Milá svokra - pokračovanie

28. mar 2022

Dobrý večer,
Dnes bol už vrchol všetkého....😠 mame teraz manželoveho syna z prvého vztahu doma...muž ho vozí a aj vyzdvihuje zo školy...zašli k mužovej mame...chlapec prišiel so sladkým a vankúšikom....spýtala som sa ho, či mu tato kúpil vankúšik....kúpila mu babka a aj sladké (mojim zas neposlala nic a dokonca ani nášmu spoločnému ako vždy)...chlapec mi na to vravi, ze babka mu písala sms nech si po to pride...tak mu vravim ukaž mi teda tu spravu...chlapec začal koktať....manžel ho od jeho mamy priviezol včera večer a jeho mobil som mu dala dobiť az dnes ráno..takze ziadnu správu mu babka nepísala..nakoniec z neho vypadlo, ze babka mu kázala ma oklamať, že mu včera napísala...tak to je teda sila....ona je riadna ježibaba...zavolala som jej, lebo už som bola riadne vytocena..a ona, že vsetko je drahé tak co by mojim kupovala a ze nech sa podelia...a ona nič take "Imriškovi" nevravela on je istotne mešuge z toho ako chodí od mamy k nám a urcite to poplietol..tak pýtam sa je toto normálna žena????

lenkasarka
28. mar 2022

Mňa zaujíma prečo to dieťa volaš Imriško. Príde mi to od teba take posmešne. Zda sa,že ho veľmi nenavidiš.

panelacikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
28. mar 2022

@eeffka ježiš, zmazala som svoje komentáre, už rozumiem.... no ale tak ja sa potom nečudujem, že babka, ktorá je len biologickou babkou partnerovho syna, že uprednostňuje len toto vnúča, veď to je celkom prirodzené. nie úplne že pekné a dobré, ale prirodzené.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaeli
28. mar 2022

Som druhýkrát vydatá, z prvého manželstva mám dcéru (15), z druhého syna (4). Keď ide dcéra k babke (ex.svokre), nikdy nič nedonesie, max ak nejakú čokoládu pre seba. Keď ideme k svokre, tá bez ohľadu na to, či ide dcéra s nami, má vždy pripravené niečo pre obe deti, obom kupuje darček k Vianociam, či k narodeninám. Jedna je taká, druhá taká. Neriešim. Ani ty by si nemala. Zbytočne to hrotíš. A podľa tvojho vyjadrovania mám pocit, že za ňou veľmi nezaostávaš. Robíte si prieky navzájom 🤷🏻‍♀️

vevesh
28. mar 2022

Ako neviem, ci tu niekto cital poriadne predchadzajucu temu, ale babka ma biologickr vnuca aj od autorky, ktore nakomplet ignoruje ( odhliadnuc este od jej dalsich deti).
Pre autorku: ja by som na urcity cas stopla akekolvek navstevy babky a hlavne si to vybavila s MUZOM, nech si svoju matku uprace, ze nebudem podporovat surodenecku nevrazivost medzi detmi, kto je cie a nicie a teda dokym sa muzova matka neskonsoliduje, nepojde k nej ZIADNE vnuca bez ohladu na to, kto je otec-matka....

panelacikova
28. mar 2022

@vevesh prosím ťa, vieš to nejak normálne vysvetliť? tak je jedna babka... tá má biologického vnuka od chlapa - partner autorky?
a ďalšie biologické vnúča priamo od autorky? - myslíš tým už vnúča spoločné, ktoré má autorka s partnerom?
v tomto prípade zrejme babka jednoducho uprednostňuje dieťa/deti od prvej "nevesty", čiže prvej synovej ženy - prvé vnúča/vnúčatá. či už tam prebieha nejaké priateľstvo s touto nevestou alebo ješitnosť voči synovi a jeho druhému vzťahu, bohvie....
skrátka chce dať pocítiť súčasnej "neveste" - autorke, že autorka (a tým všetko, čo s ňou súvisí) je nula.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
28. mar 2022

@panelacikova ja si skor myslim ze proste Imrisko je tu uz nejaky cas , sa mi zda ze ma okolo 10r takze vztah s babkou ma, potom je tu nejake nove batola, co uz zasa babka nemusi brat tak hrr aj v beznych rodinach dalsie v poradi nie su az taky hit 🤷‍♀️ no a potom su tam pribyvane deti.

vevesh
28. mar 2022

@panelacikova ano, prve je muzove od inej zeny, autorka ma deti od expartnera a maju este spolocne, takze babka ma dve biologicke vnucata od 2 neviest. A teda pre babku okrem prveho vnucata ine neexistuju(ani to od autorky). A toto si musia nejako upratat, lebo im na to krachne vztah v konecnom dosledku- nevyhoda a velky trn moderneho "moje, tvoje, nase"...

autor
28. mar 2022

@nikaeli Nerobím si prieky s nikým len dnes som uz bola vytocena...to nebol jediny pripad

zadarmo1
28. mar 2022

Ak babka preferuje iba 1 dieťa je to dosť smutné ale neurobíš nič. Po minulom príspevku sa mi vidí že jedno tvoje dieťa a aj imrisko majú spoločnú práve túto babku ? Deťom by som vysvetlila že v živote robia ľudia všelijaké zlé veci hoci si neuvedomujú a že hoci babka je aká je vy ich ľúbite rovnako. Babke by som vysvetlila stručne jasne že pokiaľ mieni robiť rozbroje s tebou OK ale nech nerobí rozbroje medzi deťmi a manžel nech si urobí poriadok. Obmedzila by som vzťahy s ňou pokiaľ sa nič nezmení vo vzťahu s jej biologickym vnúčatám. Nebio by som neriešila hoci smutné tiež. Jasné pomenovať čo komu vadí a ako sa to bude riešiť. Nie ťahať do toho deti. Tie nemajú právo riešiť a zaťažovať sa problémami dospelých.

autor
28. mar 2022

@viestta tak ja ho nevypocuvam nikdy...dnes som sa spýtala nie vypocuvala....viackrát mi do tvare klamal a aj mužovi....ja viem, že si myslite, že som nejaky netvor....lenže ja som jediná, ktora sa s chlapcom normálne rozprávam...

autor
28. mar 2022

@zadarmo1 rozumiem...

netti87
28. mar 2022

Ahoj, ja Ta chapem o com pises, viem, ze je to zly pocit, ze svokra robi rozdeli medzi deticky,aj mna by bolelo. Ja som tiez niektory den stazovala na svokru ,ale mala som inu temu, a hned ma niektore zeny ohovarali,ze rozkazujem svokre, ze je to ich dom co ja tam " ripem" takze tolko,ze nezaoberaj so zenami kt.su velmi mudre a vedia vsetko...ja som take ...💩💩

autor
28. mar 2022

@panelacikova ale práveže ona mna všade vola...k druhému synovi...k sebe na návštevu ale je najšťastnejšia, keď so sebou nevezmem moje deti resp od môjho prvého manžela....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
28. mar 2022

@autorka
Neuvazovala si, ze by si zacala pracovat? Venovat sa nejakym konickom?
To z kade mas tolko energie, ze riesis taketo chujoviny?

Investuj energiu do sebarozvoja, do casu s rodinou, vyletov, cvicenia, tanca... uvidis, bude ti v zivote lepsie...

Ak je problem zacat, najdi si odbornika, ktory sa ti bude venovat a pomoze ti pochopit, ze zivot je o niecom inom...

tvoj manzel ta musi mat velmi rad, ked dokaze s tebou fungovat.

ahaknaj
28. mar 2022

Tak ty si macocha. A vždy budeš. Čiže nech vychováva otec a mama. Tvoja závisť že nič nepošle tvojim deťom...prečo by mala? Dá komu chce a tebe môže aj dekel ustrelit.

