Míňajú peniaze na cigarety a stávkovanie

29. okt 2023

Byvam s mamou a starou mamou, niesom ešte dospelá. Stale stavkuju, alebo teda hraju automaty kde mesacne nechaju podla mna aj 100vku, na cigarety aj 200, a potom nemame poriadne peniaze na ine veci, žijeme v strašnom malom starom byte, prijem je maly, 100x som ich presviedcala aby nehrali alebo aspon nefajcili ze pojdeme von budeme spolu robit nieco, nepocuvaju. Bojim sa o buducnost lebo takto zachvilu nebude poriadne ani na jedlo… ja si hladam aspon brigadu ale pride mi hlupe aby som pomahala s domacnostou - financiami, ked v podstate financie su ale “investuju” ic takymto sposobom, viete mi poradit co s tym? Neviem co robit uz

la_dolce_vita
29. okt 2023

Smutne.. ty s tym neurobis bohuzial nic, tito ludia chcu takto zit, inak/lepsie ani nevedia. Zober si z toho odstrasujuci priklad. Deti by mali vyrastat inak a mat ine starosti :(

nikpa
29. okt 2023

Akonáhle budeš schopná sa sama uživiť tak sa prac z domu preč, tam ťa nič dobré nečaká. Keď môžeš aj teraz brigádovať tak v žiadnom prípade nedávaj do rúk peniaze mame ani babke lebo vieš kde skončia... Nepovedz koľko zarábas, vymysli si, že si platis doučovanie alebo čo ja viem čo a keď tak radšej kúp jedlo alebo iné potrebné veci, no peniaze im nedávaj. Si múdre dievča, máš to ťažké ale rodinu si nevyberáme. Držím ti palce.

autor
29. okt 2023

snazim sa im vysvetlit ze nemozu takto minat peniaze, ze preto zijeme ako zijeme lebo davaju vela do blbosti no im je tak dobre zjavne… aj ked sa stazuju sice… no nič s tym nerobia… odmalicka som zila v chudobnych pomeroch takže som si zvykla ale ohrozovat zivobytie cigaretami? Dufam ze ked to bude na hrane a bude to naozaj zle tak sa uvedomia… lebo zjavne sa uvedomia az neskoro

ndrag
29. okt 2023

Zacni brigadovat a setri na buducnost, ak studujes, tak urcite nekonci studium bez maturity, alebo VS. Mame, alebo babke o chvilu zacnu zdravotne problemy kvoli zivotnemu stylu a to este bude "parada"... To doma ber ako odstrasujuci priklad, ty mozes mat uplne iny zivot ak sa budes snazit.

autor
29. okt 2023

@ndrag zdravotne problemy uz maju… a dost zle.. nikam poriadne nechodia, nepracuju lebo maju invalidny, stale su doma a lezia

koniarova
29. okt 2023

Hneď ako bude možné,osamostatni sa. Pomôž,keď budú potrebovať,ale ži si svoj život. Ich život už nezmeníš.

ahhola
29. okt 2023

Ty si ako ďaleko zo školou? Žiaľ, musis sa postaviť na svoje nohy sama, tie 2, co ti v tom mali pomôcť chátraju za ID a hádžu prachy majiteľom herní.
Aspoň v tom chlieve nejak dokončí školu, nenic si s nimi nervy, je to zbytočné. Odkladaj každé € a na chlapov pomyslí, keď sa môžeš aspoň na garzonku. Ten byt je ich, ci nájom? Nech ho prepisu na teba, lebo pregemblia aj svateho👿

autor
29. okt 2023

@ahhola je ich ale isto by to neprepisali, niesu podla mna az tak zavysle aby prestavkovali vsetko ale este k tomu aj to fajcenie, 2 baliky denne, no ja neviem, odkladam si vsetky peniaze ale byt sama na to je tazke

ahhola
29. okt 2023

Je to ťažké, ale musíš byť v opozícii voči nim, lebo ta stiahnu na ich úroveň,.... Však si zapáĺ, , podaj si, vyhráš😄... Nájdi si niečo na psychohygienu, peknú knihu, film. Chodí na cineme, Dažďivý deň v NY, skukni a trosku sa poteší a pozdvihni🍀🌞

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. okt 2023

@ahhola praveze nechcu aby som fajcila, stavkovala, no vzor mi nedavaju

lilinkas
29. okt 2023

Ahoj. A čo otec, pripadne rodina, nemáš kam ísť? Aspoň kým doštuduješ, kým sa osamostatniš..

kvietok2012
29. okt 2023

Kolko mas rokov?

autor
29. okt 2023
domkakvet
30. okt 2023

Zober si to tak, ze ty taka nebudes.

mamina7070
30. okt 2023

tak zacni intenzivne brigadovat vek na to uz mas a odkladaj si peniaze na zaciatok skoncis skolu a mozes sa odstahovat

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz