Manželovi rodičia sú proti mne

1. júl 2020

Potrebujem radu teda ani nie poradiť a hlavne podporiť nemám komu sa takto vyrozprávať :( kde začať.... s manželom sme spolu dokopy 2 roky z toho skoro rok manželia. Jeho rodičia su vyslovene proti mne a nechcú aby sme boli spolu no a tu je problém že priateľ stále žije s rodičmi, mna nechal bývať u mojich rodičov a on je doma so svojimi rodičmi , za mnou príde na dve hodiny denne niekedy viac podľa toho ako ma robotu a ide domov a ja som tehotna , čakám s ním dieťa, mám problémové tehotenstvo a aj tak ma necháva bez neho cez noc, vedľa neho nespávam a vlastne ani neviem aké je to bývať s vlastným manželom.... kvôli jeho rodičom lebo sa ich boji .Furt mi tvrdí že sa už prestahujeme do svojho a neviem čo ale realita je inde, keď to ma prísť stále to len oddialuje alebo si vymýšľa príbehy, príde mi jednak ako patologicky klamár lebo furt klame, vymýšľa si a to si viacerí už všimli na nom a druha vec je že sa stále prispôsobuje rodičom a nie nemá 15 rokov, tiahne mu na 30 pomaly, rodičia ho pritom ani neživia, zarába sám.
ja neviem čo mám popravde spraviť, či podať žiadosť o rozvod a viest si svoj vlastný život bez neho, alebo čakať či sa niečo zmení, ale to čakanie ma ubíja mám z toho zlu náladu, chce sa mi plakať z takéhoto vzťahu. Keby dom vedela že to takto dopadne tak ani nie som s ním od začiatku.. a ešte povedal že dieťa by si zobral on do svojej opatery keby príde k rozvodu..
ľúbiť ho ľúbim ale toto je celé choré. :(
Snažím sa byt čo najviac v pohode kvôli bábätku keďže dieťa vycíti ale niekedy to ide poriadne na psychiku a už som sa potrebovala vyrozprávať aspoň tu.. prosím negatívne komentáre mi napíšte lebo sama mám hlavu v smútku, ďakujem...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yollanda
2. júl 2020

Na ktorú rit si si s ním robila decko keď už si dávno vedela čo je zač?

janetinka27
2. júl 2020

dieta ti urcite nevezme, ale ak ti toto uz teraz hovori, tak neviem kde je laska z jeho strany. to by ta naozaj takto ranil?

osky
2. júl 2020

Mna na tomto celom este velmi zaraza,ze ako vlastne fungujete ako "manzelia".
Ved aj to dieta ste dako spravit museli.
Byvas u rodicov,on pride cca na 2 hodky...
Ako sa da fungovat,zit intimny zivot ktory dvoch ludi spaja,zblizuje....to pride zavriete sa do izby,suchnete si a ide k svojim rodicom???
Ked si to predstavim...ved aj tvoji rodicia -to im musi byt trapne a ebe samej predsa tiez...
Ine je to v noci,ked vsetvi spia.ale takto cez den...
Och...cele je to divne.v podstate zijes aso v stalom napäti,nic nevies naplanovat,nevies sa zariadit do buducnosti.
Velmi smutne a zlozite.
Uz hned po svadbe ked s tebou nesiel byvat,mala si utekat anulovat sobas.myslim to vazne!!!
A tvojim rodicom sa velmi cudujem,ze toto podporuju ze to vsetkp dopustili.
Nasi by ho boli uz davno prizabili.aj jeho rodicov...
Kde je tvoja cest???

sidicek
2. júl 2020

Bez urážky, ale to v týchto 2 rodinách nemá nikto všetkých 5 pokope? A ty si začni vážiť samu seba, teraz musíš vzchopit, budeš zodpovedná za dieťatko, hlavu hore, ujasni si co naozaj chceš a začni to riešiť kým nie je malé na svete.

