Milenka ženatého muža. Tiež ste v rovnakej situácii?

belasykonik
7. jan 2008

Ahoj, nenasla som (mozno som nepresla vsetko), temu o milenkach. Je niektora z vas milenkou zenateho/zadaneho muza? Mozno ma za to niekto odsudi, ale ja som...uz skoro tri roky. A tie tri roky sa nesu v znameni slubov, nadeji, zlosti a bezmocnosti. Podla slov mojho milenca, jeho manzelstvo je totalne nefunkcne, ale keby to tak bolo, uz davno by to riesil... A kedze sa prelomil dalsi rok, nejak mi to zacina dochadzat a neviem, s kym by som sa mohla o tom porozpravat....

kveta
24. nov 2008

Povedať manželovi, že zvažuje rozvod, by Lini mala urobiť len ak by si bola veľmi istá, že ten rozvod pre ňu naozaj prichádza do úvahy. Tam totiž hrozí, že jej manžel by sa toho chopil a urobil by z rozvodu hotovú vec. No a potom vysvetľovať "ja som to tak nemyslela" je ťažké.

kitty68
24. nov 2008

zanett presne 😉 ja si teda vubec nedokazu predstavit, ze bych byla s chlapem, ktery me podvedl a vedela bych o tom, ja bych ten vztah ani neumela nijak zachranit, ja uprimne obdivuju vsechny co neveru odpustili a zijou dal spokojenym zivotem, nikdy bych uz tomu cloveku nemohla verit.

lakme
24. nov 2008

Emily tohle by se mohlo stát i Lini. Sejde se s nic netušícím manželem milenky, kterému řekne jak se věci mají, ten svojí nevěrnici vyrazí ať už s děckem a nebo bez a Linin manžel protože ji musí "zachránit", tak ji vezme "na pár dní" k nim dom, když stejně jeho manželka o nich ví a je tak hodná trpělivá a nic mu nevyčítá. Však se nějak holky srovnaj. 🙂

womenne
24. nov 2008

lini by sa mala sama rozhodnut,lebo aj každa dobre myslena rada može dopadnut zle.... 🤐

nanyka
24. nov 2008

chlapi ako linin manžel musia byť teda poriadne na koni.. 😠

prosiť sa o lásku - to je k čomu dobré? je to ponižujúce ..

a netreba sa skrývať za formulku "kvôli deťom" - zažila som si to na vlastnej koži ako "také dieťa" 😢 ..tým sa nič nevyrieši, deti tým práveže oveľa viac trpia, nie sú hlúpe, vidia a majú srdce zrovna tak ako dospelí

kitty68
24. nov 2008

lakme 😀

emilyz
24. nov 2008

lakme lenze ta osoba tam chce ist len na par dni, prave, ked tam zena nebude, no hnus...

kitty68
24. nov 2008

emily ale psala jsi ze uz jsou rozvedeni, to je holt tezko

ja js se s mym manzelem soucasnym dala dohromady a to jeste taky nebyl rozvedeny a bydlel v dome ktery meli spolecne s byvalou, i kdyz ta tam uz rok nebydlela. byla js tam jednou jen na navsteve a to js spolu ani jeste poradne nechodili

vanusak
24. nov 2008

Emilyz - jo, to je život... Nemysli, že to je nějaká vyjímka... i já to znám...

kveta
24. nov 2008

Inak toľko ľudí sa tu odvoláva na to, že niekto povedal, že by mala Lini ostať s mužom kvôli deťom. Ja si fakt nespomínam, že by to tu niekto radil, aby ostala kvôli deťom...

zanett
24. nov 2008

kveta, ted jsem to hledala par stranek pred, ale nemam cas procitat kazdy prispevek - na nejakych minulych strankach jsem si vsimla prispevku (tusim, kdo to napsal, ale nejsem si jista, tak nechci jmenovat), kde dotycna psala, ze ted ma Lini rodinu (deti) a mela by se to pokusit urovnat hlavne kvuli nim....nebo tak nejak, nepamatuju si presne zneni uplne do slova, ale vyplyvalo z toho, ze by kvuli detem mela manzelstvi chtit zachovat...

