Manželova dávna láska a dopisovanie

mimka2020
16. mar 2012

Dnes, ked som chcela ist na FB som zistila, ze je este stale prihlaseny moj manzel. Svietila mu tam posta.........ja viem, ze je to jeho sukromie, ale nedalo mi to a nazrela som tam. Hned druha v poradi, ktora mu tam posielala spravy bola jedna mlada baba, velmi pekna. Nepoznam ju, no podla mena som spoznala kto to je. Manzel mi ju spominal, pretoze temy: expriatelky a expriatelia a pod. mame samozrejme za sebou. O tejto babe viem, ze s nou kratko chodil a prakticky to bola jeho velka laska. Kvoli vekovemu rozdielu spolu dlho nezostali, no on na nu podla mna este stale nezabudol. Ked som sa ho pytala co k nej este citi, povedal, ze nic. Ze si na nu sem tam spomenie, ze co asi robi, ake to mohlo byt a tak, ale vraj ju uz nemiluje. No ja tomu moc neverim......citala som tie spravy. Nie je tam nic o laske, ako nevyznaval jej lasku ani ona jemu. Pisali si o tom co robia, ako ziju...............no mna zarazila jedna veta, ktoru napisal moj muz. Dost casto na teba myslim, ako sa mas, co robis ako sa ti dari...........
a tato veta ma neskutocne trapy :( viem, ze sa nestretavaju lebo ona zije na opacnej strane Slovenska, ale aj tak............ubija ma pocit, ze by ju mohol este stale milovat, alebo snad milovat viac ako mna :( Pisal aj o mne, o nasej svadbe, nasej dcerke, ale ja sa aj tak citim mizerne

dai
16. mar 2012

@mimka2020 tak sa ho na tu vetu spytaj - inak sa utrapis a budes si domyslat ...

grettka
16. mar 2012

spytaj sa ale viac neries a hlavne neryp
clovek moze casto mysliet na svoje davne lasky, ale uz ich neriesi.

mimka2020
autor
16. mar 2012

@dai lenze ako sa ho na to opytat, on nevie, ze ja som tie spravy citala........my sme sa o nej bavili len tak.

mimka2020
autor
16. mar 2012

@grettka ja viem, ze to nemusi byt hned zle...........lenze ja viem od jeho kamaratov aj od jeho rodiny, ze ju strasne velmi miloval, no kvoli tomu, ze bol od nej o dost starsi a mal uz ine priority ako ona a aj to, ze isla byvat do ineho vzdialeneho mesta ich rozdelilo. Ale aj tak myslim, ze to bola jeho najvacsia zivotna laska...........mozno aj preto, ze nebola naplnena. Urcite rozmysla o tom co mohlo byt a co nie je..........
a este viac ma trapy, ze stale hovoril, ze ked bude mat dcerku chce jej dat meno Lenka...........aj mne sa to meno paci, no potom som zistila, ze tak sa volala ona. Ked som ostala tehotna tak som to meno rezolutne zamietla......nasa dcera sa tak nevola, ale aj tak ma ranilo, ze chcel dat svojej dcere to meno. On to odovodnuje tym, ze to meno je pekne.........ale viem, ze je v tom aj nieco ine.

timona
16. mar 2012

aj ja si myslim, že človek na svoje predchádzajúce vztahy nezabudne a príde mi normálne , že je možno aj trochu občas zvedavý ak sa jeho davna laska má...To neznamena ze ju miluje. Veď oženil sa s tebou, má s tebou dieťa a nie s ňou. Aj ja si spomeniem na svojich predchádzajúcich priateľov a tiež si s nimi občas aj niečo napišem, nakolko su to ludia s ktorými som prezila kopec vecí, ale to neznamená ze ich milujem.

dai
16. mar 2012

@mimka2020 tak sa mu priznaj ze si si to precitala - urcite to nejaku tu doveru narusi - ale myslim ze teraz je uz tak ci tak narusena - povedala by som mu ze ma to velmi trapi

dai
16. mar 2012

osobne by mi tiez velmi vadilo keby manzel trval na mene pre dceru po svojej laske - aj ked tvrdi ze je to len pekne meno....

timona
16. mar 2012

Možno sa mu to meno iba paci, nic viac.

alyce
16. mar 2012

@mimka2020 skoda, ze si bola zvedava, co clovek nevie, to ho netrapi...Ja trochu chapem tvojho mm, tiez mam expriatela, ktoreho som milovala, ale nevyslo nam to a tiez na neho obcas myslievam, ake by to mohlo byt keby...Ale viem, ze uz mam uplne iny zivot a svoju rodinu, ktoru by som za nic na svete neopustila. A tiez sme si par krat napisali spravy cez FB, cisto ako sa mame, tiez sme spomenuli, ze skoda toho zleho co sa stalo a nas rozdelilo.. A koniec. Nic viac. A nikdy nebude. Ja by som sa tvojho mm nic nepytala. Proste nebud ziarliva a nejako sa nad tym prenes, aj ked je to tazke. Podla mna ta miluje a ma s tebou dieta, takze si pre neho jedinecna a dolezita a to si vychutnavaj.

