Muž je nešťastný z môjho prístupu k svokre

20. jan 2023

Ide o to, že na Vianoce som dostala od nej oblečenie. Celkom dosť ako určite za to dala veľa peňazí. Niektoré kúsky sú značkové, niektoré nie ale to je nepodstatné. Možno by to niekto aj vynosil, ale ja mám rada šaty opätky sukne blúzky a proste elegantné oblečenie a toto je také to športové. Tepláky, legíny, mikiny ja si to v životě neobleciem na verejnost. Ked si niečo taketo obliekam, tak bud na doma alebo na sport. A muž sa nahneval, že to oblečenie ničim keď to nosim na doma a do posilky a že si nic nevazim a som nevďačná a či neviem koľko to stalo povedala som jej že mi nemá kupovať oblečenie, lebo ho nebudem nosiť a keď už chce súrne kúpiť oblecenie poslala som jej príklady veci, čo nosím a potešili by ma. Samozrejme si urobila po svojom a teraz sa všetci tvária aká som hrozna nevdacnica. Som toho názoru, že keď má človek kúpiť hovadinu, nech radšej nekupuje nič. Nie a nie uznať, že toto celé je smiesne, len ma tlačí aby som tie hovadiny nosila medzi ľudí. Ako niekto by sa tomu potešil určite, sú to známe značky Calvin, Guess a tak. Ale ja to nebudem nosiť len kvôli tomu že je tam vycapena značka, keď aj napriek tomu to vyzerá ako za 5€

radkaradix
20. jan 2023

tak Calvin a Guess sa daju predpokladam zladit do sportovo-elegantna nie? Nie su to vylozene sportove veci ako napr Adidas apod.. Raz za cas, ked sa stretnes so svokrou si to oblec a bude pokoj..

nickpick
20. jan 2023

mas pravdu, skus byt proste len diplomatickejsia, povedz, ze si to vazis, na druhej strane hadam vsetci chapu ze nebudes chodit v teplakoch do prace?vcelku nerozumiem co od teba muz caka, ze ppjdes v leginoch do divadla? popros tvoju mamu nech mu kupi baranicu a nech jej prejavuje svoju vdacnostv tym, ze ju bude nosit celu zimu….🙂) ja si myslim ze tym ze sa jedna o jeho mamu to trochu prehana….

jana_eyre_2
20. jan 2023

Neviem sa asi úplne vžiť do tohoto problemu, lebo oblečenie si kupujem a urcujem iba ja sama, neviem si predstaviť že by mi svokra kúpila kopu oblečenia.. tak isto môj muž vôbec nerieši čo nosím a ako to nosím, to mi príde doslova manipulátorské 😳 keby si aj svoje šaty nosila doma pri umývaní podlahy, čo jeho do toho akože.. fakt nechápem prečo by ľudia mali riešiť niečo takéto doma... So svokrou by som sa normálne milo dohodla že mi darčeky kupovať nemusí a ak už chce nech je to niečo neutrálne a nie oblečenie.. myslím že to dokáže každá dospelá osoba sama.. (resp. Môžeš aj ty jej kúpiť nejaký kúsok čo by vzivote nenosila a trvala by si natom že to je úžasné 🤪)

No problém by som skôr videla vo svojom mužovi byt na tvojom mieste.. vysvetlila by som mu že je výsostne moja vec ako sa rozhodnem obliekať a kam si čo oblečiem..

rhodesian
20. jan 2023

Nič si z toho nerob, ja by som tiež nenosila oblečenie ktoré sa mi nepáči a v ktorom sa ja necítim dobre, nech by bolo od hockoho 🤷‍♀️ a dupľom nie ak si na to svokru upozornila 🤷‍♀️
Moja svokra takto nakúpila oblečenie mojej dcére. Za 1.) Je ozaj otrasné, ja nemám problém obliecť aj veci z bazáriku, ale také ktoré si sama vyberiem a paci sa mi.
Za 2.) Na tom nechala cenovky, nech "vidím" 🤷‍♀️ keď som partnerovi povedala nech jej povie nech oblečenie nekupuje, mame toho dosť a navyše kupuje naozaj škaredé veci, tiež sa urazil. A je mi to jedno 🤷‍♀️😁

autor
20. jan 2023

@radkaradix neviem ako sa tepláky a mikiny dajú obliecť elegantne, keď vidím niekoho ako sa tieto "super" značky snaží obliecť do elegantna ešte sa pri tom tvári ako pan sveta lebo si to môže dovoliť, dvíha sa mi zaludok. Ja si to obleciem keď budem tam na návšteve to máš pravdu to by som mohla ale keď pôjdeme medzi ľudí tak neexistuje.

autor
20. jan 2023

@nickpick vieš niekto si myslí že keď má niekde vycapenu znacku, tak to automaticky znamena, že s tým môžeš ísť všade. A potom sami sedláci po meste chodia.😂

radkaradix
20. jan 2023

@autor ano, mas pravdu, teplaky, mikiny, leginy nie su elegantne, myslela som skor tricka.. tak jedine pred nou parkrat obliect a nieries viac.. 🙂

ana82
20. jan 2023

a chlap je inak ok? ničíš to na doma? no nie nech to sedí v skrini 🙈 evidentne sa nudí keď rieši kraviny....no môjho by teda nikdy nenapadlo mi rozprávať čo si mám kam obliesť...

nasasa_1
20. jan 2023

Pozri keď pôjdete k nim na návštevu, tak si niečo z toho obleč, svokra bude mať radosť muž tiež a vec vybavená. Tam kam nechceš to nemusíš nosiť. No aj tak nechápem, ak je to napríklad oblečenie do posilky, tak prečo by si ho tam nemala nosiť. Mala by si nástojiť na tom, že oblečenie si proste nabudúce kúpiš sama a hotovo

nikdenikto
20. jan 2023

Samozrejme že športové oblečenie sa nosí na doma a do fitka. Ja nechápem tento trend, že baby už hoci kde idú v teplakovej súprave, ako že sú in. Pritom je to podľa mňa veľmi antisexi tie široké tepláky.

Ako baby radia. Daj si tie tepláky k nej na nedeľný obed nech je celá rodina spokojná 🙂

nickpick
20. jan 2023

ani ja nie som privrzenec znaciek, nepacia sa mi velke napisy na trickach, mikinach atd. na druhej strane chapem ze inym sa to paci, maju iny vkus, ale nenazyvala by som ich sedliakmi…mozno tam je pes zakopamy, ze si svokru urazila tym, ze si jej dala najavo, ze ma vkus ako sedliacka, taketo veci si mozes kludne mysliet, ale tak zase meohrnala by som okato nosom, teba by nezranilo, keby ti niekto povedal, ze sa obliekas ako fiflena?

dilino
20. jan 2023

A také že predaj a následne kúpa podľa tvojho vkusu neexistuje. Uplné jednoduché predám za lacnejšie a kúpim si podľa seba za peniaze čo som popredala.

sidicek
20. jan 2023

Tak ale teplaky a mikiny sú jasné voľnočasové a domáce oblečenie. Tvoj muž je ozaj divný ak sa uráža kvôli tomuto.

autor
20. jan 2023

@nikdenikto dpc tepláky na nedeľný obed na návšteve 😂😂 ako ja to urobím ale asi budem musieť dýchať do sáčku

autor
20. jan 2023

@nickpick ja som nič také svokre do očí nepovedala, značkové oblečenie bez nápadu na ktorom je len veľké logo značky mi príde ako vrchol nevkusu a aj keď som to nepovedala priamo, vie veľmi dobre že sa mi také veci v 90% prípadoch nepáčia tak nechápem načo mi to kupovala.

autor
20. jan 2023

@dilino to ich radšej znicim doma, nech mi nevyčíta nikto že som predala dar.

autor
20. jan 2023

@sidicek tak ono to dnes na ulici vyzerá fakt otrasne niekdy. Ľudia si oblečú teplákovu súpravu do kaviarne, reštaurácie, chodia tak po námestiach. Rozumiem tomu, že je to asi módne, ale za mňa je to nevkusné a ešte keď to zladi s niečím elegantným tak z toho grcam dvojnásob.

kvetinka75
20. jan 2023

a čo na tom že to nosíš doma a na šport? To doma sa má nosiť vyťahané otrhané oblečenie? Keby ste to kupovali spolu a kúpila ti niečo, čo sa ti páči, nepoviem. Ale kupovať druhému oblečenie a potom čakať, že ho s nadšením bude nosiť ....No nenosila by som, pokiaľ by sa mi to nehodilo, nepáčilo. A je mi jedno čo ssi kto myslí. Oblečenie je vec vkusu, pohodlnosti. A keď to nedokáže niekto pochopiť a rešpektovať, nemá druhému kupovať nič na oblečenie

tanyan
20. jan 2023

Veď doma ich nosíš preto, aby si sa páčila svojmu mužovi. 😉
To je predsa najviac čo môžeš urobiť, keď nosíš veci od svokry s cieľom páčiť sa svokrinmu synovi...
Alebo potom z druhej strany - nosíš to do posilky, lebo tam si ťa najviac chlapi obzerajú a tam najviac ocenia aj to oblečenie. Manžel bude z tohto argumentu určite nadšený... 😀

veroniq85
20. jan 2023

Tak si to nabuduce oblec na nakup do lidla (alebo kde nakupujes) a problem vyrieseny. Tvoj muz bude spokojný že to nenosis len doma.

ayanamirei
20. jan 2023

Zacni od muza - ci ked mu tvoja mama kupi baranicove kapce tak ich bude nosit medzi ludi ?? Ved kvalita, co ohrna nos 😂😂 A svokre pri najblizsej navsteve vychval oblecenie,ze aka si stylova v posilke 💪 A nech ta ani nenapadne si to obliect na navstevu 🤦🏼‍♀️ Takymto stylom by si len utvrdili,ze dobre robia,ze ta nakoniec "pretlacia" s hocicim.
U mna svokra raz skusila tie 7/8 gate s lampasmi na boku , sa kukam,ze nie, nenosim - tak nech si necham a niekomu posuniem, vravim ok posuniem do kosa 😅 uz aj ich brala prec 😂

lubina
20. jan 2023

suhlasim s tebou. Nechapem preco ma rodina potrebudu kupovat dospelemu cloveku oblecenie. Ved kazdy si najradsej vybera sam ,vyskusa, poprezera sa v zrkadle. Toto mam aj s mojou vlastnou mamou 😉. Tiez mi stale kupuje nejake tricka, ako keby som mala 5 rokov....vysvetlujem jej, ze ja si chcem vybrat sama a ak mi chce cosi kupovat, nech mi radsej da tu sumu a kupim si sama, co sa mne paci....zial nefunguje to. Tak tie tricka jednoducho zoberiem a podarujem, alebo dam na charitu. Nastastie nebyvame blizko seba, takze nevie, ci ich nosim alebo nie. Urob aj ty tak a hotovo. ak svokra nepochopi, no zial, bude vyhadzovat peniaze za oblecenie, ktore nebudes nosit.

luxus10
20. jan 2023

si skareda, zla, mozno aj kradnes a si vrrrrcholneee nevdacnaaaaaa!

kto to kedy videl....😍

kvetinka75
20. jan 2023

inak tepláky a legíny - iba doma nosím a na šport. V živote by som v tom nešla niekde do mesta alebo do práce. Možno keby boli nejaké pekné legíny a mala by som dlhú blúzku alebo sveter a čižmy. Inak nie. Mikiny tiež nosím na voľný čas. Príp. návštevy alebo aj do mesta, k rifliam. Ale bez nápisov a loga.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sidicek
20. jan 2023

Ja ta chápem a to nie som elegantný typ.Nedavno v obchode párik-on :oblek kosela kravata ona : teplakovka, komplet večerný make up, lodičky a kabelka.Otrasne to vyzeralo

ifava
20. jan 2023

Ked uz aj svokra chcela nieco taketo kupit, tak sa mohla normalne opytat, z coho by mala radost a co by sa jej tak pacilo. Osobne nemam rada taketo dary a som omnoho radsej ak sa ma ludia normalne opytaju co by som chcela, aj ked teda uz to nie je prekvapenie, ale tak clovek ide aspon na istotu

kvetinka75
20. jan 2023

@sidicek inak toto vídam čoraz častejšie, lodičky, kabelka, make up a dorazené to je komplet teplákovou súpravou. To je teraz nový druh ,,spoločenského,, oblečenia?

drakaria
20. jan 2023

Poviem ti tak...ty si osobnosť nie handra tvojho muža ..nech sa aj rozpučí

dilino
20. jan 2023

a čo je na tom že ich predáš a kúpiš druhé.