Napísali by ste jej?

6. feb 2022

Ahojte, mala som dobrú kamarátku, lenže prišiel covid, ona zacala chodiť po VŠ do prace, času mala minimum, proste sme sa stále menej a menej stretávali, menej a menej si písali .. pohádať sme sa nepohádali, len každá mame svoj život .. ale tuto noc sa mi o nej snívalo, a tak mi napadlo že by som jej napísala. Lenže písali sme si krátko naposledy pred mesiacom a na poslednú správu mi dala videné, tak váham či jej napísať alebo to proste nechať tak .. čo by ste robili? Snažili by ste sa už vyrovnať s tým, že už kamarátky nebudeme?

tosomja
6. feb 2022

To neznamená, že nechce aby si písala, len možno už nemala čas, nemohla, nechcelo sa jej. Ozvať sa môžeš, za to nič nedáš 🤷‍♀️ to sú teda problémy

julka188
6. feb 2022

Napisala by som jej.

zuzkaj03
6. feb 2022

Môže byť naozaj časovo vyťažená, skús jej napísať a uvidíš. Podľa mňa sa poteší.

mamina0078
6. feb 2022

Napisala by som

h2
6. feb 2022

Jasné, napíš jej. 👍

bloger
6. feb 2022

Možno nemala čas. Skús ešte.

desore
6. feb 2022

Neverim, ze si nenajde 5 minut za den, aby ti napisala, zavolala. Evidentne si bola nahradena niekym inym. Precitat spravu, neodpovedat, znamena, ze nie si v jej zivote dolezita. Napisat jej mozes. Uvedom si, ze sa bude chciet vratit, pride den, ked ju dotycna/dotycny odsunu na druhu kolaj a bude sa citit sama. Dufam, ze neskocis po jej prvej sprave ako stuka na dazdovku. Ja by som si zachovala od nej odstup, nechala si sukromne veci pre seba, nepovazovala by som ju za blizku priatelku. Uz nikdy. Zranila tvoje city, ty nie si jednorazova papierova utierka, ktora sa pouzije a odhodi. V oripade nudze vytiahne z kosa, ked treba ocistit blatom zaspinene topanky.

autor
6. feb 2022

@tosomja nemá 30 sekúnd odpísať ? 🙂
@zuzkaj03 tak vyťažená byť môže, ale za mesiac si nájsť 30 sekúnd ma každý ..

@desore tak to presne cítim.. akurát že ja som bola taká jej druha najlepšia kamoška, poznáme sa asi 5 rokov, s jej najlepšou kamoskou sa pozná asi 20, čiže od detstva .. preto chápem, že keď už nemá toľko času, uprednostní ju predo mnou, ale aj tak ma mrzí, že si nenájde ani pár minút do mesiaca na mňa.. nahradená som asi nebola, len skratka ma menej casu + musí mat čas na partnera, blízku rodinu.. práveže mám pocit, že keď sa jej neozvem ja, ktovie či sa vôbec ozve .. preto neviem či kašlať na to, alebo prejaviť “záujem”

@bloger deň ma 24 hodín, prešiel mesiac od poslednej správy, za ten čas si nenašla minútku ? Pritom na sociálne siete, atd si čas určite nájde ..

ivangeline
6. feb 2022

Ja to skusam aj po rokoch. :D Vsak ked neodpise co sa stane?

tramtada31
6. feb 2022

Nápis, určite ju potešia, že sa o ňu zaujimas😊

bloger
6. feb 2022

Tak ja ju nepoznám ani okolnosti. Netuším prečo ti nenapísala. Zrejme mala na to nejaký dôvod

laila22
6. feb 2022

@desore ale nepreháňaj. Mám tiež kamošku s ktorou sme sa na dlhší čas odmlčali, naposledy mi písala, že by prišla na kávu, odpísala som jej z návrhmi kedy a kde a tiež iba prečítala a neodpísala už. Neozvala sa celý týždeň, tak som jej ráno cez víkend napísala, že čo ťa káva? Čuduj sa svete bola rada, že som jej ju pripomenula a prišla a bolo fajn 🙂. Ja tiež niekedy nepodpíšem, keď niečo riešim v práci a potom na to zabudnem a kľudne môže prejsť týždeň aj dva.. nie každý sedí s telefónom v ruke a čaká kedy pípne správa...

