Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

sissmiss
1. júl 2012

ups, nevzalo mi to zvysok prispevku...
no nic. Pre mna je to nastastie uz exsvokra a exmanzel, lebo ten sa sice postavil na moju stranu, ale len pokial mu to vyhovovalo...ak mu pasovalo spravit zo mna furiu tak sa priklonil na mamickinu stranu...chvilu mi sice trvalo vobec si pripustit ze vlastny muz je niecoho takeho schopny, ale to pochopenie bolo zaroven aj vykupenim, mohla som sa odputat. Pri normalnych ludoch bez psych. diagnozy treba stanovit nejake hranice a pravidla a drzat sa ich, moze to trvat aj mesiace kym ta druha strana pochopi a mozno aj nepochopi, ale pre klud a dusevnu pohodu je to jedine mozne. A nie kazdy ma tolko inteligencie aby nepouzival very tipu: je ti zimka na rucicky a preco nemas ciapocku, maznavym hlaskom partyzdnovemu babu, kde je jasne ze naraza na to co by mala robit matka a podla nich nerobi dobre...za take by som vrazdila, u nas to robi moja mama a to ma maly sest rokov...ale este stale ma pocit ze ked sa prihovori jemu tak ma donuti spravit podla nej...

sissmiss
1. júl 2012

@mamavera podaktore svokry by potrebovali casovo narocneho konicka alebo mladsieho milenca, potom by nemali cas na hovadiny 😝

mamavera
1. júl 2012

@sissmiss absolútny súhlas, našťastie moja medzi ne nepatrí 😉

lucka227
1. júl 2012

@mamavera no predtym tak casto nechodila a ked aj tak som neotvorila a hotovo.Len vies,kazdy ma svoje hranice. Prave ze by si asi nechapala,ja som velmi silna osobnost a svokra je ten makkys,ona to mysli dobre len ako keby bola nechapava,taka jednoducha ak vies ako to myslim 😀 😀 😀 nedovoli si mi hocico povedat ani si malu nevypytala lebo sa bala ze jej poviem nie 😀 😀 akoze na kocikovanie a vidis,toto si neviem poriesit. Nuz co uz

lucka227
1. júl 2012

@lianka2
@mamavera
@wieruss
akoze kocky,cely vikend tu nebola 😀 😀 to bol raj na zemi,tak som si oddychla ze az,uplne som vypla ale pripravujem sa na rozhovor pretoze najblizsie ked pride urcite to spomienie takze si nacvicujem kamennu tvar a predslov ze preco som ja taka krutaaaaa nevesta ked ona by za nas zivot dala ach jooo 😀 😀

lucka227
1. júl 2012

😀

sissmiss
1. júl 2012

@mamavera moja co mam v tomto normalnom vztahu tiez nie...aj ked pocas vianoc ktore bola u nas, jej moj drahy musel raz dohovorit, velmi jemne a bez mojho chcenia alebo vedomia...ale pochopila a stiahla sa. Lebo sice chcela iba pomoct ale ja som sa citila vo vlastnej kuchyni dost neschopne, po tom dohovoreni sa uz pytala s cim ma pomoct a mala som potrebu, tak som o pomoc poprosila a ona rada pomohla...ale ked ako prve dosla a snazila sa vsetko riadit ma najskor odrovnala, potom mi to bolo aj smiesne, ale potom som sa nezdrzala a drahemu som sa postazovala, a on decentne poriesil...kedze su obaja inteligentni tak on to dokazal podat jemne a ona to pochopila bez urazania sa... Ale tam som videla, v kuchyni, ze su urcite trecie plochy kde nemozu byt rovnocenne vedla seba dve...a zistila som ze si hajim svoje teritorium, takze ja som nechcela byt ta podriadena a vedlajsia...aj ked nie som gazdinka a ona je...a aj ked sme mali vtipne formicky a ona ze nevadi ze som ine nezohnala 😀 ...nastastie ma dokazala akceptovat aj ked so mnou urcite nesuhlasila

evina57
2. júl 2012

@lucka227 tiež som párkrát neotvorila ale čuduj sa svetu, otvorila si sama!!! bývame v jej byte - iba je písané na ňu, nebývame spolu - a toto si dovolí a nie raz. chápem, že to je jej byt ale ona tu nebýva, tak si to nemá čo dovoliť, to ako keby podnájomníkom prišla len tak do bytu..drzosť! akože mala som dosť ale nič som jej nepovedala, nemala som odvahu a predsa som len slušne vychovaná :D mala som úctu k nej ale už nie. každá matka si raz povie DOSŤ!

sissmiss
2. júl 2012

to ze maju pravo na nieco, to je casta veta....moja exsvokra nam silou mocou chcela organizovat svadbu...financne samozrejme neprispela ani halier, len si brala...ale bola nestastna a potom som pocula klebety ze ona si tu svadbu nemohla spravit po svojom, pozvat koho chcela a podobne...a pritom tam mala vsetku rodinu s ktorou sa este bavi...lebo s vela sa nerozprava, takze ti co este zostali tam boli...

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 a čo na to hovorí tvoj mm? jemu nevadí, ža sa furt vtrepe do kúpeľne na kúpanie alebo že s vami chodila na nákupy? si viem predstaviť, aký si mala pekný víkend bez nej. ja som skoro celé tehotenstvo bola PN a musela som byť doma a ona skoro každý víkend mm do telefonu - a neprídete ma pozrieť? ste pozvaní. no a mm samozrejme - ešte uvidíme. on jej ťažko povie nie, lebo ona sa mu rozplače alebo sa oduje. tak sme tam chodili ako blbci furt aspoň jeden deň z víkendu na tri hodky. ja viem, možno pre niekoho je to málo, ale ja som si chcela radšej oddýchnuť, nie sa trepať k nej, keď sa tam necítim dobre v jej prítomnosti. ona si ma obzerá ako nejaká bosorka od hlavy po päty, keď na ňu ja pozerám, tak si ma takto obzerá, no je to normálne? a furt len ako nemá peniaze a pritom furt kupuje sprostosti, mm ju dosť finančne podporoval, vlastne aj jeho bratia, dali jej na terasu peniaze, na plastové okná a to chce novú strechu. no a čo som ja vyhrala športku či čo? keď na to nemá, nech to nerobí, nie priživovať sa na vlastných deťoch, ale ona vie ako na ne. a aj na dovolenke pred dvomi rokmi bola za ich peniaze. my keď sme sa vzali, ani neviem, či nám dačo dala na svadbu, ak hej, max. stovku, ale nevadí, nemusím ejj byť vďačná, no druhému synovi dala. no a malej takisto nič nedala, lebo ona Má PRáVO na všetko, do všetkého kecať, všetko organizovať a oni sú už zvyknutí na ňu, ale ja si chcem organizovať život ako chcem ja.

lianka2
2. júl 2012

ale ľudia, to som len chcela povedať, že mm jej už toľko vrazil peňazí do jej domu, či už na opravy, či na domácnosť, my sme už spolu bývali a ešte brala od neho peniaze, čo tam prišiel raz za týždeň prespať, nepovedala nie, nechaj si, veď čakáte bábo. a malej nedá ani sprosté dupačky. nejde o ten dar, ide o princíp.

lianka2
2. júl 2012

@sissmiss no moja mama to našťastie nerobí, že ma komanduje, že je malej zima alebo teplo alebo... ale svokra furt. tak mám 28 rokov a hádam viem, kedy má jesť, piť moje dieťa, či mu je teplo, či zima, či je spokojné alebo pokakané. ale ona nie, furt opačne. len tam prídeme, malá začne revať a svokra hneď - a nebude hladná? a nebude smädná? tak hádam tam neprídem s malou bez mlieka a bez toho, aby som ju nakrmila doma, nie? čo som debil? no a keď už to stále raz opakovala dookola, tak som už malej urobila mlieko, dala som jej ho, aj keď pila pred hodinou, vypila 15 ml a svokra - no vidíš, ty si bola hladná, však? no asi ťažko. potom samozrejme zas začala plakať, tak - a nebolí ju bruško? som myslela, že ma švihne. 😠

lucka227
2. júl 2012

@evina57 fuha a ona ma kluce?Tak by som jej povedala ked bude najblizsie na navsteve ze ich potrebujem lebo ze som stratila a uz by som jej ich nedala 😠 to moja tiez ked nie som zamknuta si vojde ale tu je to tak zvykom takze tazko nieco vysvetlovat ked ja som tu jedina ako z ineho sveta :D

