Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

elize
18. feb 2010

lifiatko tak moj svokor povedal mm, aby pozval svoju kolegynu na kavu (to sme uz spolu chodili 6 rokov). Zhodou okolnosti ju poznal aj svokor. MM na to, ze nema dovod ju nikam pozyvat a ked chce nech si ju pozve sam. Ale aj tak 😠 Ale toto nepovedal predomnou. Keby to povedal predomnou urcite zasiahnem a poriadne mu vycistim zaludok. Sice nejak zvlast neziarlim, ale toto ma poriadne nahnevalo.
Ja nechapem o co im ide.

murinka
25. feb 2010

caute baby.dnes sme malej kupili novy kocik a je krasny 😎 velmi som sa tesila,no ked sme prisli domov tak svokra namiesto toho aby povedala ze je krasny tak len odvrkla ze-,,v polsku by ste kupili lacnejsi,, 😢 ja uz nechapem co robim zle ☹

janette4
25. feb 2010

murinka,zle robíš to,že existuješ 😝 ,ale neboj,aj svokra sa raz pomine 😝

kacenqa
25. feb 2010

mala si jej povedat, ze nie ste taki bohati, aby ste si mohli dovolit kupovat lacne veci. radsej sice mozno drahsi, ale rozhodne ziadna kvalita made in poland

moja teta poslala (samozrejme v dobrej viere, takze jej to vobec nezazlievam) malej v lete v polsku kupenu buginku pre babiky, do 2 tyzdnov sa zacala trhat na jednej strane a do dalsich troch aj na druhej....takze sunt jak vysity, viem si predstavit, ze aj normalne kociky su podobne pochybnej kvality

murinka
25. feb 2010

dakujem,ste ma potesili aspon vy 🙂

mihouk
25. feb 2010

Murinka, hlavny problem je v tom, ze si jej zobrala synacika. Moja svokra je celkom ok (mozno to je tym, ze byvame v zahranici a nevidime sa az tak casto), ale ked sa jedna o jej synacika, tak vsetko ide bokom. Stale to tam dokazem vycitit. Nastastie, co ma prekvapilo, manzel jej v niecom minule odporoval a to ste mali vidiet ten rachot. Proste nase svokry nedokazu pochopit, ze ich milacikovia uz maju svoje rodiny a ony uz nie su najdolezitejsie a idu bokom. No to je problem tej mojej, ale ja som jednym uchom dnu, druhym von, chvilku ta strpim a potom ta aj tak rok neuvidim.
Takze baby moje, riesenie je vystahujte sa a budu si vas viacej vazit. Extrem, ale ucinny... 😀 😀 😀

murinka
3. mar 2010

tak co baby,co nepisete?neverim ze vase svokry sa polepsili? 😝 😀 ta moja ma zase nasr..a.este vo stvrtok bola ,,neskutocne chora,, a volala synovi-mojmu manzelovi aby jej kupil lieky z lekarne...a v piatok rano kaslajuca,smrkajuca bozkavala moju dceru 😖 som myslela ze odpadnem 😢 ale bola som ticho 😔 pretlmocil jej to manzel tak ju uz prestala bozkavat na tvar a usta ale bozkava ju na rucky kt. mala hned berie do pusy 😖 takze ziadna vyhra 😅 ja uz si niekedy myslim-,,ta ma uz nicim neprekvapi,,...ale vzdy mi potvrdi opak 🙄 ja sa raz dostanem na nervove 😖