autor
28. mar 2022

@ahaknaj som macocha ale starám sa o všetkych rovnako....a ona nepošle ani druhému bio vnucikovi

autor
28. mar 2022

@zmrzlinka2021 ano presne tak to je ty musis byť velmi " múdra " žena 👍

autor
28. mar 2022

@viestta Ale ja som si tp všimla už neskoro "Imriško" (nechcem uviesť jeho meno) to už stihol môjmu povedať....

autor
28. mar 2022

@netti87 dakujem za pochopenie....naozaj niekedy sa tu niektore ženy vyjadrujú ako by nikdy nemali žiadné problémy a žili dokonalý zivot

panelacikova
28. mar 2022

@viestta píšeš síce pekne, ale opýtam sa ťa: prečo by to autorka mala robiť? prečo by mala "zaonačovať", že sladkosti poslala babka? aby deti slepo roky verili, že aká je táto babka super? a babka ich bude mať v riti? ja by som to riešila následovne:
autorka: neriešila by som vlastne vôbec nič, pretože riešením tejto neriešiteľnej situácie všetky vzťahy vlastne narušíš. ja bo som deťom/dieťaťu - primerane veku - vysvetlila, že táto pani (pre len tvoje deti) a táto babka (pre vaše spoločné dieťa) je jednoducho zaťažená na jediného vnuka. sladké by som im kúpila ja s tým, že to majú ako kompenzáciu, lebo babka zase zabudla na ostatné deti....
babka je zlá. bohužiaľ. to, že nemyslí na tvoje deti "pred", to ešte ako-tak pochopím. ale že vynecháva aj vaše spoločné, potom, opakujem sa, má niečo sakra proti tebe, neskutočne jej vadíš a týmto ti to dáva vyžrať. obmedzila by som kontakt a aj kontakt detí s ňou na totálne minimum, ako sa len dá. prakticky by som ju vystrihla zo svojho života.

@vevesh dík

laila22
28. mar 2022

Ľutujem aj toho muzovho syna z prvého manželstva. On nemôže za to, že babka kúpi iba jemu. Tak nech kúpi, čo to stále riešiš dokola. Ten uz musí mať stres, že ide ku Vám a niečo si nesie od babky. Ja rozumiem, že Ťa to mrzí a hnevá, ale nič s tým neurobíš.

panelacikova
28. mar 2022

@laila22 presne. asi by som autorke poradila, že syn z prvého manželstva muža/partnera, ak teda spoločne žijú v domácnosti, nech ho vedie k tomu, aby sa podelil so súrodencami. nech mu povie, že škoda, že babka neposlala aj ostatným, nech sa podelí, že to je pekné a ľudské. a časom by syn babke možno aj sám povedal, že prečo iba jemu kúpila, prečo nie aj ostatným?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
28. mar 2022

@autorka
Tvoj problem je tvoja konfliktnost a nevyrovnanost, pretoze nemas porieseny svoj zivot.
Ale ani to nemusi byt az taky problem, ak sama zacnes nieco so sebou robit. Takymto chovanim nicis len vztahy okolo seba, ublizujes dietatu, manzelovi a vsetko sa ti to "nazhrna" a jedneho dna ostanes sama, opustena, so svojimi myslienkami a negativitou...

Zmen svoj pristup a zmeni sa aj tvoj zivot.

benit
28. mar 2022

Neviem co stale riesis. Moja mama ma 3 vnucata. Vsetky su jej a vyvolene je len 1. Moja najstarsia, prva vnucka. Segrina mala je ako od macochy. To uz nezmenis. Zmier sa s tym a zi svoj zivot. Ber to tak, ako to je.

helus888
28. mar 2022

@panelacikova ja autorku chápem úplne . Ale k tomu príkladu moja mama mala niečo podobné hoci sme boli všetci jej vlastní, kupovala sladkosti len jej vnučkam od dcéry. Pre nás nezvysilo. Mamu tu trápilo ranilo my sme boli tiež deti . Tak to robila Tak ze kúpila sladkosti a povedala nám ze to kúpila starká. Alebo mama nakúpila v obchode na koláče a starká nám to už upiekla lebo na prípravu pre nás nekúpila. A tak sme mali starku na ktorú sme dobre spomínali. Nežila dlho