Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

yokralovnayo
9. máj 2012

a okem toho napísala do mailu: možno aj prespíme, to ešte neviem ...
to neviem či myslela u nás alebo u jej sestry!!!!!!!! čo si myslíííí o sebe do riti???????????

ada12345
9. máj 2012

@yokralovnayo :nechápem aký máš problém. Však keď si jej povedala, že máte iný program a nebudete doma, tak doma nebuďte a hotovo. Párkrát takto príde a vy nebudete doma a prejde ju to.

yokralovnayo
9. máj 2012

@ada12345 lenže doma budeme 😀 mm príde rano o 7mej z nočnej.. to doobeda spí... a o 16.30 ide zase do práce..... a nechcela som tu byt s nou sama.. lebo viem že sa dovalí na celý den... alebo víkend.... a je otrasnáááá.... a čo dovádza s malou.. a nemám na nu chut!!!! povedala som že sme dohodnutý grilovat k nej, tak potom sa stretneme... ale nie ona nás musí vidiet každý týžden!! 😖 😖
a jak som povedala že ideme peč ona hned na mnaže: ideš na svk za maminou? lebo ked vidi malu moju mamka alebo niekto z rodiny, tak musí aj svokra... ona si to počíta... lenže s malou sa viac vidí svokra, bo moja mamka býva daleko.. jaaj do prčíííc s nou.. rano jej volam... nech sa skúsi dovalit.. a to nieje o tom či budem doma, ale ked si neprajeme jej návštevu tak predsa sa nebude vtierat nasilu nie?? 😎

mamavera
9. máj 2012

@yokralovnayo keďže manžel príde z nočnej a poobede ide znovu do práce a svokra má dlhé vedenie (inými slovami je drzá vtierka), je ideálne vypadnúť okolo ôsmej z domu a vrátiť sa večer o ôsmej. 😀 😀 Kde? To už nechám na teba, možností je dnes kopa.
Mimochodom, všimla som si že Slovensko je husto osídlené protivnými svokrami, čo tak spojiť sa tu na koňovi a uniknúť pred "milou" návštevou k rovnako postihnutej mamine, ktorá bude takýto azyl potrebovať o týždeň? 😀
Len aby sa tie svokry nespojili proti mne, nezistili moju identitu!!!! potom si tu dám foto s vybitými zubami...ja mám svokru úžasnú, už som to tu viac krát písala, nerozumiem, prečo tie vaše sú také protivné, ale dokážem si predstaviť, ako vám to strpčuje život.

excelent1
9. máj 2012

@yokralovnayo drahá to sa musíš tak pohádať ako ja..nechodí k nám a ja k nim..malá má 2 mesiace a týžden a videla ju 1 krát.a mám pokoj.. 😉 😉

poisonblu
9. máj 2012

ja to nechapem, ako mozete mat take neprijemne svokry, ze sa az nerozpravate alebo nestretavate....? ja musim povedat, ze mam naj svokru na svete, ktora sa do nicoho nestara, nesnazi sa nam davat ziadne rady do zivota a proste je super....a viem, ze vnucatom sa to nezmeni, lebo uz jedno vnuca ma a vobec sa nesnazi nejakym sposobom radit ako ho vychovavat....

mamavera
9. máj 2012

@poisonblu som rada, že tu nie som sama so svokrou, s ktorou si veľmi dobre rozumieme. Nezmení sa to príchodom dieťatka, ani u nás sa to nezmenilo.

poisonblu
9. máj 2012

@mamavera mna dost zaraza, ze preco ma tak vela bab zle skusenosti so svokrami....ze preco vlastne tie svokry su take hnusoby...ved ako mamy su urcite dobre, ktora mama nie je? a preco sa to zmeni, ked sa stanu aj svokrami? preco sa montuju svojim detom do zivota, snazia sa im radit vo vychove ich deti atd...nechapem....

