Môj chlap nechce bábo

22. jan 2024

Ahojte žienky. Je mi od nedele nejako čudne... cítim sa ,nie je to ani smútok,či frustrácia,cítim sa fakt divne. Môj chlap(sme spolu skoro 1,5 rok) nechce dieťa,povedal mi to na túre,keď sme kráčali do kopca. Že on sa necíti na deti,ma 48rokov a býva sám vo veľkom dome (čiže peniaze by neboli problém), zarobí. Ale on sa proste necíti byť otcom a keby sa podarilo,tak pôjdem na potrat...toto mi povedal 😭. V živote nikdy som sa tak necítila,už nechcem s ním ani súložiť akokeby mi dal facku,nikdy sme sa o takomto nebavili,neriešila som to,mám 35 a bola by som šťastná,keby sa zadarilo. Je to "na rozlúčku" asi?...😢. Poraďte mi prosím,mamina mi povedala,že strácam čas s ním,aj keď sa ľúbime. Láska niekedy nestačí 😢.

lili1313
22. jan 2024

Ešte z teba ide robit zlu... Ako keby ste sa nepohodli či si zaobstarate mačku. Pravdaze tak zásadná nezhoda ako mat ci nemať dieta rozdeli par.

avonladyba
22. jan 2024

@lili1313 to je tiež pravda, starý chuj vychcaný ticho ako voš pod chrastou a ona asi z lásky úplne mimo.

mirkam3
22. jan 2024

Tak hádam si z toho vezmeš poučenie do budúcich vztahov.. Vo vašom veku žiť s niekým a riešiť kadečo ale obísť takú dôležitú temu? To ako vážne? Akože o štýle, akým ti oznámil, že by si v prípade tehotenstva “vraj” šla na potrat pomlčím, čistý debil, isiel by rovno z tej túry domov už single… Ale na druhej strane, ak zistenie, že nechce dieťa, bolo prekvapko pre teba, asi aj on zistil o tebe novinku o ktorej ste sa posledný rok a pol nebavili.. miesto toho,že večer rozmýšľaš, či s nim spať, si radšej sadni oproti nemu na férovú debatu…

ibatanecnica
22. jan 2024

@avonladyba prečo by bol vychcaný? Možno očakával že ona to bude brať automaticky že v tomto veku už on dieťa nebude chcieť. Ak autorka chce deti, tak jej chyba bola že to s ním neprediskutovala skôr. K jeho vyjadrovaniu sa vyjadrovať nebudem, Ale aspoň to ovedal na rovinu a ona vie, na čom je.

avonladyba
22. jan 2024

@ibatanecnica neviem, kebyže som ním a viem, že nechcem, tak to poviem, aj keby som mala "naivku" uviesť na pravú mieru.

reanda
22. jan 2024

@simsalabim ja mam 46 a dietatu by som sa nebranila 🙂 a to som zena a dve uz mam 'za sebou' .. ako som pisala, myslim, ze bezdetni to maju este inak a toboz muzi.. pre tych je mensi problem mat dieta vo vyssom veku, ako pre zenu.. takze za mna to nemusi byt az take samozrejme, ze niekto nechce mat v 48 dieta kvoli veku, ako tu vsetci pisu..

ibatanecnica
22. jan 2024

@avonladyba no ale keď sa na tú tému vôbec nebavili, možno si on myslel, že ani ona nechce. Veď sú ženy, ktoré nechcú mať deti. A hlavne keď za takú dlhú dobu tú tému nevytiahne.

autor
22. jan 2024

Ja som sa vážne s ním nebavila na túto tému,máme kopu spoločných koníčkov,ani mi nenapadlo,že by reagoval tak,že by ma posielal na potrat, možno že by dáko predýchal,ale nie ,že ma bude posielať tam. Tiež som úprimne neriešila,bolo mi s ním len fajn.

reanda
22. jan 2024

@grof_monte_christo ty poznas vsetkych muzov na svete a vies, ako to maju? 😀 za mna je to proste iba zauzivany sposob myslenia.. klise..

martul
22. jan 2024

Máš múdru maminu, počúvaj ju

reanda
22. jan 2024

@ibatanecnica ja poznam 😀

lili1313
22. jan 2024

@ibatanecnica na toto mám zase pripad z okolia, znama s dvoma deťmi, ešte vo veku na tretie... Zaujímal sa o nu bezdetný chlap 35+, ona sama zacala tuto temu, že už dalsie nechce a ak on chce nebude ho zdržovať. A spytala sa preto lebo vedela že on s velkou pravdepodobnosťou bude chciet. Hoci sa jej veľmi pacil. A tak kazdy isiel po svojom. To je zrelý pristup podľa mna. Proste áno, autorka exemplárne neprebudena ale on tiež podľa mna nie je čisty.

zooeynka
22. jan 2024

Ale na sex si mu dobra....ale trulo, lebo mohol ocakavat ze 35 rocna zena bude chciet dieta. Nech si najde rovesnicku ak nema v plane dopriat zene dieta.

barborachors
22. jan 2024

Nechce ho s tebou. Nemiluje ta. To je ako s tymi svadbami - nechce sa viazat, neciti sa na svadbu... atd. A o rok sa zamiluje do 20 rocnej kolegyne a tu si vezme, len taky fukot. Toto je presne vas pripad, je s tebou, lebo je uz stary a vyhovuje mu tvoja spolocnost. To je cele.

ibatanecnica
22. jan 2024

@reanda a koľko ich je? Možno jeden z mála. Mám v okolí dosť rovesníkov + mali sme stretávku, Spolužiak má 3 ročné dieťa. A ani 1 z ďalších spolužiakov by veru nebol nadšený mať v tomto veku dieťa. Dobrovoľne teda určite nie.

ibatanecnica
22. jan 2024

@lili1313 či je alebo nie, ťažko povedať. V prvom rade autorka, keďže ona chce dieťa, mala toto riešiť. Na čo on bude začínať túto tému, keď on deti nechce?
Pozor si dával, tehotná nezostala, čo by mal riešiť?

jaskolka
22. jan 2024

Mama má pravdu. Toto je zásadná vec a áno, vo väčšine prípadov to pár rozdelí. Síce na jednej strane je pochopiteľné, ze on vo svojom veku netúži prebaľovat bábätko,počúvať rev v noci,ale zaroven tebe nemôže brániť to dieťa mat, ak po tom túžiš
Čiže logicky to vás rozdelí, lebo sa v tomto nezhodnete. Škoda, ze hneď ste si to na začiatku neujasnili, ale buď rada, ze si to zistila aspoň po 1,5 roku a nie trebárs o 3-4. Takže sa normálne a slušne rozidte, a choďte svojou cestou. Spoločnú bohužiaľ ju nemáte.

barborachors
22. jan 2024

@zooeynka jasne ze na sex chce vyrazne mladsiu. Ale na zodpovednost stary chmulo nedorastol. Presne viem aky typek to bude, turistika, dobrodruh a ezotericke zvasty 😀 A autorka asi nebude najostrejsia v peracniku, ked ocakava od takeho chmula zavazok 🍿

autor
22. jan 2024

Stratila som čas a ľúbim nesprávneho,on ľúbi nesprávnu 😔😢. Nestači,keď ti je s niekým fajn... Ďakujem všetkým,čo napísali svoj názor,nech je už vselijaky.

mirkam3
22. jan 2024

@zooeynka podla mojho nazoru muž nemá čo žene “dopriavat dieťa”, dieťa nie je matkin majetok... Ak ona dieta zrazu chce, nech si hlada partnera s podobnou tuzbou a necaka ze ak otehotnie, tento to (ako sama autorka píše) “nejak predýcha”. Dakujem krásne za takéto otca…

