Najlepšia svokra

dominika1217
15. aug 2016

Tem o svokrach tu uz je vela. No ja chcem zalozit jednu,v opacnom duchu. Mam najlepsiu buducu svokru, kedze svadbu s priatelom este len chystame. Beriem to ako dar od zivota a nahradu za to,ze mi vlastna mama nikdy nedala lasku,pochopenie,ani vtedy,ked som to najviac potrebovala a odisla z domu ako tehotna. Bohuzial doteraz nejavi zaujem ani o vnuca,moju dceru. Za to moja svokra mi je ako mama,aj moju dceru,co nie je ani jej vnuca berie ako vlastnu, a vidno,ze je to uprimne,nie strojene,este aj ked zaspi,vecer aj dve hodiny hovori o nej a je z nej unesena. Vie ake ma oblubene jedla,hraju sa spolu.Priznam sa niekedy mi to je luto a castokrat mam take myslienky,ze keby to bolo radsej naopak,keby mam taku mamu a svokru svinu,ako mrzelo by ma to,ale raz by ma to tak netrapilo,ze ma nejaka svokra nema rada,ako ked ma nema rada mama. Aj som s nou byvala dva roky,ani sa nejdeme v kuchyni pozabijat. Ked sa nemam komu zverit a je mi tazko,volam jej a vzdy mi vie zdvihnut naladu.Len jej je luto,som sa od priatela dozvedela,ze ked aj prideme k nim,uz byvame sami,ze ju neobjimem. Nejak neviem prejavovat city,mna mama nikdy neobjala,nedala pusu...To som len tak v skratke napisala..Len som chcela vediet,ci je niekto s podobnym pribehom,kto nasiel druhu mamu v svokre 🙂

huanita
15. aug 2016

Moja prvá svokra napr. nebola zlá, dalo sa snou pokecať, zabaviť, ,,síce sa často montovala, do čoho nemusela, ale dalo sa to zvládnuť,,,ked si chcela urobiť po svojom, tak to urobila poza moj chrbát,,napr. idem do obchodu, vravím jej: nedajte malému nič sladké , lebo odmietne obedovať,,,samozrejme len čo som zavrela dvere, hned mal malý keksík v ruke,,samozrejme z obedu nič nezjedol / nakoniec mi volala švagriná, nech si dám pozor lebo sa jej svokra chválila, čo urobila/...samozrejme sme si to vyjasnili,,,v podstate stále bola fajn,,,ukázala svoju pravú tvár po rozvode 🙄 😠 ..moja terajšia svokra je medík :D ... síce snou tak nesrandujem, ale nič mi nerobí poza chrbát, nestará sa do nás,,,proste mám ju veľmi rada, aj ked spolu často nietrávime čas,,,ale vždy sa snou rada stretnem,,a svokor to isté :D...ten je ukecanejší než ja :D...som šťastná, že s dobrým manželom som natrafila aj na dobrých svokrovcov :D

saurian
15. aug 2016

Palec hore za tuto temu.... Nemam to uplne rovnako, ale mam svokru ktora sice ma svoje chyby, "muchy" ale nemozem na nu kriveho slova povedat - snazi sa pomoct podla svojich moznosti, nestara sa do veci (aj ked teda zvedava trocha je 😀 ), a nase deti ma naozaj rada, a citim ze aj mna 😉

dominika1217
autor
15. aug 2016

mozno to je aj tom stretnuti povah,ze si sedime,mame rovnake nazory,ako napr aj svokra hovori,zivot je kratky na to,aby sme si ho este zhorsovali nejakymi hadkami kvoli banalitam.Neriesime take veci,ako ine zeny,a ostro,ze jedna kuchyna,jedna gazdina.Ja beriem kuchynu ako za hociktoru inu miestnost u nas,pre mna za mna,nech tam varia aj tri susedy od vedla...Ja niesom moc skusena kucharka este a minule som bola u nej sama aj s dcerou aj svokrom a priatelovym bratom,ktory je slobodny a vravim jej,hanbim sa varit pre cudzich,ak sa mi to nepodari,budu frflat,co to ta navarila a ona,ze aka cudzia,ved si nasa a ze ak sa im nebude pacit,nech nejedia...Aj nam hovori,alebo spucuje priatela,ked mi nieco od nervov povie,ze som ako sprosta,ze deti nehadajte sa a aspon doma si mame vytvorit teplo domova.Lebo vsade v spolocnosti budu hadky,v praci s kolegovcami a nie je nic horsie ako sa vracat domov a este tam zazivat hadky,ze kazdy berie domov,ako miesto oddychu,kludu...Aj priatel mi stale vravi,ze ta ta ma radsej ako mna 😀 Malu,ze ked nebudem mat kde dat,ci cez prazdniny,alebo ak chora bude a ja musim do prace,ze ju mam kludne jej doviezt... Chvilku som bola bez prace,tak mi stale volala,ci mam v pohode este peniaze,ci mi netreba poslat...To musi byt asi aj povahou,priatel mi vravel,ze ked bol maly a prisiel zo skoly,tak boli u nich deti z celeho panelaku,co im tam buchty a kolace vypekala.. 😀