eri28
16. mar 2012

@mimka2020 asi aj ja by som sa citila cudne, tiez ked moj obcas spomenie neake dievca z minulosti, tak mam vsetky zcenare pred sebou, ale ked sa na mna pozrie tymi krasnimi hnedymi velkymi ocami, viem, ze by ma nevymenil za nic, a ked ma obcas pohladi som v nebi...
zeny to citia a muzi o tom tazko rozpravaju o laske, podla mna musis to citit aj ty ked si k tebe liha vecer spat ci je to len ten tvoj pre ktoreho ti bije srdce.....
nie nadarmo aj neveru vyciti zena..., preto si spetne premysli ako sa k tebe sprava, ci sa zmenil a potom popremyslaj, ako by si sa ti zachovala, keby ti tvoja davna laska napisala na net.....
podla mna bud stastna, ze je to len pri priatelstve a ze ty si ta prva....a ked si si nie ista tak sa ho to opytaj, ale tu postu by som asi zamlcala, aj ty mozes mat svoje tajomstva, neviem ci by si ho tym nezranila 😉
vela odvahy a lasky k svojmu muzovi ti prajem 🙂

mimka2020
autor
16. mar 2012

@timona no ved presne to aj tvrdi, ze to meno sa mu proste len paci...........lenze vies, ked ja viem, ze je to meno jeho velkej lasky, tak ako by som s tym mohla suhlasit????????? Pri kazdom jeho vysloveni toho mena, by som mala pocit, ze mysli na svoju byvalu :(

mimka2020
autor
16. mar 2012

@alyce dakujem, krasne si to napisala...........ale tak cloveka to trosku trapi........hlavne, ked vidim aka je ta jeho byvala krasna. Ma mozno o 2 roky menej ako ja, ale tak je to proste ten typ baby na ktory letia vsetci muzi. Nehovoriac o tom, ze je to byvala modelka.
A potom, ked sa clovek po tom vsetkom pozrie na seba do zrkadla a vidi tam len strapatu mamicku, ktora cely den lieta okolo dietata, pomaly nema cas sa namalovat ani ked ide do mesta, vo vytahanych teplakoch, v tricku na ktorm sa vynima detsky obedik a nehovoriac o postave po porode, tak proste o tom vsetkom zrazu zapochybuje............
ale je to pravda, nemala som byt zvedava, nemala som si dovolit pozerat mu postu, ale tak zas je pravda, ze toto som necakala :( o to viac ma to ranilo

mimka2020
autor
16. mar 2012

@eri28 dakujem..........asi nebudem hovorit nic, ani nebudem vyzvedat a necham to tak. Ale je pravda, ze by som chcela vediet ci sa tie spravy budu nejako vyvijat v inom duchu......alebo ci to budu fakt len take priatelske spravy o tom ako sa maju a co robia, ako sa im dari....neviem ci budem mat vsak este odvahu mu niekedy nejaku precitat. Aj kvoli vycitkam, ze mu leziem do sukromia, ale aj preto, aby som nezistila nieco, co by ma mohlo este viac ranit.
A co sa tyka nevery, tak to ucite nie. On je stale doma, teda ak nie je v praci. Nemame ziadne problemy ani nic.......len proste ma ranilo, ze si pise s tou, ktoru tak velmi kedysi miloval. Trosku na nu ziarlim 😢

eri28
16. mar 2012

@mimka2020 este ma napadlo, ked na nu casto mysli, mozno preto, ze je mlada, a pekna, a chce aby si nepokazila yivot, mozno by jej rad poradil, ked ma problem, nemyslim si ze by to znamenalo nieco ine....
neviem ako ste mali svadbu, napriklad moj velmi premysla o svadbe mi este nie sme svoji a som rada, ze zvazuje, lebo viem ze to mysli vazne...., nepaci sa mi ked sa niekto do seba zahladi a zrazu je svadba bum, nieco ine je ked su ludia zamylovany a tak urcite ked prehodnotis svoj zivot tak budes stastna, a nebudes tak ziarlit....
hovori sa kto velmi ziarli vela miluje, a vo vztahu kto viac trpi ten viac miluje, prajem ti vela sily 😉

timona
16. mar 2012

@mimka2020 ja by som s tym menom tiez nesuhlasila, ale zase by som ho hned ani nepodozrievala, že si takto chce pripominat byvalu...lebo pripominat si takymto sposobom byvalu sa mi zda byt chore a tak si nemyslim, že by to niekto spravil s umyslom pripominat si expriatelku...