reanda
22. jan 2024

ty by si si mala najprv ujasnit, co od vztahu ocakavas a trosku viac si za tym ist.. jeden a pol roka randis s chlapom, len preto, ze vam je spolu dobre a potom si zaskocena, ze nechce deti.. tiez sa mi zda, ze vo veku 35r, ked tuzis po dietati a rodine, by si sa mala zameriavat vo vztahu viac na tuto zlozku.. zohladnovat to uz pri 'vybere' a aj potom v priebehu vztahu tomu venovat pozornost.. nie vyberies si starsieho muza, kde je vacsia pravdepodobnost, ze uz rodinu chciet nebude a rok a pol o tuto temu ani nezavadite.. tak bud ani tebe na tom az tak nezalezi, alebo mas strach to vobec spomenut? preco? dieta ani neplanujes, len pocitas s tym a dufas, ze sa mozno 'prihodi' .. preco?

barborachors
22. jan 2024

autorka najdi si mladsieho. Nejakeho rozumneho tridsiatnika, skus aj ceske zoznamky, cesi su menej narocni a cesky nie su take pekne ako my slovenky🫶 Lebo cas ti bezi a s tymto tarzanom to ukonci sama vidis ze by ta s prehladom poslal na vyskrab, pako jeden...

autor
22. jan 2024

@barborachors nečakala som záväzok,nie som z tých,čo si chce chlapa pripútať dieťaťom. Nechala som ho,aby si nemyslel,že ho niekde tlačím...

grof_monte_christo
22. jan 2024

@reanda Jedného som poznala, stal sa otcom v 50. Mal už 2 dospelých synov, keď sa mu narodila táto dcérka. Neboli zobratí, hneď po narodení malej išli od seba, takže malú si striedali. Mal ju rád, ale bolo to na ňom vidno, že mu to narušilo jeho spôsob života. Keď mala mala 6 rokov, dostal infarkt a zomrel.

ibatanecnica
22. jan 2024

autorka - tým, že s partnerom prebereiš otázku ohľadne detí, neznamená, že na neho tlačíš. Každý má právo si povedať svoj názor a čo očakáva ďalej od života. A zhodnotiť, či sú vaše plány rovnaké alebo nie a podľa toho sa zariadiť.
On deti neplánoval, tak nemal čo reišiť. Ty si mala túto otázku nadhodiť už skôr.

barborachors
22. jan 2024

netreba tlacit ale naznacit v debate tuto temu ste obaja teda mohli, ale asi nebol cas no... tu je vysledok...

kitycat
22. jan 2024

Ako to tak citam, tak sa mi zda, ze si sa poliehala na to, ze ma:
Vek
Domcek
A ako bezdetny tuzbu po dietati
Zaraba
Pripadne tehotenstvo by rozdychal..

No vela nasich snov sa rozplynie na zaklade " myslela som si"

Nech je tvoja prva veta na zoznamke ze chces dieta..

reanda
22. jan 2024

ty si asi presvedcena, ze chlapi deti v skutocnosti nechcu a ze ak ich maju, tak len kvoli zene... ako tu aj vyssie bolo napisane, ze muz zene dieta 'dopraje' .. ale su aj muzi, co deti chcu.. a chciet dieta s muzom je normalne, prirodzene, nie je to nejaka zenska uchylka, ktorou zena chlapa iba obtazuje.. podobne je to aj s manzelstvom, zavazkom.. si to vyhod z hlavy, lebo si normalneho nenajdes, ked sa budes bat, aby si ho sebou a svojimi potrebami prilis neotravovala

lili1313
22. jan 2024

Autorka, hlavne sa zbav nastavenia, že úprimný rozhovor v začiatkoch vzťahu je "tlačenie". V tvojom veku je to skôr prejav zdravého rozumu. Veď ani ty pri takom prieskume nesľubuješ že budeš mať dieťa s konkrétnym dotyčným, ani nežiadaš aby ho mal on s tebou... len si zisťuješ či máte v živote rovnaké plány.

barborachors
22. jan 2024

tito stari bezdetni slobodni staromladenci je snad najhorsia kategoria chlapov na vazny vztah... su to obycajni vychcalkovia a egomaniaci. Som alergicka na tieto typy... on si zije sam pre seba a ked neda autorka, najde sa vsak ina hus. Ach jaj.