juliakocka
3. mar 2010

ahoj kočky, ta ja tu dlho nebola, lebo už mame dcerku 🙂 takže si zvykame na seba 🙂 ...inak svokry sa nikdy nepolepšia,... ja pri tej mojej sa citim jak debil, furt mi stoji za zadkom, ked prebalujem, ked kojim, este ze kupelna je mala, tak tam nevojde, ked s manzelom malu kupeme....ale hned ako mala place, ta jej uteka na pomoc....bo ja asi som debilna a neviem čo mam robit...a hned ked po kupani kojim tak manzelovi tlaci karelaby do hlavy, ze to my ju zle kupeme, ked tak place a sicko mozne, muz mi uz ani nechce hovoriť, že čo stara hučí, ale furt z vedlajsej obyvacky pocujem, jak sa hadaju ☹ nepaci sa mi to, ale som rada, ze jej manzel povie svoje.........a inak čo robí teraz, v noci jak malá plače ta príde do izby, ze ja si mam lahnut a ona ju ponosi.... no určite, aj tak by som nezaspala.........sa čuduje, že prečo jej mala plače na rukách a ked som minule videla jak ju zle drží, že malá je celá zohnutá jak paragraf, ta hned nervy som mala a manželovi som povedala, že radšej nech ju drži on.....možno svokra ma pocit, že jej nechcem malú dopriať, ale na jednej strane hovorí, že ju nemám tolko nosiť na rukách, lebo nič nezrobím a hned ako ju dám do postielky a trosku zamrnčí, tak stará uteká a nosí ju na rukách ona a ešte s nou nadhadzuje 😨 aby bola mala kludna..........a este k tomu mi ide kafrať do toho, že neopovaž sa ju budiť na jedenie ked tak dobre spi.........ja kukam na nu jak puk, ze snad je to moja vec čo zrobím........no ale trpezlivosť pomaly preteká 😒

mihouk
3. mar 2010

Juliakocka, gratulujeme k babatku. Hlavne sa nestresuj, ja viem ze sa to lahko hovori, ale MUSIS!!!! Lucka vyciti, ked budes nervozna a bude nervozna aj ona a to je to posledne co chces. My ak sa hadame s manzelikom, na malom to je hned poznat, zle spi, place, je nervozny a v konecnom dosledku si to aj tak odserkam ja, lebo ja musim stavat a starat sa o nespokojne dieta. Prejem vela zdaru, pevne nervy na urcenie hranic a vela vela peniazkov, nech je kde byvat, daleko od zlych vplyvov.... 😀 A jedna pozitivna vec, aspon ta manzelik podporuje, si predstav keby dal za pravdu maminke....

janette4
3. mar 2010

juliakocka, gratulujem k dcérke a prajem hlavne veľa zdravíčka,tvojho mliečka a veľa,veľa lásky.
svokru si nevšímaj,oni budú vždy múdre a my sprosté.

aj moju nášho furt natriasala,keď k nám raz za 2mesiace prišla.a prvé,čo mu povedala,keď prišla,že:zas ťa tá mamka nepestuje?a pritom nebol dôvod,bol najedený,prebalený,vysmiaty v postieľke. 😒 ale hrozne sa mi vždy páčila,ako ju môj manžel opravil,že mamka je ona,ja som maminka alebo mamička 😀

u nás nič nové.svokruša maľuje byt,tak ju ani v obchode chvalabohu nestretávam 😀 😝

gergi7
3. mar 2010

juliakocka, tiez sa pripajam k babatku 😵
Ja som mala doma presne to iste, co teraz prezivas ty. Nonstop bola u mna v spalni ! Ked som kojila,prebalovala. Kazde rano o pol 10 mi uz stala nad postelou a cumakovala na malu. Malu tiez nevedala drzat v ruke. Organizovala mi navstevy 😠 . Pre mna to strasne obdobie . Chybu som urobila ja a to v tom, ze som od zaciatku drzala usta a snazila som sa vsetko preglgat. Vydrzala som to rok a potom to vsetko zo mna naraz vyslo vonku 😀 😀 😀 . Teraz som tou najhorsou matkou, osobou a este nieviem co pre nu. Mne je to uplne jedno. Komunikacia je u nas na bode mrazu. Chodi po susedoch a vyplakava sa tam, ze malicku nevidela 2 nebodaj 3 dni .
Teraz cakama druhe babo. Ideme sa stahovat do svojho 😵 .Stara je z toho na nervy 😀 😀 😀
juliakocka, nedaj sa a nerob tu istu chybu, co ja. Povedz si na rovinu. Je to tvoje dievcatko a svokra nech skludni hormon 😉

