Máte dieťa s bývalým priateľom a máte nového priateľa?

natalia07
30. máj 2016

Ahojte,chcem sa spýtať,čakám bábätko s byvalim priateľom,lenže on sa vzdal otcovstva. Našla som si nového priatela ktorý teraz so mnou má vzťah. Chcela som sa spýtať či tu je taká mamička ktorá má dieťatko s byvalim priateľom a má nového priatela... Môj nový priateľ sa bojí že nebude malinke lubit,viem že to je pre neho ťažké ale chcem aby sme boli ako rodina... Mamičky chcela som sa len spýtať ako sa zachovali vaši nový priatelia,či majú rady vaše bábätka... Ďakujem za odpovede 🙂

tobnuf
30. máj 2016

Nastastie skusenost nemam ale myslim si ze je jedno kto babo splodi dolezite je kto ho lubi a vychovava. Aj je normalny chlap priatel urcite bude malinke lubit. Ved ten maly cloviecik nemoze za to co sa stalo.. dolezite je ze ste spolu.. drzim palec

sissy27
30. máj 2016

@natalia07 ako že ex sa vzdal otcovstva? také niečo sa reálne nedá... môže byť neuvedený v rodnom liste (ale to môže kedykoľvek jeden z vás prehodnotiť a zmeniť veľmi jednoducho) a teda nemať žiadne práva ani povinnosti voči dieťaťu, ale ak tam raz zapísaný je, tak sa to len tak vymazať a teda vzdať sa otcovstve nedá...
čo sa týka nového priateľa - asi ste spolu len veľmi krátko, chce to čas... niektorí neľúbia ani svoje biologické vlastné deti, iný si dokáže vytvoriť pevný a krásny vzťah aj s "cudzím" dieťaťom... ako to bude, to uvidíte až časom... držím palce, nech je všetko v pohode, ale blikali by mi všetky výstražné kontrolky, keby on už teraz pochyboval... buď ťa ľúbi aj so všetkými okolnosťami, alebo nie...

tyelde
30. máj 2016

ja mám opačnú skúsenosť, priateľ má deti s inými a teraz čakáme spoločné...a úprimne, nie je to najľahšie, najmä keď už sú deti trochu väčšie, ale za seba určite nemôžem povedať, že by som ich nemala rada, len to je a aj bude trochu iný vzťah ako k vlastnému. Ale myslím si, že ak bude vaše dieťa vychovávať úplne odmalička tak to preňho bude ešte jednoduchšie, keďže vlastne bude "nahrádzať" otca v plnej miere, a jednoducho bude mať veľký vplyv na ich výchovu a tak....čiže možné to určite je, len to chce čas a hlavne otvorene komunikovať ak sa naskytne nejaký problém 🙂

guinevre
30. máj 2016

@natalia07 Samozrejme, ze ho moze mat rad. Ale neocakavaj, ze ho bude milovat tak ako ho budes milovat ty. Materinska laska sa nemoze porovnat s nicim, mne sa zda, ze ani s otcovskou laskou, aj ked samozrejme to neznamena, ze matka je a priori lepsi a dolezietjsi rodic, su to len trosticku ine lasky. Ked tvoj priatel bude mat s tvojim dietatom pekny vzath, bude sa vediet onho postarat, a bude vam muzskou oporou, to bude fajn.

nasta55
30. máj 2016

Neboj urcite ho lubit bude mozno viac ako niektori chlap svoje vlastne. Drzim palce a poriadne si rozmysli koho zapises do rodneho listu 🙂

abenys824
30. máj 2016

Ja mam...odisla som od byvaleho ked mala 7mesiacov,odvtedy je s terajsim partnerom stara sa o nu normalne odledy sme spolu..par mesiacov si zvykal na ,,babatko,, rezim ale uz je to fajn,bude mat 2roky bio otca nepozna,priatela pozna odkedy si pamata,vola ho tato normalne,braval si ju von ked som bola v praci napr..Ale zalezi dost od toho chlapa ako sa k tomu postavi 😁

n0mi
30. máj 2016

Ach zmazalo mi celu odpoved. Moj nazor vsimaj si ci bude lubit to male,ci pomoze sa starat o neho, popripade s domacimi pracami (ak spolu zijete) a uvidis sama.

bonavoxa
30. máj 2016

Můj nynější muž je o hodně lepší otec než biologický. Ten byl naprosto tristní. Sladili jsme se spolu velice rychle 🙂 A jsem ráda, že bio otec pro nás neexistuje.

kacenkablazniva
10. jún 2016

@natalia07 Ahoj.Ak lubi teba,bude lubit aj tvoje dieta.Vlastna skusenost.Otec nie je ten co splodi,ale ten co vychovava.Mam 6rocnu dcerku,s jej otcom sme sa rozisli kvoli alkoholu.To mu bolo dolezitejsi nez rodina.O dcerku nejavi zaujem,stale sa holduje iba alkoholu.Po case som si nasla priatela,sme spolu skoro 3roky.Moja dcerka ho bere ako svojho otca,lubi ho a aj on ju.Co viac by som si mohla priat.

kaculda2
6. jan 2022

Mam dve deti s ex. Deti mali 5 a 3 r. keď som odišla od ex do roka som si našla nového nikdy som od neho nežiadal aby moje deti ľúbil ako svoj e(to sa nedá) chcela som len aby sa navzájom rešpektovali. Žijeme spolu už skoro 3 roky a deti ľúbi, učí sa s nimi, hraje sa,vychvava..všade kam ideme deti predstavuje ako za svoje. Takže áno budete šťastna rodina ak máš dobrého muža.

vvrka
30. mar 2022

@natalia07 ako to s vami dopadlo za tie roky?