Manželova rodina hovorí iba v jednotnom čísle

26. jan 2022

Ahojte, len taka tema zo zvedavosti ☺️ manzelova mama, brat, otec aj krstny stale rozpravaju iba v druhej osobe, rozumej: ved prid k nam na navstevu, dobre si to spravil (aj ked vedia, ze sme to zlozili obaja, napriklad obyvackovu stenu), co si dnes varil a podobne. Trochu mi to prekaza, ze niekedy nespomenu aj mna. Ja by som automaticky povedala pridte na navstevu a nie prid na navstevu. Neviem...😄

sense
26. jan 2022

A manžel co na to? Mal by ich opraviť a povedať spolu sme to spravili... Co si dnes varil, ale mami nic, to Janka (meno si doplň aké pasuje). Pekne si to zložil, ale tati bez Janky by som to sam nezvladol

kleopatra114
26. jan 2022

Aj u nás je to tak . Štvalo má to , ale je to spôsob ich vyjadrovala , tak mi je to už jedno . Ale aj tak najväčšia sranda bola , keď sa s niekym rozprava a spomenie : boli sme u Daniela doma ( moj muž ). Všetko by bolo fajn , len byt je moj a in sa ku mne prisťahoval 😂 ale tak všetko sú to malichernosti ..

martinkatinka
26. jan 2022

Beru vas ako jednu osobu 😉 par

elizabet173
26. jan 2022

a manžel nemá ústa? Prečo sa rovno nespýta -prečo sa pýtate, čo som varil, keď viete, že pripálim aj čaj? Prečo moju manželku prehliadate?

autor
26. jan 2022

aj mne sa tak zda ze je to ich sposob vyjadrovania..manzel nic normalne odpovie ale semtam mu ukradnem mobil a odpisem ze obidvaja sme to robili..a oni nic na to 😂 no a najlepsie ked brat povie ze pridem ku tebe, a pritom je to moj dom 🤷‍♀️

anaj_janka
26. jan 2022

Si jeho manželka?

soldi
26. jan 2022

Robila to aj moja buduca exsvokra a podvedome mi tym davala najavo, ze ma neuznava ako plnohodnotnu partnerku svojho maleho benjaminka 😀

elizabet173
26. jan 2022

@soldi presne taký pocit by som z toho mala aj ja, preto by som nebola ticho a neuspokojila by som sa s tým, že je ticho môj muž

soldi
26. jan 2022

@elizabet173 u nas sa svokra snazila tvarit ze ma ma rada, ale takto podvedome mi stale davala najavo, ze v skutocnosti ma neznasa. Nebrala som to vsak osobne, ona neznasala vsetky partnerky svojich synov, ziadna sa o nich nepostarala ako maminka 😀
A muz sa ma v tomto nikdy nezastal, aj ked v inych veciach sa za mna postavit vedel.

babulkomale
26. jan 2022

Mne s tymto lezie na nervy svokra, inac zlata, ale irituje ma ze o svojej dcere hovori tiez len v jednotnom cisle aj ked ma manzela a dve deti, ze "pride Zuzka" a ja vzdy zacudovane - pride sama? A ona rychlo zacne, no ano aj Ferko Janka a Rudko 😃 netyka sa ma to ale po rokoch uz to bije do oci ked o celej rodine hovori len ako o Zuzke 🤷
Co uz s nimi...

babulkomale
26. jan 2022

@kleopatra114 inak ano, toto je zaujimave, nizsie pisem ze to robi aj moja svokra na svoju dceru a tiez povie ze idu k Zuzke, pritom Zuzka sa privydala do rodinneho majetku svojho muza a nic tam nie je jej 😃 resp.nie jej zasluhou, co uz na nu kto prepise neriesim.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
26. jan 2022

@babulkomale Inak moja mamka toto robí tiež....do kelu až teraz si to premietam v hlave že môjmu to musí byť nepríjemné asi

marca12
26. jan 2022

Aj moji svokrovci toto robia. Ale oni to nerobia asi zamerne,ze by mali nieco proti mne. Len maju taky styl a zvykla som si na to,neriesim.