januarova
15. aug 2016

Aj ja mam taku svokru, vychadzame velmi dobre. Dokonca byvame spolu. Absolutne sa do nas nestara, ked treba pomoze, na oplatku pomahame aj my jej. Tiez ju beriem ako dar z nebies, ako druhu mamu. A aj s ti detmi je to tak, odjakziva co mi aj muz spomina boli u nich deti z celej ulice, ma rada deti a deti ju.🙂

larissa113
15. aug 2016

Ja opacne prave so svokrom ale aj svokra je super

simaminka
15. aug 2016

@dominika1217 ja mam zial podobnu skusenost s mamou, tiez nie sme v kontakte a nezaujima sa o vnucata... Svokra je ozaj ako druha mama, nie taky medik ako tvoja ale je fajn a pomoze ;) ja mam svoj medik v manzelovi. To je moja spriaznena dusa. A este nase deti. Mam viacero kamosiek ale oni traja su pre mna ako balzam na dusu <3

ella282
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinko1506
16. aug 2016

moja svokra je tiez fajn. iste niekedy sa nezhodneme, ale tak kazda z nas ma svoje muchy, cize to neberiem ako nejaku tragediu. ale hlavne sa nestara do nas, co robime, ako robime a preco sme sa tak rozhodli. povie nam svoj nazor, ale nechava na nas, ako sa zariadime.
s mamou je to o nieco horsie - mam ju rada, aj spolu dobre vychadzame, ale do niektorych veci sa dost montuje (aktualne napr. kedy budu krstiny a kto bude chlapcom krstny)
ale nestazujem sa ani na jednu - obe su sucastou nasho zivota a za obe som vdacna. kazda je v niecom ina a dufam, ze s nami budu obe este velmi dlho

maciatkolulu
16. aug 2016

@dominika1217 velmi pekne napisane a je super, ze sem niekto prida aj takyto prispevok, pozitivny, mily a plny citu, tes sa a dakuj, ze mas co mas, drzim palce, nech ste spolu v zivote stastni vsetci

katkabg
16. aug 2016

@dominika1217 aj ja som mala najlepsiu svokru na svete,mladu krasnu boli sme ako kamaratky dokym jej nevzal niekto zivot :( preto vravim treba si cenit svokru hociju...ja by som dala hocico za to keby som ju mohla vratit spat tam z hora

mimac
16. aug 2016

aj ja mám skvelú svokru, napečie, navarí, vypestuje, založí griotku a potom ju pijeme, teraz už 2 týždeň jeme všeličo z tekvíc, o malú sa nám postará kedykoľvek ak môže lebo teraz ju bolí presilená ruka a chrbát a ak nejde na kántry, a pomôže veľmi rada, má svoje muchy (kryčala prečo nieje riad umytý, prečo nieje pokosené, prečo sme jej kúpili iný jogurt...také kraviny), bývali sme spolu a viem o nich, ale snažím sa nepozerať do minulosti lebo pre nás veľa robí, asi to bude aj tým, že je sama a samota je zlá...moja mama bola chorá od mojich 2 rokov, nemohla ma nosiť na rukách, nekojila ma, ledva chodila, moc sme sa spolu nenabehali a nenasmiali ako ja s mojou dcérou, som jedináčik, tak si asi všetko viacej vážim...veru rodina je rodina a moja svokra do nej určite patrí...

dankagirl
16. aug 2016

Aj ja mam svokru ...pomôže kolko moze je chorá chodí na dialýzu ..pomáhame si vzájomne vychovala 3perfektnych synov jeden z nich je moj manželik povieme si ked sa nám niečo nepáči,možem sa jej zdvoverit ,nie je klebetna a je mi ako mama aj svokor je super

katkakovac
16. aug 2016

Ja som si casom vybudovala dobry vztah zo svokrom. Ma svoje byvanie v spodnej casti domu, pomaha mi zo synom, cele dni sa mu venuje. Obcas je na zabitie, obcas by najradsej prizabil on nas, ale vsetkym nam to vyhovuje a vzajomne sa o seba starame. Aj posrandujeme, aj mi chodi tak dedkovsky mudrovat na cely svet, ale ja som za neho vdacna. Svokru mam o dedinu vedla, staci kontakt 2 x do roka, je paychicky chora, radsej sa jej vyhybame. Keby sa dala liecit, dalo by sa to s nou vydrzat aj castejsie, ale takto sme radi, ked od nej odchadzame.

lili2015
16. aug 2016

@dominika1217 No u nas podobne. Moja svokra ma tiez svoje muchy, ale mam ju velmi rada, je to uzasna zena, ktora vzdy, ked sa da, pomoze. Ked nieco ma, rovno mi povie, neohovara nas, rovnako ako aj ich cela rodina. Problem je moja mam, ktora je manipulativna, musi byt vsetko podla nej, je nedotkliva a lakoma. Viem, je to moja mama, ja ju mam rada, ale casto mi ublizuje, preto sa zacinam stranit celej mojej rodiny. Je mi to ale luto, lebo trpi tym potom aj moj oco a brat, ale ja to inak neviem. Proste niekedy si clovek nenavybera.

emarekova
16. aug 2016

Aka dobra tema 🙂 aj ja patrim k tym stastnym nevestam,svokru by som nemenila!co moze,pomoze,aj posledne by nam dala a naopak.ked sa nam nieco navzajom nepaci,povieme si,niekedy je moc zvedava alebo sa snazi trocha mudrovat,ale berem s rezervou..ona nemala dobru svokru a povedala,ze ona taka nemieni byt.hovori,ze som jej ako dcera,ktoru nema a ze prve v jej zivote su vnucky-nase baby,potom ja,kopy hnoja,potom muz so svagrom 😉 minule si srandu robila,ze si u nas na zahrade dom postavi,hovorim jej-neblazni,ked chces aby sme mali taky pekny vztah aj nadalej,zostan kde si 😉 ale nie,ja by som bola v pohode,ale muz by bol na nervy..chvilku sme raz spolu byvali,ale to boli este zaciatky..

pukita
16. aug 2016

Ono vela bab tu ma isto tiez celkom dobre (znesitelne) svokry len su tak naockovane ze to tak ma byt ze svokra chce vzdy zle, nikdy nic od svokry nie je dobre je to diabol od kosti 😀 Ja mam normalnu svokru, dokazem s nou vychadzat. Verim ti ze materinsku lasku danu v detstve ti ta tvoja svokrus nvynahradi ale mozes byt rada ze si takto obstala ze sa o teba krasne zaujima. Dakuj za to a na minulost sa vykasli nezmenis ju a nezmenis ani svoju matku.

lenbea
16. aug 2016

@dominika1217 no tak to si svetla vynimka, ked to takto cítiš. ale velmi Ti to prajem. A Tvoja mama možno prežila niečo velmi zlé, ťažké, nepríjemné, ked je taká. ved máš dcéru a určite nechápeš, ako niekto nemôže svoje dieťa milovať. tak to ber tak ako to je. a ak sa premôžeš kludne svokru objimaj, urobiš to par krat a potom ti to už príde normálne.

veronkarisko
16. aug 2016

Ja mám takisto úžasnú svokru, aj ju volam mama. Pomáha mi s deťmi, vlastne so všetkým....je síce svojská, ale to som aj ja. Ona akceptuje všetky požiadavky čo sa týka detí, nerobí nič poza môj chrbát, keď poviem nie sladké, tak nedá, keď niečo zakazem, dodržuje to. Vychádzame si fakt dobre, ale bolo to trošku ťažké zo začiatku,ale potom som si povedala, že aj ja raz budem svokra, a chcem mať fajn vzťah s nevestou. Niekedy keď tu čítam čo baby dokazujú so svokrami, rozum sa mi zástava. Nuž sto ľudí, sto chutí