Námesačný manžel

vera55555
22. nov 2016

Ahojte baby, chcela by som sa opytat ci mate aj vy skusenosti s namesacnou osobou... Moj manzel sa casto budi a sada si oocas spanku na postel dokonca aj chodi po izbe a nieco robi...ked s nim komunikujem tak odpoveda ako keby bol v bdelom stave ale pri tom ked sa ho na to rano opytam tak vobec nic si nepamata. Niekedy je to vtipne hlavne ked mi odpoveda a komunikujeme a pri tom viem ze spi no je to niekedy aj zvlastne lebo zobudit sa uprostred noci na to ze vam niekto chodi po izbe tak nie je to vzdy prijemne...a hlavne sa o neho bojim mame aj schody v dome a bojim sa aby nahodou si neublizil ked bude chodit alebo sa nejako inak nezranil...a hlavne teraz ked ma prist aj nase babo na svet tak sa obavam aby nahodou sa nieco nestalo ☹ este dobre ze mam lahky spanok a zatial vzdy som sa zobudila na to ze vstava z postele...ale moze sa stat ze niekedy sa nezobudim a nieco sa stane...mate aj vy nejake taketo skusenosti s dospelym clovekom? Viem ze deti byvaju namesacne ale zriedkavejsie je to u dospelych...precitala som si vela clankov ale tam sa pise iba o strese alebo nejakej zavislosti no moj manzel je stastny a spokojny a stara sa o rodinu dokladne a nemam pocit ze by bok v strese... :-/ dakujem za odpovede

oslo1
22. nov 2016

Ja ti mozem napisat iba z vlastnej skusenosti. Ja byvam namesacna a casto. Mozog pracuje intenzivnejsie pocas spanku, spracovava vsetky informacie pocas dna.
Ja tiez chodim po dome, sustim s nocnym stolikom, rozpravam sa s manzelom a vselijake pikosky.
Pred niekolkymi rokmi som to aj chcela riesit, bohuzial namesacenstvo sa neda vyliecit. Da sa trochu potlacit, ale vyliecit sa neda.
Moj manzel o mojich nocnych misiach vie, ak niekde ideme spat (priatelia, svokrovci), tak ich na to dopredu upozornujem, aby som sa nemusela na druhy den cervenat.
Celkovo u mna pomaha, ked som tak velmi unavena po robote, ze lahnem do postele a behom 2 minut som v kome - tak tu mi pomaha hned nezaspat.Treba tam mat nejaky relax. Ked tak hned zaspavam, tak ma aj manzel budi, ze nezaspi rychlo, lebo budes zas behat. A ono to trosku pomaha.

zdena12345
22. nov 2016

ja to opisem tiez z vlastnej skusenosti. robim co tvoj manzel. mne sa to vzdy zhorsuje stresom alebo ked ma nieco vyrusuje v sne (ked jazdili okolo auta...) niekedy si aj matne nieco spomeniem, niekedy sa aj "preberiem" v namesacnosti. nechcem strasit, ale ja by som sa niekedy mozno aj bala. ked mam take riadne "divoke" sny, napr ze som v nebezpecenstve a utekam pred niecim alebo mi niekto chce ublizit, tak by som mozno mohla ublizit aj ja v namesacnosti. nastastie sa nikdy nic take nestalo, lebo manzel byva pri mne a vie o co ide. budes mat v noci na starost dvoch🙂

lusyke
22. nov 2016

@vera55555 ja k tomu len napisem.. Ze je mozne ze v strese je ale nedava to najavo. Pre muzov je ocakavanie potomka velmi stresujuca zalezitost. Vo vela pripadoch viac ako pre zenu. No muzi o tom nehovoria, vyzeraju stastni a vysporiadani...no vo vnutri s tym bojuju. Ak sa ta namesacnost zacala len teraz ked si tehotna tak je dost pravdepodobne ze je to prave tym ze sa blizi narodenie dietatka. Dobra sprava je ta ze by ten stres mal potom trosku opadnut.