Môže ma partner odhlásiť bez môjho vedomia z trvalého pobytu?

maminka
16. dec 2018

Dobrý den,

Môže ma partner (neboli sme zosobaseni) odhlásiť ako majitel nehnuteľnosti bez mojho vedomia z trvalého pobytu?
Ako to funguje?

S dcérkou sme od neho odišli (utiekli), pretože je silný alkoholik a ma nebezpečne stavy. Ako sa ho možem “zbavit”?

Je to čerstvá situácia, od pondelka mierim na Okresný Sud aby som požiadala o zverenie malej do starostlivosti, ale zatiaľ neviem, co ďalej.

Momentálne súrne hľadám podnájom v Trnave alebo v Galante, keďže nemám auto a som na to sama.

victory1
16. dec 2018

@maminka odhlasit z pobytu ta moze,pokial nie si vlastnik akebo spoluvlastnik bytu/domu...vlastnik budovy zajde na mestsky urad a vybavene

pininka
16. dec 2018

Môže odhlásiť, potom to myslím dva týždne musí byť na úradnej tabuli.

pribinak
16. dec 2018

Ja tomu trochu nerozumiem, na 1 strane od neho utekáš, na 2. strane sa cudujes, ze ti odhlásil pobyt?

Ano moze ti odhlásiť pobyt ako majiteľ, nie vsak dcérke.

maminka
autor
16. dec 2018

@pribinak uz som odišla, ale mám tam este veci -pobyt mi este nestihol odhlásiť..preto som sa pýtala ako to je, ci ma môže on odhlásiť alebo nie...lebo ak si niekoho budem chcieť poslať po veci a nebudem mat pobyt- tak si ich odtial nevezmem.

lubkavargova1
16. dec 2018

moze ta aj bez tvojho vedomia odhlasit. Je to uplne jednoduche..len celkom nechapem tomu, ze "zbavit sa"..ved ked teba odhlasi, vymeni zamky tak fakticky on sa zbavil teba.
Na sude, zverenie do vychovy, plus vyzivne a hotovo, nasledne najst si podnajom, utajit adresu pred tekym agresorom, ziadna resp minimalna komunikacia a to je zbavenie sa...pokial by bolo tak zle, ze ohrozuje zdravie-zivot tak osobne by som kaslala aj na vyzivne a radsej sa zbavit natrvalo takeho cloveka.

juliet86
16. dec 2018

moze ta odhlasit. ak by ste boli manzelia tak nie... ale takto ano. a pokial nemas ako dokazat ze tie veci su tvojectak sa s nimi mozes mentalne rozlucit....

juliet86
16. dec 2018

este ti radim pozriet si stranku pomocobetiam.sk aj slovne nasilie je nasilie. pripadne poradna alexis. drzim palce

mondolina
16. dec 2018

@maminka
Môžeš požiadať políciu o asistenciu, keď si pôjdeš zobrať svoje osobné veci.

evalin88
16. dec 2018

Su aaj azilove domy pre matky s detmi ak nemas kde byt tak kym najdes podnajom bolo by to aspon prechodne riesenie

janemari
16. dec 2018

Môže ťa odhlásiť mne sa to stalo tiež, boli sme manželia. Ale urobil to tak, že dom prepísal na rodičov a oni ako majitelia mi zrušili trvalý pobyt. Našťastie som si stihla odsťahovať väčšiu časť vecí.

pribinak
16. dec 2018

@maminka to nie je pravda. Ty si mozes ist po veci, ktore sj tvoje ci patria dietatu bez ohľadu na to, ci tam mas alebo nemas TP
Ak sa nedohodnete normalne, mozes poziadat o asistenciu policiu

maminka
autor
16. dec 2018

@lubkavargova1 “zbavit” sa to som myslela aby ma neprenasledoval, lebo som zistila ze mi dal do mobilu aplikáciu, kde ma sledoval - kde som...bojím sa ho, bola som na polícii, ale policajt tvrdil, ze oni môžu zasiahnuť az keď sa niečo stane

maminka
autor
16. dec 2018

@juliet86 ďakujem

lubkavargova1
16. dec 2018

@maminka to ako sa vola ta aplikacia?

maminka
autor
16. dec 2018

@lubkavargova1 family lokátor to bola jedna, ďalšia bola nájsť iPhone, a tretia nejako cez Google účet prepojene

juliet86
16. dec 2018

@maminka urcite sa ozvi pomocobetiam.sk

bluka2
17. dec 2018

Sustred sa na dôležité právne veci, hľadanie bytu, svoju psychickú pohodu a nezaoberaj sa nepodstatnými materiálnymi vecami, čo ti tam ostali. Áno, zamrzí, ale nestojí za to dávať do toho mentálnu energiu..

lujza123
17. dec 2018

@maminka mne moj ex vsetko rovno vyhodil do kosa aj bez rusenia nejakeho pobytu... A co bolo spolocne si jednoducho nechal... Ako to tu bolo pisane vyssie, kasli na veci, vsetko sa da kupit znova

weja
4. jan 2019

nemôže ti zrušiť trvalé bydlisko, pokiaľ ste manželia... aj keď je jediný vlastník... vyplýva to z rodinno-právnych vzťahov... až po rozvode... riešim niečo podobné a toto mám od právnika...

mondolina
4. jan 2019

@weja
Píše že neboli manželia

weja
4. jan 2019

@mondolina aha, to som nepostrehla.. ale pokiaľ žije v spoločnej domácnosti, kde je aj spoločné maloleté dieťa a ona je ako matka oprávnená sa oňho starať, tak podľa mňa nemá právo jej trvalý pobyt zrušiť... ja som v rovnakej situácii... akurát že sme manželia, takže do rozvodu v byte zostávam....

ppucherko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luliu
6. jan 2023

@ppucherko treba čítať aj dátum príspevkov 😉