Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wandeirra
25. júl 2010

@stvura ahoj,ja mam ten isty problem,je mi luto ze maleho babka o neho vobec nejavi zaujem,pritom ma iba jedineho vnucika a pracuje od nas 10 minut cesty,nezastavi sa nikdy za nim,nezavola ale aby som ho ja tam vyvazala to ano.no len co ked maly ju ani nepozna,boji sa jej,je to pre neho cudzi clovek. tiez mi to nepripada normal tlacit dieta k babke,ked nema zaujem...moja mama by sa aj pokrajala aby s malym bola co najcastejsie,ale svokra absolutne nie. nechapem takych ludi.

wandeirra
25. júl 2010

najhorsie je ze mp je vzdy na jej strane,ked sa ho pytam co je to za cloveka jeho matka,ze ju ani nezaujima ci vnucik zije,jedine kedy vola, je otravovat o 7 rano cez vikendy alebo o deviatej vecer,ked uz sme v posteli vyvolava co robime,no chapete to? 🙂

gergi7
25. júl 2010

stvura - fuuuha ako som to riesila? ja som sa tiez pristahovala k nim. co sa tykalo temy svokra a ja a potom uz svokra a vnucence, najprv som sa zdrziavala, kedze som nebola domaca a sama som nevedela, co si mozem dovolit povedat na jej osobu. A tak isto to bolo aj s ludmi odtialto, o nej sme sa skratka nebavili. no potom to uz vsetko prislo samo. a ja som sa az potom dozvedela od nich co je to za cloveka. Sami sa ma pytali ako mozme zit pod jednou strechou. A vlastne az vtedy sa mi otvorili oci. je toho vsetkeho az prilis vela a na to by som tu potrebovala dost stran 😀 .
No ona u mna uz skoncila. Ano beriem to, je stara mama mojim detom. No pokial su mali, bude to, co poviem ja alebo MM. Dcerku s nou uz viac samu nenecham!!!! ona si to totiz sama po,rala!!! nedoverujem jej vobec. a najlepsie je na to , ze jej vlastny syn neveri a dceru hned berie od nej. moze ma odsudzovat kto len chce.
Svokor je super clovek. oni dvaja sa nedaju rovnat!!! Aj dcerka ho ma radsej 😉
stvura - moja svokra je o rok mladsia ako tvoja. je doma. no ja jej deti nenecham. vystacim si sama. a ked je mm doma, tak mi pomoze. Malej stale tlacila do hlavy somariny,ucila ju doslova hluposti a ja som sa hanbila potom ako pes na dedine. napchavala malu chipsami za mojm chrbtom a samozrejme, ze sa jej to skrutlo v krku a dorezal ju 😔 . Samozrejem, len moja starost to bola. Minule zas isla pustit nasu rocnu nemecku dogu, ktora je chovana na strazene!! ona vazi cca 50 kil s oblecenim. A samozrejme bola frajerka, ze co je, ved ona ju drzi na ruke. no stacilo mi. kebyze ju ten pes bachne labou, tak by ona zhrkotala ako nic.
Ak niekam potrebujem ist s jednym alebo s druhym, mam sestru, svojich rodicov a manzela, ktory sa postaraju o jedneho ci druheho 😉

patrix
25. júl 2010

ahojte dievcata🙂
tak potrebujem sa ja ja trochu vyrozpravat o tej mojej svokre....nastastie nebyvame spolu ale byvame v jednom malom meste. Samozrejme svokra je taka skvela ze vzdy sa vie objavit v tu najnevhodnejsiu chvilu, samozrejme bez ohlasenia a vzdy vecer, ked potrebujem maleho okupat a dat ho spat. A tak si mila svokra u nas sedi aj 3-4 hodiny a pekne pozera televizor /aj to jej musim prepnut na jej telenoveli / alebo skypuje so svojou dcerou ktora (nastastie🙂 zije v taliansku. A za ten cely cas ako je u nas ma svojho prveho a zatial jedineho vnuka na rukach asi 10 min 😒
Aj za tych 10 min co ho ma ma vie neuveritelne nasr..t pardon nahnevat : " nesmies kopat nozickami" , "nemozes ma chytat za nos", uz nema take pekne usi, mala by si mu ich prilepovat lebo mu budu odstavat ", nemozes sa na neho pozerat z hora lebo sa mu zaseknu ocka",....jaj a este by som vedela pokracovat 😝
Samozrejme je vzdy ta najmudrejsia, aj co sa tyka kojenia. Ona nekojila, ale ani ja by som ho nemala podla nej kojit tak casto, lebo je uz aj tak tucny a nemoze jest stale ked si vypyta ved musi nieco vydrzat, no nie 😀
Najrasej mam ze aj so svokrom si myslia ze mozu maleho kocikovat kedy sa im zachce, ved co na tom ze ma teraz jest alebo ze sa teraz zobudil a nebude chciet byt kociku, musi tam skratka vydrzat 😀
Nastastie sme uz par veci vyriesili s mm a svokra si poplakala aka som k nej hnusna a nevdacna lebo ona by bola velmi rada keby jej svokra takto pomahala 🙂 Takze sme zaviedli pravidla kedy ma kocikovat a hotovo !
Ale na tie jej mudre reci si asi nikdy nezvyknem a asi ani nikdy nebudem kludna ked bude ona s malym

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wandeirra
25. júl 2010

@stvura ani moj sa k jej osobe nevyjadruje,tiez ma to vytaca.svokra maleho nevidela vyse dva mesiace. bývame v jednom meste. do prace vola mojmu priatelovi aj desakrat denne a otravuje s hlupostami.

@patrix prepac,ale dobre som sa pobavila,tvoja svokra ma riadne predpotopne nazory,ze zaseknu ocka,to som este nepocula 😅
moja ked vidi maleho dvakrat za rok,tak ho tak pusinkuje na usta chudacika az ho celeho zaslinta. fuj nechutne

patrix
26. júl 2010

wandeirra- a to su len take pikosky 😀 len ked ona tie hluposti mysli uplne vazne 😀
ale pomaly si uz zvykam 😖

jajavany
27. júl 2010

ahojte baby, ja uz som nevladna z mojej svokry ☹ ja uz neviem ako dalej,ona ma vytaca den co den...a to keby som mala ozpravat tak celu stranu zapisem a to by ste kukali 🙄 ja uz normalne uvazujem aj nad tym ze sa rozvediem a budem mat s nou pokoj.kuknite toto :
http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

my byvame so svokrou tiez v jednom meste ale oni su cela rodina aj so starkou u nas kazdy den 😒 a stara sa do nas neskutocne.manzelovi chodi este posta na ich adresu ona mu vsetko otvori a potom nam to hodi do schranky ako keby to nebolo vidiet ze to nedrzi ze je to uz odlepovane... a najvacsia skoda je,ze manzel s tym nic nerobi... a ona si robi co sa jej zachce dokonca vola aj jeho uctovnicke kazdy mesiac ze kolko zarobil 😀 😠 ja uz fakt nevladzem...

liviaf14
27. júl 2010

@jajavany fíha, to je sila teda, ti poviem...... ja zas hovorím, že vedieť pred 10 rokmi ako my so svokrou v 1 domácnosti dopadneme, nejdem sem ani za svet bývať, najradšej by som sa tu nevidela. po pár týždňoch som prišla na to, aká je harpia, ako sa pretvaruje, ako ohovára, klebetí, a nič iné okrem tohto nerobí. nechápem, ako niekto tak môže fungovať.
ja chcem len pokoj od nej, no ona vyrýva kedy sa jej hodí, stále má nejaké pindy na niečo, je to hrozné. snažím sa to všetko ignorovať, ale niekedy veru riadne vyletím a vykričím si svoje. pritom chcem od nej len pokoj........................ nič viac.
no ale čo narobíme, bude za chvíľu v zvlášť časti domu, vlastný vchod, vlastná domácnosť, neviem sa už toho dočkať. ja mám jedno prirovnanie na ňu, "keby sprostosť kvitla, tak je celá zakvitnutá" 😀

jajavany
27. júl 2010

@liviaf14 😀 no a to som len tak v skratke tie menej zavazne veci napisala ☹
to je super prirovnanie no ja budem ku svokram trosku odvaznejsia 😀 "SVOKRY,NEBUDETE TU VECNE" ale ani tym som si nie ista lebo myslim ze ta moja svokra prezije nas vsetkych 😀
no super druhy vchod ale aj tak ti bude v patach,pockaj bude ti tam lozit kazdy den... 😀

jajavany
27. júl 2010

normalne ma tie diagnozy svokier zacali zaujmat tak tu citam to je normalne choroba 😀 kuknite
http://zena.atlas.sk/vecny-trojuholnik-vy-on-a-...
cista pravda

liviaf14
27. júl 2010

@jajavany 😀
no ja dúfam, že nebude v pätách, ja sa s ňou už 3,5 mesiaca nebavím a veru ani nezačnem. držím sa hesla "zavřu, zamknu a fertig......." 😀 práve včera som to mojej mame spomínala, sme sa rehotali 😀
aj tvoje heslo je fajn 😀 😀 😀 neboj, neprežije a koľko má rokov, že či máš akú takú nádej ? 😀 moja má 69 brrrrrrrrrr

liviaf14
27. júl 2010

@jajavany ja som sa s ňou jednoducho musela prestať rozprávať, v rámci zachovania môjho zdravého rozumu a mliečka pre nášho drobčeka, inak by určite už porazilo z nej. je to fakt ťažké, ale pomáha mi zistenie, že nie som sama 😵

jajavany
27. júl 2010

@liviaf14 no to uz som sa aj ja so svokrou nerozpravala pol roka,to boli najkrajsie casy mojho manzelstva 😀 ale potom sa mi nejak prihovorila a uz to islo a teraz to musim zriadit asi zase ale uz na vecne casy 😀
jooooj ja mam malickuuu nadej ☹ ona ma len 50 ☹ ☹ ☹
ty sa ale mas hmmmmmmmmm 😠

liviaf14
27. júl 2010

@jajavany tak to "nerozprávanie" rýchlo zaveď naspäť. mne to fakt pomáha...... aj moja s. sa snažila, prihovárala, ja som nepopustila a dobre som urobila. každou jej kravinou čo vždy znovu urobí ma usvedčí , že ako dobre robím 😀 tak ti držím palce 😵

jajavany
27. júl 2010

@liviaf14 no ved uz musim,ale to musim potom ratat zase s tym ze bude manzel s malou utekat k nim kazdy den aby ju videli 😒
joj tazke to mame tazke... a to si asi ani neuvedomuju ze vlastne tym svojim synom robia len zle... a to som ja uz svokre povedala ze sa len koli nej hadame a ona nic ja ze to pochopi ze ma cuvnut a nie...
a tvoj manzel co na to?

gergi7
27. júl 2010

jajavany , liviaf14 - ja tiez byvam so svokrou pod jednou strechou. Zatial!!! Teraz sa uz tiez vobec nerozpraveme. Od jej poslednych kydov som sa prestala aj zdravit. ignorujem ju totalne. a tiez musim povedat, ze som ovela kludnejsie. Pri prvom babatku som prisla o mliecko zo dna na den. bolo to pre mna strasne. a to vsetko len vdaka nej.... No teraz to uz nedovoli....nestoji mi toza to, aby boli este aj moje deti zo mna nervozne 😉

roo
28. júl 2010

@jajavany Ty si jej povedala, ze sa kvoli nej s manzelom hadate? Ale ved to je pre nu len vyhra!

liviaf14
28. júl 2010

@jajavany našťastie môj m. je na mojej strane, proste to za tie roky už vidí na nej, aká je mrcha, ako kalkuluje, využíva, ohovára, pochopil to aj bez mojej pomoci, za čo som mu veľmi vďačná. aj keď ja stále chápem že je to jeho máti, len jednému nerozumiem, prečo nám tak ubližuje........ čo už.......

jajavany
28. júl 2010

@roo no povedala som jej to,ved hadam nechce rozbit uz skoro stvorclennu rodinu...
@liviaf14 tak to mas super manzela 🙂 moj to zatial nepochopil alebo to nechce chapat...

liviaf14
28. júl 2010

@jajavany vieš ono chlapi to berú inak ako my, ale moja svokra je totálna primitívka, ju prekukne aj chlap 😀 je to takto doslova, nedá sa to inak povedať. 😅

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubkaci
2. aug 2010

Ahojte mamičky ...nebola som tu už dlhý čas no vidím že problémy ktoré trápia aj mna sú úplne všade a v poslednom čase sa s nimi stretávam dost často...som skoro 2 roky vydatá a s toho asi tak rok aj pol sa mi stávajú podobné veci so svokrou ako Vám...a to sa udialo až vtedy ako sa nám narodil malý...bývame totiž u manželových rodičov a ja sa pomaly ale isto mením na monštum a zároven aj kopu neštastia...už ked počujem že moja svokra ide po schodoch tak normálne prestávam mat prísun kyslíka a asi sa raz už zadusím.... 😠 nechápem kde sa podela tá super žena s ktorou som tak dobre vychádzala...asi je už nenávratne preč....som ale na druhej strane aj rada...aspon nežijem v pretvárke ktorú som jej pravdepodobne tak dlho žrala...moj muž je niekedy až príliš chápavy a inokedy je pre neho mamička to jediné koho dokáže počúvat....a ja sa nestíham čudovat ako jedna žena čo mi stále tvrdí že ona sa nestará dokáže všetko uhrat tak aby ja som bola tá zlá.... je to pre mna velká záhada 😒

jajavany
2. aug 2010

@bubkaci svokry su velke pretvarky na zaciatku ked ta spoznaju sa tvaria ake su milucke no ked uz zistia ze jej syncek je blizsie k manzelke ako k nej vtedy vyhrnie rukavy a zacne sa ukazovat 😀 to su jednoducho mrchy 😒 ja ti radim co najskor sa odstahuj ja som to riesila tak ze teraz byvame v podnajme a platime skoro celu manzelovu vyplatu na najom ale radsej ako byt v bliskosti tej ZMIJE JEDOVATEJ 😀

liviaf14
2. aug 2010

@jajavany dávam ti za pravdu!!!!! 😉 ja keď si spätne premietnem ako sa svokra tvárila v rôznych situáciách, pamätám si to aj niekoľko rokov dozadu, tak sa mi zdvíha žalúdok ešte teraz.......... len vtedy som tomu nevenovala toľko pozornosti, dnes som omnoho opatrnejšia 😉

jajavany
2. aug 2010

@liviaf14 😀 presne tak 😝

liviaf14
2. aug 2010

@jajavany no vidím, že keby sme sa stretli, tak kecáme non stop niekoľko dní o tej istej téme, že? 😀

jajavany
2. aug 2010

@liviaf14 😀 no urcite to je tema na nekonecno 😀
ale neviem ci by nas bavilo este aj spominat na nich v ich nepritomnosti 😀
som rada ked o nej nepocujem a nevidim ju no to byva tak max. 1 den 😒

kikuska25
2. aug 2010

@jajavany ahojky pridavam sa pises uuuuuplnu pravdu o svokrach ale uuplne si to vystihla