ailiba
26. jan 2022

To je asi zvyk. Naši tiež hovoria, že "boli u mňa" ... Ale aj manželova rodina hovorí môjmu mužovi "u teba doma". Ja by som za tým nevidela nič zvláštne. Asi by boli prekvapení, že to tak hovoria, keby si im to spomenula. Pravdepodobne to nevnímajú nijak negatívne (voči tebe).
Zato môj muž je expert. Ak sa niečo podarí, čo spravil, tak to samozrejme urobil on.... Ale keď sa mu niečo nepodarí, tak vždy povie "no, to Nám nejako nevyšlo", alebo "to sme zle odhadli" 🤣

kleopatra114
26. jan 2022

@babulkomale popravde, je to veru taky maly trapas , lebo ja tiež nepoviem , že idem k Jankovi ( svokor) .veď ideme k ním obom. Moja svokra raz bola u nás a kamarátka jej volala , tak jej povedala , že nemôžem , som u Janky ( akoze vnučky , mojej dcéry) . Veď tá pani ani nevedela , kto Janka je 😂

evica17
26. jan 2022

Aj moja svokra to robi. Stale. Prineisla som ti, pridi na obed, prid ma pozret a tak....ale.najviac trapne bolo ked sme prerabali dom v jednu sobotu, boli sme tam.ja, moji rodicua, sestry a svokor a ona prisla s kuskom torty a vravi muzovi ze :priniesla som ti kusok torty. No vsetci sme po nej divne kukali, ze ako my sme vzduch a uz zo slusnosti mphla.prinoest aj nam alebo inak.povedat, ze priniesla tortu a kto chce nech si da

ankare
26. jan 2022

Divné...

kocurikpupcek
26. jan 2022

Aj mne to robí svokra. Ale už sa na tom zabávam. V lete nás pozvala na predlzený víkend na pobyt do hôr. Jej pozvanie znelo: "Vladko (moj muž), daj prosím ťa vedieť,či prídeš sám alebo plus jedna."(to ako rozumejte moju maličkost). Doteraz sa na tom rehocem, ze ja som pre ňu plus jedna. Proste ani meno nemám...

lintu
27. jan 2022

@kocurikpupcek vraj "plus jedna" 😂 😂 😂

kocurikpupcek
27. jan 2022

@lintu myslela som si,že sa mi to sníva.Tak po 10 rokoch a 2 deťoch som pre ňu " plus jedna"? Ako dobre, možno zveličujem.
A posledné Vianoce? Dostávame pohľadnicu respektíve dostáva ju iba manžel. Vždy iba uvedené jeho meno, pripadne jedny Vianoce bolo napisané "milý synu,".
Povedala som si,že mi to nestojí za to aby sme mali vianoce v dusnej atmoške. Môj muž vzal pohladnicu hodil do koša. Ale jej nikdy nepovie nič. Tak namiesto kriku to zmením na humor a postupne sa od jeho rodiny odstihávam. Čo zmôžem.

sims4
27. jan 2022

Príde mi to prepáč ale viac než divné. Toto by som asi neakceptovala a zvášť ak by som aj ja pre nich niečo robila

ailiba
27. jan 2022

@evica17 tak u vás je to asi o niečom inom, ako len o zvyku... Musel to byť riadny trapas...

elizabet173
27. jan 2022

@kocurikpupcek s láskou by som ju ignorovala, keď mi nevie prísť na meno

evica17
27. jan 2022

@kocurikpupcek jedja, tak toto je inak divne 🙂 to.by som sa s nou nebavila ani uz asi

evica17
27. jan 2022

@ailiba tomu ver. A u nas je to skor to ze svokra je naviazana na muzovi a stale ma potrebu sa onho starat, aj ked on nechce, mepotrebuje, lebo sa stara o seba sam.

ailiba
27. jan 2022

@evica17 ach jaj, aspoň ze on drží s tebou... Ale musí to byť veľmi neprijemne🤔

choco6
27. jan 2022

Ja mam opacny problém, stale svagrine vysvetlujem ze sme s muzom 2 osoby, hlavne ked povie muz daku blbost alebo cosi spravi sa od toho distancujem 👍 🤣 lebo svagrina hovori "vy ste toto tamto povedali, urobili" 🤷‍♀️😅

evica17
27. jan 2022

@ailiba je to neprijemne, ale uz sme si dako s tym.poradili, aj ked iba nachvilu....vzdy znova zacne ...hlavne ze o svojho vlastneho muza sa nestara, ten jej jenukradnuty

ailiba
27. jan 2022

@evica17 celé zle🤷‍♀️