Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lenocka84
25. nov 2010

@danka_ba tak jasne ze kazda mama chce vychovavat podla seba, vacsina svokier je premudrela. a hlavne je kazdeho vec ci sa vyda alebo ozeni.
moja svokra sa takto zmenila az po svadbe, 4roky bola uplne super, bez problemov.

evinkal
25. nov 2010

@mckenzie môj muž si s mojou mamou rozumejú super-aj si tykajú a bavia sa spolu,smejú,nieje problém.nechápem prečo sú žiarlivé matky synou.veď práve matka ženy by mala byť žiarlivá,lebo prichádza o pomocnú ruku...dcéra mame skôr pomôže ako syn..alebo je to preto,že syn už nebude nosiť peniaze mame ale žene?!

evinkal
25. nov 2010

@lenocka84 vravím-žiarlivé sú,ale zato nemusia ubližovať!

lenocka84
25. nov 2010

@evinkal neviem ci je to len o ziarleni, bola v pohode, pred svadbou po nej uplna zmena
skoda len je ze do problemov ma dotiahol mm, a teraz si to mam zliznut sama
a on aby urobil za dobre mame dava ruky prec, sak ved je to vsetko na moje meno

evinkal
25. nov 2010

@lenocka84 to je aj u nás.keď sa hádam so starou,on sa od toho dištancuje a vraví,aby sme si to riešili samé,bez ohľadu na to,čo povie ona -dokonca aj keď vravela aby mi deti "zdochli" on povedal:"môžem veriť aj nemusím."

lenocka84
25. nov 2010

@evinkal proste des des des, a je mi to luto

danka_ba
25. nov 2010

@evinkal takto keby mne povedala svokra tak svoje vnucata v zivote uz neuvidi a bolo by mi jedno co hovori ...
Svokry su asi preto take, ze uz nie su pre ich synov take potrebne -maju niekoho ineho kto sa o nich stara.
Svojej mame povieme presne co chceme a ony nas akceptuju - poznaju nas, vychovavame svoje deti priblizne tak, ako sme boli same vychovavane. Svokry maju inu kuchynu, ine navyky a ine vychovne prostriedky - preto sme pre nich take zle ...
s tym asi nic nespravime ☹

silvinenka
26. nov 2010

@evinkal ahoj evinkal myslela som že už sa mate lepšie mrzí ma že ti takto ubližuje. Moja svokra nas uplne odstavila a nema zaujem ani o vnuka a ešte hra urazenu, ale ja ani moje deti sme jej nikdy neubližili, ale je mi to už jedno ak sa aj ozve ja nemam zaujem komunikovať s nou aj tak sa o mesiac sťahujem 150km dalej tak ju mam na haku. Tak sa drž a nenechaj si ubližovať.

evinkal
26. nov 2010

@silvinenka ďakujem.ale niekedy to nejde.malého si vezme bez pýtania a keď nás stretne na ulici sa melému ani nepozdraví.Hlavne že vypráva aká je ona starká..dnes poslala po svokrovi pre chlapca mikuláša.Neviem čo sa takto správa...Nechápem...Začína ma už štvať aj svokor,lebo každý deň chodí čakať môjho muža z roboty,idú spolu na pivo,prídu k nám okolo 16-tej a sedia 2-3 hodinky a potom znova do krčmy.Aj teraz sú a vzali aj chlapca!!To ma vie tak vytočiť,stále len tie krčmy...už nech tam padne dáka bomba....Kazí to mužovi charakter-pivo a chlast je jeho HOBBY.S chlapcom som bola u psychologičky a mala som na papier napísať jeho hobby..nenapísala som nič,krčmu tam písať nemôžem...čo by si pomyslela?!

milada47
29. nov 2010

ahojte babulky, vidím, že nie som jediná, ktorej svokra poriadne strpčila život.....keby som vam napisala, čo všetko vykonala moja svokra.....neuverili by ste mi.....dodnes sa budím spotená zo zlého sna so svokrou.....každým dňom ju preklínam.....a ked sa ešte niekedy stretneme, budem sa brániť slovami...aj rukami....!!! toto isté platí aj pre moju švagrinú......ktorú zaujíma viac jej pes ako jej synovec....hanba vám všetkým !!!!