mimka2020
autor
16. mar 2012

@timona mozno to nie je kvoli nej, mozno sa mu naozaj tak velmi paci, ale tak mna osobne by to ranilo, lebo mna by vzdy napadol len tento dovod, aj keby to mozno nebola pravda... vsak si to skus len predstavit. Urcite ani jemu by sa nepacilo keby sme mali syna a volal sa po mojom byvalom 😖

alexandra
16. mar 2012

Ja tiez velmi casto myslim na cokoladu, ale neznamena ze sa nou budem napchavat 😉
Prepacte, mozno trosku krute prirovnanie, ale podla mna je v poriadku, ak clovek nevyskrtne ludi z minulosti, vcitane tych, ktori byvali partnermi, priatelmi, milencami/milenkami. Napisal jej o Tebe, Vasej dcerke, jasne deklaroval, kam patri a aky je jeho zivot.
Uzivaj si manzela a dcerka otca 🙂

alice107
16. mar 2012

@mimka2020 ak tvoj manzel poklada svoju byvalu lasku uz len za minulost, tak nemoze mat problem s tym,ked sa ho opytas ci zostal s nou v styku . dobre manzelstvo je o dovere.,o komunikacii a hlavne o uprimnosti.preto ak ste hovorili o nej v debate,preco ti nepovedal,ze obcas ma s nou kontakt?ci uz .zdvorily,ci priatelsky.komu inemu by si mala povedat o svojich pocitoch ,ak nie jemu?
kludne mu povedz,ze si na fb videla ich konverzaciu. ze si neodolala a precitala.a popis svoje pocity.predsa sa nemozes bat vlastneho manzela.ak ta miluje,tak bude vediet pochopit tvoje konanie.aj keby s nim nesuhlasil.
myslim,ze nie je zvlastne ,ze moze s nou viest konverzaciu aj napriek tomu,ze sa rozisli.zvlastne je,ze ty o tom nevies od neho.

kveta
16. mar 2012

@mimka2020 Nechcem sa Ta dotknut, lebo je fakt, ze prve mesisace po porode su take, ze zena fakt nema cas riesit svoj vzhlad, ale ak mas aspon rok po porode, tak uz je to aj Tvoja chyba, ze vyzeras rozgajdane, neupravene a pribrato.. Takze zacni o seba viac dbat a nie sa vyhovarat na materstvo..

svetllana
16. mar 2012

Veta "Dost casto na Teba myslim" nevyznieva trikrat dobre. Nestacilo napisat "Napadlo ma obcas, ako sa mas", nestacilo ani (ked uz takto formuloval) " Casto na Teba myslim"...nie, on musel dat " Dost casto..." :-/ To su take "detaily", ktore netreba prehliadat. Mne to pride, akoby sa schylovalo k flirtu, samozrejme za predpokladu, ze sa mlada chyti. Jednoznacne by som si s muzom naliala cisteho vina. Ak bude jedine, co ho bude hnevat to, ze si si dovolila precitat jeho postu a neodpovie Ti nic rozumne a zmysluplne, tak si nanho posviet. Moj nazor.

mimka2020
autor
16. mar 2012

@alice107 ked je pravda, ze ja som dost ziarliva.............ako nie nejaka hysterka ako vo filmoch, ale mne to vzdy pride luto, preto ja ani nechcem, aby mi o svojich byvalych hovoril, povedali sme si len to nevyhnutne. O nej viem napr. z fotiek, od priatelov a aj jeho rodina ju spominala ked sme pozerali raz este ked sme len spolu chodili nejaky album, ze to bola jeho velka laska, ale nezostali spolu. Taka ta nenaplnena .............. a ja som proste na nu ziarliva, ked o nej pocujem. Raz mi spominal, ze ju nasiel na FB, ze sa nezmenila, ze stale je taka ista ako keby nepreslo nejakych 8 rokov............a este spomenul, ze ma narodeniny, ze jej asi napise. A to ma tak nastvalo, ze som mu povedala, ze ma nezaujima ani ona ani jej narodeniny............ja viem, prehnana reakcia, ale ja si nemozem pomoct. Keby ste ju videli aka je...........ja sa s nou nemozem porovnavata, ona je hotova modelka :( oproti mne.

mimka2020
autor
16. mar 2012

@svetllana to myslis vazne???? aj mna najviac trapi ta veta, ze dosta casto na teba myslim, ako sa mas .................... teda hlavne do: DOST CASTO NA TEBA MYSLIM ☹
a velmi ho zaujimalo aj to co robi, ci sa este stale venuje modelingu a tak...................

