Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manželovi sa nepáči, že mám ísť na služobnú cestu

felycity
6. nov 2014

Ahojte dievčatá, potrebujem sa asi vypísať, som nahnevaná, ale i smutná, možno dobre padne počuť názor niekoho iného, ale hlavne mamičiek. Pracujem v práci, kde z času na čas sa pritrafí služobná cesta, môj muž vždy veľmi zle znášal služobky /sú väčšinou na 1 noc/, odkedy som sa vrátila po RD do práce / od februára/ som nebola na žiadnej, zo všetkých som sa vykrútila resp. to kolegovci to tak aj chápali, tým, že som jediná mamička, ale teraz budeme mať akciu, kde musíme ísť všetci a je to na 3 noci a ja už nechcem sa vykrúcať, nemyslím, že je to taká tragédia / aj ked viem, že to bude ťažké pre mňa aj pre moje detičky/, ale na strane druhej som vďačná, že mám takúto prácu, ktorá ma baví, je to práca, kde nemám strach a nikto mi nepozerá či idem troška skôr domov alebo potrebujem ísť niečo vybaviť , ked potrebujem ostať s deťmi doma nie je problém, a pod. V čom je problém? Môj muž nenávidí ak mám ísť preč, nevie mi to vyvetliťprečo, nevykrikuje mi nič, len sa uzavrie do seba a naša komunikácia je na bode mrazu, vie sa o deti úplne v pohode postarať dokonca v čase ked mám ísť tak by bol stále s nimi akurát 1 službu by si musel vyhodiť, ale nevie túto info spracovať, odkedy som mu to povedala je chladný, nie nahnevaný, ale odmeraný, ja to neznášam ak je tiché napätie /my sme taký idylický pár a veľa sme si aj smutného preskákali len toto jediné je problém/. Ja sa mu snažím reálne vysvetliť, že je to len raz a pravdepodobne najblížší rok nič nebude, a že v každej práci sú negatíva pozitíva, že aj inde sa mi môže stať, že ma pošlú na školenie mimo, keby som bola predavačka robím zas cez víkendy a pod. Aj on má prácu - na služby a robí aj sviatky a nikdy som mu nevyčítala, že zrovna na štedrý deň má službu alebo v iný sviatok či nedeľu, proste som sa to naučila rešpektovať, lebo viem, že inde by bol nešťastný. Nie sme workoholici.Chcem tak veľa? Som nahnevaná a smutná zároveň ☹ v podstate má tou svojou tichosťou dostáva pomaly do pozície, že sa budem cítiť vinne, ale rozum mi hovorí, že to nie je správne, že musíme sa naučiť rešpektovať prácu akú máme pokiaľ to neprekračuje hranice a ja som typ, ktorý rodine obetúva všetko, ráno skoro vstanem, aby mali navarené pokiaľ som v práci, poobede letím do školy tak, aby som o štvrtej najneskôr vybrala deti / vek detí je 5,9/, venujem sa im, učím sa s nimi, robíme projekty a on sa tiež vzorovo stará, nechodíme nikam sa sami zabávať proste žijeme pre rodinu,ja viem, že aj pre deti to bude ťažké, ale ako to riešite vy, máte s tým problém, robím chybu?

hradnapani
6. nov 2014

@felycity nedaj si vnutit pocit viny. Presne takto ako to pises tu, mu to povedz. Ak sa citis, ked sa uzavrie, a aj to, ze ty mu tolerujes sluzby, lebo je v praci stastny.

vika35
6. nov 2014

mas uz velke deti, tie v pohode a bez ujmy preziju 3 dni bez teba. takze koli tomu vycitky nemaj. a manzel by to mal chapat, nejdes prec na rok. iba na par dni v ramci prace, ktorou prispievas do rodinneho rozpoctu.

mima4
6. nov 2014

@felycity

nemusis sa obhajovat, ako sa "obetovavas", ved k tejto veci sa da pristupit aj uplne vecne bez typickej zenskej manipulacie.
V prvom rade, normalne sa s muzom podebatuj, preco tak reaguje ked mas ist na sluzobku. Kde vidi problem? Ma strach, ze si to tam rozdas so vsetkymi muzskeho pokolenia? Normalne na rovinu sa ho to spytaj.. pretoze chodit na sluzobky je uplne normalne, nic na tom nie je divne a ak si seriozna manzelka, nespyjavas sa do nemoty a nemas sklony k nevere... tak spravanie tvojho manzela je dost od veci.