laila22
6. feb 2022

Autorka úprimne, mňa niekedy otravuje to nekonečné vypisovanie cez mesinger a kde kade, radšej zavolám.. Môže byť chorá, v karanténe, na služobke.. . Čas letí a zrazu zistíš, že prešli dva mesiace...

tosomja
6. feb 2022

Ja koľkokrát neodpíšem, až keď napíše dotyčný, dotyčná zase. Alebo sa ozvem ja, tiež sa mi stalo, že som písala s kamoškou a po čase len prečítala a neodpísala. Po mesiaci som napísala zase, alebo napríklad na vianoce, a pokračovali sme ďalej. Ci kamarátstvo je o nekonečnom písaní?

danica2711
6. feb 2022

ako len ľudia dokázali vyriešiť takéto obrovské problémy v dobe pred internetom? Veď zapoj vlastný rozum, ty ju poznáš, nie my

miadi
7. feb 2022

A co tak old fashioned jej zavolat? Bud dvihne alebo nie a mas jasno. Ak by nemala cas tak by sa potom ozvala ,ze sorry volala si ? Na sms mohla zabudnut odpisat alebo kaslala na to. Z tonu hlasu budes vediet viac ako z pismemok ci je rada ze Ta pocuje.,

mimka1402
7. feb 2022

Tri roky dozadu som riešila niečo podobné, bola som stále iniciátor u kamošky s ktorou som vyrastala a často som musela sa jej pripomínať. No prišiel bod, kedy som sa nahnevala na to a 3mes bolo ticho, ozvala som sa ja, s dlhšou správou ze neviem co sa deje apod. Ona sa mi ospravedlnila a bola iniciatívna sama od seba. Tak neskor sa to zopakovalo a takmer rok sme neboli v kontakte, napísala mi a naživo som zistila, že mala problémy, ktoré nevedela vyriešiť, ale nechcela ma do toho ťahať... Vďaka za to, že sme vždy aspoň jedna našli po nejakej dobe odvahu sa ozvať. Aktuálne som s nou prežila ďalšie životné míľniky a som vďačná za ňu.🙏🏼
Taktiež moje ego tvrdilo že ved napísať trvá par sekúnd.. Prišlo ťažšie obdobie u mňa a ver, že odpísať niekomu bol problém, kvôli ktorému som odpísala len na najdôležitejšie veci...
Ak stojíš o ňu ako o osobu niekedy je lepšie svoje urazene ego dať bokom. Ja som vo vzťahu s kamoškou iniciatívnejsia, ale keď mi horí pod zadkom nikdy ma nenechala v štichu. Ale viem, že má viacero vecí a, že nie je typ, ktorý by bežne chodieval na kávičky...

desore
7. feb 2022

@laila22 Pise, ze bola jej druha najlepsia kamoska. Tie su v uzsom kontakte. Volaju, pisu si castejsie. Uz mam dost rokov na to, aby som dokazala posudit, ze ju odsunula na druhu kolaj. Samozrejme nech jej zavola, napise. Pokial sa bude vyhovarat, ze nema cas a nenavrhne termin aj polhodinoveho stretnutia, (kludne o tyzden, dva, tri), nema zmysel ju uz kontaktovat.

laurika999
8. feb 2022

Napíš jej, veď uvidíš, že čo a ako.

nykkushka
8. feb 2022

@desore nepreháňaš trošku? Ja som v tomto rovnaká ako jej kamoška, tiež neodpíšem na všetko a aj tak som s tými ľuďmi v kontakte, v blízkom. Niekedy si píšeme každý deň, niekedy raz za týždeň. Ale kvôli takejto veci odpísať kamošku, no to by som nerobila. A mimochodom mne sa veľa krát stalo, že som si v rýchlosti správu prečítala a robila ďalej a myslela som si ze som danej osobe odpísala ale nie, takže #nodrama

madeline1
8. feb 2022

To uz aj take veci sa tu riesia?!

desore
8. feb 2022

@nykkushka Autorkina kamaratka odpisala autorku, nie naopak. Najlepsie kamaratky si najdu 1x tyzdenne cas, aby napisali :ahoj, ako sa mas?
Najblizsie su tu pre nas aj o polnoci, ci v piatok alebo sviatok. Vyhovarat sa na pracu, rodinu je smiesne.