Mama mi až moc pomáha a vadí mi to

emisko555
8. nov 2021

Ahojte bývam u mamy s 11 mesačným synom a nie je to dobré akože pomáha mi, ale až moc sa mi zdá. Stále mu hovorí moje dieťatko atď... Berie mi ho vkuse, neviem čo mám už robiť, vadí mi to, odsťahovať sa ešte nemáme moc kde a trochu sa bojím či si nebude malý myslieť že ona je jeho mama.... Čo mám robiť..

annamalaga
8. nov 2021

Vydržať , dať dieťa do jasieľ a ísť do prace čo najskôr a odísť.

taily30
8. nov 2021

@emisko555 zniete ako rozmaznane dieta. Vazte si co mate. Ine by dali vsetko za to co mate. Vase dieta vie kto je jeho mama

emisko555
autor
8. nov 2021

@taily30 aha pretože nemám kam ísť som rozmaznana,?

larisa
8. nov 2021

@emisko555 buď rada ze takuto mamu máš. Mala by si jej byť za to vďačná. Skús sa nad sebou zamyslieť a nájsť si pracu.

22petruska
8. nov 2021

@emisko555 mne osobne by to vadilo a veľmi, možno by bolo naozaj zvážiť možnosť dať dieťa do jaslí a ísť do roboty a čím skôr sa osamostatniť, neviem si predstaviť ze by moja matka aj keby to neviem ako dobre myslela hovorila moje dieťatko a brala mi ho...

oktoberka
8. nov 2021

@emisko555 áno,vaz si,čo máš a nežiari na svoju mamu.

elizabet173
8. nov 2021

mne by to tiež vadilo, pomoc príde vhod ale neustálym odsúvaním matky od dieťaťa jej akoby dáva najavo, že je nemožná.
@emisko555 to je žiaľ daň za to, že ste si najskôr nezabezpečili bývanie, ale prvé bolo dieťa. Ak máš partnera, aj garsónka je riešením, aj si s dieťaťom sama, tak len zaťať zuby, vydržať, čo najskôr sa vrátiť do práce, dieťa do jasieľ a osamostatniť sa

marca12
8. nov 2021

@larisa nezazila si,nepochopis,co je to,ked nemozes vziat na ruky vlastne dieta,lebo ti ho vlastna mama zakazdym zoberie a nazyvat ho moje dieta ? To uz je naozaj daleko za ciarou. Niektore matky si vnucata privlastnuju a zabudaju,ze to nie je ich dieta.

anjelicek26
8. nov 2021

Pozri odstahovat sa da vzdy. Aj keby do garzonky. Mate byvat sami, babka ma byt navsteva, nie druha mama dietata... ono je skvele, ze dieta miluje, ze sa mu chce venovat, toto moze kludne robit, ked ho dojde raz za cas postrazit, ked budes potrebovat na urady ci k lekarovi, bude ti pomahat a odvedie ho do jasiel ci skolky... treba si to vyjasnit, ale v dobrom, povies jej, aku pomoc potrebujes a aj jej za to podakujes... ale ten prvy krok je stahovanie...jasne, ze ked je doma s vami cely cas, chce byt aktivna pri jeho vychove, tam sa rychlo zabudne, ze to nie je jej dieta...

whatever1
8. nov 2021

@emisko555 Ved sa s nou porozpravaj, povedz jej co konkretne ti vadi.

mamusa34
8. nov 2021

@emisko555 ešte budeš vďačná ..
ja som len rada ,tiež mám takú maminu ktorá vie dať lásku ..prví syn ten ju má strašne rád ako starkú ,svokru tu ani nie ta nevedela ani objať . Ja som taky vzťah nemala so starými rodičmi

anjelicek26
8. nov 2021

Ja si tiez myslim, ze ta vdacnost a pochopenie situacie prijde, hlavne je sa kvoli tomuto nerozhadat a nepokazit si vztahy, lebo to povedat mame, ze sa nema starat do vnuka je - bolestive pocut...hlavne ked sa ta ona snazi maximalne podporovat... takze citlivo, realne odstahovat sa znamena vyriesit ten problem bez hadok a konfliktu... porozpravaj sa dnes vecer s muzom, preratajte si financne moznosti (resp. ty sa zamysli nad moznostou nastupu nazad do prace) a zacnite hladat byvanie v okoli.

eternity24
8. nov 2021

@emisko555 Vás syn určite bude vediet kto je jeho mama. To he dost detinská myšlienka. A co Vám vadí sa da normálne inteligentne vydiskutovať. Mamke staví povedat, ze chcete so synom tráviť viac casu atd a nech Vám to toľko neberie.

oli18
8. nov 2021

@marca12 co je za ciarou? Kef babka zobrtie vnucatko a povie mu "moje zlate, moj drobcek, moj chrobacik" a pod? To ako mu ma povedat? Ty pankchart? Ja svojim vnucatam takto hovorim stale a moje deti vidia, ako ich milujem. Nikdy mi ich nebrali z ruk, ale nepisali debiliny na MK. Ozaj vam uz prepina mnohym, ak porodite dieta. Taku dceru by som vykopla, nech ide pod most. Keby to babka vedela, co jej dcera preziva, ked zoberie vnuca na ruky, puklo by jej srdce.