Nepytaj sa kde robis chybu nás, komunikuj to so svojim manzelom, alebo nechaj ho tak, nech je z neho urazena princezna...

klincek
6. nov 2014

@felycity spytaj sa ho, ci ma nejaky ((racionalny!) dovod na to, aby sa takto spraval. a tiez, ci by sa jemu pacilo, keby si sa ofukovala za jeho pracu vo sviatok ci cez vikend. nech ti to vysvetli..trvaj na tom. povedz mu, ze to je posledna prilezitost k tomu, aby ste sa o tom porozpravali, lebo do buducna uz tieto jeho reakcie nebudes tolerovat, pretoze si ich nazasluzis a zranuju ta. ste rovnocenni partneri a verite si, preto nie je dovod sa zduvat ako deti na pieskovisku..
prepac preklepy, mam tu mensi tech. problem.

nanervy_2
6. nov 2014

@felycity moj manzel robi presne to iste, ked sa na mna hneva, nekomunikuje so mnou.. je to na 2 veci, keby krical tak aspon povie co chce... no hruza.. teraz to robim tak, ze ked sa takto uzavrie, po tom co mu spravim jedlo mu pokojne rozumne vysvetlim ze ako to vidim ja a ze preco si myslim ze prehana a ze ma to mrzi ako sa sprava (v tvojom pripade mu povies to, co si tu napisala) a popritom sa musim velmi ovladat aby som sa nezacala hnevat na neho ze sa tak sprava.
ale mozno to robi tak preto, lebo nema rozumne argumenty, aby si nesla, tak aspon citovo vydiera...
este - nam velmi pomohli kurzy v manzelskom institute, ja uz tak nevybuchujem, manzel ma zase kratsie tie obdobia kriciaceho ticha....

0silvia0
6. nov 2014

@felycity pravdepodobne žiarli a nechce si to priznať ani pred sebou, ani pred tebou 😒

felycity
autor
6. nov 2014

ďakujem kočky, nie práve že u nás je 100% dôvera, povedal mi, že to nemá rad, že sa o mňa bojí, lichotí mi to / aj ked si myslím, že kúsok žiarli/, ALE...no komunikovať, práveže on je ticho a mňa toto vytáča do nemoty... aj keď mu to vysvetlím bez emócii argumentami, my nie sme pohádaní, ale proste on je z toho neviem ako to napísať smutný... ja viem, že mi nepomôžete, lebo on si to musí predýchať a spracovať, ale hnevá ma to , potrebovala som sa proste vysťažovať 🙂 Ja viem, že v tomto neustúpim, len ma zaujíma Váš názor a postoj...

namornicka
6. nov 2014

Píšeš, že pre deti to bude ťažké, to vôbec nie je pravda, mám deti v podobnom veku ako ty a tiež sa mi občas pritrafí služobka, tak isto aj manželovi, deti keď vedia kde som a kedy sa vrátim tak nenamietajú, tak isto aj keď ich otec nie je doma opýtajú sa kde je a kedy príde. Je to súčasť tvojej práce a manžel to musí rešpektovať. Buď sa s ním o tom porozprávaj alebo ak nemáš chuť (pretože vieš že by to k ničomu neviedlo a iba by ťa zas vytočil) tak to nerieš, tvár sa že nič sa nedeje, nechaj aby ho to ofučanie prešlo, neboj, nebude odmeraný večne. Podľa mňa keď on vie, že aj teba tá jeho nálada a reakcia trápi tak sa cíti "na koni" a hrá urazeného, ak zaujmeš neutrálny postoj tak ho to prejde a druhý raz to už hrať nebude.

sissy27
6. nov 2014

@felycity úplný súhlas s @klincek... a asi by som mu aj ja vyrobila nejakú drámu, až pôjde najbližšie cez víkend alebo sviatky do práce...
ale úprimne si myslím, že za jeho správaním je žiarlivosť a neviem, akú prácu máte, ale ak náhodou zarábaš viac či máš lepšiu pozíciu, tak možno aj trošku pocit menejcennosti...

hradnapani
6. nov 2014

@felycity hm, a co tak mu teda povedat napriklad "vidim, ze si z toho smutny, mas na to narok, a hoci nie som z toho stastna, nemozem inak." Ja mam tiez pocit, ze ta tym nejako nevedome vydiera. Vobec to nemusi byt zamerne, proste sa to tak naucil. V tom pripade si z toho nerob tazku hlavu a ber ho takeho, aky je . Ale ty sa preto netrap. V podstate si vyhrala - su chlapi, ktori svoje emocie ventiluju inak a destruktivnejsie. Tak mas doma dobraka a nech si teda trochu posmuti.

xfenix
6. nov 2014

Pocit viny si nenechaj vsugerovat. To je take psychicke vydieranie, chce Ta mat doma pod poklickou, nedajboze by si sa na niekoho ineho pozrela. Skryta ziarlivost maskovana za takymto vydieranim. Ked je to z casu na cas musi si na to zvyknut. Uzite si to s kolegami, je to na nezaplatenie nechat na chvilu domacnost za dverami daleko! 🙂

sibare
6. nov 2014

Jeho ticho je prejavom pasivnej agresie. Je mozne, ze ta "tresta" za to, ze porusujes vasu parovu "zviazanost". Zvyknem sa s tym stretnut, ak su pary na seba naviazane, travia vela casu spolu a akoby stratili hranice medzi JA - TY. Prezivaju sa ako MY. Ak sa potom jeden z nich rozhodne ohranicit - diferencovat, porusi parovu laojalitu, v podstate zradi. A je ohen na streche. Odchod na sluzobku, odchod z domu, moze byt takto vnimany. Neviem, mozno to je aj vas pripad.
V kazdom pripade je to jeho biznis, ty nenesies zodpovednost za jeho prezivanie.

klincek
6. nov 2014

@felycity
@sissy27 tiez v tom vidim ziarlivost (taku dobre utajenu - on aj vie, ze je to blbost, ale nedokaze to v sebe prekonat 😉)
fely, mozno by fakt pomohlo si tie jeho nalady nevsimat. sama vies, ze nic zle nerobis, tak nech si konecne zvykne, nemoze sa takto spravat dalsich X rokov.. 😖

zaneta123
6. nov 2014

@felycity prečo by matka mala byť tá ktorá sedí len doma na zadku, aby dobré bolo? Ja osobne (hoci nerada) ale inak sa nedalo som bola služobne preč od polovice novembra 2012 do konca marca 2013, s tým, že domov som chodila každých cca 5 dní. Manžel chodil do práce a popri tom sa staral o dve deti 1,5 ročné a 3,5 ročné. Deti prežili, manžel si vyskúšal (síce za veľkej asistencie svokrovcov) aké je to byť mamou i otcom zároveň. Prežili sme a sme tu, a bez toho, aby mi to čo i len raz niečo vyčítal. Bola som preč pracovne a nie preto, aby som si niekde užívala. Pokiaľ to ten tvoj nevie pochopiť, tak je to asi o tom, že Ti nedôveruje. Či? V čom má problém? Chce to vzájomné vyštrnganie možno pri fľaške dobrého vínka 😉

bodka70
6. nov 2014

@felycity , myslím si, podobne ako @0silvia0 , že tvoj manžel na teba žiarli, či už si to obaja priznáte alebo nie - 100% dôvera - možno ju máš ty a tvoj manžel tak 99%. Aj keď ti verí, červík pochybnosti tam je a to ti on neprizná, lebo sa v podstate za to hanbí. Čo ti má povedať? Nie som si 100% istý, či ma nepodvedieš? Tak radšej je ticho a hádže na teba smutné oči kokršpaniela, svoj pocit viny hádže na teba.
Plus je tam možno žiarlivosť na pracovný úspech. Isteže, muž povie, že je na ženu hrdý, aj na jej pracovné úspechy atď.... ale každý (či takmer každý) má svoje svoje ego a svoju hranicu, čo znesie. Jeho hranicou sú tvoje služobné cesty. Sú to také rodové stereotypy pevne zakotvené v hlavách, či si to uvedomujeme či nie. Obraz ženy, ktorá čaká s úsmevom a teplou večerou na muža, ktorý sa vracia zo služobnej cesty. Skús si v hlave vymeniť tieto role. Mužom takáto predstava nie je proste príjemná, zasahuje to ich ego, sebaúctu... Česť výnimkám.

nanervy_2
6. nov 2014

@felycity to sme este neboli svoji, povedala som mu ze idem na sluzobku a v tom momente sa prestal so mnou rozpravat.... a trvalo mu to este nejaky den, ale tak po par dnoch mojej ignoracie jeho spravania s poznamkou ze sa sprava ako maly z neho vypadlo, ze proste je mu smutno bezo mna 😀 jake male dieta. nakoniec predychal, ale uplne ho to preslo az ked som sa vratila... takze ignorovat jeho spravanie, uzit si sluzobku, jeho to prejde..

bodka70
6. nov 2014

@nanervy_2 , to je tiež taký argument že až 😉 😀 . Že smutno mu je. Pritom, keby išiel na služobku on, tiež by nebol s tebou a asi by mu bolo smutno, ale rozprávať by sa s tebou kvôli tomu neprestal. 😉

felycity
autor
6. nov 2014

@sibare pekne vysvetlenie /nikdy som si to neuvedomila/a myslím, že áno v tomto bude kúsok pravdy, lebo pravdou je, že dokiaľ som bola doma tak sme robili všetko spolu. proste nám to tak vyhovovala a nikdy sme nemali problém byť spolu alebo že by sme si liezli na nervy..akonáhle som nastúpila / resp. vždy som sa vnútorne obávala, že ked nastupim, že môže to náš vzťah jemne narušiť/ mam pocit, že žijem 2 životy ten pracovný a rodinný / boli sme nútení začať robiť veci samostatne, viac sa deliť, čo je prirodzené len preň ho je to možno o to ťažšie sa s tým vnútorne vyrovnovať... ďakujem na názor

nanervy_2
6. nov 2014

@bodka70 ved ma aj pobavil.. ale taketo pasivne citove vydieranie tiez z casu na cas mal, mozno cast z domu, cast povahou, nastastie vie ze je to problem a pracuje na tom.. ale tak je taky typ, ze ked ho nieco vykolaji, musi to najprv spracovat sam v sebe.... a keby siel on na sluzobku, tiez to spracuvava tichom, chodi vonku rad, ale odkedy sme spolu, stale sa ma spyta ci fakt ma ist 😀 este aj na pivo s kamaratmi ho musim vyhanat ja.. (no jaka som ja super manzelka)

felycity
autor
6. nov 2014

@nanervy_2 len smola je v tom, že služobka bude až o mesiac a pol 😀 a ja som mu to musela povedať kvôli jeho službám a to ma hnevá, že či bude taký až dokiaľ sa vrátim, áno potom to bude dúfam ok, presne ako píšeš to bolo aj v minulosti, akonáhle som sa vrátila tak už to bolo ok

bodka70
6. nov 2014

@felycity , lebo keď sa vrátiš, zase si tá dobrá poslušná ženička, ktorú má rád. Za tvoje "zlé" správanie ťa trestá, za dobré odmeňuje. 🤐

loxa
6. nov 2014

Moja kamaratka ucila externe na jednej VS raz za mesiac mala celodenne cviko so studentami..jej manzel bol podozievavy ale tak iracionalne a povedal jej ze to proste tazko znasa, nech sa na neho nehneva a dohodli sa ze si vzdy na 1 noc zoberu hotel a kym ona bude ucit, budu niekde v zoo (ucila v sobotu) a po oduceni mozu ist spolu na veceru a tak..neviem ci je to riesenie, len ma to tak napadlo