kalu
24. nov 2008

Je pravda, že druhému se vždy radí lépe než sám sobě ve svých vztazích.
Lini se nakonec bude muset rozhodnout sama, Lini prostě miluje a milující člověk přesto,že rozumem ví,že od takového člověka ruce pryč, tak srdce se ho chce držet zuby nehty a milující člověk je schopen jít do extrémů a ponižovat se a nechat na sobě dříví štípat, jen aby ten milovaný neodešel.
Kdo z nás to nezažil,tak nemůže jistojistě říct, že by dodržel to,co tady radí Lini, protože potom v reálu do toho "mluví" nejen rozum, ale i srdce.
Jinak Linin manžel je evidentně zamilovaný jinde, ohledy na Lini rozhodně nebere a podle mě s ní zůstane pouze pokud ho nebude milenka chtít. Pro Lini je to velmi ponižující a stresující a líp by jí určitě bylo samotné s dětmi. Toto vše Lini ví, ale je tak zamilovaná, že je ochotná toto vše překousnout a navíc těhotná žena je mnohem víc přecitlivělá než normálně (alespoň já byla).

emilyz
24. nov 2008

vanusak, sorry, ja viem, ze to je zivot, ale je to hnusne.... 😖 najma, ak su tam tri male deti
Proste vy to vidite zo stranky milenky, ja to vsak vidim zo stranky tej zeny, kt. je nanho odkazana, lebo ziju v zahranici a ona nevie ten jazyk... tazko o tom pisat, podla mna je to hnus.ziadnu zenu by to nepotesilo 😖

slnieckova
24. nov 2008

bohuzial, po svete behaju aj mrchy a mrchoskovia.... svet je zly 😖

zanett
24. nov 2008

slnieckova - ja nemam rada takovy pesimisticky reci o tom, jak je svet spatny. Vzdycky, kdyz mi nekdo neco takoveho rekne, tak se ho ptam, co on sam dela proto, aby byl svet lepsi? Sedet se zalozenyma rukama a spilat celemu svetu umi kazdy (ted mluvim obecne)

slnieckova
24. nov 2008

zanett mas pravdu, ty vzdy 😀 😎

zanett
24. nov 2008

nemusis se mnou souhlasit, o to mi nejde, jen proste nikdy nepochopim ty pesimisty, kteri porad nad necim breci. Vis, co se rika, ne; Smej se a cely svet se bude smat s tebou. Brec a budes brecet sam.... 😝

slnieckova
24. nov 2008

zanett ved ja s tebou ani nesuhlasim 😀 (citaj medzi riadkami 😀) 😝 😝

emilyz
24. nov 2008

zanett co robime preto, aby bol svet lepsi? No prave to je to, ze napr. nepodvadzame 😀 a piseme, ze podvadzat sa nema. Ci vo vztahu, ci v praci, ci v comkolvek... 😔

vanusak
24. nov 2008

Emilyz - a já zase nemám ráda přesně ty věty, kdy "někdo" "někde" "někomu" stanovuje, co se má a co se nemá... Z jaké pozice se to stanovilo, a kde, já tam teda asi chyběla... ??? 😒

vanusak
24. nov 2008

Já bych třeba neprošla na zkoušce za statistiky, kdybych nepodváděla... Tak co se mnou? 😝

slnieckova
24. nov 2008

vanusak no ano, ono je to aj jedno aj druhe podvod, ale preboha snad nechces porovnavat podvod na skuske s podvodom v manzelstve 😎 😅

lakme
24. nov 2008

kveto myslím, že nemusí říkat hned rozvod. Je možné něco jako "rozluka", teda tady v ČR kdy manželé nejsou rozvedení, ale pro sociálku už nežijí ve společné domácnosti( nemají společné finance, ale mohou bydlet v jednom bytě) a řeší se "výživné" na manželku a děti, a když jim finance "nevyjdou", tak mohou zažádat o přídavky a jiné sociální příspěvky. Ale nevím, jak je to v SR.
Dle mého by si Lini měla s manželem sednout a co nejvíce v klidu a věcně probrat jejich vztah, jak si to on představuje a jak ona, a navrhnout vyhledat pomoc ať už nějaké poradny a nebo nějaké jiné autority ke které mají důvěru. A taky probrat možnost jak by to mohlo vypadat, když by se rozešli.
Pokud by její manžel na toto nechtěl přistoupit a vůbec by nechtěl vztah zachraňovat, tak by měl vědět, že bude platit nejen alimenty dětem, ale i manželce a taky že budou muset společně vyřešit i otázku bydlení.
Podle toho co lini psala, tak mají nějaké finanční potíže, tak předpokládám, že na účtech toho mít moc nebudou a to co ano, tak v nějakém poměru nejlépe 3 ku 1 rozdělit, tři díly Lini a dětem a jeden manželovi.
Neříkám, že by to Lini měla snadné, ale nemyslím, že by odpoutat se od manžela nebylo nemožné. Třeba mu dojde, že by o Lini mohl skutečně přijít a začne konečně myslet něčím jiným než jen penisem.

