Máte skúsenosti s komunitou Cenacolo ?

catherine1989
8. jan 2020

Ahojte, najde sa tu niekto, kto ma realne skusenosti s touto komunitou a tym, ako to tam funguje? Alebo mozno niekoho v rodine, komu tam pomohli? Manzelovi tam prave dnes nastupil brat - gambler. Ja som trosku googlila a mne to pride ako brutal sekta - ale nechcem dopredu odsudzovat, na vlastne oci som to nevidela, tak ak mate dobre skusenosti, ze by ste ma tak trosku upokojili. Dakujem.

mirola
8. jan 2020

Ahoj ano poznam, aj komunitu, aj cloveka, ktoremu tam realne pomohli.

evkamotka
8. jan 2020

Poznam muza, ktoremu pomohli z tvrdych drog. Teraz je zenaty, ma deti.
Pred zimou som bola na prednaske+diskusii s 2 muzmi odtial. Mne sa to pacilo-ziadne lieky, velka podpora skupiny, praca, ten anjel strazny-starsi chalan ktory sa stara o noveho....

evkamotka
8. jan 2020

Este dodam ze hej je to krestanska organizacia takze ano modli sa tam. Mne to vzhladom k mojmu vierovyznaniu nevadi a co sa tyka tych ludi, myslim ze clovek v tazkych chvilach prirodzene inklinuje aj k takymto veciam a maju sa o co aspon opriet, kym nemaju pobliz rodinu

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
catherine1989
autor
8. jan 2020

@evkamotka @mirola dakujem, trosku som pokojnejsia 🙂 ono,na tej ich stranke je to vsetko tak super krestansky napisane a ospevovane, ze mne sa az zaludok dvihal, ja nemam rada taketo tlacenie na pilu, ale zas, ked mu to ma pomoct, asi ho treba podporit. uz to, ze sa na to, dal a chce sa zmenit, je velky krok. dakujem

hanka55
8. jan 2020

bola som v tejto komunite v Medzugori rozpravali 2 slovaci mladi ludia starsi drogista a zaroven anjel strazny mladsiemu gambler velmi spokojni s tym ze sa na to dali rozmyslali nad samovrazdami aj sa pokusali az nakoniec im to manzelky vybavili a dali sa na to.Maju to tazke na vsetko su sami musia si zabezpecit zivobytie a aspon tam 2roky nesmeli navstivit domov navstevy mohli prijimat .....ale spokojni a stastni samozrejme modlitba,sv.omse a vsetko co k tomu patri v katolickej viere prijimali.....

mirola
8. jan 2020

@catherine1989 ja a ani moja rodina sme neni krastansky zalozene, venovala som sa viac drogovym zavislostiam v minulosti este popri studiu, poznam viac komunit v podstate alfa a omega je to ci sam clovek chce. Ak svagor nechce, nepomoze mu ani svatena voda ako sa hovori. Ale k veci mam znameho, ktory bol roky na tvrdych drogach, bol uplne dno, stoka, odpad.. ako by ho mnohi nazvali, kradol, vlastna rodina sa mu otocila chrbtom (bezpochyb mali na to dobody), proste uz bolo tolko pokusov, za kazdy zlomil palicu. No v tejto komunite sa mu podarilo nad zavislostou vyhrat, nedavala by som to za zasluhy prave komunite ako takej, on uz bol v koncoch, roky na ulici, proste prezil si tolko, ze bud alebo. Keby tam prisiel o 10 rokov skor ani ta komunita ho nezlomi, zlomili ho az okolnosti, to, ze si uvedomil, zacal chciet zabojoval. Kazdopadne sa vratil pekne zmagoreny hovorim tak ako je, clovek, ktory nikdy neveril v boha chodil skoro kazdy den do kostola a tie reci.. no amen tma..
Ale bola to len barlicka, bol si neisty, bal sa resocializacie, vztahov s rodinou v tej viere mal utechu, nejake zazemie, nieco na co sa moze “spoliehat”. Roky ubiehali, nasiel si pracu, zenu, ma deti s rodinou sa vztahy dali do ako takeho normalu a uz je uplne mormalny, ziadny fanatik.

catherine1989
autor
8. jan 2020

@mirola dakujem, presne taketo cosi som si potrebovala precitat, tie klady ale aj zapory od niekoho, kto ma realnu skusenost

danielle799
8. jan 2020

@catherine1989 netlačia na pílu, je tam veľa neveriacich chlapcov, čo ani nevedia sa prezehnat...ale je tam veľmi tvrdý režim, disciplína....je to boj, držím palce nech sa to podarí

mirola
8. jan 2020

@danielle799
@catherine1989 a aj to je pravda, ze vela ludi ta viera absolutne neovplyvni. Ide o ten rezim, o to, ze maju presne pravidla, sankcie, vytvoreny akysi microsvet so svojou hierarchiou a strukturou. Je to taka bublina, neverili by ste co sa tam naozaj riesi ako vazny problem .. napriklad kto smaril handru do kuta. Samozrejme je v tom hlbsi zmysel, ako pristup k praci, priznanie si chyby, nesenie zodpovednosti za konanie a nasledky. Ja som v podobnej komunite stravila nejaky cas ked som pisala diplomovku. Zila som s nimi, dodrziavali ich rezim, pravidla. Bola som jednymi z nich. Tak keby ta este nieco zaujimalo... kludne sa spytaj. Ale vzdy je to len o danom cloveku, ci naozaj chce, alebo len musi, lebo ho donutili.

ivangeline
8. jan 2020

Nie je to sekta. Vedia pomôcť, keď chceš pomoc...