nanervy_2
6. nov 2014

@felycity prezije.. ved ked mlci aspon mozes hovorit ty.. aj o tom ze pre teba je to vydieranie co robi, a ze si rada ze mas tuto pracu tak nebudes mat z toho vycitky.
tak hadam to predycha aj skor ako za mesiac... 😉 a ked predtym reagoval rovnako, nevidim dovod preco by reakcie len tak sam od seba menil.. tak drzim palce nech mu to v makovici zapali a prejde ho to 😎

nanervy_2
6. nov 2014

@loxa tak ale je rozdiel studenti a kolegovia.. kebyze idem s kolegami a travim vecer s manzelom, pripadala by som si divne.. jednak taka cesta utuzuje kolektiv, jednak vecer sa dalej preberaju aj pracovne veci, jednak maju deti a s nimi treba riesit a jednak sa manzel musi naucit odputat od nej natolko aby mohla stravit par noci inde

felycity
autor
6. nov 2014

@loxa 🙂 ja by som ho zobrala na služobku aj na inspection trip čo chodíme s tým by vôbec nebol problém len zas deti by to asi"neprežili" /žiaľ ich by som tam mať nemohla/ byť bez nás, je to presne ako @sibare píše, my sme také veľké MY a naše deti ešte bez nás v noci neboli, myslím tak, že by sme boli obaja spolu preč - aj to istým spôsobom chyba, ale on ma neberie ako poslušnú ženičku, skôr je to tak, že presne pretrhávam puto a na to nie sme zvyknutý...inak on je ukážkový chlap a som vďačná, že ho mám a viem, že on ma ľúbi, len toto je snad jediná vec, ktorú nedokáže spracovať 😀 nuž, ale budeme si musieť zvyknúť aj na takéto situácie len som chcela počuť postoje vás mamičiek..

hajajanka
6. nov 2014

@felycity Teraz je to sluzobna cesta, o nejaky cas kamaratka, neskor rodina...
A napad brat na sluzobku manzela 😕 No, neviem, neviem. Ked by sa ten manzel necitil trapne, tak ja urcite.
Ak mate take super manzelstvo, tak nie je dovod, aby chodil s tebou alebo nebodaj, aby si ty nesla.

felycity
autor
6. nov 2014

@hajajanka nie my sa všetci stretávame aj mimo práce takže on ich pozná teda kolegov a bežen berieme na výpomoc aj rodinných príslušníkov ak treba a služobka no po pravde, ideme s klientami na lyžovačku takže prečo nie 😀

hajajanka
6. nov 2014

@felycity Tak co tu potom riesis? Nejako tomu nerozumiem. Bud ho chces zobrat alebo nie. Ja by som osobne, ak by ostatni kolegovia nesli s partnermi, v ziadnom pripade netahala muza na pracovnu akciu.

janka258
6. nov 2014

@felycity mňa toto čaká o 2 týždne, 2-dňové školenie prevažne s mužskou účasťou, to zas bude predýchavania...Už sú všetci doma zvyknutí, že som tu ako inventár, vždy k dispozícii 😀 tvári sa síce, že mu to nevadí, ale viem, že vnútorne ho ide rozdrapiť 🙂 už teraz som ho musela ubezpečovať, že isto z každej druhej firmy pošlú ženu,aj keď o tom pochybujem, ale je chorý z toho, že čo ak ma ubytujú s chlapom a to ešte chcem ísť autom, to zas budú stresy,čo ak sa mi niečo stane. Na jednej strane viem,že sa o mňa bojí, že to nie je celkom žiarlivosť alebo strach že ho podvediem, ale podvedome si to možno aj myslí.Ale zas vždy mu poviem, že ak sa bojí,že o mňa príde, že by som ho vymenila, tak to je znak toho, že by mal byť lepší, pretože ja si myslím,že som pre neho tak dokonalá, že by si nemal prečo hľadať druhú a že keď si to on o sebe nemyslí,tak nech na sebe popracuje. Samozrejme si o sebe nemyslím,že som dokonalá,ale jeho toto vždy dokáže dostať z ilúzie ako ho idem podvádzať na pevnú zem a potom je všetko OK 😀

nanervy_2
6. nov 2014

@hajajanka ved netvrdi ze ho chce brat.. bol tu taky prispevok a nan reagovala 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli