• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Moja svokra. Už nevládzem

10. novembra 2017 
Mame to tazke .. :angry:
Moja svokra sa dneska zase vyznamenala..Prisli sme na nastevu a kedze sa s manzelom pokusame o dieta tak prisla aj s takym malicky kalendarikom a hovori mi Dženi noze mi povec,ako ti vychadzaju krámi vypocitam ti plodne dni urcite je chyba v tebe ved nas Marek /moj manzel/ je po otcovi..
Potom mala dlhy monolog jak sa hanbi pred koleginami ze este neni stara mama.. Potom mi zacala hovorit ze za vsetko moze moj notebook a jeho ziarenia :grinning: :grinning: :grinning: .
A O tom ze som jej musela predkladat papiere ze som plodna o tom vam ani rozpravat nebudem :confounded:
22. feb 2013 o 18:01  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@yenifer to nemyslis vazne???? :astonished: Z akej veci si jej 'musela' dat potvrdenie. ze si plodna???? A tvojmu manzelovi to nevadilo???? Prepac, ze sa vypytujem, ale tuto diskusiu citam od zaciatku a toto som este necitala teda :astonished:
22. feb 2013 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jo111 normalne od gynekologa papier. Moj manzel je uzasny chlap a vadí mu to no svoju matkusi vazi na tolko ze jej nepovie nic . Maximalne odide z miestnosti . Pri tomto co mi povedala sa iba divne pozrel a isiel prec.. Neviem co mam robit ako to znasat. Koli nej som v takom srese ze mi meskaju aj kramy a cela snaha na babo je preč .. je to hrozne ale na niektorych jej veciach sa vazne uz iba smejem :sweat_smile: :confounded:
22. feb 2013 o 19:18  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yenifer to ti nezavidim teda :frowning2: ale takto sa dopracujes len k zdravotnym problemom :frowning2: ani sa necudujem, ze sa vam nedari :confounded: ale nehnevaj sa mne toto keby svokra zahlasila, ze jej mam doniest papier o plodnosti tak jej poviem, ze len v pripade, ze ona donesie papier o svojej dusevnej sposobilosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. feb 2013 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
baby moja je svokra je naozaj unikatna,diagnostikovali mi diabetes mellitus typ.1 bola som tyzden v nemocnici,po navrate domov mi povie kupila som zakusky.daj si.skoro ma porazilo :frowning2:
22. feb 2013 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@yenifer ja sa uz tiez len smejem :grinning: ale to preto, ze po roku nervov z tej mojej som ochorela a povedala dost :angry: a snubenec musel zmenit pristup :angry: reci typu ona je taka a nemysli to zle, len to zle formuluje som im obom otrepala o hlavu ( metaforicky samozrejme, aj ked v pripade mojej svokry by asi bola ucinnejsia praktickejsia metoda).
Vstat a odist si mala ty- a manzel by sa mal s matkou porozpravat a nie ta nechavat napospas nech si vypocujes este viac. On jej dava najavo, ze to moze robit, ved jej nic na to nepovie :angry: Na tvojom mieste by som sa s nim vazne porozpravala, ze ak chce mat s tebou deti tak nech si matku da naporiadok. Moj si s nou tiez musel spravit poriadok, odmietla som sa s nou stretavat a jemu som povedala, ze s nim deti mat nebudem kym mi jeho matka bude robit peklo zo zivota. Zabralo :grinning:
22. feb 2013 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@mariavasik to je typicka vlastnost vsetkych matiek :grinning: s mojou mamou mam skvely vztah, ale toto mi robi v jednom kuse :grinning: vie velmi dobre co nejem (lebo nesmiem) a dovlecie kilo hrozna a hovori daj si :grinning: a to ho nejem uz 5 rokov :grinning:
22. feb 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jo111 so svokrou mame velmi zly vztah,do vsetkeho sa stara,ja na to nie som zvyknuta,pred svadbou som byvala roky v podnajme,cudne mi bolo ze do vsetkeho sa mi montuje,no a od nervov som dostala cukrovku.po dohode som sa k nim nastahovala,bol to moj najvacsi omyl mojho. :frowning2:
22. feb 2013 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yenifer tak to je sila, vôbec ti nezávidím. Vykašli sa na ňu a nerieš ju... viem, že sa mi to ľahko hovorí, ale neboj aj ja som si tu pár príspevkov popísala. Vytočí ma veľa vecí, ale už to nejako neriešim - nemá to význam. Dúfam, že čoskoro budete mať 2 čiaročky :slight_smile: držím palčeky
22. feb 2013 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariavasik ja som nastastie nikdy nesuhlasila s byvanim u mojej svokry, skoncila by som bud ako alkoholik alebo na drogach :stuck_out_tongue_closed_eyes: bola som ako zbity pes uz len po navsteve. Nie je u vas sanca osamostatnit sa?