mamavera
9. máj 2012

@poisonblu ja som tým tiež šokovaná, ale na druhej strane, aj v tejto téme čítam - nedovolím mame, svokre zobrať moje dieťa na ruky...(viem, niektorým by som to nedovolila ani ja, ale tých je minimum). nechcem, aby sa mi ľudia pozerali na moje dieťa, pri dvojičkách - nechcem, aby sa spytovali, či sú to dvojičky a pod. hlúpostí je tu dosť a dosť. Vieš si predstaviť, aké tieto matky raz budú svokry?!? Myslím, že je v tom aj kus nezdravého lipnutia na svojom dieťati. - Ja už neviem, čo tej mojej malej kúpiť, aký darček, malý mi hodí o zem, musím jej kúpiť veľký....ja už neviem, čo mu dať na raňajky, aby mal 365 dní v roku vždy niečo iné...zveličujem, ale stretávam sa s tým denne, aj tu, aj v materskej škole. A potom to je určite aj o tom, že svokra je matka človeka, ktorého ľúbim a podľa toho k nej aj pristupujem, ja mám teda svokry dve 😎 , jedna je matka môjho bývalého manžela, druhá terajšieho. Sú to úplne odlišné typy, ale je mi s nimi fajn, aj s jednou, aj s druhou. U tej prvej som určitý čas aj bývala, varili sme spolu v jednej kuchyni, ale od začiatku sme mali stanovené pravidlá, nesprávala som sa v jej dome ako keby mi patril, uvedomovala som si, že nám to pomôže finančne, kým našetríme na byt. Ale ona sa ku mne správala ako ku svojej dcére, do ničoho nezasahovala, tak neviem, možno mám obrovské šťastie, lebo niektoré svokry, o ktorých tu čítam 😝 😝 😝 Vieš, je tu viac mladých žien, ktoré nemajú dokončenú školu, nikde ešte nepracovali, majú malé dieťa, na byt nemajú peniaze a jediným riešením je bývať u svokry. Samozrejme sa im nepáči, že si v dome svokry nemôžu presadzovať svoje pravidlá. Keď si to otočím opačne, mne by sa ako svokre asi zase nepáčilo, keby mi do zabehaného spôsobu života prišiel niekto, kto to chce meniť. Ale určite by som medzi mladých nezasahovala, vážim si, že sa nikto nemontoval medzi nás.

minewka
9. máj 2012

@mamavera milión lajkov za tento príspevok posledný.

masinka
9. máj 2012

toto je perfektna tema - ja mam nastastie fajn svokrovcov a vzdy, ked mam s nimi nejaky "problem" , precitam si tu par stran a zistim, ze vlastne mam super svokrovcov 😀

@mamavera to si uplne vystihla - casto to nie je o problematickej svokre, ale je skor problem v pristupe mamicky. (aj ked cest vynimkam, nietore svokry fakt len nakopat a zakopat...).
starsich ludi vacsinou tazko zmenis, tak v zaujme vlastneho dusevneho zdravia treba obcas radsej prehodnotit svoj pristup - hlavne k roznym banalitam (samozrejme pokial ide o podstatne veci to je trosku o inom) a vsetko moze byt ovela lepsie 😀
ja mam tiez k niektorym veciam vyhrady - napriklad moja svokricka ked baby obeduju, vytiahne zo spajze nejaku dobrotku s tym, ze "ked pekne spapate obed, dostanete"... a je doobedovane, uz len sladkost pytaju. najprv ma to stvalo, ale potom som si povedala - ok, raz za par tyzdnov im neuskodi ked obed nedojedia, ale si daju namiesto toho Milacika alebo mliecny rez. Babka chce deckam urobit radost, lebo ich ma rada, decka ju maju tiez rady a vzdy sa k nej tesia. (nie kvoli sladkostiam, ale celkovo 😉) Tak sa aj ja tesim ze maju super vztah, namiesto toho aby som sa tym uzierala a vypisovala litanie na forach o tom, ze moja svokra mi deti krmi blbostami, nerespektuje moje zelania a kazi mi vychovu..... A je X veci, ktore mozem brat ako dobru radu do zivota od niekoho, komu na mne zalezi, alebo ako miesanie sa do mojich zalezitosti a "kafranie" do vychovy....

mamavera
9. máj 2012

@masinka veď aj mňa babky rozmaznávali a o dedkovi ani nehovorím 😉 😉 ale boli sme vychovávané k úcte k iným a to sa z nášho života akosi vytratilo ☹ Dnešným deťom je v útlom veku splnené zo strany rodičov všetko možné aj nemožné. Samozrejme, ťažko sa potom prispôsobujú tomu, že všetci nebudú skákať tak, ako oni pískajú. Asi aj tu je časť problému spolužitia so svokrou , ale aj v mentalite tohoto národa, v pocite, že musíme mať nad naším dieťaťom rozprestreté ochranné krídla aj keď majú tridsať a riadiť každý ich krok. Vo svete sa dospelý ľudia osamostatňujú oveľa skôr, ale to je už vec financií...Absolútne sa nezastávam svokry, ktorá sa hrabe svojej neveste v skriniach, podrobuje ju výsluchu len keď ide vysypať smeti - kde ideš, s kým, na čo...ale pekne to opísala masinka - je to o tolerancii - tú sa snažím vnášať aj do vzťahu k deťom aj dospelým. Už som to tu niekedy písala, že jedna vec sa dá povedať viacerými spôsobmi, je to o takte, úcte, možno diplomacii, aj keď z mojich príspevkov iste viete, že v určitých prípadoch vby som dokázala byť veľmi tvrdá 😉

