Môj manžel je držgroš

yogina987
13. júl 2015

Som na materskej. Z prídavkov na 2 deti a rodičáku platím mesačne 190 eur. Zvyšok mi ostáva. Z neho kúpim to, čo uznám sama za vhodné, nemusím nikomu predkladať účty. Väčšinou pre malú, oblečenie, hračky... z bazárika, niečo pre staršiu dcérku... Manžel platí hypotéku, čo je samozrejme riadna položka, občas nakúpi, niekedy spolu. Keď sme na nákupe spolu, zabíja ma pohľadom, keď si niečo obzerám. Naproti tomu, on len tak vybehne a kúpi nejakú vec (často niečo, čo sme mali, ale stratil to, zničil, nevie nájsť...) aj za 50 eur. Neustále mi vyhadzuje na oči, že veľa míňame, že si nič nevážim... Ja som zo skromných pomerov. Nepotrebujem značkové oblečenie. Často nakupujem v sekáči pre seba, aj deti. Predávam veci na bazárikoch, snažím sa dopestovať niečo v záhrade, ale keď si idem niečim "urobiť radosť", pozerá na mňa ako na najhoršiu zlatokopku, ktorá ho len využíva. Keď chcem staršej niečo dokúpiť, nasleduje obhajoba, prečo dieťa, ktoré rastie, potrebuje ZASE tričko za 5 eur. Všetko musím obhajovať, ospravedlňovať...
Celý čas, čo sme spolu, som ho nasledovala, prispôsobovala sa mu, kým pracoval na svojej kariére, starala sa o deti. Popri tom som vždy pracovala. Čo bolo ťažké, keďže sme sa sťahovali za JEHO prácou. Ja som sa vždy prispôsobila, našla si prácu, dcérke vybavovala školu krúžky... A teraz, keď niekedy stojíme pred kasou s nákupom, stojí a čaká, že kto zaplatí. Je mi vtedy do plaču. Skončila som ako chudera. Keď konečne vytiahnem kartu, lebo mi je trápne, ako na nás predavačka pozerá, tak muž rýchlo vyskočí, akože Jáj, počkaj ja to zaplatím... Jeho príjem, bol vždy nepomerne vyšší, niekedy aj 4 násobne, na účte má niekoľko desiatok tisíc (ak nie viac) Vidím, že tak, ako pri prvej materskej, aj teraz sa snaží zneužiť svoju situáciu. Nechcem sa nechať vydržiavať. Len som si v kľude chcela užiť svoju zaslúženú materskú. Postieľku, kočík... všetko mám z druhej ruky (aj keď som si to predstavovala pri druhej dcérke inak), stále dojčím, používam látkové plienky... Riešenie hypermoderných kočíkov za 1000 eur, či výbavičky na mieru a iných hlúpostí u mňa z princípu nehrozí. Aj tak ale musím zvažovať, čo kúpim. Nechcem odísť od bábätka. Takže len odrátavam mesiace, keď dorastie a pôjdem do práce.

timea7
12. aug 2015

@mamimilla je úžasné, ak sa dvaja dokážu takto dohodnúť, ak jeden z nich pochopí, že súčasný model nevyhovuje tomu druhému a dokážu ho spolu zmeniť. Máte pekný vzťah, nech vám vydrží čo najdlhšie. 🙂

mamimilla
12. aug 2015

@timea7 ďakujem

yogina987
autor
30. aug 2015

@mamimilla tak toto by moj muz nikdy neschvalil. On mi jednoducho povie, ze on zaraba viac ako ja, tak bude drzat aj kasu. Ked donesiem ja tolko, potom... :-\ vybavene. Ked mi minule vykrikoval zase o rozvode, ze si uvedomuje, ze deti by som mala ja a to, ze by s nimi nebol by zle znasal, tak som mu tu sravodlivost vysvetlila. Ty budes mat tie svoje peniaze, ktore si mal moznost zarabat, kym som sa ja starala o deti. Kazdemu ostane to jeho bohatstvo. Co je na tom nespravodlive? .... (ja by som samozrejme nebranila, aby s nimi bol. preco by mali deti trpiet. Je to ich otec) Ale stve ma ten dvojity meter. On sa im nemohol tolko venovat, lebo "nas zivil". Ale ja mam dokazat urobit tu istu karieru, starat sa o deti a este podporovat aj jeho... 😠

karolinakr
15. júl 2019

Neskutocny kkot ten tvoj muz dufam, ze uz ste davno od seba.Zarabat ststisice a robit si zo zeny Popolusku moze len mamlas nsjvyssieho stupna.To bolo pred 4 rokmi dufam, ze si ho opustila a dobre za nim tresla dverami.Neznasam takychto chlapov a prizivnikov a lakomcov v jednom

cacianka
16. júl 2019

aj mňa by zaujímalo ako ste baby dopadli po 4 rokoch

0silvia0
16. júl 2019

@karolinakr
@cacianka dotyčná už nemá účet na MK, takže už neodpovie ☹

cacianka
16. júl 2019

@0silvia0 škoda, že sa ženy ktoré radia a podporujú nedozvedia ako pomohli/nepomohli
😕🙄