Manželstvo s alkoholikom

seniorka1023
13. feb 2016

Tak teda píšem do diskusie....Ste tu väčšinou samí mladí ľudia,možno ma budete odcudzovať,neurazím sa,viem,že si za všetko môžem sama,ale rada si prečítam vaše názory...dakujem. Zijem už takmer 40 rokov v manželstve s alkoholikom.Neprajem nikomu taký život,je to des,horor.Dnes už viem,že ked boli deti malé,mala som sa rozviesť,aj tak mali detstvo nanič.Ale život ide dalej,deti sú už samostatné,majú svoje rodiny a ja si "veselo nažívam" s alkoholikom dalej.Sľuby že už prestane sú ako dym,rozplynú sa na druhý deň.Nadávky,hrešenie,ponižovanie,to somsi nejako zvykla,ale nemôžem voľne dýchať,už ma taký život nebaví a nemá ani zmysel....Rozmýšľam o odchode,alebo o nejakom osamostatnení.Co robiť?Eva.

slivka3
22. feb 2016

@seniorka1023 bPretoze to tak nevnimaju,ze niekomu ublizuju pre nich to je normalne,hlavne ked v takom prostredi zil aj on.

slivka3
22. feb 2016

@seniorka1023moj manzel ma tiez rodicov alkoholikov a tiez polka surodencov je na rodicov,piju nestaraju sa o deti a polka zije normalny zivot,vratane mojho manzela,to je uz na konkretnom cloveku,co si zoberie do zivota od rodicov,my s bratom nepijene skoro vobec.

sunnyfunny
3. mar 2016

@seniorka1023 noo jasne..to ani nemusi byt v genoch,..staci ze ma clovek taky uzasny vzor doma..je to na psychiku.ale to ho samozrejme neospravedlnuje! kedy ste ho videli naposledy?