autor
2. júl 2020

Ja sa so svokrovcami nerozprávam, proste nemajú ma radi tak sa im tam nebudem vtierat a pchať a určite by som nešla bývať tam, kde ma nemajú radi čo je logické... u rodičov zostať môžem nakoľko mame veľký dom, nemusím si zatiaľ riešiť vlastne bývanie, ktoré by som z materskej aj tak neutiahla a bolo by to zbytočne si platiť vlastný nájom keď môžem byt tak ako doteraz doma.
Prečo som si ho zobrala za muža? Preto lebo povedal že keď sa zoberieme pojdeme spolu bývať a lubim ho, tehotna som tehotna zostala nečakane, vlastne “stalo sa” , ale deti sú dar od boha nevyčítam si to a budem sa snažiť byt to najlepsiou matkou pre moje dieťa, neriešim reči typu prečo si si spravila dieťa ... no stalo sa ... je neskoro rozmýšľať prečo.
Ano potvrdili ste mi, že sa mám rozviesť, aj ja som nad tým uvažovala a aj uvažujem a budem musieť to spraviť lebo ako vidím toto nikde neuspeje z jeho strany :( stále je ovplyvňovaný jeho rodičmi. Trápim sa že príde na pár hodín ma pozrieť a odíde domov, dusim to v sebe a už som to musela dať von zo seba.. chcela by som mat normálnu rodinu, normálne žiť ako manželia žiť majú :(

jany149
2. júl 2020

suhlas s
@gabu_lienka ...to by som sa pozrela,ktory súd by mu prisúdil dieta...bol by "padnutý na hlavu"...len sa vyhráža...prázdne reči...
no a k tvojej situácii...dať mu ultimátum dovtedy a dovtedy pojdeme spolu bývať, ak sa nerozhýbe,zariadiť sa sama s dieťaťom, (keď aj u rodičov) a požiadať o rozvod a keď sa dieťa narodí tak o výživné

nairia
2. júl 2020

ten tvoj manzel je teda pekny hajzel, nasluboval ti hory doly, spravil si dieta, teraz si predstavuje, ako sa on bude po narodeni starat (cize si len chodiaca maternica), ma sex kedy sa mu zamane, lebo ved si jeho manzelka a bohvie, ci neobraba kade tade kohokolvek... si si ista, ze on ta vobec lubi? ked ti taketo veci robi? ako ste fungovali pred svadbou a naco ste sa vobec tak skoro brali? kvoli spolocnemu byvaniu? a robil on nieco pre to, aby ste to spolocne byvanie mali? nie u jeho rodicov a nie u tvojich, ale on sam, ci nieco hladal?
no nic, sadnut, porozpravat sa a postavit ho pred hotovu vec - bud sa rozhybe alebo rozvod, aj ked ja neviem, ci by som po tomto chcela s takym clovekom zit, neprejavil sa ako vhodny partnersky material, prepac.

hopsadobrandejsa
2. júl 2020

Takuto dynamiku vztahu som veru este nevidel.

Obvykle ked partneri riesia spolocne byvanie tak pride aj na lamanie chleba co sa tyka kde sa bude byvat, ci dom ci byt, financne ako sa to bude riesit atd. On ti podla mna len nasluboval hory doly a skutek utek.

Nehnevaj sa, ale keby som sa svojmu okoliu "pochvalil", ze manzelka zije u svojich rodicov a ja u svojich tak by ma vysmiali.

