Môj muž a iné ženy

ausra
6. okt 2014

Ahojte, prišla som sem ku vám po radu. Som vydatá len krátko a je to moje, aj manželove, druhé manželstvo a obaja máme nad 40 rokov. Manželstvo sme uzavreli po viac ako 4 rokov vzťahu. Manžela veľmi ľúbim, ale mám jeden problém, ktorý neviem, ako mám riešiť, alebo neriešiť... Moj manžel je nesmierne charizmatický muž, čo je samozrejme úžasné, ale akosi mi to začína sposobovať potiaže. Už vlastne od začiatku viem, že má veľa dobrých kamarátok - sú to prevažne kolegyne. Nikdy sa tým netajil, že si so ženami proste dobre rozumie a ja chápem prečo- ako som povedala, je charizmatický a naviac veľmi pozorný a chápavý človek, taký, na ktorého sa každý obráti, či je dobre, alebo zle, lebo vždy vie povzbudiť, ći dobre poradiť. Problém je ale v tom, že niekedy to už podľa mňa zachádza za mieru, ktorú ja považujem čisto priateľskú. Čo si on samozrejme nepripúšťa. A vyvrcholilo to asi pred rokom, keď na jednej služobke, strávil 2 celé večere s kolegyňou, ktorá sa do neho zaľúbila. Po tej služobke prišiel ako vymenený a po pár dňoch som z neho dostala, že tam strávil s ňou 2 večere, ale že nemali spolu nič (tak to tvrdil a ja u chcem veriť), že sa ona proste do neho zamilovala a ona jemu tiež nebola ľahostajná, ale proste že jej povedal, že so mnou to myslí vážne, takže jej nedal žiadnu nádej na vzťah (vtedy sme ešte neboli zobratí). Mňa to ale aj tak celé strašne zabolelo, lebo nepovedal mi to sám od seba, proste chodil ako vymenený a až po niekoľkodňovom naliehaní, aby mi povedal, čo sa deje, tak mi to povedal. Keďže kolegyňa je zahraničná a nemajú šancu jeden druhého denne stretávať v práci, tak sľúbil, že s ňou preruší písomný kontakt, aby sa to neťahalo a tak sa aj stalo. Ale medzi tým som náhodou narazila na jeho inú komunikáciu s inými ženami. A zistila som, že s pár inými ženami sa proste rozpráva "inak". Išlo stále o krásne ženy, ktorým v tej komunikácii hovoril zlatko a ako rád by si s nimi zašiel na kávu, respektíve spomínal ich stretnutie. Nikdy tie správy nemali nejaký konkrétny sexuálny podtón, išlo vačšinou o správu pri príležitosti narodenín, alebo hovorili o práci. Ale aj tak obsahovali také oslovenia, ktoré proste chlap nehovorí hocikomu... A to ma tiež veľmi ranilo. Tak som mu to povedala a jeho reakcia bola skor obranná, ako vysvetľujúca. V prvom rade mi samozrejme vytkol, že mu čítam korešpondeciu (čo mal pravdu), ale v druhom rade mi povedal, že som bezpredmetne žiarlivá, že sú to len jeho kamarátky a že on s nimi nič nemá. Tak som mu povedala, že ja mu verím, ale ma to zraňuje , aj keď samozrejme kamarátky može mať, ale nech ich neoslovuje ako mňa, lebo sa to proste nehodí. Na to nič nepovedal, len sa tvária nesmierne urazený.. A po pǎr mesiacoch som zase narazila na nejakú jeho komunikáciu a tá sa vobec nemenila. Naviac, s jednou z tých žien sa ide teraz stretnúť na kávu, čo mi aj povedal. Keď som mu na to povedala, že mi to prekáža, tak sa opäť urazil a povedal, že som žiarlivá a úplne bezpredmetne. Tak sa vás pýtam, som naozaj taká paranoidná? Ja mu naozaj chcem veriť, ale mám strach, aby takéto jeho priateľstvá neprerástli do niečoho iného- aj keby to bolo len zo strany tých žien. Veď predsa len, ak vám nejaký muž hovorí zlatko, či poklad, ide s vami na kávu a pozorne počúva vaše problémy a chce vám pomocť, nebrali by ste to ako signál niečoho "viac"?

magic08
7. okt 2014

@adeala nevravim, ze to nie je klamstvo. Mo mozno to nie je zly napad, vzbudit u muza trosku ziarlivosti. A zautocit jeho zbranami. Mozno si to sam neuvedomuje, ze ublizuje, kym to nezazije. Fakt neviem, ale viem, ze som presne toto citala kdesi na nejakej poradni, dokonca mam pocit, ze to nejaky psycholog radil. Len mimto napadlo, v suvisloti s tym, co pisala autorka o jej probleme s muzom. No skusenost nemam. 🙂

moonlight1210
7. okt 2014

@nasta55 tak potom jedna otazka: naco si ju bral?
vsak mohol mat inu, krajsiu, mladsiu, zaujimavejsiu, inteligentnejsiu, oblubenejsiu u jeho kamosov, schopnejsiu atd. ved ma z coho vyberat. ma ich mraky na tanieri.
ale vzal si ju. takze asi nie preto, ze bez manzelky mu ta nevera akosi nechuti, tak vzal prvu, co mu prisla dost vhodne naivna a blba.
asi prave v nej vidi tu zaujimavejsiu, inteligentnejsiu, oblubenejsiu u jeho kamosov, schopnejsiu atd.
preto sa zenil aj druhy raz.
myslis, ze tuzi este aj druhy raz zas delit majetky po rozvode?

@magic08 toto je nebezpecna hra. zabera to kratkodobo.
1. co mu povie, az sa spyta, kto je to? "aaale nikto, milacik. len kamoska.". a ak to on odhali, ona bude za totalnu chuderu, co vymysla divadielka, aby si ziskala pozornost. myslim, ze klesne u neho tak hlboko, ze nebude mat zabrany ju nahradit inou. 2. vôbec to nezaposobi, iba ona si bude s tymi pipajucimi smskami a falosnym úsmevom, ako sa im tesi, lebo ich pise akoze ktosi zahadny, pripadat kazdy raz coraz trapnejsie. skus hrat ochotnicke divadlo pred prazdnym javiskom. 3. on to nebude riesit nijak, len zrazu poziada o rozvod. v rozvode totiz vôbec nie je nutne, aby uviedol, ze ma podozrenie, ze zena ma iného, lebo denne si vypisuje s kymsi zahadnym. prosto uvedie, ze si nevyhovuju a kedze nemaju deti, sud ich ani nijak extra riesit nebude cez poradne a pod. prosto jej sklapne a darmo sa bude dusovat, ze to bolo len divadielko, aby ho podpichla, ze nech ten rozvod stiahne. 4. bez slova jej to zacne vracat, smsky, usmevy, prezvanania - a ona sa uvari vo vlastnej stave od ziarlivosti, ci aj on to len hra alebo fakt ma inu. 5. ked sa bude stokrat prihriato usmievat nad sms od kamosky akoze je to odkaz od záhadného milenca (lebo kedykolvek sa bude on zaujimat, co take jej kto pise, tak mu aj demonstrativne pichne mobil pod nos, vsak pozri, naozaj je to len kamoska), zacne si mysliet, ze jeho zena je vlastne lesba, co sa hanbi vyjst s pravdou von. 6. co jej ma ta kamoska pisat, ked on bude chciet vidiet, co pise? aby zas potom nevyzerala ako truba, co sa priblblo zasnene usmieva nad spravou o tom, ze kamoske prihorel kolac. po par takých razoch mu dojde, ze iba blafuje ako chudera, co chce vyvolat ziarlivost.
taketo hry maju smutne alebo velmi trapne konce.

nasta55
7. okt 2014

@moonlight1210 a na co si ju bral aby ju podvadzal, ako manzelka moze byt dobra pekna inteligentna, len co ked jeho vzrusuje stale niaky novy objekt. Chapes niektori chlapi to maju ako sport. Ty by si to tolerovala? Alebo ak by Ti to robil, tak by si mu teraz ukazovala a predbiehala sa s nim ako si sebavedoma a ze Ti to nevadi, to by ta bavilo? Ja len radim ze sa stane obetou a zacne to byt pre mnou niakou samozrejmostou ak sa z toho vztahu nedostane.

bonaqa2013
7. okt 2014

tak takýto vzťah sa mi nepáči. Asi by som robila to isté čo on - kávičky s kamarátmi, ale to by ma za chvíĺu nebavilo. Radšej by som volila rozchod. Takýto chlap nie je pre mňa. za chvíľu spraví z teba psych. trosku. skončíš na práškoch. A načo je to dobré. Može to byť kamarátstvo, ale raz to aj tak skončí v posteli - myslím tvojho s kámoškami.....

