Môže súd zakázať styk maloletého s otcom?

selina29
20. jan 2014

Poprosim vas o vase nazory. Otec maloleteho bol sudne potrestany za kradez( nie vazenie, ale sud ho uznal vynnym). Moze matka dietata poziadat sudnou cestou o obmedzenie styku otca s maloletym, kedze ten sposobil trestny cin kradeze? A po tomto uz matka dietata neveri jeho otcovi a obava sa o svoje dieta?neveri mu a mysli ze takymto spravanim moze zle ovplyvnit zdravy vyvoj dietata? Dakujem za vase nazory.

sissy27
20. jan 2014

@selina29 požiadať o to samozrejme môžeš, ale vyhovené ti zrejme nebude, súd by styk otca s dieťaťom zakázal v prípade, že by došlo k týraniu, ohrozeniu dieťaťa... ale pokiaľ je "len" zlodej a dieťaťu neublížil, tak max mu ten styk obmedzia v tom zmysle, že si nebude brávať dieťa na noc, resp. bude s ním za prítomnosti matky alebo inej tretej osoby...

sunshine1311
20. jan 2014

Otázka je ako to máte doteraz vyriešené, stýkal sa syn s ním, mali ste už súd ohľadne starostlivosti a podobne ?Ak teda ešte nie a čaká vás pojednávanie, tak by som tam určite svoje obavy vysvetlila. Ak už ste však poijednávanie mali a bývalý platí, stýka sa so synom a nijak jemu samotnému neubližuje tak neviem či to vezmú do úvahy. Je to dosť chúlostivá situácia a záleží aj od sudcu, keby to bolo dačo vážnejšie - ublíženie na zdraví či tak, som si istá, že tam to je dosť bez debaty,ale toto neviem ...

selina29
autor
20. jan 2014

Zatial ma ho kazdy druhy vikend ani vyzivne neplati tak ako ma

selina29
autor
20. jan 2014

Ale aspon nejake obmedzenia by mohli byt? Ked nie zakaz styku, vsak?

sunshine1311
20. jan 2014

@selina29 - tak môžeš ísť na UPSVaR , tam kde patríte a prediskutovať to s kolíznym , my sme mali schopného kolízneho s ním sa dalo hovoriť otvorene aj o takýchto obavách, on by ti mal poradiť či si máš podať návrh na obmedzenie či zákaz styku. To mizerné platenie výživného by tiež mohlo dačo ovplyvniť,pamätám si prípad jednej známej, ktorá podala návrh na súd kvôli tomu, že zistila, že jej ex fetuje.Ale nebol mu styk s dieťaťom zakázaný len obmedzený a v prítomnosti matky, no teraz po rokoch si dieťa berie na víkendy a zmenil sa práve kvôli tomu podaniu návrhu. Je to ťažko, ale na ten úrad by som zašla aspoň sa informovať, určite nebudete jediný prípad...

michaelats
24. máj 2018

Dobrý večer som slobodná matka... Rozišla som sa s priateľom, mame spolu 7mes. Dieťa..... Priznal otcovstvo. Dala som návrh aby mne zverili dieťa, výživné a Styk otca s dieťaťom. Dala som ze za mojej prítomnosti.. ... On podal navrh, že každý víkend v sobotu a j v nedeľu od 10 do 16tej. Môže také niečo súd schváliť? Ďakujem