a ak toto náhodou čítaš Marta, dávaj na mna pozor, už nie som to tiché dievčatko na ktorého si si len dovolovala...zmenila som sa a dosť.....ako ty mne, ja tebe dvojnásobne....!!!!

milada47
29. nov 2010

@penn ... a co v takom prípade, keby ti svokra povedala....."ak sa rozvedieš s mojím synom, môžete bývať v jednom z mojich bytov".....alebo keby ti svokra nadávala na tvojich rodičov, že sú to "sedláci čo ani do reštaurácie nechodia" !!! alebo na teba, že si štetka a že si podvádzala jej syna ešte pred svadbou a že ja som chudina a bralala som si jej syna pre majetok??? pritom pravdou je, že nič nemal, ked som si ho brala ..... mal len starú rozheglanú pohovku.

a keby den pred svadbou krvypotne vyvolávala, že musíme zrušiť svadbu a že ak ju nezrušíme, tak tam nepríde....a v den svadby zavolá, že sa dojde na našu svadbu aspon za tých 5000 Sk, čo nám dal svokor za jej chrbtom, že sa príde za tie peniaze aspon najesť ! a keby sa ti dovalila na svadbu a začala tam robiť cirkus na celú hubu, že naše manžesltvo je len obyčajou fraškou??? ako reagovať na toto???

milada47
29. nov 2010

@penn ... a keby ti svokra povedala, že všetko, čo ste si spolu za manželstva s manželom nadobudli, tak patrí jej.....a keby ťa vyštvala z bytu, rýchlo vymenila zámky a ona by ho začala prenajímať aj s vašimi vecami?????
.... toto je len zlomok, čo si voči nám dovolila...ono je toho ovela viac....

evinkal
29. nov 2010

@milada47 nemáš náhodou moju svokru? 😀 ja som tiež bola cundra,štetka...deti nie sú jej synove (v 5mesiaci tehotenstva som bola na testy DNA lebo neverila) a moja mama bola pre ňu štetka,chudera,lebo bola rozvedená sama so 4 deťmi.Tak isto vravela,že si jej syna beriem pre peniaze,pritom bol nezamestnaný a bral sociálku...Jáááj,ja som si toho tiež užila za tých 5 rokov.Ale čo ma dorazilo,keď som čakala chlapca,že "bodaj ti ten pankhart zdochol!" A keď som mala dcérku v nemocnici so zápalom pľúc mi odkázala:"bodaj sa ti z nemocnice nevrátila!Aj tak bude suka ako jej mater!" A dieťatko malo chúďatko vtedy 5 mesiacov!!!!

milada47
29. nov 2010

@evinkal ...bože, plakať sa mi chce, ked to čítam.....ja to nechápem.....ak budem svokrou, budem pomáhať synovi ako sa len bude dat...ja ked som sa vrátila z pôrodnice, vyštvala nás z bytu s týzdenným bábom v náručí.....teraz sa musela odstahovať do iného mesta, bo celé mesto ju ohováralo, že je to blázon.....

a navyše, nevedela sa dočkať smrti svojich rodičov aby mohla dedit....svokrova matka ešte žije a už si brúsi zuby na jej majetok, a ked videla, že babka má tuhý korienok.....tak chcela predať jej dom aj s nou....a svokor povedal svojmu otcovi....od 85 rokov umieraš a ešte si neumrel???? dedka toto dostalo do hrobu, plakával ked si na toto spomenul, babka hovorila, že ho to veľmi trápilo....že svokor bol veľmi dobrý človek, ale ked sa dal dokopy s tým diablom v ludskej koži, išlo to s ním dole vodou a po meste sa vraví, že ho Marta raz vyfackala na verejnosti pred jeho kamarátmi ....

ps: nech sú tvoje detičky krásne, múdre, dobré, hlavne zdravé....nech tú bosorku aj porazí.....

si so svokrou ešte v kontakte??