katren
16. mar 2012

ako kocky, ja nechapem o com su tie vase vztahy....to nie je ze moje a tvoje, to je NASE
my s mm mame kazdy svoj notebook, ale nemame problem, ked si nahodou sadneme za ten druhy....no nech si pozrie maily, FB ci co ja viem co....aj tak tam nic nenajde, nema co...vieme o vsetkom, ved sa spolu rozpravame, nemame v notebooku nic, co by mohlo toho druheho ranit....ved aj o tom je DOVERA, nie? ked nie je vo vztahu dovera, o com to je?????

svetllana
16. mar 2012

@alyce Podla mna sa neda len tak cez to preniest, ak Ta nieco zoziera, mozes robit cokolvek a ono to tam bude vnutri hlodat stale. A tuto mamicku to evidentne velmi trapi, ked to napisala sem..Ale chapem, kazda by sme to riesili po svojom 🙂

mimka2020
autor
16. mar 2012

@kveta nie som pribrata, vazim dokonca menej ako pred otehotnenim, ale mam po porode plne brucho strii, ktore nezmiznu ani keby som sa rozkrajala. A aj keby som co robila, asi tazko budem vyzerat ako nejaka 23-24 rocna baba, ktora ma cely den cas len na seba, chodi vymalovana ako z katalogu, ktora ma postavu taku, ze by som ja na nej musela makat minimalne 6 hodin denne pretoze je to byvala modelka........... tu ide o nieco uplne ine. Aj ja si sem tam napisem s byvalym...........nerozisli sme sa dva krat najlepsie, ale boli sme spolu 5 rokov, takmer sme sa zasnubili, no potom sme sa rozisli. Ale aj napriek tomu, ze boli medzi nami aj pekne chvile, nikdy by som mu nenapisala : DOST CASTO NA TEBA MYSLIM a to ani vtedy keby som neviem ako chcela vediet ako sa ma.....

mimka2020
autor
16. mar 2012

@svetllana ani si nevies predstavit ako velmi ma to trapi. Moj muz je velmi sympaticky, pekny, mily a priatelsky typ. Vobec nebudem prehanat ked poviem, ze ma viac kamaratiek ako kamaratov. A preto ma to trapi, pretoze toto je jedina zena, ktorej napisal takuto vetu. Ked mu aj nejaka kamaratka napise, napr. aj ked som pri nom alebo sa stretneme v meste, tak sa normalne porozpravaju. Ale jej proste napisal: Dost casto na teba myslim. Preco by niekto na niekoho dost casto myslel ak by voci nemu este stale nieco necitil???? Moze si na nu sem tam spomenut, ale preco DOST CASTO?

alexandra
16. mar 2012

@mimka2020 Prepac, ale Ty si zena, ak je Tvoj muz galantny, tak to dost casto na Teba myslim moze byt kludne vyjadrenim len toho. A ak si Ta bral z lasky, a mate spolu dcerku, stara sa o Vas a mas pocit, ze sa na neho mozes spolahnut, tak prosim Ta neries, ci si s niekym pise o svojej rodine na facebooku 😉

mimka2020
autor
16. mar 2012

@alexandra lenze preco to napisal prave jej, ze na nu dost casto mysli???? Ma vela kamaratiek s ktorymi si pise, alebo ktore stretneme v meste. S kazdou pokeca, opyta sa co nove, ako sa im dari a tak. Ale ziadnej nenapise alebo nepovie, ze na nu dost casto mysli. Tak preco prave tejto?????

koniarova
16. mar 2012

@mimka2020 Zbytočne to riešiš a trápiš sa. Hľadáš problém, tam kde nie je. 😉

svetllana
16. mar 2012

JA som vseobecne k muzom dost nedoverciva..proste su to samci, lovci, co si v kazdom veku radi pripomenu svoje caro :D Vsade, kde sa pozrem je nevera..to je otras..Ale to vobec nemusi byt Tvoj pripad. Mozno naozaj je tato laska hlboko pochovana, a prebudili sa spomienky teraz, ked na nu natrafil. Ale myslim si - som presvedcena, ze ako to prislo, tak to aj odide. Kazdy si obcas zaspomina🙂 V kazdom pripade nedus to v sebe, lebo taketo potlacovane silne emocie sa vedia prejavit aj na zdravi casom. Proste sa o tom porozpravajte a dovol mu, nech Ta uisti o svojej laske. Ved my zeny to obcas potrebujeme, ze? 🙂 A zajtra vecer si daj namahu a vyfinti sa, nech si spomenie, preco sa do Teba zamiloval..Ona bola, ale Ty si! 😉 @mimka2020