Môj manžel je alkoholik

domca302
15. máj 2017

Mamicky prosim vas o radu moj manzel je alkoholik vobec ho nezaujima rodina mam len 21 rokou on ma 31 on by mal mat uz rozum no stale ho nedostal mame skoro 2 rocneho syna ktory ho malo kedy zaujima urcite.bude.rozvod nechcem sa dalej trapit vsetko prepije maly nema niekedy ani na mlieko oblecenie stale chodi opity a.agresivny je aj mi uz ublizil nie moc ale.ublizil stale.mi.nadava mobil mi rozbil proste uz to nevydrzim chcem vediet naco mam narok po rozvode.ma dlzoby na zdravotke pracuje ako zivnostnik nemame nasetrene nic byva v pozicanom neplati ani najom oddist nechce je to mojich starych rodicou 2akze kolko by mu vypocitali vyzivne ja som na materskej a vlastne rozvod trva dlho co dovtefy z vyzivnxm snim sa dohodnut neda

sissy27
15. máj 2017

@domca302 máš nárok na výživné na dieťa - treba si spočítať všetky náklady na dieťa a žiadať na súde viac ako polovicu. Pravdepodobne to výživné od neho budeš mať problém dostať, takže trestné oznámenia, exekútor, náhradné výživné... Keďže si na RD, tak máš nárok aj na výživné na seba, ale s tým veľmi nerátaj. Keďže je aký je, tak sa nepýtaj, na čo máš po rozvode nárok, ale rozmýšľaj v prvom rade nad tým, ako sa sama postaráš - dieťa do škôlky, ty do práce.
Že on nechce odísť z bytu, ktorý mu nepatrí, ľahká pomoc - kontaktuj políciu, vyprevadia ho, vymeň zámok. Ak tam má trvalý či prechodný pobyt, tak nech mu ho majiteľ nehnuteľnosti zruší, netreba k tomu jeho súhlas ani spoluprácu.

pribinak
16. máj 2017

Chod na Urad prace, nech ti navrh na vyzivne a aj rozvod kuratorky pomozu spísať, aby si to mala co najrýchlejšie podané na sud.

renirv
16. máj 2017

toto by si mala zacat riesit co najskor aby sa nestalo nieco horsie, ked pise, ze chodieva domov agresivny. nie je to jeho byvanie, takze toto by policia vyriesila a mozno by na neho uvalila aj zakaz styku. to by bolo podla mna to najmenej ale musis si za tym jednoducho ist. zbehni si na urad a oni ti poradia presne ako by si mala postupovat

elisa171
16. máj 2017

urcite by som ho dala odtial vystahovat..cim skor...byt by som predala a prestahovala sa do ineho..aby nechodil obtazovat..a ako pisala renirv riesila by som to cim skor

mondolina
16. máj 2017

rozvod netrva dlho, v maji som podala v juli sme boli rozvedeni, ovela dlhsie trva tvoje rozhodovanie ako rozvod