veroniak12
8. nov 2021

Co by za to niektore dali, keby im maminy takto pomahali 🙂 Ale asi chapem ako to myslis, ze asi je to uz trosku cez ciaru, stale je to tvoja mamina, jednoducho jej povedz ze nech trosku uberie paru a bude, ked ti to tak prekaza.

vilma7
8. nov 2021

Myslím že každej matke by vadilo keby pomoc prebiehala ako u teba.
Ak nepomôže rozhovor, tak jediné východisko je sa odsťahovať.
A rozmaznana určite nie si a ani iné matky by za takúto pomoc vďačne neboli. Nik z nás nie je dement, aby sa.nevedel postarať o svoje dieťa.

lenkapap
8. nov 2021

@emisko555 kto nezazil, nepochopi...nechapem zeny, ktore pisu, ze este mas byt vdacna 🙏 zasa odtial potial, len preto, ze je tvoja mama prilis aktivna, nemusi jej hned cely svet okolo za to dakovat. Je rozdiel pomahat a starat sa do veci. Drzim ti palce, ako pisu baby vyssie, bud rozhovor alebo stahovanie.

zooeynka
8. nov 2021

@emisko555 ked sa raz odstahujes(ak sa odstahujes)a zostanes na vsetko sama tak si s laskou spomenies ako ti mama pomahala. Zrejme si sama bez partnera, bez svojho byvania, bez prijmu, daj si facku a chod mame pobozkat nohy.

nafka0483
8. nov 2021

@emisko555 A ty byvas u mamy? Co manzel s byvanie u jeho rodicov, uz spolu nie ste? Vyzivne plati?

mimikarol
8. nov 2021

@emisko555 určite si syn nebude myslieť že babka je jeho mama. Aj mňa starká oslovovala a niekedy stále osloví "dcérka",do konca tak volá aj moju dcéru, jej pravnucku. Čím viac ma dieťa okolo seba milujúcich ľudí, tým lepšie preňho.
A presne ako ti už radili predomnov, pomôže len vlastne bývanie, potom budes rada keď si babka zoberie vnučika a ty si oddýchneš

belllinka
8. nov 2021

@vilma7 ona sa sama asi nepostará, keď po škole ešte nikde nerobila a aj keď sa jej niekde podarí nájsť prácu, tak nezarobí ani na slanú vodu, nieto ešte na garzónku.
Takže na jej mieste by som bola pekne tichúčko a vďačná, že nie som pod mostom.

moniquer
8. nov 2021

Prídeš mi veľmi nevyzretá osôbka, máš problém sama so sebou, no hľadáš ho v iných. Stačí prejsť zbežne minulé diskusie, ktoré si založila a vidieť, že potrebuješ pomoc a to nemyslím práve MK.

ollynka
8. nov 2021

nech si tvoja mama adoptuje mňa a môže ísť ku mne aj bývať.

mamusa34
8. nov 2021

@lenkapap môže byť rada..manžel pracuje vo Francúzsku ak je to pravda v tých jej príspevkoch ..tak nech je sama veď má málo rokov 21-22

taily30
8. nov 2021

@emisko555 vobec nie pre to, ale kvoli tomu dovodu na stazovanie

janetinka27
8. nov 2021

@emisko555 mama ti pomaha, niektore veci si musite len utriast. ked ti mama male berie, tak jej ho nedaj, netreba ziadne vycitky, iba povedz, ze "nechaj, nakrmim ho", "nechaj, ja to urobim", "ja ho vezmem", "daj,obleciem ho "daj, prebalim ho". nemusis jej ho vzdy davat, hlavne ked sa citis ohrozena. a maminu volaj pred malym starka abo babka. neboj, ono v tom bude mat jasno

nikpa
8. nov 2021

@emisko555 len kto toto nezažil, môže napísať, že nevieš čo máš. Také by som dala na týždeň, nech si to s tebou vymenia a potom by som sa ich opýtala ešte raz
raz. Jedna vec je keď rodičia pomáhajú ale druhá vec je keď to preháňajú a nenechajú byť matku matkou. A ty sa s ňou citlivo porozprávaj tak aby si ju neranila, mama to určite myslí dobre. Ale treba ju uviest do deja, nech vie aké pocity máš z toho ty a že sa chces o svoje dieťa starať a vychovávať ho aj sama, ona si to svoje už vychovala....

clodika22
8. nov 2021

Rozhovor nepomáha? Najlepšie by bolo odísť, to by bol proste ideál, ale treba najskôr prehodnotiť možnosti, že kam sa dá alebo nedá ísť, či potrebuješ si niečo našetriť alebo čo. Aspoň do podnájmu ísť. Je dobré mať svoj kľud. Jedna vec je pomoc od rodičov a iné je keď to už preháňajú.

zooeynka
8. nov 2021

@nikpa ono, autorke chyba akakolvek sebereflexia. Ved nech dvihne zadok, zbali dieta a odide ked je to doma take hrozne. Nech sa stara sama o vsetko a potom jej v tej rozmaznanej hlave mozno dopne ze mama jej neskutocne pomaha a bez nej by bola v keli. Ano, je otravne ak starki mudruju do vsetkeho, ale priznajme si, autorka je mlada, jednoducha, bez perspektivneho vztahu, bez penazi, bez prace, takymto typom hrozi ze zachvilu bude tehotna s dalsim a aj s dalsim dietatom zostane na krku rodicom. Zrejme aj pre takuto obavu ju mama nevyhadzuje...a pomaha ako vie