milada47
29. nov 2010

@evinkal ....opravujem, nie len celé mesto, ale aj celá rodina....úplne ju vyšachovali z rodiny.....nikto s nou nechce mať nič spoločné.....a ked som sa do tejto rodiny vydala....náš sused, kde sme bývali sa poznal s mojím otcom a on mu povedal: "bože, do akej rodiny ste vidali svoju dcéru?" tam ju poznala celá ulica, ked začala vrieskať, bolo ju počuť až hore po kostol....,

som zvedavá, ako dlho vydržia bývať v novom meste.....ked ju tam spoznajú, to sa môže zase po 15 rokoch sťahovať inam....

nunusimi
29. nov 2010

ja sa len cudujem, ze s takymi osobami ste vy a aj ini ludia v kontakte. Nechapem, co drzi vasich svokrov pri takychto "zenach"??? ved to su uplne harpie co potrebuju odbornu pomoc. NECHAPEM co sa musi clovek stat, aby prial ZLO svojej rodine, svojej krvi.. vsetky sme tu matky tak viete co myslim. V zivote by som svojim detom, vnucatam skratka mojim potomkom nic zle nepriala. Toto co vy tu pisete je minimalne na odbornika.
Na vasom mieste by som zabudla, ze nejaka svokra existuje, vazne. Ved to NIE JE NORMALNE.
A ak mate chlapov, co maju zdravy rozum, tak dufam, ze to vidia aj oni,. Je tazke pripustit si, ze moja mama je chora, lebo ona je, ale je to pre ich normalny zivot velmi dolezite aby si to cim skor uvedomili.

penn
29. nov 2010

@milada47 Mili, ale ved ja som sa nezastavala svokier... naopak, ved som tam aj pisala, ze samozrejme, ze sa to neda vzdy pouzit, to bolo skor na tie pripady ked sme ako nevesty precitlivele aj na take malickosti.. preto som tam pisala to s tym varenim ci aky to bol priklad..

evinkal
29. nov 2010

@milada47 nie niesom.Býva od nás chabých 500m,a keď ma vidí obklukou nás obchádza,či idem sama,alebo s deťmi a vnučku tú ešte nevidela...a vieš čo vravela?Vraj ona na dievča zvedavá nieje,lebo vie,že z nej vyrastie k...va,ako s jej materi.Aj nás vyhodila.Chlapec mal 5 a 1.11.2008 nám povedala,že do konca roku a potom ju to netrápi.Našťastie sme 4.11,našli dom,vybavili hypotéku a 22.12.2008 sme sa sťahovali,hoci sme boli bez plynu a vody,elektriku nám zapojila 23.12,vodu a plyn až 28,alebo tak dáko,ale kamaráti z práce pomohli.No moja svokra to má aj na papieri,že je "klofnutá".Ja som rada,že ju nevidím a keď sa o nej muž so svokrom rozpráva,a chce k sebe malého,ide ma roztrhnúť od jedu.Svokor je v pohode,len v poslednom čase začína byť nejak...Asi ovplyvnený starou a jej dcérou.Chcú sa sťahovať do rod.domu do iného mesta,to bude úľava a pokoj svätý 😝 😀

milada47
29. nov 2010

@penn ... možno som sa zle vyjadrila....nie, nemyslela som to v zlom, to nie.....nebojkaj...ako zastavanie sa svokier som to ani len nepochopila....viem, že niekedy sme mi matky a nevesty precitlivene....a vtedy treba si to vydiskutovať ako sa to povedané vlastne myslelo....ale v mojom pripade na diskusiu so svokrou sa neda ani len pomyslieť....tu už pomôže len "zubatá" .... 🙂

len som chcela vedieť tvoj názor.....že čo na to "vystrájanie" svokry hovoríš.....nič v zlom, fakt nie....a prepáč, ak som sa ťa dáko dotkla..... 🙂

milada47
29. nov 2010

@evinkal ......naozaj sa nebavíme o rovnakej svokre???? aj svokor moj je uplne pod papučou, ona si niečo vymyslí, zaútoči a on jej v tom všetkom dáva zapravdu....bo sa jej bojí, že mu spraví zo života peklo....tákto mi to povedal manžel....ale mám dobrého manžela, našťastie stojí pri mne, a povedal mi, že pre dobro v rodine sa tým dvom bude vyhýbať.....takže mám v nom podporu....

a čo sa týka toho, aj moja svokra bývala cez uličku....cca 500 m, vydeli sme si do okien .... a vôbec sa nezaujímala o malého....ešte ked si svokor pozeral synove fotky, ona sa otočila chrbtom aby náhodou dačo nezazrela....no ona chcela vnuka len aby syn bol jej vnukom, moji rodičia mali byť úplne odstavení z úlohy starých rodičov...a hlavne, že mi do bytu vodila svoje kamarátky a tie mi chodili očumovať syna....ale moji rodičia ho vidieť nemohli....

ani ja som s nou už neni v kontakte, no manželovi sa ozvala na narodeniny sms-správou a to som sa strašne zlakla, že zase začne to peklo s nou.....

uvidíme, čo prinesú vianočné sviatky.....ale ak napíše, odpíšem jej...a dosť kruto....raz sa to musí stať !!!! aby vedela, že sa viem brániť...doteraz som len ticho trpela...ale je tomu koniec, budem brániť, zubami, nechtami.....

@penn .... ty máš asi dobrú svokru, že???? závidím, ani nevieš ako ..... ☹

majka209
29. nov 2010

Ahojte babenky, mala som zimomriavky po tele, keď som čítala Vaše články a stačilo mi. Ja som mala super svokru a bohužiaľ už zomrela. Prajem Vám aby ste boli zdravé Vy aj Vaše deťúrence. Držte sa! 🙂

penn
29. nov 2010

@milada47 🙂 mili, no jasne, prepac tiez, to si vlastne len vyhrkla, ake mas s nou trampoty, a ja som sa zlakla, ze jooj

nuz hmm ja mam v pohode v pohode, nejake veci sa vyskytnu, hlavne pred svadbou a potom, manzel bol nauceny samozrejme velmi posluchat maminku.. a vies z toho tiez vyplyvaju take veci ake zazil kazdy, ze napr. mu prezrie vypis z uctu a potom nas spoveda na co sme minuli 500 eur, .. ale radsej by som to nemala pisat no urcite to bolo trochu aj v tom nervovom vypati pred svadbou..

ale rozhodne teda v tejto teme by tie nase drobnosti nestali za rec,

vobec si nemyslim, ze si vylievas srdiecko neopravnene, viem ta pochopit, ale je pravda, ze ked to clovek preziva tak je to uplne ine... no veru a casto ste v kontakte? a co ked ste spolu chodili, si vedela od zaciatku, ze je to take s nou?

evinkal
30. nov 2010

@milada47 Mne to tak pripadá,akoby to bola jedna a tá istá...Milovala som keď začala,že ju chceli nemci vziať k sebe,a že Vierka je najkrajšie meno na svete(ona sa tak volá),že ona je tá najlepšia a najdokonalejšia osoba pod slnkom,že nikto nieje taký ako ona...bla,bla...proste ona je pán Boh a ostatní sú len červy a chudáci..Robila na stanici na WC a stále rozprávala,že ona je múdra,skúsená,že koľko ona inžinierov vychovala a všetci ju majú radi,a keď išla do dôchodku,celá stanica za ňou plakakala,že im bolo ľúto 😀 .Len či neplakali od radosti že ide het,lebo keď jej niečo sadlo na rypák,urobila scénu,žeby sa za to stálo za Oscara-aj Jodie Foster by kukala,aká to je superstar 😀 .Bože,tieto dve keby sa stretli(tvoja a moja svokra),to by bola prča....By si rozumeli

milada47
30. nov 2010

@nunusimi ...bohužial, realita je už taka a my, svokrami tyrane si nepomôžeme....v kontakte sme s nou už neni....dlhe roky, len sem tam mužovi napíše sms, čo ma dosť škrie a zabudnúť??? rada by som, ale ked napíše sms...zas je to tu....je to len chvíľkové riešenie....stále je to mužova matka....s tým nič neurobím....a jedného dňa, ked už bude nevládna.....kto vie, čo bude....som jej jediná nevesta.....takže nie.....na 100% sa zabudnúť nedá.... ☹

milada47
30. nov 2010

@nunusimi ...občas si aj myslím, že tými sms-kami chce dosiahnuť len to, aby sme sa s mužom kvôli nej hádavali, bo sú niekedy až provokatívne....ved pozná svojho syna, že na nu nedopustí krivého slova.....asi starena dúfa, že nás s manželom rozoštve....ale to sa jej nepodarí....držíme spolu....a téma "svokra" je v našej domácnosti tabu !!!