murinka
13. mar 2010

tak baby to sa vase svokricky naozaj museli polepsit ked nepisete 😝 😀 my sme dnes zazili opat sok...dcera bude mat o dva tyzdne prve narodeninky a ja som jej chcela kupit pieskovisko a bazenik,no svagor ma predbehol a kupil ho on s priatelkou-ako darcek-stal smiesnych 2Oeur.no baby keby ste videli ten rozkysnuty ksicht svokry ked zistila kolko za to dal 😠 zacala mudrovat ze jake to je drahe,ze rozhadzuje zbytocne peniaze,ze ona by to nekupila...namiesto toho aby povedala ze je to pekne ☹ som nestastna z toho ze pre vsetko je doma ,,vojna,, ☹ uz som znechutena z toho 🙄 😖 😠

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofik
15. mar 2010

murinka to je hrozná ked nedopraje svojmu vnúčatu 😠

stvura nerobíš nič zlé - problém je len ten že si nevesta a nie dcéra 😒 Možno preto je ten nezáujem ☹ Ale na tvojom mieste by som to ani neriešila pretože sa budeš len zbytočne zatažovat a trápit a nestojí to za to. 😉

bronia13
15. mar 2010

stvura - no nemas to lahke, nie je to fer ze tie druhe strazi a na tvojho kasle.
my sem v zahranici ale ked sme boli v lete na SK mesiac tak ho raz postrazila na 4 hodiny a to len kvoli tomu lebo som ju pytala a ona ze no ze nevie ak nebude chori a tak.... tak som to vravela jej svagrinej a ona ze bez problemu, tak svokra sa to dozvedela tak potom povedala ze ho pstrazi - lebo by to vedela cela dedina ze svagrina musela strazit a nie svokra - tak za mesiac 4 hod a uz ho neuvidi co ja viem 2-3 roky, dobre co? no a od svagr deti su tam 24/7 ale s tym nema problem, tak mi bolo luto ze na maleho kasle. takze poznam tvoj pripad, je to smutne nie?
tu mam rodinu a tak a super kamosky/susedi tak ked si idem odskoscit do obchodu tak mi susedy postrazia v bytovke, (jedna je bezdetna a druha ma uz velke deti a nema vnucata - tak su len rady ze mi mozu pomoct a ja rada varim tak im za to vzdy dam kostovku z jedla a pecenia 🙂)) alebo dnes sme boli s manzelom na veceri tak dalsia suseda strazila, zajra idem do skoly tak mama, v stredu dalsia suseda..... takze ja sa nemozem stazovat ale chapem ta.

janette4
15. mar 2010

ahojte.u nás sa nezmenilo nič.svokra teraz 2týždne maľovala,tak aspoň mala výhovorku,prečo nepríde.raz sme išli von a akurát tam prišla švagriná aj so svojom potencionálnou svokrou a dcérkou.moja svokra im pomáhala s kočíkom a keď nás videla,že ideme okolo,rýchlo zavrela vchod,a ani sa na malého nekukla,rýchlo sa nám otočila chrbtom.Manželovi som akurát hovorila,že keď sa malý pýta na svokrove auto,hovorím mu,že to má ujo.a on mi to schválil.Ešte si síce pamätá,kde býva babka(lebo bývajú 20m od nás),ale malý má najbližší sviatok v júli,takže príde až vtedy a dovtedy ju môj syn ani nebude poznať,lebo ja už sa o stretávanie s nimi ani nepokúšam.
Stvura,aj moja by podľa jej rečí varovala malého,len neviem kedy.lebo keď jej to naznačím,tak mi začne vyprávať,koľko má strašne moc roboty a ja by som jej ho už nedala.nehovoriac o tom,že tiež by chcela komplet výbavu a to býva vo vedľajšej bytovke.keď si predstavím,ako by mi ho zabavila.... 😝 tiež mi stráži väčšinou suseda,keď sa nedá mojim rodičom.lenže tí bývajú vo vedľašom meste a robia na zmeny,takže potrebujem niekoho,kto je na blízku,keď potrebujem ísť k lekárovi a pod.takže babku väčšinou zastupuje suseda a som hrozne rada,že aj malý ju má veľmi rád.

