Máte aj vy obdobia, kedy vás posadne obrovský smútok?

hoblinka13
6. jan 2014

Mavate obdobia,kedy vas posadne obrovsky smutok a neviete z neho von?mame momentalne blbe obdobie,kedy partnera podviedol spolocnik vo firme a vdaka tomu prisiel o vsetky uspory a znacna cast aj mojich odisla,podotykam,ze ten clovek bol velmi dobry kamarat a doveroval mu.ja som mu nikdy neverila a od zaciatku sa mi nepacilo ako si rozdelili biznis.teraz som z toho uplne na dne.nevidim zmysel zivota a zmysel v tom,naco sa poctivy clovek o nieco snazi,ked nejaky hajzel vsetko znici.nariekat teraz nema zmysel,len chcem vediet,ci sa aj vam stalo nieco podobne.a ci je vobec mozne zacat odznova nieco budovat,ked je clovek uplne znechuteny.navyse som chcela dat vypoved v praci,pretoze ma psychicky nici vedenie a teraz je to nemozne,kedze nemozem prist koli tejto situacii o prijem.mam pocit,ze sa uz nikdy poriadne nenadychnem.viem,ze su na tom ludia aj horsie,len sa potrebujem vypisat.mozno takto sa mi ulavi aspon trochu,ked budem vediet,ze v tom nie sme sami a ze sa da ist aj tak dalej.

evelynm
6. jan 2014

@hoblinka13 , ano, poznam to nie je to tak davno, co sme to zazili v podobnej verzii. Najviac boli ta zrada, vsak? to vytriezvenie z iluzii...
da sa to zvladnut, ver mmi, treba zdvihnut hlavu a ist dalej. Bud muzovi oporou, ak aj bude teraz nesvoj, podrz ho, nerieste nepodstatne veci, vsetko sa spravi, len sa nenechajte polozit. Ty v praci nejaky cas vydrz, mozno aj to sa podda. Ach jaj, chapem ta. Ale bude to dobre, treba tomu verit a v buducnosti si davat sakra pozor na ludi... holt peniaze ohli onakvejsie chrbty...

hoblinka13
autor
6. jan 2014

mna najviac boli to,ze ma nepocuval.vzdy donho hucim,ze v biznise nesmie ludom doverovat.poucil sa aj on.ja som mu to nevycitala,porozpravali sme sa o tom a ideme dalej.len ma serinka,ze tie peniaze boli setrene na byvanie.nastastie sme zohrati par a nehadame sa,nikdy sme neriesili blbosti a nepodstatne sarvatky ako ostatne pary.toto je velke plus,ze medzi sebou mame poriadok.ale sakra,ked si predstavim najblizsi rok zabehavat firmu a dalsie roky setrit...

evelynm
6. jan 2014

@hoblinka13 , to, ze ste zohrata dvojka, je najdolezitejsie. Chapem, ze ta to s..rie, ale peniaze budu, ste mladi, zvladnete to spolu. A tvoj muz je bohatsi o skusenost... Drzim palce, viem, ako to dokaze zamavat...

silvinuska6
6. jan 2014

zažila som podobnu situáciu a najhoršia je ta bezmocnosť ale nikdy som si z penazi nic nerobila proste su to len peniaze v živote su dolezitejsie ine veci a ako sa vraví žiadna kaša nie je taka horuca ako ked sa uvari alebo nejak tak .... neboj nič dostanete sa z toho 😉

mamavera
6. jan 2014

@hoblinka13 zažil to môj partner, bolí to ešte po rokoch, ale ty nesmieš mužovi vyčítať, že ťa nepočúvol. Už na tom aj tak nič nezmeníš a vás dvoch by to mohlo rozdeliť. Naopak, toto ťažké obdobie môže vás a váš vzťah neuveriteľne posilniť. Ste mladí, zdraví, začnete znova. Koľko manželských párov tak začína po návrate partnera z protialkoholického alebo iného liečenia, keď všetky peniaze išli na drogy, automaty a pod. Tiež začínajú znova, ale s rizikom, že sa alkoholizmus, drogová závislosť vráti. Vy ste na tom lepšie. A čo rodiny, kde je postihnuté dieťatko a žena nemôže vôbec do práce nastúpiť a vlastne ani manželia nemôžu žiť taký život, ako ostatní, sú v niektorých veciach značne obmedzovaní, najmä finančne. Veľa sa rozprávajte, najlepšie na prechádzkach, peniaze sú veľmi dôležité, ale nie najdôležitejšie. Želám ti, nech sa čo najskôr z toho najhoršieho vyhrabete a ostane len škaredá spomienka. Môjho partnera to veľmi posilnilo (keď sa to stalo, tak sme sa nepoznali, podrazila ho vlastná sestra....) až potom zistil, aké má rezervy a čo všetko dokáže. Držte sa.

maminuska
6. jan 2014

@hoblinka13 zažila som . Kamarátka ma nahovorila aby som odišla zo zamestnania a budeme spolu podnikať a že do pol roka prepíše na mňa polovičku firmy a ja ju vyplatím zo zisku ktorý by mi patril .
Odišla som a ked prišlo na lámanie chleba, tak že ona by si nechala 50 % , dcére by dala 20 a ja by som mala 30, tým pádom moje rozhodovacie vplyvy na spoločnosť nulové . Ale to mi povedala po pol roku , ked som jej dovliekla klientov a kedy mala splniť to na čom sme sa dohodli .
Prerušila som s nou všetky kontakty, osamostatnila som sa a po čase jej zobrala natvrdo velku čast klientely, ktoru som tam aj dovliekla. Nemala som s nou zľutovanie . Biznis je tvrdá vec.
Takže všetko zlé je aj na niečo dobré.

dejka77
6. jan 2014

Ber to tak, ze vsetko sa deje pre nejaku pricinu. Ani mna tieto slova velmi netesia a velakrat sa zbytocne zozieram, ale vsetko ma svoj vyznam. Mozno zacnete podnikat v niecom uplne inom, o com ste netusili ze je lepsie a budete spokojnejsi. Ako sa hovori, ked sa jedny dvere zatvoria, otvoria sa ine.

trend270
6. jan 2014

@hoblinka13 chvíľu to bude ešte zle, možno pojdete az na dno. Potom sa treba odraziť a vrhnut sa na plánovanie dalších krokov. Ale už sa nepozerajte spať a nerypte sa v tom. Možno je dobre, ze to prišlo teraz a nie vtedy, keby išlo ešte o väčšie peniaze. Všetko v našom živote ma význam a možno po rokoch, keď sa už budete môcť na celu situáciu pozrieť s nadhľadom, ho uvidíte. Vaša pomoc manželovi Vám pomôže získať istý pocit oslobodenia od manipulácie Vašim nadriadenym a Váš manžel vo Vás získa spojenca, ktorému môže dôverovať. Budete musieť venovať voľný čas obnoveniu podnikania, robte si plány. Nebudete mat voľnú energiu na zatazovanie sa problémami vo Vašom terajšom zamestnaní. A ak sa bude manželovi dariť, môžete prejsť k nemu Vy ako spoločník bez toho aby to musel ešte s niekym riešiť 🙂 prajem veľa šťastia 🙂

darzneba
6. jan 2014

@hoblinka13 vsade su takyto ludia. ak nie tu , tak inde. Nasu sikanuju v skole, rodicia zlych deti este Vas ukazu v zlom svetle, iked ste v zivote ani muche neublizily, kam idem tam su podvodnici, darebaci, bohuzial je to tak. Ale nastastie , skusenost je taka, kazdemu sa vsetko zle raz vypomsti. Hore hlavu, zlepsi sa to, len to musi ,,preboliet,,

hoblinka13
autor
7. jan 2014

@silvinuska6 no neviem,ked prides o skoro 30 tis.€ ci si povies,vsak su to len peniaze.

luba28
7. jan 2014

@hoblinka13 mojho manzela tak odrbal vlastny brat,...jedneho krasneho dna zamkol firmu a zavolal policajtov,ze ho moj muz chce okradnut,....je to o to smutnejsie,ked uz ani vlastnej rodine nemozes verit,....ale ja som mu povedala,ze BOZIE MLYNY MELU POMALY,ALE ISTO,....a je to tak,.....

romanovic
7. jan 2014

@hoblinka13 Moj muz prisiel o OMNOHO omnohonasobne viac penazi, klasicky scenar - spolocnik, mm ostal s holou ritou, v tej firme ostali aj vsetky nase rodinne peniaze, uz je to par rokov, my na krku hypoteku, 2 deti, ja som bola akurat po porode...bolo to svinstvo nebetycne, ale zase zit sa musi, nejak sme sa otriasli, ale samozrejme nasledky citime dodnes, davno sme mohli byvat vo vlastnom a teraz este 20 rokov budeme platit banke, atd... No musim povedat, ze nas to dost zomklo a dufam, ze raz sa z toho vyhrabeme uplne....
A tiez verim, ze mlyny melu....

maminuska
7. jan 2014

@hoblinka13 hej povieš si to , ked by si ochorela ty alebo muž alebo tvoje dieta, vtedy su to len a len peniaze.

jahodka8
7. jan 2014

Je to ťažké, človeka takéto veci dlho bolia, hlavne ked ťa niekto blízky ako napr. manžel nepočúva. Poznám veľmi veľa takýchto prípadov. Ved možno sa to raz vyrieši, pravda vyjde najavo.

0silvia0
7. jan 2014

@hoblinka13 Život je jedna veľká škola. Jeden sa učí milovať, druhý odpúšťať, ďalší sa učí aké následky majú zlé rozhodnutia v živote a pociťuje na vlastnej koži čo sa udeje s dušou človeka, keď som oklamal, zradil... všetko so všetkým súvisí, to, čo dáš, sa ti vráti a tak isto čo urobíš zle sa ti vráti. Možno v inej podobe a v inom čase akoby si čakal, ale karmu si formujeme my sami vlastnými rozhodnutiami. Je super že s manželom máte krásny vzťah, ktorý táto záležitosť určite posilní. A hlavne nepestujte hnev a nenávisť voči spoločníkovi, nechajte, nech sa so svedomím vysporiada sám. Treba sa od tohoto človeka odstrihnúť úplne a neriešiť ho v zlom 😒

haslerka27
7. jan 2014

clovek sa uci na chybach..len skoda ze obcas na tych svojich.toto je pre tvojho muza obrovske ponaucenie..nikomu dnes okrem rodiny neverit.teda lepsie sa vyjadrim treba si dokladne rozmysliet komu budem verit.co Vam poradit?hlavu hore,raz si hore a raz zas dole.kazdy z nas.treba vstat a ist dalej.a hlavne sa poucit.prisli ste o peniaze....neprijemne.co tak riesit vymahanie sudnou cestou?islo o spreneveru ci dotycny vyraboval firmu?a k tomu smutku.aj ja mam obcas pocit ze je vsetko na nic,ze ma to nebavi,ze zbytocne sa snazime s manzelom..ale pozriem na nasu malu a zrazu prisaham vsetko ma zmysel.....

misinka26
7. jan 2014

Aj ja to poznám veľni dobre, niečo podobné sa stalo mojim rodičom pred cca 12 rokmi, otca oklamali spoločníci obrali nás o všetky peniaze a ešte mám nechali darček v podobe miliónového debetu ... ja som mala vtedy 15, brat 10 a sestra mala si 5 mesiacov ... našich to položilo na úplné dno, otec to nevedel pochopiť ako ho mohli takto oklamať vlastní kamaráti a začal piť ... chuderka mama, ktorá bola vtedy na materskej musela vziať všetko do vlastných rúk ... bolo to obdobie kedy som myslela, že už nikdy nebude dobre, tá bezmocnosť v očiach rodičov ma ničila ... jediná ktorá sa nedala potopiť bola mama, prevzala biznis, ktorý ,,dobrí,, kamaráti pokafrali ( išlo o cestovný ruch ) a začala od nuly ... úplne ... mala na krku dve staré budovy s čias komunizmu, žiadnu kuchárku, či údržbára a kopec nahlásených turnusov samozejme zálohy už boli fuč ☹ posadila si mňa, brata, otca a moju sesternicu za jeden stôl a opýtala sa sa nás na čo nikdy nezabudnem : POMOŽETE MI ??? Nebude to ľahké ale my to zvládneme, dodala ...a tak sa začalo obdobie tvrdej driny, mama bola kuchárka, upratovačka, prevádzkarka, recepčná, barmanka atď v jednom, ja a moja sesterka sme robili čašníčky a upratovačky, otec údržbára a brat au-pair segre ... pamätám si na obdobia kedy som vstávala o 5 pomáhala prichystať raňajky pre cca 120 ľudí, potom bežala do školy, zo školy opäť do kuchyne, pomáhať s večerou a večer do baru pomáhať mame, spánok bol luxus ... celé letá som tam bola od rána do noci... mama nemala na žiaden personál tak sme pomáhali my ako sme len vedeli ... takto to trvalo asi dva roky ... potom sa to nejak rozbehlo a mohla si dovoliť kuchárku, potom pomocné sily a upratovačky a aj údržbára ( kuriča ) postupne sa jej podarilo prerábať a splatiť dlhy ... ja som robila už len cez víkendy a to hlavne svadby ... za to dlhé obdobie som sa zaučila ja, moje 4 sesterky, môj brat, bratranec, dve sesterkiné dcéry, deti rodinných známich, moja malá sestra atď. Poviem ti bolo to ťažké, veľa krát som nadávala, že moji rovesníci chodia v piatky von a na chaty a žurovať a ja musím pracovať ale urobila by som to znova, takú školu života akú som dostala takú by mi nikto nikde nedal ... dokončila som si VŠ a už nemusím robiť čašnčku či upratovačku ale nikdy nebudem dehonestovať tieto povolania, pretože sama viem aká je táto práca ťažká... našim sa už darí celkom dobre a keď si spomenieme na začiatky tak sa len pousmejeme, zvládli sme to 🙂🙂 neboj bude lepšie, všetko sa časom utrasie a opäť vykukne slniečko 🙂 pozri keby sa to vtedy našim neprihodilo možno by boli teraz nezamestnaný obaja lebo podnik v ktorom obaja robili zanikol ... teraz majú ťažkú prácu ale je ich a nik im ju nemôže zobrať 🙂 🙂

maminuska
7. jan 2014

@misinka26 tvoja mamina je velmi silná baba. Ako to by hocikto nezvládol takto ukočírovat s dlhmi na krku . Má moj obdiv a v konečnom dôsledku aj vy.
Ja som v čase najväčšieho boomu hospod.krízy doslovne poklakla na kolená 😒 , teda moja firma , ale tak vyhrabali sme sa z toho a to ma nikto neokradol.

petraxy6
7. jan 2014

@misinka26 klobúk dolu pred maminou a pred vami všetkými 🙂 zaslúžite si obdiv 🙂

hoblinka13
autor
7. jan 2014

@haslerka27 neda sa sudnou cestou nic vymoct.velmi sikovne to mal premyslene.horsie,ze sa neda nic robit,lebo vsetko ma prepisane na manzelku.

maminuska
7. jan 2014

@hoblinka13 hm dobrá sviňa.
Tam možno len niekomu zaplatiť , aby ho dobre stlkol. 😒 . Tak ale toto berte s rezervou čo som napísala.

silvinuska6
7. jan 2014

@hoblinka13 sú ale teraz s tým už nič nespravíš tak si musíš povedať že fakt su to len peniaze a že to nie je všetko môj otec prišiel o ovela viac penazí a vytiahol sa z toho a vy sa z toho tiez dostanete a ako si pisala ze spolu drzite za jedno a ste si navzajom oporou tak potom bud vdacna aspon za to horsie by bolo keby ste sa zacali navzajom obvinovat ..... mozno nevhodny priklad ale nam tohto roku umreli tri velmi blizke osoby a poviem ti kaslem na vsetky prachy sveta vsetko by som dala za to aby som ich mohla vratit spat ....

haslerka27
7. jan 2014

@hoblinka13 na nezaplatenie taky kamarat😢jedine co Vam ostava,teda manzelovi je ze sa pouci a do buducnosti uz nebude verit ziadnemu kamaratovi natolko....ja som mozno sebec ale aj ked mam kamosky,so ziadnou by som podnikat nesla lebo ja ludom bezvyhradne doverovat ani neviem.okrem manzela,rodicov a surodencov.teraz prechadzate dost tazkym obdobim,a je na Vas ako sa cez to prenesiete.davaj pozor aby sa financne problemy nepreniesli aj do vasho partnerskeho zivota...

sono2
7. jan 2014

@hoblinka13 možno kruté čo napíšem, ale zdá sa mi zmysel vášho život peniaze. A to nikdy nedopadne dobre... Čiastočne viem o čom hovorím ale my sa naháňame klasicky byt hypoteka a tak. Možno sme to tiež prehnali. Manžel sa z celého stresu zosypal

hoblinka13
autor
8. jan 2014

@sono2 zmysel zivota peniaze?a to mam do smrti byvat s rodicmi?v dnesnej dobe potrebujes peniaze,z coho chce splacat hypoteku bez penazi?byvat,existovat?nie sme vobec na peniaze,ale ked sa snazis robit,aby si mohla byvat a mas ciel,ze teraz par rokov potiahnem a potom chcem klud,rodinu,tak ta ro nasere.my sme rodinne zalozeni a najviac nas stve,ze nas sen o spolocnom byvani je zase v nedohladne.nevravim,ze sa stalo tragedia.su to len peniaze.chvalabohu sa mame radi,nepodvadzame sa,vazime si jeden druheho a hlavne sme zdravi

womankc
5. feb 2014

@misinka26 klobúk dolu tvojej mamine a aj Vám. Tiež som v skorom mladom veku musela prebrať opraty za rodičov a jednoduché to nebolo , doteraz som to celkom neprekonala

tinka323
6. feb 2014

zazili sme, ale preskakali, developer nam postavil dom scasti na cudzom pozemku, az ked sme prenasali tarchu z bytu, zistili sme, ze je problem, uver vysoky a my sme sa skoro zblaznili.Nevzdavali sme to. 2 roky to trvalo, ale konecne cez sud sa to poriesilo. Aj tak nam ostal dlzny 7000 eur, ktore neuvidime, ale sme radi, ze mozme aspon dostavat dom.
V zivote sa z dna na den moze stat nieco, co nas velmi ovplyvni, ale pokial nejde o zivot asi je zbytocne sa trapit 🙂