Mužovi vadí to, že ako sa obliekam

23. dec 2020

Ahojte je mi to trápne, môjmu mužovi vadí ako sa obliekam on chce aby som sa obliekala športovejsie mikiny, tepláky, rifle, tričko, tenisky,... ale ja mam radšej elegantný štýl bluzky, košele, šaty, svetríky,... Samozrejme ze doma hodím v mikine a v pyžame 😂ale prosto sa lepšie cítim tak ako som už písala... Povedal mi ze keď nebudem nosiť športovejsie veci ze mi vyhadze celú skriňu a nakúpi mikiny ako mu vysvetliť ze sa v tom zle cítim povedala som mu to ale on si myslí že to tak nieje a vraj to hovorím len preto lebo sa chcem na niekoho hrať, preňho príde elegantný(moderný, štýlový) štýl ako pre 30rocnu 🤦‍♀️som dvatsiatnicka...

ivanizna
23. dec 2020

A možno je to jednoduchšie a proste len chce mať veci podľa seba, z akéhokoľvek dôvodu, a má problém rešpektovať iných, možno sa mu jeho pohľad a názory zdajú byť tie naj 😉 Sú takí, ver mi

oli18
23. dec 2020

@ivanizna nie kazda rozumieme anglickym skratkam😉

panelacikova
23. dec 2020

autorka.... nuž keď si náhle zmenila po rokoch šatník, tak sa mu nečuduj. čo si môže tak asi myslieť, že kvôli nemu si ho zmenila? 🙂

kubkovamama
23. dec 2020

To ti akože fakt chce vyhodiť šatník ak.nezmenis štýl??Ty mu odmontuj a vyhod kolesá, lebo sa ti nepáči jeho auto.😂Nemyslím,že žiarli a chce ťa riadiť-to ty najlepšie vieš,nezdá sa,že by ste inak mali nejaké nezhody.?Ale to sú aké vydieračky.A zvlášť ak doma elegantne nechodíš,veď práve vtedy s tebou trávi najviac času a ak ideš niekam von alebo do práce mal by to rešpektovať.Moj má tiež rád keď som vyslovene v športovom,teplákoch,vie vybrať najlepšie tenisky,ale lodičky by asi dostal infarkt.No väčšina chlapov čo poznám má taký vkus,jedine moj otec si pamätám ako sa mu páčilo,keď mama chodila elegantne nahodená v kostýmoch a lodičkách 40r do práce.Lenze to je stará škola,iná generácia.Ja by som urobila kompromis,pár takých pekných teplakovych kúskov znosíš aj s tvojimi obľúbenými vecami,ak nemáte ešte deti máš čas sa s tým doma pohrať,poskusat,ak ani koruny nie sú problem tak o com-budes spokojná aj ty aj on.Ina vec je ak to on berie ako prekážku vo vzťahu,prikazuje ti to,vyslovene ho to vytáča.tak to by som sa bála,že čo je za tým

judar
23. dec 2020

Jak sa citis tak sa citis a nech - ostatnych by malo byt do teba ho*no nech si bars aj vrece z krumpel na sebe nosis :D ja to zial takto berem...dlhe roky som sa promenadova kde tam tu v dotrhanych riflach ci v panskych mikinach atd proste som sa tak citila dobre tiez do mna chlap pindal nech nosim leginky nech nosim saticky balerinky.....proste chcel ma mat na obraz jeho vzhladoveho idealu..os*ala som jeho reci rovnako aj jeho kedze handry mal radsej nez mna 😁 to bol spravny krok na kludny zivot a aj je kedze mozes mat na sebe hoc co ale to sa nezhoduje stym co si za cloveka

autor
23. dec 2020

Ďakujem baby za odpovede ved uvidíme no budem to asi kombinovať nech sme obidvaja spokojný 🤷‍♀️

andrea280160
25. dec 2020

Poslať ho do čerta asi nie je najlepší nápad, on to nemusí myslieť zle a keď na jeho návrh zareaguje Tvoje ego spôsobom "nebudeš mi rozkazovať Ty hajzel, lebo ja Ti teraz vyhoviem a potom za odmenu ma budeš celý život dirigovať" , nemusí to mať najlepšie následky. Veď keď si tak na tom zakladá aby si sa vedela obliecť športovejšie, tak choďte spolu na nákupy a nech Ti povie čo by sa mu páčilo na Tebe a nech Ti niečo kupi alebo prispeje. A možno keby sa 1x za 1-2 týždne oblečieš viac športovo tak by bolo všetko v poriadku, a z Tvojej strany by ti nebola tiež taká obrovská obeta, a prerod seba samej na niekhoo iného. Prípadne možno by sa mu páčil iný typ elegantných vecí, možno to čo nosíš jemu príde staromódne keď hovorí o tridsiatničkach - ak to tak je tak nech sa opäť činí aj on. Možno len trochu žiarli a chcel by vidieť že nepotrebuješ fakt 100%času mimo domova vyzerať uplne sexy. Skúste pokecať, a spraviť kompromis. Avšak ak je to o tom, že on chce aby si úplne zmenila šatník a väčšinou chodila oblečená inak ako teraz, prípadne je žiarlivý aj v iných smeroch,to je ten horší prípad kedy treba riešiť príčinu, nie hadry ktoré nosíš. Neviemčo z toho je teda Tvoj prípad.

Inak, moji bývalí priatelia (boli dokopy dvaja) zase presne naopak. Chceli aby som sa obliekala viac sexy, chodila na manikúru, a podobne. Mne bolo ťažko im vyhovieť, všade som chodila na biicykli, takmer každý deň som vtedy trávila aj iným športom, či fitko, či niečo outdoorové, takže kopa make-upu a baleríny nehrozili, tráviť čas u kaderničky kozmetičky ma nebavilo, a už aj keď som z toho bicykla dosadla, nemala som chuť kdekoľvek ísť vytrblietaná, lebo som si zvykla na komfort športových vecí. Jeden z nich to riešil svojsky, vyčítal že sa o seba nestarám, že na sebe šetrím a to by žena nemala, atď. Nedosiahol tým absolútne nič. Druhý ma zase trochu potlačil k otmu aby som neskrývala svoju krásu, vyriešil to elegantnejšie, kúpil mi čižmy, také ktoré som si vybrala ja, inokedy záse niekoľko párov náušnic (nežiadala som to) a nejak postupne som sa začala aspoň vrámci možností (piatok večer, návšteva kamarátov, rodičov a pod) začala obliekať ženskejšie a je tak tomu dodnes, hoci on už je ex. Týmto som chcela povedať, že keď on na mňa netlačil, a išiel cestou kompromisu ktorý bol aj tak nakonený viac na mojej strane tak som to prijala. Ak Tvoj muž neprejavuje známky diktatúry možno by tento nenásilný princíp fungoval aj Vám. Veď v tom vzťahu ak ma fungovať je to stále tak, že svoje konanie trošku posúvame aj v prospech druhej strany (malo by to byť obojstranné), ale nie príliš, nie tak, aby sme sa stali niekým iným.

kikina84
25. dec 2020

Boze to je vůl 🙏

szaszanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz