Môj muž a iné ženy

ausra
6. okt 2014

Ahojte, prišla som sem ku vám po radu. Som vydatá len krátko a je to moje, aj manželove, druhé manželstvo a obaja máme nad 40 rokov. Manželstvo sme uzavreli po viac ako 4 rokov vzťahu. Manžela veľmi ľúbim, ale mám jeden problém, ktorý neviem, ako mám riešiť, alebo neriešiť... Moj manžel je nesmierne charizmatický muž, čo je samozrejme úžasné, ale akosi mi to začína sposobovať potiaže. Už vlastne od začiatku viem, že má veľa dobrých kamarátok - sú to prevažne kolegyne. Nikdy sa tým netajil, že si so ženami proste dobre rozumie a ja chápem prečo- ako som povedala, je charizmatický a naviac veľmi pozorný a chápavý človek, taký, na ktorého sa každý obráti, či je dobre, alebo zle, lebo vždy vie povzbudiť, ći dobre poradiť. Problém je ale v tom, že niekedy to už podľa mňa zachádza za mieru, ktorú ja považujem čisto priateľskú. Čo si on samozrejme nepripúšťa. A vyvrcholilo to asi pred rokom, keď na jednej služobke, strávil 2 celé večere s kolegyňou, ktorá sa do neho zaľúbila. Po tej služobke prišiel ako vymenený a po pár dňoch som z neho dostala, že tam strávil s ňou 2 večere, ale že nemali spolu nič (tak to tvrdil a ja u chcem veriť), že sa ona proste do neho zamilovala a ona jemu tiež nebola ľahostajná, ale proste že jej povedal, že so mnou to myslí vážne, takže jej nedal žiadnu nádej na vzťah (vtedy sme ešte neboli zobratí). Mňa to ale aj tak celé strašne zabolelo, lebo nepovedal mi to sám od seba, proste chodil ako vymenený a až po niekoľkodňovom naliehaní, aby mi povedal, čo sa deje, tak mi to povedal. Keďže kolegyňa je zahraničná a nemajú šancu jeden druhého denne stretávať v práci, tak sľúbil, že s ňou preruší písomný kontakt, aby sa to neťahalo a tak sa aj stalo. Ale medzi tým som náhodou narazila na jeho inú komunikáciu s inými ženami. A zistila som, že s pár inými ženami sa proste rozpráva "inak". Išlo stále o krásne ženy, ktorým v tej komunikácii hovoril zlatko a ako rád by si s nimi zašiel na kávu, respektíve spomínal ich stretnutie. Nikdy tie správy nemali nejaký konkrétny sexuálny podtón, išlo vačšinou o správu pri príležitosti narodenín, alebo hovorili o práci. Ale aj tak obsahovali také oslovenia, ktoré proste chlap nehovorí hocikomu... A to ma tiež veľmi ranilo. Tak som mu to povedala a jeho reakcia bola skor obranná, ako vysvetľujúca. V prvom rade mi samozrejme vytkol, že mu čítam korešpondeciu (čo mal pravdu), ale v druhom rade mi povedal, že som bezpredmetne žiarlivá, že sú to len jeho kamarátky a že on s nimi nič nemá. Tak som mu povedala, že ja mu verím, ale ma to zraňuje , aj keď samozrejme kamarátky može mať, ale nech ich neoslovuje ako mňa, lebo sa to proste nehodí. Na to nič nepovedal, len sa tvária nesmierne urazený.. A po pǎr mesiacoch som zase narazila na nejakú jeho komunikáciu a tá sa vobec nemenila. Naviac, s jednou z tých žien sa ide teraz stretnúť na kávu, čo mi aj povedal. Keď som mu na to povedala, že mi to prekáža, tak sa opäť urazil a povedal, že som žiarlivá a úplne bezpredmetne. Tak sa vás pýtam, som naozaj taká paranoidná? Ja mu naozaj chcem veriť, ale mám strach, aby takéto jeho priateľstvá neprerástli do niečoho iného- aj keby to bolo len zo strany tých žien. Veď predsa len, ak vám nejaký muž hovorí zlatko, či poklad, ide s vami na kávu a pozorne počúva vaše problémy a chce vám pomocť, nebrali by ste to ako signál niečoho "viac"?

moonlight1210
8. okt 2014

@ausra nie.
skus ovladnut cervicka a nepokazit si pekne manzelstvo s malou chybickou, peklom rozvodu zo ziarlivosti.
🙂

moja skusenost je, ze naozaj nie vsetci chlapi hovoria so zenami preto, aby sa videli pod jej suknou. a ani tie zeny v tom rozhovore netuzia po tom chlapovi. co asi robia na tej kave? piju kavu. obcas padne za obet zákusok. 🙂 nie je to predohra do postele.

evica01
8. okt 2014

Ja by som este navrhla dat mu toto cele precitat 🙂

liebling98
8. okt 2014

@moonlight1210 súhlasím. Niekedy je káva fakt len káva. Ešte k tomu osloveniu zlatko som si spomenula na bývalého kolegu, ktorý absolútne nemal pamäť na mená, tak všetky ženy (teda tie, s ktorými si tykal a bolo nás teda hodne), oslovoval zlatko. Ani jedna sme to nebrali ako sexuálnu narážku.
@ausra ak je to tak, ako si teraz posledne popísala, máš super chlapa. Nepokaz si vzťah pochybnosťami, kontrolou, výčitkami, žiarlivosťou.

rena888
23. aug 2016

@ausra ahoj urcite by ma to ties velmi bolelo a trapilo...viem to pochopit lebo trochu podobne som zazila a ja...a ties som mu zato domluvala ze naco to je dobre ked ho zaujimaju kamosky...a potom sme sa len hadaly ze vraj moc zarlim a opustil ma😢a po 3mesiacoch zistil v daka bohu ze som mala pravdu aspon tak trochu a daly sme sa spatky dokopi...ale poviem ti ze stale potajomky kontrolujem jeho mobil a len trnem ci si zasa znejakou nezacal dopisovat😢je to tazke ked chlapi radi koketuju😢

bilancia
2. jún 2022

ja by som toto nezniesla, ale kazdy sme iny. a k tomu, co si pisala, ze si na nho skusila argument, ci by on bol ok s tym, keby to robis ty (chodis s chlapmi von, na kavicky, pises si atd) a povedal, ze jasne, ze by mu to nevadilo, niekedy si to ti chlapi podla mna nevedia predstavit, dokym si to nepreziju,. mozno je to detinske,ale ja by som mu to zrkadlo nastavila,

bilancia
2. jún 2022

a este dodam, ze mame spolocnych kamaratov a kamaratky, muzskeho aj zenskeho pohlavia, a tam mi to nevadi, lebo sa pozname medzi sebou atd. ale keby chodi takto s cudzimi zenami a kolegynami ,no vystrelo by ma :D

danina09
2. jún 2022

@bilancia tak to si povedzme asi kazdu, ked este aj v tych komunikacicha ich oslovuje tak, ako by mal oslovovat podla mna len svoju zenu. mne sa ta jeho nevinnost proste nejak nevidi