Zanet myslím, že s tou zachranou manžeství jsem to psala já. Pokud mají lidi spolu děti, měli by se pokusit vztah zachránit, teda pokud to jde a je to únosné pro obě strany, a pokud nejde pak rozvod, ale to mi příjde jako krajní a poslední řešení krize. A poblouznění nějakou jinou mi příjde jako krize vztahu, né nutně jeho konec.

zanett
24. nov 2008

emily, tak kdyz nekdo neco dela proto, aby byl svet lepsi, tak si pak nema stezovat, ze je svet spatny a kdo si stezuje, ma delat neco proto, aby ho zlepsil (mimochodem, ZAMERNE jsem na zaver toho meho prispveku napsala, ze to bylo OBECNE, aby me zase nejaky chytrak nechytal za slovo a baac, jsme tam, kde vzdycky....ja na to tady nemam cas, jdu delat neco smysluplnejsiho nez se dohadovat o 'slepici a vejci' 😝 )

vanusak
24. nov 2008

Slnieckova - reagovala jsem na slova Emilyz: "a piseme, ze podvadzat sa nema. Ci vo vztahu, ci v praci, ci v comkolvek... "

kitty68
24. nov 2008

lakme on je rozdil jestli si jde ten tatinek soupnout do bordelu nebo se nekde ozere a udela kravinu nez kdyz se s nekym schazi regulerne a ma s dotycnou vztah

emilyz nezlob se na me ale to je uz jeji blbost ze zije nekde v zahranici neumi jazyk a je odkazana i s 3detma na exmanzela, on totiz se manzel muze sebrat odejit, jako rozvedeneho ho urcite nemuze drzet a platit ji vyzivne a babo starej se. a to nemluvim z pozice milenky 😉

kveta
24. nov 2008

Lakme, keby bola Lini češka, tak ju pošlem na sociálku. Na Slovensku ale také vymoženosti ako je sociálna sieť pre matky s novorodencami nemáme. U nás napríklad žena dostane približne 4300 materský príspevok a aj keď je pod životným minimom, tak nemá právo na žiadne ďalšie dávky od štátu. To je jediná výnimka v zákone, teda ak si čokoľvek iné než matka na materskej, máš nárok na vyrovnávací príspevok, teda dorovnanie životného minima. Ak si porodila, choď sa pásť. Zo 4300 /či koľko to je/ na Slovensku žena nevyžije, ale v tomto štáte to takmer nikoho nezaujíma. Peniaze z manžela môže síce súdiť, ale nebude mať na právnika. Ak jej manžel zaplatí namiesto výživného 2500 Sk, iba 50 Sk, nie je to trestný čin a Lini si nepomôže. Ak aj manžela postavia za neplatenie výživného pred súd, stačí aby minútu pred odobraním sa súdu na poradu o rozsudku zaplatil manželke 50 Sk, čím prejaví snahu platiť výživné a rozsudok sa nekoná. Neplatenie výživného je jediný čin, z ktorého sa môže človek na Slovensku vyviniť tak ako to tu popisujem. V Čechách si veľmi gratuľujte k tomu systému, aký máte. Vďaka nemu oveľa viac týraných žien dokáže opustiť manžela než je tomu na Slovensku. Mimochodom, a to je už len odbočka od témy: momentálne ide vláda siahnuť aj na prístrešky pre týrané ženy. Koľko týraných žien si zvolí jediný útulok v meste? Veď radšej utekajú do iného okresu ďaleko od tyrana. Ale po novom musia byť v tom istom meste odkiaľ sú, inak im štát nebude prispievať na pobyt v azylovom centre. Chce sa mi vykríknuť Nech žije boj proti domácemu násiliu, ale na Slovensku už mám len zbožné prianie: Nech aspoň živorí a nezanikne úplne.

slnieckova
24. nov 2008

kveta no to by som chcela vidiet, ktora tyrana zena sa bude pokojne prechadzat po tom istom meste, kde sa prechadza aj tyran.... 🙄 donebavolajuce svinstvo....

jasom
24. nov 2008

belasykonik: ja nechapem teke zeny ako si ty. Nemozes si najst svojho muza ktory nie je zenaty? TO ze im to nefunguje vies ako? Vies, podla mna to je len vyhovorka, neznasam takych chlapov ktory podvadzaju svoje manzelky, je to ubohe. A nechapem ani milenky... moj nazor 😝

vanusak
24. nov 2008

Jasom - kdo nezažil, nepochopí... 😝