Matka (moja sestra) odišla od dieťaťa - ako postupovať?

alenocka777
2. mar 2020

Ahojte mamičky aj nemamicky, neviem na koho sa mám obrátiť ale takto to už nemôžme s rodinou nechať. Moja sestra ma ročného syna, otca diatata neuviedla do rodného listu. Ma priateľa ku ktorému odišla pracovať asi cca 200km od svojho syna, toho nechala našej mame nech sa oňho stará s tým ze bude posielať naňho peniaze a každý víkend príde domov ku malému. No prišla len dva krát za dva mesiace a peniaze mu tiež neposiela a ani sa oňho nezaujíma ci ma plienky, mlieko a pod. Poberá predčasný dôchodok, prídavky na malého, rodicak, plus teraz zárobok z prace a malému pošle za mesiac tak 50e. Telefón mi nedvíha, na spravy reagoval jej priateľ( inak totálny alkoholik ktorú ju má len na sex a ťahá z nej peniaze), ona nikdy neodpísala, on odpisoval v jej mene ale viem ze to písal on. Keď som jej písala ze nech píše ona tak už vôbec neodpisuje. Moja otázka je, kde to mam nahlásiť? Naša mama sa oňho stará, len to nezvláda finančne. A keď to nahlasim, zoberú jej ten rodicak a bude mať naša mama na niečo nárok? Mama poberá tiež len dôchodok.. Nejakých 170e.Otec dieťaťa nevie ze ma dieťa, bol to tyran, samé problémy s políciou a tak tak je lepšie že o tom nevie. Zatiaľ teda.

pribinak
2. mar 2020

@alenocka777 treba ísť na úrad prace - odbor socialno-právnej ochrany deti a mládeže a požiadať o napísanie návrhu na náhradnú osobnú starostlivosť.
Proste aby bol vnuk zverený babke do starostlivosti
Bude dostavať rodinne prídavky, výživné na dieťa.

pribinak
2. mar 2020

@alenocka777 súd odníma rodičovský príspevok, čiže čím skôr podať návrh na súd na zverenie dieťaťa babke

sara07
2. mar 2020

pokial sa chcete o neho starat, tak ako píše pribinák, dat dieta do jej starostlivosti inak sa k € nedostanete

gabrielaaaa
2. mar 2020

To u mňa není žena to je bezcharakterná sviňa 😡😡😡😡😡ako jedna žena matka môže opustiť svoje dieťa 😭😭😭😭a to že poberá na neho peniaze okamžite riešiť taká sviňa ako ona nemá právo ani na cent z toho čo patrí malému ona si užíva peniaze a vy sa staráte 😳😳😳😳😲😲😲nemám Slov

janulienka1103
3. mar 2020

@alenocka777 moja sestra spravila to isté. Len ona odišla do Talianska s tým, že bude posielať peniaze. Jeden čas posielala a potom prestala. Mama to riešila cez úrad práce, bol aj súd, dostala ju do náhradnej starostlivosti a keďže sestra odišla od malej keď mala 3 mesiace, tak mama bola normálne na materskej. Teraz má neter skoro 13 rokov a sestra má na ňu platiť výživné, ale to samozrejme nerobí, tak to mame vypláca ako náhradné úrad práce. Bol to dlhý boj, ale všetko to ide. Dejú sa všelijaké veci žiaľ, len to nevzdávajte, držím palce

domiinikka
3. mar 2020

Treba ísť ako píšu na úrad . Oni aj stopnú jej peniaze . A toto má aj na basu podla mňa zanedbanie starostlivosti ..... Tvojej mamine prajem veľa zdravia a aby to všetko zvládala. A hlavne pevné nervy pri natahovačkách so súdmi a podobne. Až mi slza vyšla o mňa sa tiež starala babka lebo tiež ma nechala mama v 7 rokoch .

lucks6
3. mar 2020

treba podat rozhodne navrh na zverenie maleho babke alebo tebe. tym padom matke odoberu pridavky a dostavala by ich babka. ako nerozumiem, ako sa moze takto jedna matka zachovat a odist od svojho dietata

gabrielaaaa
3. mar 2020

@janulienka1103 😰že trojmesačnú 😭 nemám Slov 😯

lucks6
3. mar 2020

niekedy mi proste hlava neberie. ako to len mozu spravit a len preto, aby sa im zilo lepsie

jana_eyre_2
3. mar 2020

Ja by som sa o ňu aj celkom bála a nahlásila by som to na policiu..

alenocka777
autor
3. mar 2020

Ona to ale nerobí preto aby sa mali lepšie ale preto aby bola častejšie so svojím priateľom. A o malého sa nezaujíma. Často odchádzala od malého ku tomu blbo už od dvoch mesiacov..

petronelka47
3. mar 2020

@alenocka777 a na čo ešte čakáte???.🙈 Nepochopím

alenocka777
autor
3. mar 2020

@petronelka47 keby som žila na SK s nimi tak by som hneď vybavovala co treba. Len to mam trosku ďalej a sama mam robotu a deti o ktoré sa musím starať a na Sk sa mi dá ísť max. na víkend a to nevybavim nič. Preto!

petronelka47
3. mar 2020

@alenocka777 jasne,tak nech to začne mamina vybavovať...to bude aj na dlhšie,

janulienka1103
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulienka1103
3. mar 2020

@gabrielaaaa dejú sa rôzne veci, mala už bude mať 13 rokov a zvládli sme to super myslím, a lepšie je jej pri nás ako pri sestre takže my to neberieme tak tragicky ☺️