný muž, ktorý má záujem o rodinu, deti aj domácnosť. Predtým to bolo všetko presne naopak. Preto, ak chceš zabojovať o svoje manželstvo a rodinu, tak sa to dá s stojí to za to. Ak chceš, napíš mi správu.

simon59
autor
30. nov 2023

už je to jedno lebo ona nechce ďalej pokračovať ani nič.Povedala že už som mal šanci dosť a že už mi neverí. Rozhodla sa odísť a bude s tým druhým keďže ja som u nej skončil a je zamilovaná do druhého.Zatial budú bývať u svojho otca aj s deťmi Zatiaľ budeme v jednom dome kvôli deťom a Vianociam keďže nechcem cirkus ale od januára sa sťahuje. Vyhodil by som ju hneď ale keďže ide obdobie Vianoc a Mikuláša tak radšej to vydržím kvôli detí.

dadis
30. nov 2023

@simon59 Neboj, zvladnes to. Najma sa nehadajte, deti si na novu situaciu zvyknu, rozvadzas sa s nou, nie s detmi. Dohodnite sa, aby si s detmi bol co najviac. Drzim ti palce.

h2
30. nov 2023

@simon59 Tak je to jasné, ten druhý urobil to rozhodnutie za vás oboch. Nie ona. V každom prípade si myslím, že nemáš za čím ľutovať. A ešte si myslím, že príde deň, kedy sa ona bude chcieť vrátiť.

simon59
autor
30. nov 2023

tak dneska som trošku povolil ohľadom malej dcéry a už hneď bola nervózna že ona jej musí robiť aj dávať jesť a že ona si nemôže oddýchnuť a že nemôže mať čas na seba.A že nemôžem ju zabaviť keď vidím že jej robí jedlo.No ja kedy som mal čas na seba alebo na niečo.Ona keď sa odstahuje bude to mať ťažké ja viem určite. Ale ja vôbec nemám problém o deti sa postarať a stíham všetko. Ešte mi povedala že mám ísť vonku s malou sa pozrieť na sneh aj do obchodu lebo jej sa nechce lebo jej je zima.No zatiaľ to vydržím toto celé kvôli deťom lebo deti mám strašne rád a nechcem aby boli smutné.

h2
30. nov 2023

@simon59 🤦🏻‍♀️ A ako zvládajú navariť, nakúpiť, nakŕmiť dieťa a ísť s ním von ženy, ktoré majú mužov v práci? Totálne je rozmaznaná! Na to je ona doma s malou, aby sa ona o ňu starala. Ty máš predsa prácu, aj keď robíš z domu.

simon59
autor
30. nov 2023

tak zatiaľ ešte chodím do práce na smeny aj ona chodí do práce na smeny ale zatiaľ je na materskej a preto som staval garáž lebo som chcel aby sme obidvaja boli doma a pracovali doma.Ale som sa nepýtal čo chce ona tak mi povedala.Inač neviem ako to bude zvládať sama ale vtedy príde na to čo stratila keď už bude sama a aj keď pôjde neskôr bývať k tomu druhému určite nebude toľko sa starať ako ja a vtedy zistí že čo stratila. Ona ešte nevie aké má chyby ten druhý lebo zatiaľ je iba láska ale keď začnú spolu bývať vtedy zistí čo to je. Keď budú deti choré neviem ako mu pomôže ten druhý keďže ohľadom detí nevie nič.

hefo
30. nov 2023

Pred tou "poslednou kvapkou" pravdepodobne už niekoľko mesiacov dávala najavo nejakú nespokojnosť. Teraz to už len tak ľahko nespravíš, lebo ona je mentálne z vášho vzťahu už akoby preč.

Nájdi si knihu Partneři a rozchody (Jeroným Klimeš), tam je to podrobne psychologicky rozpísané...

bejp
5. apr 2024

Práve si sa zachranil a aj deti, má sa moc rada, iste bola celý život za princezničku a možno aj jedináčik, celý život obskakovaná... Od dobroty nevie čo zo sebou, ale čo si budeme klamať, je to teraz trend 🙂 vačšina vzdelaných žien hlavne z miest chce a bohužiaľ má takýto život 🙂