lucy1001
7. okt 2014

Nech chalan ďakuje bohu, že nemá mňa za ženu 😀 . By čumel 😠 . Že kamarátky!

moonlight1210
7. okt 2014

@nasta55 ja zas vychadzam z toho, ze veci s nejake zdaju, ked nami lomcuje ziarlivost. a ine, ked sa na to pozrieme triezvo.
jedna znama mala kamosku. a tej sa zverovala, ako je vadi, ze si ju muz dost nevsima. ako spravna kamoska jej poskytla rameno a ponadavala si s nou na neho. az tak, ze sa ta znama utvrdila v tom, ze takto to dalej nejde, nevazi si ju ako zenu, matku, mazleku a musi sa s takym chlapom rozviest. spisala ziadost, poslala a ked zacalo ist do tuhého, vytycili im pojednávanie, zrazu sa tak spatne obzrela na tie svoje "dovody". a prebrala ich jeden za druhym a zistila, ze ako sa to kopilo, tak to cele iba nafukovala ako bublinu. ziadost stiahla, ale jej muz si podal teda svoju. uz ju nechcel po tom co mu urobila. je rozvedena a ked vidi byvaleho, aky je stastny s dalsou zenou, dodnes obcas prehodi, ze nemusela tak zblbnut.

janaochi
7. okt 2014

@ausra Rozmýšľala si už nad tým, že aj keď možno je pravda, že si jeho žena našla milenca, že to mohlo byť presne z toho dôvodu, že sa nevedela zmieriť s tým ako sa jej muž správa k ostatným ženám? Že sa mu takýmto, hoci nie vhodným spôsobom mstila?
Inak, aj mne pripadá ako manipulátor, tí bývajú takí charizmatický, vždy pripravení gentlemani, v spoločnosti veľmi obľúbení, galantní, všetci ho žene závidia a len ona v sebe prežíva to súkromné peklo, lebo pod rúškom nehynúcej lásky a záplavy ruží číha taký zlý nedefinovateľný pocit, že niečo nie je ok, že niečo nehraje.
A onen superman peknými rečičkami,že ju miluje a všetko je ako má byť len navodí u ženy pocit, že ona je tá blbá a mala by niečo so sebou robiť a v mene lásky stále upúšťa zo svojich nárokov, až zistí, že je úplne psychicky tak dole, že nižšie sa už nedá. Až raz nastane taký zlom, ktorý jej otvorí oči, akurát, že bude mať o pár rokov a skúseností viac. Tento vzťah týmto zaváňa,bohužiaľ. Tie sladké rečičky a vyvolávanie pocitu viny u teba, že ešte ty sa nakoniec zle cítiš a on je ten chudák, čo ti to z lásky toleruje......

magic08
7. okt 2014

@moonlight1210 a teda, co by si robila ty, na mieste autorky?

henikav
7. okt 2014

@ausra akoby si o tom mojom pisala, aj to je charizmaticky clovek, zeny sa okolo neho tocia a on s nimi pekne hovori, ale jeho manzelkou som ja. Keby so mnou nechcel byt, tak ma moze hocikedy vymenit, ako aj ja jeho, ale doverujeme si, takze sme v pohode. Vnimaj ho takeho aky je, aj tak ho nezmenis, bud rada ze mas takeho muza, ktoreho by vela inych zien chcelo mat, scenami ho nezmenis, len budes potlacat jeho vlastne ja. To akoby ti on rozkazal rozpravat ked mas chut rozpravat...... Pokial ta miluje a neprisla si na nic take co by zachadzalo za hranice normalu, (pisala si ze jeho pisanie nema ziadne sexualne podtony) neries, ani necitaj a nehladaj, nerobi ti to dobre 😉

nasta55
7. okt 2014

@moonlight1210 nemyslim ze toto je malickost. Ako sa hovori vsetko sa da odpustit ale nevera nie. Takymto sposobom je vzdy kusok k nevere. A neverim ze muz pise zene len preto ze su kamosi, vzdy je za tym nieco ine. Vsak sa skus vzit do zeny co to preziva, dokazala by si to odpustit nikdy by si mu to nevycitala aj keby s tym prestal, potom mu zas najdes komunikaciu so zenami, ako dokazala by si mu verit, malo by to pre teba vyznam taky vztah. Nikto v zivote nikomu nestoji za to ked ti ublizuje. Urcite existuje muz ktory by si ju zasluzil omnoho viac ako niaky chudacik pudovy.