yokralovnayo
10. máj 2012

@mamavera
@excelent1 vdadaka za rady kočky.... to mám aj na pláne... lenžeeeee nechcem nechat mm sameho doma... lebo ona je padnutá na hlavu a dotrepe sa sem..... a ked tu bude s nim sama, to bude tiež horor.... 😝
al kočky ešte ma napadlo plán 😀 ked som v noci nespala od nervov..... 😀 že ked už by teda zazvonila, a boli by sme doma... otvorime... povieme že sa chystáme preč... jasné že sa votrie dovnútra... ale ok nech si sadne... upratovat nejdem!!! 😝 ani nič chystať... daju si kavu a bodka....
viete aky mavame neporiadok doma cez den? 😝 všade hračky...... hadadzane v obyvčke.. dcérine kresby po stoloch... atd.... ved to asi poznáte.... 😀 tak nech pekne vidí ako to u nás vyzerá 😉 ja ju kašlem... ale bavit sa s no unebudem.. len odpovedat na otázky jedným slovom!! ale to je už krajná možnosť.... d kedy si myslí že sa bude do nás starať??
čo som komu spravila? mm mam spracovaneho na našej strane.... ale ked mi ešte blbana jedna paiše že nebude volat mne ale mm !!!!! to čo je ako??? ty vole,... čo si už ona dovoluje......
my sme boli pohádaný.. nestretali sme sa dlho ....
@excelent1 ale teraz sa asi pol roka stretávame.... kvoli malej... ona sa strašne pretvaruje, ako ma zbožnuje.. 😝 spomínala som tu ako mi nadávala v sms kedysi... že som chudera a ukradla som jej syna...
to je primitívka .... no nič idem jej volať!!!!!! a to ešte len uvidí....

yokralovnayo
10. máj 2012

@mamavera to si napísala pekne o tej tolerancii.... 😉 😉 keby to tak chápali aj dve strany.... 😒
moja svokra je totiž maximálne neinteligentná !! minule prechádzala z paušálu na kredit a asi 10 krát za den volala mm že čo to je kredit... 😀 a kolko bude platit.. atd... pritom ona má len 45 rokov!!!!
ale ona nevie základné veci..... !! jááj a zas sa rozculujem! 😝

excelent1
10. máj 2012

@yokralovnayo sa smejem...aj mne takto pila krv..,ale už nepijeee 😀

yokralovnayo
10. máj 2012

@excelent1 hmm diky 😀
prave mi poslala sms!!! ze: som u lekara, zavolam poobede..... 😝
ja som pripravena jej to povedať teraz !! 😀 hmm tak musím čakať ..... 😝 a to už bude doma asi aj mm.....

pingu1
10. máj 2012

ahojte.
no! dnes rano mala revala, ze nechce tenisky do skolky ale crocsy, revala revala, doletela svokra a ta revala s nou..... pravidelne ked reve u nas na poschodi, tak svokra chodi riesit

pingu1
10. máj 2012

@poisonblu si stastna zena, ze mas taku svokru. ale svokra vs. nevesta je proste prirodou dane, ze sa nebudu znasat. zenske su zenske....

lji
10. máj 2012

@poisonblu ja len na margo toho že ved maminy sú dobré (ako svokry), ved každá matka je. aj ja som si to kedysi myslela pokial som nespoznala rodinu kde mamu majú síce v ucte ako matku ale neznášajú na nej vela od jej správania, starania sa do všetkého, organizovania a jednoduchosti v myslení, jej vlastné deti aj jej manžel.... a tak isto ju berie aj jej nevesta 😉 😉 a to chcem upozorniť že ja nemám so svokrou vzťah "hromy-blesky", ale ani "najlepších kamarátok". z úcty ako k mame môjho muža a preto že miluje malú k nim chodíme v priemere dva krát do týždna a aj to jej je málo, i ked ona k nam len ked mame sviatok lebo vraj daleko bývame 🙂 😉