To fakt nechapem co je toto za chlapa. Manzelka tehotna a on spava doma u rodicov. Uplne na hlavu padnute.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkavargova1
2. júl 2020

jednoduche ako facka, ako priatelku ju uz neprijali, ona ich ako svokrovcov.. urcite ste sa stretavli nejaky cas aj na tajnasa, ze a potom prislo, ze on ta chce a vasa laska nebeska vydrzi vsetko...no vidis, nevydrzi. Nikdy nebudes mat oficialny status "manzelka"...a on sa boji prevziat zodpovednost..ale aj ty. Takze podla mna obaja ste na vine. Len sa divim tvojim rodicom, ze to toleruju.

alberto1
2. júl 2020

On prečo nejde ku vám bývat,kým si dačo nezoženiete, ak máte veľký dom? Ak nechce, daj mu ultimátum, buď príde ku tebe bývať, zoženie byt/dom alebo rozvod. Myslim si, že si vyberie to tretie....ak ste uz rozpravali, že by ti zobral dieťa. Neboj sa, nezoberie...

danieladeley
2. júl 2020

teraz uz som pocula vsetko :D :D :D 2 roky manzelia, ale nebyvaju spolu, odrovnalo ma

autor
2. júl 2020

@alberto1 nechce bývať u svokrovcov povedal pritom si vychádzajú dobre, že chce bývať vo vlastnom ale vlastne bývanie nejak nie a nie... furt je pri rodičoch strceny, čo mi lezie na nervy, potrebujem oporu v tehotenstve :( keď sa ho spýtam či bude u mna spat povie nie, keď sa opýtam prečo odpoved je “ lebo nechcem “ alebo že budem zajtra , a na
druhý deň príde úplne nejaká iná výhovorka , že buď skoro ráno vstáva a podobne.. už mi je blbe počúvať furt jeho výhovorky ohľadom toho, tak sa už ani nepýtam či bude pri mne cez noc.
A Ano som na vine aj ja, lebo som vedela že sú proti mne a i tak sme sa zobrali lebo som si myslela že pojdeme spolu bývať tak ako to po sobáši zvyčajne je zvykom.
Moji rodičia to už neriešia ak sa pýtate na nich, vybrala som si je to môj život, dohovárali mi ešte na začiatku nech s ním nič nemám a podobne, ale tak každý viete aké to je keď je žena zamilovana.. nepohne s ňu nič.

autor
2. júl 2020

Myslite že ma šancu ešte takýto vzťah? Ja sa skúsim ešte raz s ním porozprávať a keď nič tak podám žiadosť o rozvod, nemôžem sa takto furt trápiť skrz to :( fakt je to psychicky tazke pre mna

alberto1
2. júl 2020

Myslim si, že nemá šancu, lebo on nechce a na silu nemá význam...

0kristina0
2. júl 2020

Tiez si myslim, ze nemate sancu. Ked ti chlap povie, ze nechce s tebou stravit noc, akoze prepac ale toto ma od lasky na mile daleko. Ak chces dohovor mu ale podla mna budes len zbytocne natahovat svoje trapenie.

nairia
2. júl 2020

nema, ved jemu zjavne vobec nechybas a este po takej kratkej dobe, co ste spolu, po 2 rokoch vztahu by ste mali byt na sebe nalepeni 24/7 a on by sa nemal chciet od teba odlepit... chova sa akoby si mu bola na obtiaz a este sa aj za teba hanbil... a v neposlednom rade, pozor na to, ze sa nevie odtrhnut od rodicov! oni su unho na prvom mieste a ty si daleko daleko za nimi, s takymito chlapmi je to nestastny zivot, lebo zena figuruje len proforma ako matka, manzelka, ale pri tych slovach to konci... akonahle su rodicia na scene, manzelka neexistuje, nikto ju nerespektuje a neberie na vedomie...

jaskolka
2. júl 2020

Bez šance, nie ste partneri, on absolútne nemá záujem o teba ako ženu, manzelku.ak by mal tak zháňa aspoň lacnú garsónku, aby ste boli spolu. Je mi záhadou, prečo vôbec sa zenil, keď očividne vôbec nedospel a chce byť s maminkou do smrti. Takym chlapom by mal byť zákaz co i len vstup do vzťahu, akurát asi nedá sa to reálne dosiahnuť. Čím ďalej viac takých exotov pribúda, čo by len pri mamke sedeli. Na rovinu mu povedz, že končíš s takou fraskou akože manželstvom. Dieťa ti nevezme, to nemá šancu.

miroslava21
2. júl 2020

Daj mu jednoduche dve moznosti, bud rozvod alebo spolocne byvanie ako sa na manzelov patri. Uvidis ci bude ochotny nieco spravit pre vas. Ale nie odpoved ok, dajako to poriesime. Konkretne kroky nech podnikne a hned. Ak nie, tak vycuvaj, to nema zmysel. A ty potom ziskas vnutorny pokoj. Pretoze z toho, ze furt ocakavas zmenu a jeho postoj, tak si z toho nesvoja, nepokojna a neda sa ti normalne tesit na babatko. Uvidis ako sa ti ulavi

lindusss2016
2. júl 2020

No ja som raz mala podobneho priatela, s ktorym sme spolu akoze byvali. On mal 27 rokov. Nase spolocne byvanie bolo len 2 min pesi od jeho rodicov, on sa proste nebol schopny uplne prestahovat. Sice v noci spaval "u mna", ale kazdy vecer som travila sama, lebo on mi hned povedal, ze bude chodit na veceru k svojej mame a raz tyzdenne tam aj prespi 🤦‍♀️ nemal u mna ziadne veci prestahovane, vzdy len dvoje ciste boxerky a 2 tricka, prat nosil domov mame, asi aby mal dovod tam kazdy den chodit jak trtkos... lenze! Ja som mala 22, bola som mlada, naivna a nemali sme ani deti a ani do svadby by som nesla v takomto pripade. Vydrzala som "s nim" v tomto chorom spoluziti pol roka a poslala som ho kade lahsie. Pri rozchode mi sluboval hory doly, ako si ma vezme a vserko sa zmeni, ako budeme mat deti a budeme rodina. Chvalabohu, ze som uz vtedy nebola taka sprosta, aby som tomu uverila, lebo teraz by som na tom bola asi velmi podobne ako ty. Bolo to 11 rokov dozadu a mam taky dojem, ze stale zije u svojej mamicky, ma priatelku uz niekolko rokov, ale ziadne deti, ziadna rodinka, proste je to mamickin cecok a to uz ma chalan skoro 40. Neiektori su taki dementici, ze bez mamicky si ani prdnut nevedia a to sa nezmeni, nedufaj v to. Daj mu ultimatum. Bud odide okamzite, ale poziadaj o rozvod. Na co ste akoze manzelia? Nebud hlupa. To takto chces vychovavat deti? Ze vam denne venuje 2 hodky svojho casu?

naniki
2. júl 2020

ja nechápem,prečo by mali byť na vine jeho rodičia....je mnoho prípadov,ked rodičia nesúhlasia s výberom partnera a nie je to nič nezvyčajné..ALE, kormidlo má v rukách ON,nie jeho rodičia...tam je pes zakopaný....ak by mne chlap povedal,že "lebo nechcem" ak by som ho prosila aby so mnou ostal na noc - ja by som už ani útechu resp. "pomoc" nikde nehľadala.Veď je to jasné ako facka a tie, čo jej radíte,aby skúsila toto,hento....NIČ u takého "chlapa" skúšať " už netreba.Toto všetko samo o sebe vypovedá - nie len to,že býva u rodičov, ale predovšetkým jeho emocionálna úroveň - nie je ti oporou v tehotenstve a vlastne nič nerieši,lebo si je tebou istý a má ťa za handru, s ktorou si robí, čo chce a ty sa na to ešte "dívaš" a psychicky sa zožieraš.Je ťažko ti dávať rady,každý má inú povahu, niekto je rázny a rieši veci prozreteľne a racionálne si vie vyhodnotiť výslednicu....niekto , či už z konvencií alebo z lásky k partnerovi to riešiť nechce,nevie a stále čaká,že sa niečo zmení...Nepáči sa ti takýto spôsob života a cez to všetko si na taký spôsob nemo pristála,aj ked vo vnútri ťa to trápi...psychológ by ti na to povedal - chceš sa takto zožierať dobrovoľne - je to tvoja voľba, lebo inak to nebude...iba predlžuješ agóniu,ktorá nič nerieši a ani nevyrieši....toto je môj pohľad.A polož si na papier + a -.Racionálne matematicky.Stačí jedna odpoveď: Aký prínos má ON pre Teba ako partner ? V čom ?Veď ani spať s Tebou/ vedľa teba nechce - a toto je jasný znak o čom to je.

jaskolka
2. júl 2020

@naniki súhlasím, nijaké debaty,prosby, ultimata, ani šance do bludu by som nedávala. Tak či tak je autorka sama, nemá od toho človeka nijakú oporu.On nechce a vyjadril to.Nic to nezmení, ani prosby ani plač, ani krik

daniela1911
2. júl 2020

Tvoje manželstvo je bez šance (do budúcna).. teraz mu dáš možno ultimátum. On niečo splaší, aby ti zalepil oči, ale bude stále častejšie odchádzať k rodičom. Najskôr len pomôcť, potom dospávať noci a pod. A rodičia ho budú volať a podporovať v tom - lebo teba nerešpektujú ako manželku. Možno mu ešte vyberajú novú, podľa nich, vhodnú.
Dávaj si pozor aj na malé, ako píšu vyššie, dieťa sa im pridá a teba zničia!

sasa1310
2. júl 2020

mňa by zaujímalo ako ste k tomu dieťaťu prišli. Dostal vychádzku od mamičky?

gazpalm
2. júl 2020

To su ti chlapi dnes ozaj pri*ebani...sak to sa neda citat, normalne som sa vytocila...a co su to prepana za rodicia, ako jedna matka moze takto ovplyvnovat dospele ZENATE decko. Chore,chore a este raz chore! A cudujem sa,ze tvoji rodicia sa do toho nestaraju v takejto situacii, mali by sa stretnut s jeho matkou a otcom a vydiskutovat ako to mienia , lebo ich dcera je tehotna ,vydata a zat stale zije u rodicov a nesnazi sa zabezpecit rodine byvanie...a hlavne ak by ste to nejakym zazrakom urovnali a dohodli sa , nie ze pojdete byvat k tvojim, alebo jeho rodicom, najdite si byt sami.😉

janduska
2. júl 2020

Ozaj a na svadbe vam svokrovci boli? A ako sa tam správali k tebe a tvojim rodicom?

maris5
2. júl 2020

Skus na neho jeho metody.
Zlatinko, mozem sa po praci zastavit?
Nie
Preco, nie?
Lebo nechcem.

Koniec rozhovoru. Mozno pochopi.

catherine1989
2. júl 2020

Autorke prajem v prvom rade veľa šťastia. Ale nevidela by som tvoju situáciu až tak čierno - máš milujúcich rodičov, ktorí ťa vo všetkom podporujú a pomáhajú ti ako sa len dá. Máš strechu nad hlavou a rodinné zázemie. Nosíš si pod srdcom skutočný poklad, spravený, podľa tvojich slov, z lásky. Na svojich chybách si sa už poučila. Treba hľadieť už len do budúcnosti, myslieť na seba a svoje dieťa. Ja osobne by som sa hneď zajtra obrátila na právnika, podrobne mu opísala svoju situáciu a podala žiadosť o rozvod. A "manžela" už nepustila ani cez bráničku a len mu sucho oznámila, že sa s tebou bude rozprávať už len cez právnika. A rozprávke je koniec a skutočne krásny život pred tebou, nezaťažený ľuďmi, ktorí si ťa nevážia a o teba ani nestoja. Držím ti palce 👍

jaskolka
2. júl 2020

@gazpalm ja už sa tu nedivím ničomu, zlatý klinec bola ta svokra, čo bola urazena cez 10 strán textu že syn dal prednosť neveste. Bolo to ozaj skvelé čítanie, takže také "svokricky" nie sú neobvyklé.