lianka2
2. júl 2012

ale tá moja, to je prípad. keď sa malá narodila, bol február, som povedala, že na návštevu môžu prísť, ak budú zdraví, naši v pohode, svokra bola chorá, ale na druhý deň jej zázračne už nič nebolo, tak sa musela dotrepať, akoby ju už nemohla vidieť o 5 dní neskôr. poprosila som ich, nech si idú umyť ruky, čo jasné, že návštevám nekážem, ale tak som sa bála o malú, tak svokra to hneď na druhý deň volala mojej mame, že ešte len k nám prišla a musela si umyť ruky. a čo si ich mala umyť pri odchode či čo? ja nechápem, prišli naši, v pohode, prišla kamoška, ukazujem jej v chodbe malú a kamoška - počkaj, najskôr si idem umyť ruky. všetci v pohode, len svokre sa to nezdalo... tiež som myslela, že tam budeme behať aspoň raz do týždňa, ale akosi som jej dala najavo, že nie. no ale ma preto ohovárala už aj pred mojou mamou, pred švagrinou, pred švagrom druhým, takže zachvíľu ma budú mať všetci radi, keď ma bude takto ohovárať a vytrhovať vety z kontextu a mňa sa už nik neopýta, ako to bolo, že či fakt tak, ako hovorí ona.

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 a to akože ani nezazvoní a vojde si dnu? no sila. ale to poznám, tiež som v icho rodine jediná ako z inej planéty...

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 joj no s peniazmi je to presne tak aj u nas. Len my jej nemame z coho dat a ani by sme jej nedali lebo ja som zasadne proti. Este to nie je tak davno ze stonala pred svagrom kym jej nedal peniaze na topanky a pod. Ja sa len smejem ked vravi ze ona na seba daaavno nemysli ale len na nas co by sa nam mohlo hodit a potom ide do mesta a minie na oblecenie 250eur len tak prdne takze sa nevyjadrujem.Ale reci ako nam pomaha ojojoj. Minule chcel manzel koselu za 30e a mal tak som povedala ze naco ze ma nech nespekuluje ze nam treba roll dorku a ona mu povedala,co som az potom zistila ze nech si len kuuuupi ze ona mu daaaa. No a hovno.Som to zatrhla.Jasne ze mu to tiez vadi ze je tu ale zase ho chapem,povie mi vies je to moja mama,co mam spravit,ty by si tiez tvoju neposlala domov-co je pravda ale moja je rozumna a vsetko sme si dohodli predom. Samozrejme aj so svokrou ale to uz dnes nie je pravda.Este si zivo pamatam ked som mala pred porodom a povedala som ze si nezelam aby prisla po mna do porodnice,ze to je zalezitost manzelov a novorodeniatka hadam tak sa strasne nasrala ze nechcem,ale nepovolila som tak povedala ze dobre ze bude cihat za stromom aby malu videla.No otras,co jej na to povies? 😀 😀 😀 Na nakupy s nami nechodi lebo som povedala MM ze ked ide tak OK ale ja nie tak to rychlo pochopil a jasne ze mu je lepsie len so mnou pochodime si kde chceme a klud. Aj dnes samozrejme klopkanie,no skoro ma j.blo.Ze uz nemohla vydrzat tak dllllho nevidela malu.Som si vravela ze dychaj,nebude dlho.A ked sa spytala ze ako sme sa mali,ze nas cely vidend nevidela tak som jej povedala ze vies ako nam bolo faaaajne,tak sme si oddychli 😀 😀 😀 😅 a hned ze poobede pojdeme kocikovat,tak som ju zrusila ze nie,ze je teplo a hotovo. Ale ona to asi stale nepochopila,si myslela ze je to asi len na tento vikend ze tu nebola,musim to premysliet ako jej to vysvetlit aby sa jej rozsvietilo 🙄 Ozaj dnes prva veta...jooooj a nie je ti tepluuuucko,preco mas pancusky? 😀 😀 😀 pritom vie ze sme v novostavbe a nie je tu tak horuco,joj,skoda slov

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 jasne povie ze nechce klopkat lebo ak nahodou mala spi aby pes nestekal a zvonec som vypla 😀 😀 povedala mi ze ved sa nemusis zamykat,tu ti nikto nevojde,len ja.No mala som sto chuti povedat ze ved prave preto sa zamykam 😀 😀 😀

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 aj nasa sa vo februari joj ani nevrav.A to uz ste von isliiii?Tak skorooooo?No s tymi rukami prosim ta,jasne ze kazdy si umyje,sak je to babo.Ale ked jej poviem/podotykam ze pila kavu s mm pol hodinu vonku/tak mi odpovie ze ved som si doma kym som sla a nic som nechytala 😀 😀 😀 😀 a ja ze ani klucku?Tam je najviac bacilov pre boha no mne by to ani nenapadlo povedat taku kravinu

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 no to fakt ako u nás, presne, veď ona nám dá, ona keď môže, pomôže, prispeje. švagor to isté, že on nám dá, keď sa malá narodí, tristo eur jej dá na knižku. skoro ma švihlo, načo jej má dávať toľké peniaze, ptoom aby som to zas ja dávala a načo, veď to je zbytočné, hore dole prsúvať peniaze. oni sú zvyknutí sa darčekovať ako drbnutí, také dary, že umývačky riadu a podobne, ja mám komu šetriť, mám dieťa, nie aby som darčekovala svokru a švagra toľkými drahými darmi. no samozrejme doteraz žiadne peniaze nedal, svokra detto. ale ja nepýtam, to len na margo toho, že oni všetko, ale len rečami. no a tiež, ona nemá peniaze, jej stojí plyn na mesiac 250 eur a zarobí 500 aj s ôchodkom a kúpi si kožuch za 250 eur, bundu za 100 eur a ona nemá? takisto aj teraz, malej na krst nedala ani jedny dupačky, nevadí, ale o dva týždne si kúpila nový hajzel a teraz aj vaňu. na to má? keby tam mm žil, už to cvaká on. a zrazu sa zaobjíde aj bez jeho peňazí. teda dúfam, že jej nedáva za mojím chrbtom, lebo to by som sa namieste rozviedla. ja chápem, keby to bola žena čo má tri tričká, dvojo nohavíc a dva svetre, ale ona 4 skrine drahých handier, na to si peniaze nájde a na domácnosť, aby jej dávali synovia? pritom mne povedala, že ona vie ako na nich, čo im má povedať, že ona si dopraje a že aby jej nehovorili, že míňa peniaze, tak im povie, že to je zo sekáča, to je staré, to vytiahla zo skrine spred 2 rokov a pritom to má nové. to mi hovorila,keď si myslela, že budeme kamošky. a raz som jej niečo súkromné povedala, lebo však jej sa môžem zdôveriť a ešte zakaždým mi prízvukuje, mm nehovor,že som ti volala. no a nakoniec mu zavolala a tú vec obrátila proti mne. keď som bola v nemocnici počas tehu, tak furt s mm prišla za mnozu aj ona, som sa ani na jeho návštevy netešila, keď furt s ním musela chodiť, nie aby sme sa my dvaja porozprávali. a to ešte sa išla pýtať na môj zdravotný stav a akj na malej, lebo ja som deebil a neviem sa opýtať. len ona vie. ona musela minule aj môjho mm objednať k zubárke, lebo sám by sa asi nevedel. a mm to tiež nevadí, veď je to jeho matka, veď ona nechce zle. akože v niečom mu lezie na nervy, ale tiež jej nič nepovie, lebo tá sa oduje a koniec. o mne by to len dobre padlo...

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 a kedy sa vaša narodila? naša 20teho februára. no aj moja, že ona nič nechytala, pritom má doma psa, ktorého musí z chodby hodiť do haly, aby vyšla von, lebo to je také nevycbhované, že to vkuse skáče a minule sme tam boli a ona, že nech malú jej pes ovonia, aby mu nebolo ľúto. no a raz ho dala von, lebo mne to zo začiatku vadilo, keď bol vnútri aj pes, a to nie je nejaký malý jorkšír, tak tam brechal, nakoniec ho zobrala dnu a upokojovala psa, že neboj sa môj, neboj sa. a potom sa spamätala, zasmiala a hovorí, že to je ako na hlavu, že by mala malú utešovať a nie psa. no som si pomyslela, ty si celá na hlavu. malej chcela dať hračky, plyšáky, s ktorými sa už jej pes nechce hrať. a nie, neboli sme s malou von tak skoro, ale svokra zahlásila mm, keď mala malá dva týždne, že či neprídeme. vonku zima, zúrila chrípka a s dvojtýždňovým bábom sme mali prísť. no len aby sa jej rátalo. joj blbá je až strach.

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 ja som jej raz povedala, že ona mala možnosť vychovať si svoje deti so všetkým čo k tomu patrí a ja si chcem vychovať svoje dieťa. povedala som jej to milo, aby sa neurazila, ale aby pochopila, že čo ona už zažila, mňa ešte len čaká a chcem si to vychutnať bez toho, aby mi do toho mudrovala. no ona samozrejme s úsmevom všetko pochopila a potom poza chrbát som zas ja tá nevychovaná, drzá... blablabla

lucka227
2. júl 2012

joj mame to podobne.S nemocnicou pocas tehu detto no ale keby sa sla spytat na moj zdr.stav tak jej nieco poviem,sa divim ze ju informovali. Nam zase dala,to nepoviem,ale ja si tiez nepytam a zase to neboli stouky eur. Ona vzdy povie ked prave nema ze joj tak by som vam pomohla a ked ma tak povie uz som si tolko a tolko odlozila :D no ja sa tohto nemusim bat,ze by jej daval,financie drzim ja a uz som ju tak vytrenovala ze aj ked idu do mesta da pekne mm na benzin,sak necuram do nadrze a uz som sa par krat nahnevala lebo ona nikdy nema cas vzdy na poslednu chvilu so syncekom na aute a ked jej poviem ci autobusy nechodia,co nesadne na bus a je tam za 15 min. tak mi povedala ze a ty chodis?Ved ale chapes ja mam male babo tak som do nej vyletela ze az.A keby si ma minuly tyzden videla ako mi rupli nervy,tak sa pocuras.Uspavala som vecer malu a buchala ako splasena tak som vyletela,rozdrapila dvere a ze "co buchas stale"!!!!! a drbla nimi.Ta chytila taky sok ze zabudla co chcela a sla domov haha.A jedine stastie je ze som bola prosti tomu aby mala nase kluce,ked vidim ako svagrovi pcha do zamky ked neotvara mam dost.Ona mu musi donies obedik ked spinka alebo ked ide do mesta tak mu ide periny prezliect,no chapes? 😅 😅 😅 proste psycho.Viem ze to nemysli zle ale ja by som ju kade lahsie poslala a to chcela aby sme s nimi byvali,haha

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 16.2. 🙂 no ja som sla von lebo bolo dobre ale skor aj preto aby som ju nastvala tak mi liezla na nervy

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 no o mne by to skusila povedat,to by som jej povedala ze ked sa jej nepaci nemusi sa so mnou rozpravat

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 vidis a mne povie ze ona robila presne vsetko ako jej svokra povedala ze ja som taka mudra ze vsetko viem a ona musela pocuvat.Tak som jej povedala ze to je jej hlupost a nie moja ze ja by som ju do kelu poslala kde sme tak ja si to vynosim,vytrapim sa a porodim a potom budem podla niekoho skakat ako zapiska,nie?No kde sme

lucka227
2. júl 2012

a vies co chcela na narodeniny okruhle od nas a svagra?Kupele.Chapes to?kazdemu to hovorila aj ked som povedala ze na to nemame aj tak ich nedostala haha sak to stalo okolo 700 eur a co som sa s konom zrazila?

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 mne svokra ešte keď som tehotná bola, tak hovorila, že budem kojiť koľko sa bude dať a potom BUDEME dávať kravské mlieko, kěď som dlho nekojila, že BUDEME dávať vitamíny v strave, a BUDEME, BUDEME, BUDEME... stále len budeme, akoby sme boli rodičia my traja - ja, mm a ona. alebo ona, mm a ja lepšie povedané. no ale ja mám na všetko svoje argumenty, keď dačo neviem, opýtam sa MOJEJ mamy, čo som tiež už svokre vysvetlila, žeč mám bližšie k mojej mame a opýtam sa radšej jej, keby bol na materskej 24 hodín denne s malou mm, prosím, môže komunikovať a radiť sa so svojou matkou. no tak dáva saspoň rozumy jemu, on mi to ani nehovorí, vie, že urobím po svojom. ale to som jej všetko pekne vysvetlila, nie drzo, nechcela som, aby sa nahnevala, ale aby pochopila.

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 my sme šli von asi až po mesiaci, dovtedy sme nmali aj problémy a to som len trpla, že zahlási, že keď už chodíme von, môžme prísť za ňou.

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 no mne tiež povedala, že jej svokra dosť radila a ona si dala poradiť. pritom so svokrou zle vychádzala a keď chodila do roboty, tak tretie dieťa bolo u jej rodičov na orave a domov chodilo len na víkend. tak čo ho nenechala pri svokre, ktorá bývala vo vedľajšom dome, ale radšej ho týždeň nevidela? to sú také drísty. ona bola dobrá, len svokra bola sprostá. a teraz je zase ona dobrá, ale ja som sprostá...

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 ved toto je to ze aj ja chcem aby to pochopila a nie aby sa urazala ale ked povies niekomu co nechce pocut tak sa vacsinou urazi pritom chcem aby sme mali dobry vztah,chapes,ked budem musiet mat stale zatate zuby tak ju zachvilu budem nenavidiet a nie mat rada. To zase moja stale ked prisla,mas mliecko,a mas dost?A preco place,nemas malo mliecka?A tlak som mala 300.Mne svokra sama povie ze ked nechcem jej nic povedat nech sa maminy svojej spytam,predsa je to moja mama ale ja som typ ze si rada robim po svojom,preco by som stale mala vsetko s niekym konzultovat