@aadulik2110 ale to nie je riesenie- kolko bab tu pisalo uz ako sa im uz tak zle vztahy zhorsili narodenim dietata :frowning2: tym nemyslim, ze nemaju mat deti- len si myslim, ze najprv by bolo treba svokru usadit a potom sa bez stresov pustit do snazenia. yenifer ma uz teraz zo stresu problemy, manzel nic nepovie, co vsetko si bude tym padom svokra dovolovat po porode???? Nechcem ani pomysliet.
@yenifer je to samozrejme vase rozhodnutie, nech nevyznejem ako prechytrala, ale tieto diskusie ma prinutili rozmyslat aj takto.
22. feb 2013 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jo111 uz na tom potajomky pracujeme,dufam ze sa nam to podari.svokra je vdova a manzel nechcel aby zostala sama v rodinnom dome :(
22. feb 2013 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yenifer na tvojom mieste by som svokre ziadne potvrdenia nepredkladala,ved je to tvoje sukromie a nech sa do toho nestara,kedy budete mat deti....mozno naozaj ten stres blokuje otehotnenie u teba............moja svokra sa tiez zacala miesat do nasej buducnosti ohladom deti,chcela vediet moj zdravotny stav a podobne,tak som jej to hned vysvetlila,ze do toho ju nic nie je :wink: a jej maximalna zvedavost ma zlostila,tak sme sa s muzom dohodli,ze vsetky informacie tykajuce sa nasho sukromia su pre svokru tabu a davame si pozor na ludi,ktori su s nou v kontakte.momentalne mame pokoj od nej,nevie ani nasu novu adresu :grinning:
22. feb 2013 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mariavasik tak to vam silno drzim palce :slight_smile: nech sa podari cim skor :slight_smile: moja je tiez vdova, ale ja som trvala na tom, aby si syna nezamienala s manzelom :angry: ja mam tiez mamu co je sama, takze bud obidve alebo ziadna- co sme sa zhodli, ze byvat s nami teda nebudu ani jedna, nechcem spachat samovrazdu v najlepsich rokoch :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. feb 2013 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yenifer TI SI PIPIIIIIIIIIIIII.predkladat svokre papiere...no ja by som jej povedala od srdca ako tej mojej.....baby uz ste vazili pradlo do pracky?no ja som musela .....
22. feb 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@mariavasik to je teda hlupa svokra,nezavidim ti :unamused: ja cukrovku nemam,ale berem metformin...mne moja svokra v lete povedala,ze by mi trebalo schudnut.....svina jedna,ja som bola v 7.mesiaci,takze som ju ignorovala....a to svokra by mala schudnut,ma nadvahu 40 kil najmenej,vazi cez 120 kil a do dveri ide bokom,takze tak :angry:
22. feb 2013 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@jo111 ja som sa odstahovala od rodicov ked som mala 18,bolo mi super byvat sama v podnajme,keby som toto vedela dopredu,urcite by som na tom trvala,aby sme sa nastahovali ku mne.