stanca22
30. nov 2010

A čo keby si raz šla k nej s manželom a malým a na rovinu, po tichu sa s ňou pozhovárala, čo má naozaj proti Tebe? Čo jej vadí? A na rovinu si to vyrozprávali? Ja tak robievam so svokrou a je to potom lepšie ...

evinkal
30. nov 2010

@stanca22 no,aj ja som to skúšala,ale bohužiaľ,kde nieje snaha...Ona mi vo dverách len:"táto k...va tu čo chce?!"A vyhodila ma.Keď som volala na svokrou mobil,ona zdvihla a povedala,že ma ani cítiť nemôže,lebo som chˇudera a ona chcela a mala pre muža inú ženu(vtedy 45 ročnú a majetnú).Že som jej to pokazila a že ma nenávidí,lebo som len Handlovská k..va-pritom manžel bol môj prvý,ale čo už....

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ... hej, mali sme taký pokec.......to nám vykričala všetko do očí, tolko vecí čo si povymýšlala a to nám všetko potom vyhadzovala na oči.....a ked som sa chcela brániť, ani ma k slovu nepustila...vrieskala jak blázon...mne sa potom dieťa rozplakalo, a povedala....boze, ako jej to reve....a vrieskala po nás dalej.....nadávala na mojich rodičov, na celý svet....a ešte si vymyslela, že moji rodičia jej chceli zobrať majetok.....a ked som to povedala našim, skoro zinfarktovali....
ešte aj na svokra vyskočila....bo nám vyčítala to čo sa nikdy nestalo a chcela aby jej dal za pravdu a on jej na to, že si to nepamata, či sa to stalo a ona začala po nom vrieskať a potom povedal....že áno, už som si spomenul....

nemko
30. nov 2010

@milada47 tusim citam o mojej svokre a svagrinej tiez su take "inteligentne" Najnovsia pikoska je,ze ta stara krava ma pred 2 tyzdnami spehovala pri dome 😀 moj priatel bol mesiac na sluzobke a nevedela o tom potom prisiel na dva dni domov a ked isiel na posledny tyzden prec tak to starej povedal a ona ma spehovala a je taka sprosta, ze sa mu nechtiac priznala 🙂))) sposobom asi takym, ze ho zj....a, ze sa neozval ked prisiel domov a on jej povedal, ze aj ona mohla zavolat a povedala mu, ze naco ved vedela, ze je doma mal pred domom auto 😀 krava, mam jej plne zuby len ma mrzi, ze sme sa znova kvoli nej ohadali a nebavii sme sa cely vikend.
a sorry za vyrazy lenze ja ked si na nu spomeniem neviem sa uz ani ovladat a titulujem ju este horsie len to sem nepatri 🙂

milada47
30. nov 2010

@nemko ... v pohode, keby som sa mala ja vyjadrovať na svokru....tak to by bolo iné čitaničko..... 🙂

no ked sme boli slobodní, tak ona velka panička chodieva na dva tyždne každy rok na dovolonky....a to som jej bola dobra, ma zavolala ku nim byvať a starať sa o domacnosť, o zverinec, aj o svagrinu som sa musela starať, bo ona si nedokázala nič navariť, ani len práčku nevedela pustiť, prišla raz za mnou, že nech jej ukážem,ako sa púšťa ich práčka, a to je o rok staršia odo mna......a ked sa vrátili, tak som im napiekla, že aby neboli hladní, vypratala celý dom tak, že do vianoc mali čisto....a ked sme sa mali brat...tak vykrikovala, že som sa o nič nestarala....že tam bola špina a že vraj susedia videli, že sme sa s mužom len v postely valali cele dva týždňe, a pritom muž sa staral o zverinec a záhradu, každý večer polievať trávnik, každý deň čistiť trávnik od lajna po psovi.....každý tretí deň kosiť.....to nevidela, že je všetko porobené...nie, ona musí narobiť peklo ....