bubatinko
15. mar 2010

no vidim ze niesom sama..... 😉

aj my mame len jednu babku/svokru byva sice od nas daleko cca 200km ale nezavola co je rok dlhy...teda manzelovi vola ale len ked nieco potrebuje ..... pritom v meste kde ona zije ma este dvoch synov a od nich 3 vnucata.... tym nakupuje opatruje kocikuje...... mne je len luto, ze nase deti su mimo mozno je to aj vzdialenostou ale nemyslim lebo ked tam prideme tak musi vsetkym znamim a susedom ukazat vnukov a ako sa ona o nich stara a bla bla bla..... ale akonahle odideme tak je zase ticho, ziadny prejaveny zaujem ..... ale potom manzelovi vyplakava, ze ja jej ani nezavolam..... no ja som jej zozaciatku aj volala, ale cely telefonat bol o tom co robia a vedia tie jej vnucatka tam.....vzdy ked som chcela povedat nieco o nasich tak skocila do reci a zase co ten a ten vie a tak podobne.... tak som jej volat prestala.... a nechce sa mi tam ani chodit ked viem ze je to vsetko pretvarka.... :( a v ociach mojho manzela som ja ta zla .... ale vzdy tam aj tak idem pre pokoj v rodine...
drzim palce vam vsetkym a pevne nervy prajem

dijado
15. mar 2010

...a ja som si povedala, ak máš mať takú babku, tak radšej žiadnu... ignorujeme sa od 30.10.2004 /šťastný to deň/ doteraz. a to býva oproti cez ulicu 😀

janette4
15. mar 2010

dijado a to ignoruje aj malú?veď to s ňou ešte ani nebola 😝

sofik
16. mar 2010

dijado aspon máš klud 🙂 ale nechápem svokry ktoré sa o vnúča nezaujímajú 😠 moja sa mi zas do všetkého starala 😒

sarelina
16. mar 2010

ahojte.

Pár príspevkov som prečítala a rozhodla som sa napísať aj ja svoje.

moja svokra je asi ako každej z vás. Na prvé narodeniny mojej mladšej dcéry dokonca ani nič nekúpila a neblahoželala a nehovorím že vynechala aj meniny staršej dcérky. Stále sa pýta čo má kúpiť dievčatám a nakoniec nekúpi buď nič, alebo niečo úplne iné čo som jej povedala a najlepšie za 1 euro. Keď tam ideme na návštevu, tak sa vôbec nevenuje dievčatám, ale si sadne a sa vykecáva kto, čo, ako robí a vypytuje sa somariny, pritom mňa to vôbec nezaujíma a ešte okolo toho aj behám okolo dievčat, lebo nepatria k tým kľudným, ale stále potrebujú robiť niečo iné. Takže oddych žiadny. Ešte je tam švagriná, tak tá sa povenuje dievčatám, ale dve sú na ňu ešte veľa, keďže je mladá a potrebuje sa učiť. Potom som vždy ja tá zlá, lebo sa svokre nevenujem atď. 😠 Jedno šťastie mám a to že MM je na mojej strane.

murinka
16. mar 2010

caute baby,zase som tu 😅 🙄 no nemam sa komu vyzalovat...manzela nechcem stale otravovat.dnes som si rano privstala a spravila som fakt uuuzastny obed 😎 velmi som sa tesila.ked svokra sla obedovat tak otvorila chladnicku a vybrala gulas.ja som jej na to povedala nech si vezme maso.a ona mi na to povedala-,,ja si vezmem radsej gulas,,...v tej chvil som si myslela ze jej hodim tanier medzi oci a rozrevem sa 😢 dodam ze gulas bol trojdnovy 😨 ja uz fakt neviem...ked upracem cely dom tak vezme vysavac a mop a ide upratovat odznova 😠 ja fakt neviem ako sa mam lepsie spravat ☹

mihouk
16. mar 2010

Mila murinka IGNORUJ JU!!! To jedine si zasluzi. Ja som taka rada ze ani nezijeme na slovensku, lebo som si vsimla ze ked sme na SK, tak sa viac hadame. Ja som si zobrala maminkinho milacika a co on povie, tomu uveri. Minule si robil srandu ze mu nevarim a bijem ho a ona mu uverila. Ked tu bol pred par tyzdnami jeho bracho na navsteve, tak uz kontrolovala ci sme vobec jedli nieco varene. Jednym uchom dnu, druhym von, vobec ti nezavidim ze ju musis vidiet kazdy den. Jaj tak vam vsetkym prajem aby ste sa mohli odstahovat a tato tema by nemusela existovat, ved ked to nemas na kazdodennom poriadku, tak sem tam to prekusneme...

Ozaj myslite niekto ze aj my budeme take hrozne svokry????

murinka
16. mar 2010

ja dufam ze taka nebudem 😎 a aspon sa budem snazit vyvarovat tych chyb,ktore robi moja svokra 🙂

pewsey
16. mar 2010

hovori sa ze my budeme take iste ale ja tomu osobne neverim.

depecko
17. mar 2010

napíšeme si tak o 20-30 rokov a vytvoríme tému otrasné nevesty 😀 😀 😀 😀 😀

murinka
17. mar 2010

depecko ok suhlasim 😀 ale tiez tomu neverim ze budem taka pinda 😝 ano,obcas som mrcha ale dufam ze mi raz moja buduca nevesta alebo zat nenapluju medzi oci 😅 😖 moja mama-sice zo srandy-povedala mojmu manzelovi pred svadbou tak-,,ked ja budem zla svokra tak uz teraz mi daj gulku medzi oci...,, 😅 😀

dijado
21. mar 2010

no malú určite videla cez okno, lebo ona nemá inú starosť len stáť za oknom a špehovať, čo sa kde mihne. ľudia sa pýtajú, či ju videli a keď povieme, že nie, tak krútia hlavou a klopú si po čele. muž to už nerieši, vraj oni o niečo prichádzajú, on má Terezku a vraj mu už nič nechýba, je šťastný. ale prvé dva roky po svadbe boli krušné...ale ustáli sme to.

lucia123
29. mar 2010

Ahojte, len sa spytam, ako to riesite vy s vnucatami? Davate ich svokre, alebo len chodite na navstevu? Ja som urobila velku chybu, ze pocas porodu sme nemali kam dat malu na noc, ma 2 roky aj 8 mes. a tak sme ju dali na jednu noc k babke kt. byva od nas 60 km. A to je cely kamen urazu, odvtedy sa stale vypytuje, ze kedy ju tam znovu dame, vyslovene si ju pyta. Ja ale nie som presvedcena, ze by som ju tam mala davat, pretoze si na to jednoducho neviem zvyknut, nikdy nebola od nas prec, a este aj ta strava u nich nie je ako nasa, sice sa snazia, ale je vela veci, ktore nenapravim a nechcem napravat, lebo to co si myslim ja, nemusi byt najlepsie pre druheho, to chapem.
No ako vysvetlit a neurazit, ze za ten jeden krat velmi pekne dakujeme, ale ze uz nechcem viac, pripadne az pride ten spravny cas u mna a sama budem chciet? Malej je to jedno, ona sa tam nastastie nepyta, no svorkra mi uz lezie na nervy s tym, ze stale o tom hovori aj na navteve, ked sme tam, aj ked telefonuje s manz. Chodievame k nim 1 x za mesiac na navstevu cca na dve hodiny, a oni obcas 3 x za rok k nam, to je vsetko. Este som jej na to nepovedala nic (najhoršie výčitky sú tie nemé) 🙂 , vyhovaram sa, no raz tu temu chcem ukoncit, preto ma zaujimaju vase skusenosti, prip. rady.

sofik
29. mar 2010

lucia ja som svokre malú ešte na noc nikdy nenechala takže ti neporadím, ja jej ju nechám na celý den raz za čas ked tam sme ale tým to končí, tiež nie som vo svojej koži ak malá je celý den preč nie to aby ešte aj v noci. K svokre nemám takú doveru aby som jej malú zverila na celý den aj noc a ani som to doteraz nepotrebovala. Ako ty vravíš ona ma iné zvyky ako my 😉