eeffka
10. máj 2012

@mamavera mas pravdu ja som po svadbe a po narodeni dcery (1., pred 7mimi rokmi) tiez riesila svokru vo velkom, teraz myknem plecom na 80% veci co urobi,10mi nevadi a 10 ma vytaca. a je pravda ze ked nieco nechcem necusim a nevypisujem na kona ale sa ohradim okamzite a nahlas. A stiahla sa alebo uz nedotiera? alebo si ju uz nevsimam? 😀 ani neviem, v podstate nie je zla ale daka taka cudacka na moj vkus, vsetko dookola riesi, chce vediet aj ci som uz dnes bola na WC a kolkokrat, ale do zivota nepouzitelna... na niecom sa s nou dohodnes, do oci zapre, a mam pocit ze si aj mysli ze neklame... no proste naucila som sa ze vybavujem so svokrom ( manzel ten pre istotu s nimi nevybavi nic)
Jaj a dost mi otvoril oci MM ked mi povedal ze jeho nezaujimaju moje stazovacky na jeho mamu, ze ked sa mi nieco nepaci nech ju dakam poslem ( piiiiip), tak ked sa mi nepaci sice neposielam nikam ale myslim ze z mojho kysleho ksychtu je jej to jasne, vybavim si to s nou hned a muza neobtazujem.
Obe dcery male maju velmi radi, ale oni su, teda najma svokra taka ze chce mat veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelkuuuuuuuuuuuuuuuuu staaaaaaaaaaaaaaaastnu rodinu ( pricom sa v nej zeru ako svine) a my s muzom sme taki ze chceme mat svoj vlastny klud.
Ale rokmi sa to lepsi 😀 , a do dochodku si na mna hadam zvykne. Ked sa teraz narodila druha mi pozehlila vsetko pradlo bez dovolenia , kym som bola v nemocnici, co som nezehlila hadam 3m ( rizikove tehot), v prvej chvili ma to nasralo, potom som si povedala ze sa vytrestala sama, sak to musela zehlit snad 3dni. heh keby som bola svina tak jejj zavolam ze mi treba pozehlit a navarit a verte ze by tu naklusala do 30min a porobila.

A tiez som bola zo zaciatku "nevhodna" partia: z rozvedenej rodiny, no a ked si ta partia spravila skolu na cerveny diplom a ich syn nic, nejak sa skludnili a ked som ho potom dokopala do skoly a je Mgr , jaaaaj to bolo placu 😅 ( rozumej od dojatia) .

mamavera
10. máj 2012

@pingu1 mne tam chýba ešte to, že si revala aj ty a to aby svokra láskavo nechala výchovu tvojho dieťaťa na teba - revali by ste v tomto prípade všetky tri 😀

e_l_e_n_k_a
10. máj 2012

@pingu1 nesuhlasim,ze svokra versus nevesta jedane prirodou,ze sa nebudu znasat.... aj ked ja som tu svoju uz niekolko rokov nevidela,ani potom netuzim... ale moji rodicia sa uz velmi davno rozviedli ,z otcovej viny, a ocova mama ,,takze vlastne mojej mamy svokra,nikdy na moju mamu nepovedala ,zle slovo,ani sa jej nemiesala do vychovy,nehrabala sa vo veciach...a podobne blbosti... dodnes k sebe maju dobry vztah. aj my vnucata k nej radi chodime so svojimi detmi. je to nasa najsamlepsia prababicka na svete 🙂 🙂 🙂 !!
a poznam dost svokier ,ktore maju svoje nevesty naozaj rady, a naopak nevesty zase ich.
ale je tiez aj pravda,ze niekedy je fakt tou zlou nevesta.... viete si predstavit ,ze mate pat synov,pat neviest ,styry nevesty svokru zboznuju a ta piata ,kade chodi ,tade na nu kyda.... ani deti k nej nepusti,manzela uplne od jeho rodiny odtiahla... a ten blazon chodi ako opareny,ani matke sa nepozdravi,ked ju stretne...a to byvaju od seba 15 domov na ulici.... ja som sa jej raz pytala,ze co jej na svokre vadi,lebo ja ju tiez poznam ako velmi milu pani...viete co mi povedala??? "VADI MI ,ZE VOBEC EXISTUJE!" tak som jej povedala,ze jej to pripomeniem,ked jej dvojrocny syn vyrastie.... na to mi vravela,ze ona bude robit vsetko preto aby sa neho ziadna stetka nezavesila.... len som jej povedala,ze jej prajem vela stastia a sla som prec....
...moj nazor je,ze pravidla urcit na zaciatku...napr. svokra sa ohlasi na navstevu,tak ked ju nechcem v ten den ked ona chce,tak jej navrhnem iny termin a podobne... drzim palce vsetkym nevestam aj svokram 🙂

dada1212
10. máj 2012

veru tak, často je chyba nielen v svokre.
tým nechcem popierať fakt, že sú naozaj aj svokry, ktoré chcú mať syna len pre seba a sú kvôli svojmu cieľu odhodlané rozbiť aj manželstvo.
ale často je chyba aj na druhej strane, mnohé majú dieťa ako zbraň a ak povie svokra aj nechtiac niečo čo sa im úplne nepáči, okamžite zakážu dieťaťu so svojou babkou stretávanie prípadne zvaľujú to že ich deti neposlúchajú na svokrovcov. pritom starí rodičia "rozmaznávali" vnúčatá od nepamäti a napriek tomu, že tie vnúčatá s nimi trávili ešte viac času ako vnúčatá teraz, rodičov a nielen tých, ale napríklad aj učiteľov atd rešpektovali.
tam je potom chyba len v rodičoch, že ako vychovávajú dieťa. samozrejme, že tiež nehovorím o extrémoch, kedy napríklad starí rodičia hovoria vkuse nepekné veci vnúčaťu o niektorom rodičovi a podobne

yokralovnayo
10. máj 2012

@e_l_e_n_k_a hm ty ked jej navrhneš iný termín, tvoja zrejme pochopí....moja žiaľ nie!! povie že príde aj TAK! 😕 inak pekne napísané 😉

suem
10. máj 2012

@e_l_e_n_k_a
@dada1212 Tu nemozete taketo kacirske veci pisat. Vsetky svokry su zle, a ich genialne nevesty dobre. Precitaj si par stranok a pochopis. Ku mne keby sa tak spravala nevesta ako to tu niektore "hrdinsky" opisuju a prezentuju to ako "robenie poriadkov a urcovanie pravidiel" tak len horko zaplacem co za syna som vychovala, ze si zobral xantypu. Ja to nazyvam neucta a hulvactvo. 😒

lienka.7
10. máj 2012

@suem
@dada1212
nechcem sa tu s nikym hadat - ja si myslim, ze toto je individualne a neda sa to vseobecne generalizovat. tak, ako v manzelstve nie je kazdy den ruzovy, tak je to aj so svokrami - len naozaj ide o to, do akej miery sa ludia dokazu dohodnut, porozpravat a urcit si hranice. a tiez ako su ochotne urcene pravidla dodrziavat. ja som bola dobrou nevestou pokial som slepo suhlasila a pritakavala. ked som si dovolila vyslovit svoj nazor a manzel sa postavil za mna, bola som zrazu neziaduca (po cca. 2 rokoch). Netvrdim, ze mi svokra nikdy nepomohla ani nic podobne, ale to ako zachovala potom, tie klebety a lzi a ohovarania.... ako na mna doslova navrieskala, ze manzel sa radil iba so mnou kvoli zmene prace a nie s nou.....ked vsetko je dobre len to, co urobi ona, ked sa s nou musite o vsetkom radit a iba ona moze rozhodovat.....ked vam na nedelny obed povie ze to by ani svine nezrali (pritom vsetci ostatni doslova vylizu tanier).... je toho proste vela a ja tu osobu proste nemusim. a ked aj sam svokor povie, ze s nou je len preto, ze nema kam inam ist.... hm, to uz o niecom svedci.
treba vsak mysliet na to, ze kazda z nas bude urcite raz svokrou, tak sa moze poucit uz teraz do buducnosti aby tu neboli taketo temy. drzim vsetkym palce.

e_l_e_n_k_a
10. máj 2012

@suem to ake kacirske veci si mala na mysli ???

e_l_e_n_k_a
10. máj 2012

@yokralovnayo neboj nic,aj ja som presla necakanymi navstevami,ktore vacsinou koncili tym,ze ja som plakala zatvorena v kupelni a svokra mi robila "poriadky" ,ja som bola pre svokru najlepsia nevesta na svete,ale len dovtedy,kym som este aj snurky na topankach detom viazala podla toho ako mi prikazala....a zvady ,zacali ked som odmietala druhemu dietatu davat papierove plienky,lebo sa mi stale vyhadzal na ritke... a ona aj napriek tomu,ze som jej povedala do telefonu,zeby ziadne papierove plienky nedoniesla,tak pre istotu doniesla dva velke baliky. slusne som jej povedala,nech ich vrati v obchode ,ze ja to naozaj malemu davat nebudem.,lebo mu to skodi a uz aj kozny lekar mi to potvrdil....co som jej zle povedala??? nic..dovtedy som bola ticho a radsej som sa vyplakala.... ale vtedy sa nieco zlomilo vo mne,lebo ona zacala strasne ziapat po mne,ze som nevdacnica ,ze druhe decku nic nedonesu a ja si nevazim jej stedrost.... vobec ma nepripustila ku slovu a odisla....aj s plienkami...manzelovi zavolala,ze chcela ist ku nam na navstevu ,ale ja som jej neotvorila!!! ale ona volala az ked prisla domov,a to moj manzel sa uz medzitym vratil z prace,takze uz vedel,co sa dialo,ani nie odo mna,ale od susedy,ktora vsetko pocula cez otvorene okno...
ked jej povedal,nech neklame,ze on vie velmi dobre,ze mi zrobila na zlost...atd. -tak mu vravela,ze ci radsej veri nevdacnej ku... ako zene ,co ho porodila.... nerozpravali sme sa potom par mesiacov,len obcas volala manzelovi,ci este deti pri tej jeho ku... prezili....
potom sme sa nejak udobrili.....manzel na mna absolutne netlacil,tiez chcel aby sa mi jeho matka ospravedlnila...este doteraz tak neurobila... po kratkom relativnom udobreni ,prisli este horsie casy,vsetko,ale vsetko jej vadilo...nakoniec poslala na mna a manzela socialku...chcela nam zobrat deti,ze u nas nemaju ziadnu vychovu a ze ona sa lepsie o ne postara....deti sa jej bali.... a ako je to teraz??? moje deti ,keby stretla na ulici,tak ich nepozna.... uz minul minuly mesiac 7 rok,(ked dobre pocitam) co ich nevidela.... s manzelom sme sa aj snazili parkrat o to aby aspon deti akceptovala,ked o mne povedala,ze taku nevdacnu ku... v rodine nepotrebujea mam zakazane ku nim chodit.... ale co urobili nase deti??? mladsie poculo ,ked ich tam raz manzel zobral,ako svokra hovori svokrovi "skoda ,ze tie deti maju taku prije.... mater...." zacal revat a reval,kym ich mnazel neposadil do auta a neodisli...doma mu povedal,co pocul a ze viac tam nejdu....
mozno sa teraz mnohe pytate preco som vlastne dovolila,zeby deti svokrovcov navstevovali....nuz preco? lebo som chcela aby deti mali dve babky a dvoch dedkov... ale moja svokra sa o vnucata pripravila sama...

gelinka75
11. máj 2012

ja vobec neviem co si mam mysliet, vcera mi hovori svokra, ze mam kupit 2 bonboniery, ked idem do obchodu, tak sa pytam komu ide gratulovat, mno a ze ich potrebuje pre nevestu a pre mna na den matiek nam to chce dat, ja ze PRE MNA? ved ja nemam deti, tak kuka na mna, ze vsak este mozes mat..neviem ci to bola provokacia alebo co 😅

graceful9
11. máj 2012

ženy, som zúfalá,,,,bývam so svokrou v jednom dome,,,,na úvod musím napísať, že je policajtka,,,,je to katastrofa,,,,starie sa do všetkého,,,,,minule nám robila poriadok v perináku v našej spálni a mali sme tam rôzne "veci" čo svokra ozaj vidieť nemusí,,,,prezliekla nám posteľ, otočila podľa seba,,,,starie sa mi do všetkého na čo si len spomeniem,,,,minule malej ani nie 5.m dcérke mojej kúpila výživu so zelerom mäsom, pritom ešte len mrkvičkujeme,,,,a ešte bola nahnevaná, že som jej nedala,,,,starie sa mi do výchovy,,,,keď jej poviem aby malú nenanášala, tak jej poviem, že moja, musím ťa položiť, maminka nás bude biť,,,,,viem, že malá ešte nerozumie, ale raz bude,,,a najhoršie je, že mm si zastáva ju,,,,keď sa sťažujem tak zo začiatku vravel, že ona to myslí v dobrom, teraz rovno zvýši na mňa hlas a povie, že som ako malá, blbá a pod. výrazy,,,,,hlavne,že ja mám pravdu, ale on to neuzná,,,,