22. feb 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jo111 ja to chápem.... ja to mám tiež doma.... a už som fakt rezignovala.... lebo to je boj s veternými mlynmi... keď bol problém, ale niečo svokra mala.... podotýkam, že sme bývali 7 dospelý pod jednou strechou a keď bol nejaký problém medzi mnou a svokrou alebo medzi manželom, mnou a svokrou, tak to riešila celá rodina, aj keď sa ich to netýkalo - išlo ma poraziť. Malý sa narodil a bolo to ešte horšie a vždy som z každého konfliktu vyšla ja ako taká sprostaňa... mysleli sme si, že keď sa odsťahujeme zmení sa to. Počítali sme minúty kým sa budeme sťahovať. Bývame sami a keď sa hádame - vždy je to len kvôli svokre resp. manželovej rodine - naposledy mi manžel povedal, že len ja mám problém. Už nemám síl to riešiť - zatnem zuby, návštevu tam alebo u nás pretrpím a poviem si, že je to len na chvíľu a budem mať pokoj. Reči púšťam jedným uchom dnu a druhým von.... Preto som napísala to, čo som napísala
22. feb 2013 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yenifer
rehnim sa jak kuň :D prepáč :D
22. feb 2013 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@stellamaris tak toto pocuvam denne,ze ja mam nadvahu,nech sa pozrie na seba sirka-vyska rovnaka :grinning: ,okrem cukrovky mam aj vyoperovanu stitnu zlazu,takto idu tazko dole tie kila
22. feb 2013 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj nazor: dajte svokre sancu zariadit si svoj zivot. odstahujte sa, aj ked len o dve ulice dalej.
ked byvate s nou, ona sa na vas upne, lebo vas ma stale na ociach.
mozno bude pre nu 1.rok tazky, ale casom si najde vlastny zmysel zivota a mozno aj novu znamost :slight_smile:
22. feb 2013 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@stellamaris mna ked moj chlap prisiel predstavit reakcia jeho matky a babicky bola, ze som prenho prilis mala a prilis tucna- vtedy som mala 165 cm a 60 kg. Absencia sudnosti a taktu sa to vola. Neriesim.

@aadulik2110 prave preto sa snazim rozmyslat dopredu- keby moj chlap sa ma co i len raz nezastal (vzdy tak spravil) tak velmi vazne uvazujem o rozchode. A deti mat nebudem, kym si nebudem ista, ze budem moct zit v klude. Nemam sa kam ponahlat, ani sa este na deti necitim, ale ked sa nebude svokra spravat ako normalny clovek, nech si nemysli, ze ma bude vydierat cez deti a manzela. Spravila by som kratky proces s nou.
22. feb 2013 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mariavasik jaj ty mas asymetricku svokru...asi meter vysoka,asi meter siroka :grinning: mam svagrinu s rovnakym problemom ako ty,aj jej sa schudnut nedari a svokra,ktora neprejde cez dvere ako my vsetci ,iba bokom,lebo ma strasne siroku zadnicu,jej davala rady ako schudnut. svokra sedi inak cely den na gauci a krmi sa pizzou,tucnym mäsom,takze ma nadvahu a berie liekov plnu hrst 3x denne :wink:
inak este pikoska: muz ju raz upozornil,ze v rohu obyvacky ma ciernu plesen,taky poriadny flak a ona na to,to nie je plesen,to z kurenia tam nacmudilo ( kurenie maju ustredne,ziadnu pec) :grinning: :grinning: tak blba je.....