nasta55
7. okt 2014

@henikav och boze este ze ja niesom na Vasom mieste.

joudo
7. okt 2014

@ausra ahoj, nečítam všetky príspevky, tak ak sa budem opakovať ospravedlňujem sa.
Nežiarli. Je to zbytočné. Tvoj manžel a ty máte po 40-tke. obaja rozvedení predpokladám. Keď sa na to pozrieš logicky. Ak sa muž rozvedie a chce si užívať nebude sa predsa znovu ženiť. Ak je taký charizmatický a chcel by pozornosť tak by sa nepútal znovu na jednu ženu a nevolil by sľub manželský, ale žili by ste ako druh a druška z čoho vyplýva, že rozchod by bol pre neho omnoho jednoduchší. Popri tých všetkých žien si vybral teba a teba si vzal. A na to nezabúdaj. Ak ťa bude chcieť podvádzať tak to spraví aj keby si kričala, plakala a vyhrážala sa odchodom. Skôr mu buď chápavou manželkou a daj mu to čo iné mu nedajú a na stretnutiach s kamarátkami bude hovoriť o tebe ako o vzore MANŽELKY. tie ženy sa s ním stretávajú lebo nemajú doma to čo ty. Skús sa začať pozerať na to z druhej strany mince. (PS: ak ti vadí oslovovanie iných žien zlatko-tak to by mohol rešpektovať) Inak hlavu hore.

stanislava111
7. okt 2014

plne súhlasím s @henikav .... netreba robiť hneď s komára somára.... my s manželom máme tiež priateľov a priateľky... nie všetci musíme byť hneď sukničkári... kto má rozum, vie pokiaľ môže zájsť....

janaochi
7. okt 2014

Ženy, ale poznáte ženskú intuíciu??!! Keď že na cíti, že niečo nie je v poriadku, že cíti nejakú neistotu, alebo taký divný pocit, že niečo nie je ako by malo byť, tak je to väčšinou pravda. A zakladateľka to asi cíti, keď že tu píše. A vy jej ešte radíte, aby strčila hlavu do piesku a tvárila sa, že sa nič nedeje. 😖

lucy1001
7. okt 2014

joudo a čo keby ten charizmatický chlap zobral na stretnutia so svojimi kamarátkami aj svoju ženušku? Veď čo? O nič nejde. Sú to len kamarátky. Tak čo? Manželku vyvetrá, dá si aj ona s nimi kávičku, pokecá si, zrelaxuje sa. A môžu sa zlatkovať všetci navzájom 😵 . Nie :D ? Veď o nič nejde, vybral si predsa ju 🙂. Nemal by ju preto zanedbávať 😝 . Ja by som sa určite natrepala 😎 .

janaochi
7. okt 2014

@lucy1001 myslím, že to by bolo super skúsiť, ako by sa vážený zatváril, keď mu ženuška povie, že ide na kávu aj ona. Veď tam predsa nemôže vadiť, ak o nič nejde. 😀

henikav
7. okt 2014

@nasta55 preco? ja mam super manzela, som spokojna, nepodvadza ma, urobi pre nas prve aj posledne, miluje ma a neverim ze by ma vymenil za inu, aj ked si rad pokecia, suknickar nie je, nevyhladava dobrodruzstvo. Ja jeho kamosky poznam, mojimi kamoskami nie su, ale neprekazaju mi. Ale musim uznat keby bol moj manzel poblazneny 20 rocny zajko mozno by som ziarlila, ale ten moj ma 50 rokov, myslim si ze vie co chce. Vie kde je urcita hranica ktoru pokial viem nikdy neprekrocil a vie aj to co by bolo keby ju prekrocil 😉

ausra
autor
7. okt 2014

Dievčatá, ďakujem vám za všetky rady. Na tú kávu nebudem moct teraz ísť- to by som musela ísť bohužiaľ až do Litvy. Ale aj ja to chcem tak brať, že sa nad to musím povzniesť a viac mu veriť... Ale určite vám dám vedieť, ako tá "káva" dopadla- či mi povie nejaké podrobnosti a ako sa potom bude správať. Ale ako vravím, ja mu chcem veriť.

henikav
7. okt 2014

@ausra nech to dobre dopadne. Ber to tak, keby ta chcel podvadzat tak ti o tej kave ani nepovie, vsetko by zatlkal, este aj to ze dychali spolocny vzduch v jednej miestnosti 😀 🙂 😉

nasta55
7. okt 2014

@lolonka jasne ze su to neni nevinne kavicky, kto by sa tym chvalil,ze.

adeala
7. okt 2014

@janaochi vačšinou sa tá intuícia mýli, ale o tom sa nehovorí 😉 rieši sa až to, keď je nevera, rozvod.. Veľa, veľa žien žiarli bezdovodne, aj ja som žiarlila na blbosti a ak by som sa počúvala, tak by som o toho najlepšieho chlapa prišla aspoň 30x.

nasta55
7. okt 2014

@janaochi uplne si to krasne vystihla, preco su tie zenske take naivne a zaslepene.

adri2211
7. okt 2014

necitala som odpovede inych zien, pisem iba o sebe. mam mnozstvo kamaratov, ovela viac ako kamosiek. stretavam sa s nimi pravidelne. piseme si takisto pravidelne. s jednym chodime skoro kazdu stredu na pivko, s druhym pravidelne (nie kazdy den) rano na kavicku, k dalsiemu chodim do fitka, ostatnych stretavam na pravidelnom piatkovom posedeni.
je uplne normalne, ze ich oslovujem ´ahoj moj´, ´ako sa dari moj´ atd. nikdy sice nie zlatko a pod. tak oslovujem draheho.
no a co som tym chcela povedat... niekedy muz frfle, ze aj on bude vysedavat s nejakou blondinkou na pive 😀 😀 😀
ale kedze ma respektuje, vie velmi dobre, ze priatelov mam rada a nevzdam sa ich, pretoze sme kamarati ovela dlhsie ako poznam jeho...
ja sa na taketo vztahy divam ´nad vecou´ a nie vzdy vidim konspiracie medzi muzom a zenou. vlastna skusenost

janaochi
7. okt 2014

niektoré ženy vidia len to, čo chcú vidieť, je to tak pre ne pohodlnejšie ako čeliť realite.
@adeala

adeala
7. okt 2014

@janaochi ako napríklad, že sa baví jej manžel so svojimi kamarátkami tak, ako keď sa spoznali? 😀 To je ako keď si niekto vezme "pařmena" a potom čaká, že sa z neho stane domased. 😉

maria1989
7. okt 2014

@adri2211 to je fajn, že ste "nad vecou", lenže zakladateľka témy nie je 😉

adri2211
7. okt 2014

@maria1989 mozno prave tam je ten problem 😉

adka2011
7. okt 2014

Rozumiem, co ti vadi, ale myslim, ze by si mohla skusit viac mu doverovat a mozno sa tiez skus sama volnejsie nadychnut a dopraj si aj ty stretavanie s ludmi, ktorych mas rada, inspiruju ta a rozsiruju obzory. A toho, ze tym clovekom moze byt aj muz, sa ani ty neboj. Vsetko totiz zacina okolo toho, ci clovek veri sam sebe. Ak ano, potom prirodzene veri aj ostatnym.
Ako sa vam uz raz stalo, ked slo naozaj o :problem:, vycitila si to a povedal ti, ako sa veci maju. Aspon vidis, ze veci neskryva (a ze ti to hned nevesal na nos, je pochopitelne).
Pozri sa na to takto - zeny sa okolo neho tocia a je pre ne atraktivny, ale on si vybral teba.

maria1989
7. okt 2014

@adri2211 veď chápem, lenže u vás je to tak, že tým mužských priateľov máš už dlho, a muž je na to zvyknutý. zakladateľka zrejme takých nemá, preto to nechápe. ani neviem, čo jej poradiť. 😒

adri2211
7. okt 2014

@maria1989 pravdupovediac ani ja moc nechcem radit, nevidim do ich vztahu... chcela som mojim prispevkom poukazat len na to, ze priatelstva medzi muzom a zenou, alebo nejake ´krajsie´ oslovenie nemusia byt vzdy o sexualite,nevere a pod.
som presvedcena, ze keby mi muz nedoveroval na 100%, netoleroval by to...