22. feb 2013 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@yenifer to je strasneeeee , tak toto mat v rodine tak obmedzim navstevu na max.1 rocne
22. feb 2013 o 20:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jo111 hmm to je síce dobrý postoj a schvaľujem.... a čo keď takéto správanie začne až po svadbe a nasťahovaní sa pod jej strechu ako bolo v mojom prípade.... ja by som jej povedala, čo si myslím a naozaj by si to za klobúk nedala..... ale je tu veľa ďalších faktorov.... 2 švagrinné, 2 švagrovia - ktorí pribudnutím do rodiny začali riešiť každý môj pohyb, každú moju reakciu a pod. raz som si dovolila povedať, keď som bola max. vytočená, aby svokra mi nič nehovorila, lebo vybuchnem a poviem jej niečo, čo ma bude neskôr možno mrzieť.... aké haló z toho spravila.... preplakala celý deň - všetci za mnou chodili, čo som jej vraj povedala.... že som nevďačná a keď ona chce len dobre atď. A ešte sa vrátim k tomu ostatnému okoliu..... čo robím ako robím nič nie je dobré (to som zvládla prekúsnuť), ale čo mi lezie na nervy, tak všetko, čo sa v dome "šustlo", tak hneď vedela celá dedina - a ľudia sú zlí - hneď mi niekto - kto býva na druhom konci dediny povedal, čo povedala svokra alebo švagriné o mne.... a to sú také depkové veci.... a nejako "zakročiť" aspoň v mojom prípade nepripadajú do úvahy - radšej to neriešim, návštevy pretrpím a žijem si svoj život a som "šťastná"
22. feb 2013 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jo111 no pravdu mas :wink: mna predstavil muz najprv matke,svokra sa chechtala ako nepricetna,dodnes neviem preco.....dochechtala sa rychlo,ked som jej povedala,ze este nie som rozvedena a zijem s buducim ex-manzelom este v jednom byte.......a svokor muzovi hned povedal,aby to so mnou ukoncil,lebo ja sa urcite nerozvediem....mal smolu,uz som rozvedena a tohto roku si beriem jeho syna :grinning:
22. feb 2013 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@stellamaris moja svokrusa sa napchava bonbonierou od rana az do vecera ona si nevari,radsej si da zakusky s nutelou,potom ked sa postavi na vahu tak sa cuduje. :grinning:
22. feb 2013 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zoyuska tak toto je tak strasne, ze sa musim smiat :slight_smile: vazit pradlo....dufam, ze sii nemusela pocitat zrnka ryze ked si ju isla varit...paneboze, ludska hlupost je nekonecna :slight_smile:
22. feb 2013 o 20:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aadulik2110 ja som bola tiez naivna, velmi dlho som zila v tom, ze mam dobru svokru :grinning: je to majsterka v manipulatorstve a pretvarke. Ale ako to povedat- aj ked som bola sialene zamilovana, vseobecne co sa tyka vztahov som strachopud. Povedzme, ze manzelstvo mojich rodicov mi dalo velku vystrahu do zivota, a nechcela som sa vydavat ani mat deti, aj napriek tomu, ze svojho chlapa som velmi lubila aj lubim :slight_smile: ale proste neprichadzalo do uvahy pre mna sa k nemu nastahovat a otehotniet aj ked som v tom case mala kvazi dobry vztah s jeho rodinou. Ten vykricnik tam niekde stale bol, a ja som zato teraz velmi vdacna, lebo mam na vyber. Nie som uvaznena v dome svokry s dietatom a bez vychodiska. Tym sa nechcem nikoho dotknut, toto je len situacia ako som ju videla vtedy ja.
22. feb 2013 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariavasik no to sa jej zakusky a bonbony lepia pekne na boky,verim ti :grinning: a potom Jej mastnost svokra rady rozdava a mudruje,nepoviem,keby svokry stihle boli a zdravu stravu doma mali,ale takto???moja svokra sa este chvali,ze jablko alebo ovocie uz davno neje......
22. feb 2013 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stellamaris ja som uz davno prestala aj pocitat kolkokrat bolo mojmu povedane nech sa so mnou rozide- ona nemala problem mu take veci hovorit kym ja som bola v inej miestnosti v dome a vsetko pocula :rolling_eyes: dovody: nie som dobra kucharka (co na tom, ze moja svokra nie je o nic lepsia kucharka), som leniva (studujem a pracujem v kaviarni dho do noci, ale to sa nepocita, ked nevstanem pred osmou rano som leniva), ze som tucna je uz klasika.
@zoyuska to nam vysvetli prosim ta :grinning:
22. feb 2013 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok